Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2017
В╤ДВЕРТ╤ ОБРАЗИ РОС╤╥ СУДУ ООН В ГААЗ╤

Якщо анал╕зувати св╕дчення представник╕в Рос╕╖ на суд╕ в Гааз╕, то можна сказати, що вони там з ус╕м, що вони наговорили, виглядали дуже непереконливо. Кр╕м того, вони виглядали невдоволеними сво╓ю м╕с╕╓ю ╕ ситуац╕╓ю, адже на конкретн╕ факти аргумент╕в для ╖х заперечення у рос╕йсько╖ сторони нема╓. Поки що рос╕яни намагаються ч╕плятися за окрем╕ абсолютно др╕б'язков╕ зач╕пки формального порядку. Наприклад, вони вимагають довести, що люди, як╕ запустили «Бук», планували збити саме мирний л╕так, а не в╕йськовий (н╕би «невстановлен╕ особи», як╕ хочуть збити в╕йськовий л╕так, не ╓ терористами!). При цьому представники Рос╕╖ нав╕ть не пробують спростувати сам факт наявност╕ злочину. Кр╕м того, деяк╕ заяви рос╕йсько╖ сторони носять характер в╕двертих образ суду. Наприклад, такою образою ╓ слова про те, що вс╕ озбро╓ння, як╕ використовуються бойовиками на Донбас╕, не над╕слан╕ з Рос╕╖, а знайден╕ в якихось шахтах ╕ пролежали там ще з радянських час╕в. Перепрошую! Але ж ╓ море факт╕в, в тому числ╕, встановлених ОБС╢ та наземними розв╕дками, про знайден╕ рос╕йськ╕ озбро╓ння, на кшталт нов╕с╕нького (судячи з маркування), виробленого у Рос╕╖ «Шмеля», який використову╓ться рос╕йськими в╕йськовими, а в Укра╖н╕ взагал╕ не випуска╓ться. До того ж, Рос╕я сама п╕дписала М╕нськ╕ домовленост╕, де ч╕тко заф╕ксовано, що РФ зобов'язу╓ться вивести з територ╕╖ Донбасу озбро╓ння, яке вона туди поставила. ╤ в тому перел╕ку озбро╓ння, яке РФ ма╓ забрати, числяться так╕ найменування, яких Укра╖на за всю свою ╕стор╕ю н╕коли не мала.
Таким чином, ╓ оф╕ц╕йн╕ документи, затверджен╕ самою Рос╕╓ю, ╓ нап╕воф╕ц╕йн╕ документи, ╓ св╕дчення, ╓ дан╕, встановлен╕ оф╕ц╕йно, але представники Рос╕╖ кажуть в Гааз╕, що все озбро╓ння у бойовик╕в — знайдене у шахтах, а Рос╕я до нього не ма╓ жодного в╕дношення. Так╕ реч╕ можна розглядати як св╕дчення того, що до судд╕в ставляться як до останн╕х ╕д╕от╕в. Виходячи з практики д╕яльност╕ цього суду, на мою думку, по ц╕й справ╕ можна прогнозувати такий результат, як був у випадку «Н╕карагуа проти США» — чотирнадцять проти одного. Адже, в даному випадку, у склад╕ судд╕в ╓ один рос╕йський… Можна передбачити, що в╕н, не зважаючи на юридичн╕ обставини ╕ присягу, все одно буде в╕дстоювати не правову позиц╕ю, а буде виконувати волю Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Але ймов╕рн╕сть того, що вс╕ ╕нш╕ судд╕ будуть д╕яти за аргументами (а в цьому суд╕ нема╓ права вето), ╓ дуже велика. Тому, думаю, р╕шення суду будуть так╕, як хоче Укра╖на. Питання т╕льки в тому, наск╕льки швидкими будуть ц╕ р╕шення, ╕ наск╕льки повно будуть врахован╕ вимоги Укра╖ни. Але, зазначу, що цей процес значить б╕льше, н╕ж результат. Найб╕льше, що зараз ц╕кавить Укра╖ну - р╕шення про те, як╕ попередн╕ застережн╕ заходи ухвалить суд. Вони для нас ╓ неймов╕рно важливими. Адже мають зобов'язати Рос╕ю до ц╕ло╖ низки конкретних д╕й: не порушувати права людини, не порушувати нац╕ональн╕, осв╕тн╕ тощо права (найб╕льше це стосу╓ться кримських татар у Криму), не зд╕йснювати акти виб╕ркового юридичного пересл╕дування за нац╕ональним чи рел╕г╕йним принципом, припинити постачання озбро╓ння на Донбас, вивести наявн╕ озбро╓ння, припинити ф╕нансування бойовик╕в, вивести з окупованих територ╕й сво╖х ╕нструктор╕в, в╕йськових тощо.
П╕сля того, як таке р╕шення буде винесено, воно теж, зг╕дно з╕ Статутом М╕жнародного суду ООН, ╓ обов’язковим до виконання. ╤ якщо Рос╕я хоча б частково викона╓ це р╕шення, для нас це буде позитив — адже збережуться життя наших людей. Якщо ж Рос╕я, як ╕ ран╕ше, чинитиме по-сво╓му, всупереч попередн╕м застережним заходам, це буде той р╕дк╕сний прецедент, коли кра╖на в╕дмовля╓ться виконувати р╕шення М╕жнародного суду ООН (тим б╕льше, кра╖на, яка ╓ членом радбезу ООН). У такому раз╕ по в╕дношенню до Рос╕╖ почне застосовуватися формулювання «кра╖на-╕згой». Адже для всього св╕ту кра╖на, яка не виконала р╕шення суду ООН, ╓ поза нормами м╕жнародного права. Тод╕ нов╕й адм╕н╕страц╕╖ Трампа буде дуже важко п╕д╕грувати так╕й кра╖н╕, а будь-як╕й кра╖н╕ ╢вросоюзу дуже важко буде пояснити, чому вона виступа╓ за зняття санкц╕й з Рос╕╖, якщо та не викону╓ р╕шення М╕жнародного суду ООН. «Нормандський формат», М╕нськ╕ угоди — все це ╓ лише домовленостями… А от невиконання р╕шення суду буде справжн╕м м╕жнародним злочином з боку РФ.

Тарас Чорнов╕л,
пол╕тичний анал╕тик, експерт ╕з м╕жнародних питань  
unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18246

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков