Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 17.03.2017
В╕ктор Суворов, ╕сторик: УКРА╥НСЬКО╥ ВПЕРТОСТ╤ ВИСТАЧИТЬ НА ВС╤Х ОЛ╤ГАРХ╤В ╤ ПРАВИТЕЛ╤В

У те, що В╕ктор Суворов пов'язаний з Укра╖ною зв'язками куди б╕льш м╕цними, н╕ж просто оф╕ц╕йною нац╕ональн╕стю, говорить безл╕ч речей. Пости в Фейсбуц╕, серед яких музичн╕ репости з чисто укра╖нських стор╕нок. В╕н пиша╓ться укра╖нським походженням дружини: «Мене запитують – чи шведка вона, я в╕дпов╕даю – звичайно, з-п╕д Полтави».
Ще – слова. В╕н н╕коли не готу╓ться до ╕нтерв'ю, з «Укр╕нформом» у всякому раз╕, бес╕ди здеб╕льшого спонтанн╕. А спонтанн╕ слова зазвичай найщир╕ш╕. Пам'ята╓те, що було сказано нам же – «Укр╕нформу» на початку в╕йни: «Я живу в Укра╖н╕. Щоноч╕. Але щоранку повертаюся на якийсь дивний остр╕в ╕ довго не можу зрозум╕ти, куди це мене занесло. Лет╕ти додому готовий прямо зараз. У минул╕ роки давно був би вдома».
З ╕ншого боку, Укра╖на завжди платила йому вза╓мн╕стю. У нас у жодному ЗМ╤ не знаходилося для нього публ╕чного злого опонента. На наш╕й пам'ят╕ т╕льки двох людей аудитор╕я у нас слухала так беззастережно: Лобановський (Царство Небесне) ╕ Суворов. Ну ╕ для закритого на замок кордону для рос╕йського книжкового ╕мпорту знаходяться ма-а-а-леньк╕ дверцята для книг одного автора – Суворова.
Цього разу ми розмовляли з В╕ктором Суворовим у день 8 березня. Це був день народження його дружини Тетяни, в╕н жартував, що у не╖ такий характер, що 8 березня плавно перетворю╓ться з дня гендерно╖ р╕вност╕ на день гендерно╖ переваги. Ми говорили, що п╕сля появи його ново╖ книги вона займа╓ статус головного подарунка року для вс╕х читаючих чолов╕к╕в. Одним словом, В╕ктор Суворов в╕дпов╕в на запитання «Укр╕нформу».

ТЕ, ЩО РОБИТЬ ПУТ╤Н, ЦЕ ЗРАДА РОС╤╥
- Володимире Богдановичу, ваш статус на Фейсбуц╕ про те, що Кремль, в╕ддаючи КНР земл╕ в концес╕ю, дем╕л╕таризу╓ кордон з Кита╓м, набрав тисяч╕ перегляд╕в. Продовжуючи цю думку, можна уявити, що Пут╕н був завербований китайською розв╕дкою?
- М╕й батько Богдан Васильович служив на Далекому Сход╕, я там народився, там пройшло перших 10 рок╕в мого життя. Тому я далекосх╕дник за сво╖м сприйняттям св╕ту. Я люблю цей край. Ми жили на сам╕с╕нькому кордон╕. Тихий океан виру╓, н╕кого навколо нема╓, н╕кого. Ось чистий-чистий пляж на 100 к╕лометр╕в вправо-вл╕во, ╕ один Вовчик Р╕зун там б╕га╓, залишаючи сл╕ди, ╕ величезн╕ хвил╕ накочуються. ╤ л╕так там прол╕тав, ну, раз в 10 рок╕в, напевно. Тихо, мирно. ╤ ось ц╕ територ╕╖ Пут╕н зда╓ китайцям. В╕н ╖х зда╓. Зараз ситуац╕я, коли Китай говорить, що ц╕ територ╕╖ були в╕д╕бран╕ у Китаю, коли Китай був роз'╓днаний, дуже слабкий. ╤ тод╕ уряд Рос╕╖ ц╕ земл╕ вкрав. Ось у нас в селищ╕ Барабаш текла р╕чка, яка називалася Мангугай. Чи то корейське, чи то китайське. Я зараз дивлюся в ╤нтернет╕, а там це якась р╕чка чи Н╕гл╕нка, чи чогось перейменували все. У м╕й час це було Мангугай. Так я про те, що Китай говорить: це наш╕ земл╕. А Пут╕н не спереча╓ться з ними ╕ каже: я вам в╕ддаю на 49 рок╕в. Тобто вони кажуть – це наше назавжди, а в╕н каже: в╕ддаю на 49 рок╕в. Те, що робить Пут╕н, це, звичайно, зрада Батьк╕вщин╕, це зрада Рос╕╖. Не знаю, завербований в╕н чи н╕, але в╕н д╕╓ в ╕нтересах Китаю.
- Чи переможе Трамп у сутичц╕ з американським розв╕дтовариством?
- Пророс╕йськи налаштований Трамп не ма╓ н╕яко╖ можливост╕ зд╕йснювати свою пророс╕йську пол╕тику, просто н╕як. Тобто, як т╕льки один з його радник╕в чогось там виголосив не так, то в╕н одразу вил╕та╓ з╕ страшним скандалом. Приходить новий президент, ╕ раптом його радник з нац╕онально╖ безпеки через к╕лька дн╕в вил╕та╓ з обойми. Президент робить к╕лька крок╕в вперед, вил╕тають ╕нш╕ його люди, як╕ його оточують, у яких така сама пророс╕йськи налаштована пол╕тика.
Тобто, зараз, як висловлюються деяк╕ спостер╕гач╕, Трамп буде змушений б╕гти попереду паровоза. Розв╕дувальне сп╕втовариство, в╕йськове сп╕втовариство Сполучених Штат╕в, б╕знес кажуть Трампу: ми налаштован╕ антирос╕йськи, ╕ в╕н, щоб вижити, змушений бути нав╕ть попереду них. Тому, я вважаю, що для Укра╖ни зараз ситуац╕я досить гарна. Я дивлюся на це з великим оптим╕змом.
- Скаж╕ть, Рос╕я бере Укра╖ну заморою, це видно. Який у нас вих╕д зараз?
- Варто застосувати ту саму тактику замору ╕ щодо вс╕х супротивник╕в Укра╖ни. Мен╕ вида╓ться, що економ╕чна ситуац╕я Укра╖ни достатньо складна, однак економ╕чна ситуац╕я Рос╕╖ набагато г╕рше. Наприклад, ран╕ше Укра╖на повн╕стю залежала в╕д постачання рос╕йського газу, зараз Рос╕я повн╕стю залежить в╕д транзиту через Укра╖ну рос╕йського газу. Тобто, ми пом╕нялися ролями. Це один ╕з приклад╕в, але ╕ безл╕ч ╕нших приклад╕в. Припустимо, якщо ми говоримо про стратег╕чну зброю Рос╕╖, то все ж таки ма╓мо згадати, що найпотужн╕ш╕ стратег╕чн╕ ракети Рос╕╖ зроблен╕ в Укра╖н╕, ╖хн╕й гарант╕йний терм╕н давно вийшов, н╕чого нового нема╓. Т╕ ракети, що створюються зараз, це ракети легкого класу, несуть одну бо╓головку, тобто, з укра╖нською збро╓ю не йдуть в жодне пор╕вняння. Це два приклади, але можна привести безл╕ч ╕нших приклад╕в. У Укра╖ни сформувалася ╕дея, ╕ ╓ люди, готов╕ св╕домо вмирати за цю кра╖ну. ╤ Укра╖на – куди б╕льш однор╕дна кра╖на. Мен╕ завжди кажуть – «западенц╕ – ось вони, ось у них так╕ п╕сн╕ ╕ одяг нац╕ональний на Заход╕ Укра╖ни ось такий», а на Сход╕ ось штани червон╕ шаровари велик╕ – р╕зниця велика. Я з цим згоден. Ментал╕тет у рег╕онах дещо в╕др╕зня╓ться, я навчався в Конотоп╕, навчався я в Ки╓в╕, служив у Черн╕вцях. ╤ я бачу ось цей весь д╕апазон характер╕в ╕ в╕дм╕нностей в╕д Сходу до Заходу.
Але ви подив╕ться на Рос╕ю. Одна справа рос╕йський чеченець, а ╕нша справа удмурти, а третя справа – як╕сь люди з Забайкалля. Там же в Рос╕╖ набагато б╕льша ╕ рел╕г╕йна пал╕тра: ╓ мусульмани, ╓ ╕ буддисти, ╓ ╕ православн╕ християни, ╕ кого там т╕льки нема╓. Не треба говорити про цю колосальну р╕зницю рег╕он╕в, Укра╖на – це ун╕тарна держава з деякою р╕зницею м╕ж Сходом ╕ Заходом. Але м╕ж Чечнею ╕ Якут╕╓ю р╕зниця трохи б╕льше, ну погодьтеся. Не будете сперечатися.

ЧЕЧНЯ У СКЛАД╤ РОС╤╥ Т╤ЛЬКИ ТОМУ, ЩО ╥М ПЛАТЯТЬ
- Як м╕н╕мум. Скаж╕ть, зараз ФСБ наслало в ╢вропу купу чеченц╕в у вигляд╕ б╕женц╕в. Це так зван╕ спляч╕ шпигуни. Чи зможе ╢вропа справитися з цим викликом, якщо кроти прокинутися, чи достатн╕й запас м╕цност╕ у ╢вропи, щоб справитися з цим викликом?
- Р╕ч у тому, що у мене серед чеченц╕в ╓ дуже хорош╕ друз╕. Я поважаю чеченський волелюбний народ, який в╕в боротьбу з колон╕зац╕╓ю ╕ н╕коли не здавався. Ось беремо ми Лермонтова, який там воював колись, ми беремо Льва Толстого, який там теж воював. «Кавказький бранець» – це написано в пер╕од в╕йни проти Чечн╕ свого часу. ╤ вдалося зупинити цю в╕йну т╕льки великими дарами. ╤ в останн╕ десятил╕ття Чечня у склад╕ Рос╕╖ т╕льки тому, що ╖здить цей диктатор Чечн╕, ╕ з ним ╖здить якась досконала дика орда на машинах «Бентл╕». 10, 20, 30, 100 штук «Бентл╕» – вс╕ однаков╕. Це дик╕ грош╕. «Грошей нема╓, але ви тримайтеся», – кажуть у Кремл╕ одним. Ось там тримаються хлопц╕. А ╕ншим не говорять. Тобто, вони у склад╕ Рос╕╖ т╕льки через те, що ╖м платять багато-багато грошей. Я повторюю, серед чеченського опору у мене ╓ друз╕, дружбою з якими я пишаюся. Це люди, як╕ не п╕шли шляхом корупц╕╖, не п╕шли шляхом тероризму тощо, як╕ колись в╕дродять Чечню як в╕льну ╕ незалежну територ╕ю. Ну, а те, що у т╕й республ╕ц╕ або кра╖н╕ знаходяться люди, як╕ йдуть з╕ збро╓ю в руках на Укра╖ну ╕ заради грошей вбивають людей, ну, найманц╕ ╓ скр╕зь.
- Н╕, Володимире Богдановичу, я мала на уваз╕, що дуже багато б╕женц╕в-шпигун╕в послали, сплячих б╕женц╕в до ╢вропи. ╢вропа впора╓ться, коли вони раптом повстануть?
- Я скептик, цин╕к ╕ песим╕ст. ╤ дивлячись на те, що в╕дбува╓ться в ╢вроп╕, м╕й песим╕зм якось зм╕цню╓ться. Нав╕що вони це роблять, я не знаю, я цього не розум╕ю. Ось кадри в ╤нтернет╕: кв╕ткова клумба, св╕тлий день, йде якийсь б╕женець-мужик, с╕да╓ на цю клумбу ╕ серед б╕лого дня посеред м╕ста Берл╕на випорожню╓ться. Тобто, нав╕що це робиться? ╢ д╕ти, прийм╕ть д╕тей. ╢ ж╕нки, прийм╕ть ж╕нок. ╢ люди похилого в╕ку, прийм╕ть людей похилого в╕ку. ╢ хвор╕ люди, прийм╕ть хворих людей. Але молодий мужик повинен воювати за свою свободу. Ну х╕ба не так?
А коли показують натовпи цих б╕женц╕в, диких людей, як╕ н╕ за що не хочуть воювати за свою свободу, ось вони йдуть сюди ╕ вимагають соб╕ грошей, вимагають соб╕ безкоштовного житла, вимагають соб╕ безкоштовного медичного забезпечення, це жахлива дур╕сть! ╤ б╕женець цей, коли в╕дновиться там ситуац╕я в ╖хн╕х районах, в╕н н╕коли не повернеться туди, йому тут добре.
Ось тут нещодавно була програма в Британ╕╖, приб╕г сюди один дядько, б╕женець, у нього чотири дружини ╕ 8-10 д╕тей, ╕ в╕н отриму╓ як╕сь жахлив╕ грош╕ на те, щоб в╕н утримував цих дружин. Послухайте, багатожонство в Британ╕╖ заборонено, ага, так у нього ж ╕нша культура, ось у них по-╕ншому, але якщо в нього культура – серед б╕лого дня випорожнюватися серед м╕ста, почекайте, – це дик╕сть, це не культура, це самознищення ╓вропейсько╖ цив╕л╕зац╕╖...
Так ось в╕дпов╕дь на ваше запитання: чи не повинн╕ ми тримати курс на ╢вропу, тому що, ой, ми зараз в ╢вроп╕! Укра╖на – це самодостатня цив╕л╕зац╕я, це технолог╕чна, розвинена кра╖на, це кра╖на з великим народом, який здатен без ус╕ляко╖ сторонньо╖ допомоги побудувати свою державу на подив усьому св╕ту. Що там в т╕й ╢вроп╕ буде – це не повинно нас турбувати, хочуть вони ось ц╕ дик╕ натовпи молодих, працездатних чолов╕к╕в, як╕ не бажають працювати, приймати, ось бер╕ть, ось ╖х году╓те. Укра╖на не повинна туди л╕зти в цю бюрократичну структуру, сам╕ з вусами, сам╕ зробимо велику державу.
- Чи потр╕бно нам мучитися ╕ паритися, що ми в╕йну назива╓мо АТО, чи так це важливо, що в╕йну називати в╕йною або антитерористичною операц╕╓ю?
- Завжди казав ╕ повторюю, правильно назвати – це значить правильно зрозум╕ти, якщо назива╓мо неправильно, значить, н╕чого не розум╕╓мо. Операц╕я – це щось таке, це бойов╕ д╕╖, як╕ мають св╕й початок ╕ св╕й заздалег╕дь запланований к╕нець. Стал╕нградська стратег╕чна наступальна операц╕я – почина╓мо 19 листопада 1942 року, завершу╓мо 43-го, через чотири дн╕ ми повинн╕ замкнути к╕льце оточення, п╕сля того почина╓ться ╕нша операц╕я, операц╕я «К╕льце», тобто, знищити тих, кого ми оточили. Але якщо це трива╓ три роки, ╕ ми не зна╓мо, коли це зак╕нчиться, це не операц╕я, ми сам╕ себе обманю╓мо, назива╓мо це операц╕╓ю – це в╕йна, в╕йна за незалежн╕сть Укра╖ни, це в╕йна за майбутн╓ Укра╖ни, це в╕йна за майбутн╓ укра╖нського народу, укра╖нсько╖ нац╕╖. Тому, поки ми неправильно назива╓мо, ми н╕чого не розум╕╓мо ╕ н╕якого усп╕ху чекати не доводиться, назв╕ть це в╕йною, ось тод╕ все стане на сво╖ м╕сця.
- Володимире Богдановичу, в нас тут Савченко Надя в╕дверто ╕ щиро, з нерозум╕нням, але працю╓ проти кра╖ни. Як, по-вашому, ось п╕сля такого тривалого полону треба було ╖╖ провести на пол╕граф╕, зробити ╖й психолог╕чну експертизу, перш н╕ж вносити ╖╖ на руках в укра╖нський парламент?
- Внести ╖╖ як геро╖ню варто було, бо до того вона поводила себе геро╖чно, а коли ╖╖ понесло з цих котушок, то я б просто не звертав уваги. Я припинив би всяк╕ «за» ╕ «проти», просто повне замовчування. Ну, понесло д╕вчинку, ну ╕ понесло – ╕ все, мало з ким не трапля╓ться. Тобто будь-яка публ╕кац╕я, позитивна та негативна, вона працю╓ на не╖, тому що негативна реклама працю╓ нав╕ть краще, н╕ж позитивна реклама, я це вам кажу з власного досв╕ду. Якби мене там не крив би Президент Радянського Союзу ╕ Генеральний секретар Комун╕стично╖ парт╕╖ товариш Горбачов, якби там не кричали, який я поганий, то, мабуть, м╕льйон╕в тираж╕в не було б мого улюбленого «Криголама», на який я поклав життя. Якщо вам скажу, що ця машина хороша, то пропустите повз вух, а якщо я скажу – ось ця погана, так, ось вона така погана – я привертаю увагу до цього. Тому рекомендац╕я проста – забудьте ╖╖, д╕вка з котушок з'╖хала, ми все це бачимо, сам я виступав неодноразово, ╕ по-мо╓му нав╕ть з вами, на ╖╖ захист, коли вона поводила себе геро╖чно, – вона не виправдала над╕╖, все, забудемо.
- Ф╕нлянд╕я збира╓ться в НАТО, чи взбрикне Рос╕я, ╕ взагал╕ ╖╖ ситуац╕я – це в╕дтоптатись т╕льки по Укра╖н╕ чи все ж таки – контрнаступ по вс╕х фронтах?
- Те, що зараз станеться в Рос╕╖, це н╕кого жодним чином не ц╕кавить. Я вчора в╕дкрив ╤нтернет ╕ подивився на те, як поклали гран╕тну плитку на вулицях навколо Кремля. В це вкладено колосальн╕ кошти, тобто, гран╕тн╕ плити, вони ж коштують дуже дорого, коштувало велико╖ прац╕ розкрити асфальт ╕ вивезти все це, в╕дскребти, засипати грунтовку ╕ покласти ось ц╕ гран╕тн╕ плити, це повна, не знаю яке слово рос╕йське вибрати, щоб без матюк╕в... Одним словом, це все потекло за к╕лька м╕сяц╕в водою, вода просочилася, вимила цей п╕сок, ц╕ гран╕тн╕ плити вивернуло. ╤ це навколо Кремля: дивлячись на це, зверн╕ть увагу на стан збройних сил Рос╕╖, тобто, це як приклад, якщо навколо Кремля вони не можуть зробити тротуари, то на що вони здатн╕.
- Ну, арм╕я у них сильна.
- О, так. Якщо дивитися ╖хн╕ паради, то склада╓ться таке враження. А ви подив╕ться на гран╕тну плитку навколо Кремля ╕ ще раз подумайте про реальну бо╓здатн╕сть т╕╓╖ арм╕╖. Якщо нема╓ сил зробити навколо Кремля як╕сну роботу, якщо розкрадено все, якщо повинен був бути покладений п╕сок певного сорту, а вони дали який попадеться. Ну, танки роблять т╕ ж хлопц╕, як╕ клали ось ц╕ гран╕тн╕ плити, розум╕╓те? ╤ грош╕ вкладен╕ абсолютно жахлив╕, ╕ все це на в╕тер, ╕ переробити це не можна. Невже ви дума╓те – т╕, хто робить ракети, вони працюють краще, н╕ж т╕, як╕ укладають плити? Ну, показуха, показуха нав╕ть в центр╕ Москви. Йдуть ╕ноземц╕ та спотикаються ╕ падають.
Ну, ви забийте в пошуковик картинки, як рос╕йськ╕ танки вантажать на трейлери ╕ платформи, ╕ як вони падають з цих платформ, трейлер╕в. Танк кошту╓ величезн╕ м╕льйони, а грошей на п╕дготовку вод╕я транспортера нема╓, ╕ в╕н не може в'╖хати прямо, ось просто – с╕в ось так, педаль тисне, тихенько-тихенько додаю газу, обороти зб╕льшую ╕ два важеля трохи на себе – ╕ по╖хав, по╖хав. Вони валяться зв╕дти, розум╕╓те?
Тобто, зброя – це зброя. ╤нод╕ вона не дуже добре себе поводить у зв'язку з величезним числом браку. А ╕нша справа, пацан з Удмурт╕╖, якого туди посадили, який рос╕йською говорити не може, ╕ ц╕╓ю справою керу╓. Ми поверта╓мося до того, з чого почали: р╕зниця м╕ж Зах╕дною та Сх╕дною Укра╖ною ╕ р╕зниця м╕ж Якут╕╓ю та Чечнею - непор╕внянн╕.
- Вам не було за нас соромно п╕д час наших поразок, нескладух, помилкових р╕шень?
- Якщо мен╕ соромно, то мен╕ соромно разом з укра╖нським народом. Мен╕ бува╓ боляче в╕д питання: як так вийшло. Була Революц╕я, така чиста, коли хлопц╕ виходили на площу ╕ вмирали там, ╕ деяк╕ загинуть, не побачивши перемоги. ╤ пот╕м усю цю справу профукано, з'являються д╕яч╕, яким належить металург╕йна промислов╕сть, шахти, як╕ зводять як╕сь палаци ╕ купують яхти.
Якщо укра╖нський народ плаче, то я плачу з ним по ночах, щоб н╕хто не бачив. Але з ╕ншого боку, укра╖нський народ прокинувся, ╕ це найголовн╕ше, ╕ в╕н це так не залишить. Це мо╓ слово, я знаю, що був один Майдан, був ╕нший Майдан, не вистачить – буде трет╕й, а якщо не вистачить третього, буде четвертий. Тут уже впертост╕ укра╖нсько╖ вистачить на вс╕х ол╕гарх╕в, вистачить на вс╕х правител╕в, це ви мен╕ пов╕рте, я знаю свого батька Богдана Васильовича, вже такий упертий був, свого д╕да Василя Андр╕йовича знаю, бабцю свою знаю, ще той характер був, укра╖нський характер.
Нам займати не треба н╕ в кого ось ц╕╓╖ наполегливост╕ та впертост╕, коли ця вперт╕сть нав╕ть спереча╓ться з╕ здоровим глуздом ╕нод╕ або п╕дтриму╓, цей здоровий глузд сто╖ть на гран╕тн╕й основ╕ впертост╕, тому я знаю, що Укра╖на переможе. Слава Укра╖н╕!
- Героям Слава.

Лана Самохвалова

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18264

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков