Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЯК РОЗП╤ЗНАТИ УКРА╥НСЬКОГО ПАТР╤ОТА
Укра╖нський л╕берал зак╕нчу╓ться на дороз╕ до укра╖нського села. Я в цьому переконалась давно.


ПАША
На початку цього тижня п╕шов з життя ПашА (наголос саме такий, вельможний, на другому склад╕) -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 17.02.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 17.02.2017
ЧАС БРАТИСЯ ЗА РОЗУМ?

Пов╕домлення про захоплення вояками ЗС Укра╖ни бази «Аскер» на Чонгар╕ з вуст ведучого ранкового ток-шоу кримсько╖ редакц╕╖ Рад╕о «Спутник» Бориса Лев╕на було немов каменюка в спину. Подане з╕ сл╕в екс-рег╕онала, дв╕ч╕ орденоносця Олекс╕я Журавка, який вже досить довгий час прид╕ля╓ особливу увагу кримськотатарському батальйону ╕мен╕ Номана Челеб╕джихана, приправлене в╕дпов╕дними коментарями, воно викликало чимале занепоко╓ння. Влад╕ купи-продайц╕в, яка так невимушено сприйняла г╕бридний характер нав'язано╖ нам в╕йни, що вважа╓ ц╕лком прийнятною торг╕влю з ворогом, гендлювання на кров╕, непоступлив╕ добровольц╕ вже давно стали к╕сткою поперек горла.
Намагання кримських добровольц╕в докласти сво╖х зусиль до в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, вступити до в╕йська сво╖м окремим п╕дрозд╕лом, довгий час не знаходило в╕дгуку в суконних серцях нашо╖ псевдо-революц╕йно╖ влади. Довгий час хлопц╕в просто ╕гнорували. Лише критична ситуац╕я, лише увага ц╕лого сусп╕льства, лише розголос за меж╕ Укра╖ни змогли, нарешт╕, привернути увагу наших владц╕в до проблем «Аскера». Але х╕ба то лише ╖х проблеми? Н╕, що не каж╕ть, а не любить наша влада добровольц╕в...
Як не згадати тут спроби шельмування ╕н╕ц╕ативи транспортно╖ блокади Криму, коли зац╕кавлен╕ в нагр╕ванн╕ рук на людському гор╕ пол╕тики, як сам╕, так ╕ через контрольован╕ ними джинсов╕ м╕д╕а, через сво╖х говорун╕в — вс╕х тих олександр╕вкав та ╕ринкрес╕них (див: http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=15928), щосили намагалися переконати сусп╕льство, яко╖ непоправно╖ шкоди завдасть блокада в╕дносинам з кримчанами. Як не згадати намагання не допустити енергетично╖ блокади на початку зими того ж 2015 року, коли на розблокування кидали нав╕ть п╕дрозд╕ли спецпризначенц╕в, як не згадати угоду про подальшу “дружбу домами”, п╕дписану м╕н╕стром палива та енергетики Демчишиним? Чи не те ж в╕дбува╓ться й сьогодн╕? Намагання добровольц╕в — вчорашн╕х ветеран╕в-фронтовик╕в заблокувати ганебну торг╕влю з окупантами на Донбас╕, виклика╓ знав╕сн╕лу реакц╕ю нашо╖ “революц╕йно╖” влади. На голови актив╕ст╕в вивергаються ц╕л╕ потоки бруду, брехн╕, диких звинувачень. Таке враження, що ╖х намагаються зробити крайн╕ми у вс╕х б╕дах. ╤ то — не лише в б╕дах тих нещасних, яких вони блокують, але й вс╕╓╖ Укра╖ни. Аякже — адже залишившись без роботи, шахтар╕ не матимуть ╕ншо╖ ради, як взяти до рук зброю ╕ йти воювати проти бандерохвашист╕в! Влада вустами сво╖х урядовц╕в вже попередила про в╕ялов╕ в╕дключення електроструму, про п╕дняття ближчим часом тариф╕в на електроенерг╕ю. Чимось все те нагаду╓ шантаж, х╕ба н╕? При тому чомусь скромно замовчу╓ться те, що у вантажопотоках, що перетинають л╕н╕ю фронту, вуг╕лля становить не найб╕льшу частку. Так, начальник штабу блокади торг╕вл╕ з терористами Серг╕й Якимович заявля╓: “Зараз у нас в╕дбува╓ться звичайна торг╕вля з терористами з окупованих територ╕й... Обсяги постачання товар╕в зал╕зницею сягають р╕вня 2013 року... СБУ дали право роздавати дозволи на оптов╕ перевезення... За р╕к було видано 97 тисяч дозвол╕в на оптов╕ перевезення. Це по 300-400 дозвол╕в щодня. Думали, що зв╕дти до нас везуть лише вуг╕лля. Але н╕. Вуг╕лля займа╓ лише 20% за дозволами. А решта – те, що випуска╓ться на тамтешн╕х п╕дпри╓мствах, як╕ платять податки «ЛНР» ╕ «ДНР». З них ф╕нансуються ╖хн╕ найманц╕ ╕ бо╓припаси, якими вони ведуть вогонь по нас.
У луганських магазинах 35-40% товар╕в укра╖нського виробництва. Дозволи на масове постачання продукт╕в СБУ не да╓. Як вони туди потрапляють? ╤нша група – с╕ль ╕ руди. Руди веземо з Укра╖ни туди, щоб на окупованих територ╕ях могли плавити метал, щоб ╖хн╕ заводи могли працювати. Понад тисяч╕ дозвол╕в видали на оптове постачання орган╕чно╖ х╕м╕╖. А також, що найц╕кав╕ше, туди ╖де порох, вибухов╕ сум╕ш╕ ╕ п╕ротехн╕чн╕ пристро╖ – так╕ дв╕ оптов╕ поставки п╕шли з Укра╖ни на окупований Донбас. А це детонатори ╕ капсулятори. ╢ майже 2 тисяч╕ дозвол╕в на транспортування туди л╕су. Кажуть, що вони ╕дуть на потреби шахт. Але ми порахували, що з такою к╕льк╕стю деревини можна було зробити шахту до Владивостока ╕ назад. Туди веземо пап╕р ╕ картон. ╢ два дозволи на постачання пол╕граф╕чно╖ продукц╕╖ з Донецька у Дн╕про. Це, вважайте, м╕н╕мум два вагони. Напевно, там пишуть, як добре жити у «ДНР». Що вони ще можуть писати? 300 постачань оптових на взуття. Що вони дв╕ч╕ на тиждень зм╕нюють черевики? Три тисяч╕ дозвол╕в на постачання цементу, г╕псу та керам╕ки. Найц╕кав╕ше – видали два дозволи на оптове постачання дипломатичного вантажу ╕з «ДНР» в Укра╖ну. Хто постачальник цього вантажу? Якась дипломатична м╕с╕я. У цьому всьому зам╕шана серйозна державна машина”.
Вражаюча статистика, чи не так? От, лишень, з висновком пана Серг╕я про серйозн╕сть державно╖ машини, яка займа╓ться оборудками на кров╕, погодитись неможливо. Ма╓мо на уваз╕, ясна р╕ч, д╕╖ владц╕в, як╕ уособлюючи на сьогодн╕ державу, на д╕л╕ компрометують ╖╖. Справд╕, коли моя влада, умовляючи св╕тове сп╕втовариство продовжувати санкц╕╖ проти Москов╕╖, сама з-п╕д поли гендлю╓ з ворогом, який окупував частину Краю, в╕д куль ╕ снаряд╕в якого чи не щодня гинуть наш╕ вояки, то це аж надто несерейозно. Це, як на мене, б╕льше схоже на колаборац╕ю.
Можна ск╕льки завгодно доводити, що вуг╕лля з окупованих територ╕й втрич╕ дешевше, ан╕ж за формулою Роттердам+, що продають нам його не окупанти, а наш╕ ж, укра╖нськ╕ п╕дпри╓мства, що таким чином п╕дтриму╓мо сво╖х же укра╖нських шахтар╕в, як╕ попри все, не воюють проти Укра╖ни, а забезпечують ╖╖, натом╕сть, таким потр╕бним ╖й паливом, але коли пригадати, що вс╕ кошти, окр╕м сплачуваного до укра╖нського бюджету податку, тим чи ╕ншим чином забезпечують житт╓д╕яльн╕сть супротивника, допомагають п╕дтриманню його бойово╖ м╕ц╕, все ста╓ на сво╖ м╕сця. Справд╕, х╕ба можна пригадати ще хоч один випадок в ╕стор╕╖, коли б кра╖на, яка зазнала агрес╕╖, продовжувала, як н╕ в чому не бувало, гендлювати з агресором!
Чи не тому заяви Кремля про те, що Москов╕я не ма╓ жодного стосунку до в╕йни, що точиться на Донбас╕, попри всю ╖х облудн╕сть, дають п╕дстави зац╕кавленим сторонам говорити про зняття санкц╕й з не╖? Чи не тому одурманен╕ рашатудеями ╓вропейц╕ все голосн╕ше питають сво╖х л╕дер╕в, з якого дива вони мають нести велик╕ збитки, в той час як сама Укра╖на усп╕шно веде торг╕влю з тими, кого про людське око зве окупантами? Тож спитаймо й ми себе, чи адекватн╕ ми, дозволяючи обран╕й нами влад╕ дискредитувати нас в очах св╕ту, н╕велювати наш╕ шанси на усп╕х ╕ процв╕тання.
Спитаймо нашу владу, чому, сплачуючи ком╕рне за ╓вропейського розм╕ру тарифами, ми не ма╓мо вир╕шеною проблему диверсиф╕кац╕╖ енергонос╕╖в, чому за три роки теплов╕ електростанц╕╖ не переобладнан╕ п╕д доступн╕ нам на сьогодн╕ газов╕ сорти вуг╕лля ╕, найголовн╕ше, чому н╕чого не зроблено для в╕дмови в╕д страшенно затратно╖ системи з тепломережами, що розтягнут╕ на ц╕л╕ м╕крорайони. В╕дпов╕ддю на ц╕ питання, яка багато чого поясню╓, ╓ ╕снуюча на сьогодн╕ система субсидування, що зовс╕м не стимулю╓ користувача до енергозбереження, зате гарантовано забезпечу╓ прибутки монопол╕стам енергетичного ринку. Нездарна у всьому, окр╕м мистецтва вивертання кишень дов╕рливих сп╕вв╕тчизник╕в, наша влада, як бачимо, нав╕ть не шука╓ альтернативних шлях╕в вир╕шення ц╕╓╖ непросто╖ проблеми, продовжуючи натом╕сть зухвало використовувати налагоджену схему викачування грошей уже нав╕ть не з окремих ос╕б, а з ╖х сп╕льно╖ кишен╕ — з бюджету кра╖ни. Функц╕онування злочинно╖ по сут╕ сво╖й схеми забезпечене п╕дтримкою на найвищому державному р╕вн╕. Довгий час монопол╕стами, за участ╕ державних чиновник╕в, чинився серйозний спротив встановленню будинкових л╕чильник╕в. Доходило до того, що певн╕ зац╕кавлен╕ особи нав╕ть скручували ╖х по ночах. Пот╕м, за допомогою пересмикування тариф╕в, було зроблено так, аби користувачам було апр╕ор╕ невиг╕дно ╖х встановлення. Як результат — патрулювання мешканцями сво╖х будинк╕в, аби вноч╕ до них не п╕д'╓днали л╕чильника. Щось под╕бне в╕дбувалась ╕ з поквартирними л╕чильниками. Робилось, зда╓ться, все, аби ╖х встановлення не мало сенсу — в╕д прямих заборон до високо╖ ц╕ни самого л╕чильника та його встановлення. А що вже казати про дозволи на встановлення ╕ндив╕дуального опалення! Все те ╕ багато чого ╕ншого св╕дчить про намагання зац╕кавлених ос╕б якнайдовше зберегти неефективну, морально ╕ ф╕зично застар╕лу, неймов╕рно енергозатратну систему опалення, бо ж декому та обдрипана гусочка ╕ дос╕ несе золот╕ я╓чка.
Саме ц╕ мотиви, як мен╕ бачиться, що тягнуть сво╖ корен╕ з нещирост╕, обмеженост╕ та злод╕йкуватост╕, не дають сьогодн╕шн╕м нашим “мономахам” побачити, що в багатьох кра╖нах ╢вропи центрально╖ системи опалення у звичному для нас вигляд╕ практично не ╕сну╓. В Британ╕╖, скаж╕мо, абсолютна б╕льш╕сть приватних будинк╕в ма╓ ╕ндив╕дуальне опалення. Багатоквартирн╕ будинки спальних район╕в також мають кожен свою власну опалювальну систему на основ╕ електроенерг╕╖, газу чи паливних мастил. Чи треба казати, що завдяки можливост╕ значно прост╕ше оновлювати невелик╕ бойлерн╕, пор╕вняно з монументальними котельними вони завжди сучасн╕ш╕, економн╕ш╕, ефективн╕ш╕ за них? Чи треба казати, що завдяки в╕дсутност╕ розтягнутих по ц╕лому м╕крорайону тепломереж, непродуктивн╕ втрати тепла, за як╕ сьогодн╕шн╕й укра╖нський споживач змушений платити незугарним монопол╕стам, нав╕ть коли ма╓ квартирний л╕чильник, зводяться, в цьому раз╕, до м╕н╕муму? Чому ж зам╕сть того, щоб м╕няти принципов╕ реч╕, наша влада затято трима╓ться старого — заскорузлого монопол╕зму, застар╕лих погляд╕в на опалення житла? В т╕й же Британ╕╖ послуги з надання населенню лише одного газу пропонують 23 (двадцять три!!!) компан╕╖. Та ж сама картина з постачальниками р╕дкого палива, те саме з електроенерг╕╓ю. Це не означа╓, зв╕сно, що за тако╖ конкуренц╕╖ газ, електрика чи р╕дке паливо коштують коп╕йки. Це означа╓, що ╓ виб╕р як за ц╕ною, так ╕ за як╕стю. А найголовн╕ше, то ╓ над╕йною гарант╕╓ю того, що ан╕ влада кра╖ни, якби вона раптом втратила глузд ╕ чуття самозбереження, н╕ жодна з тих компан╕й не зможуть п╕дсадити ц╕лу кра╖ну на субсид╕╖.
Газ в Британ╕╖ недешевий. Використання 13 500 кВ/г (1 516,8 куб. м) на р╕к обходиться в середньому в 609 фунт╕в стерл╕нг╕в. Це стимулю╓ до економ╕╖. Так, скаж╕мо, британц╕ дуже р╕дко встановлюють батаре╖ опалення в туалет╕ та ванн╕й к╕мнат╕. Зазвичай не опалюються ╕ спальн╕. Б╕льше того, вноч╕ таймер на газов╕й/електичн╕й/р╕дкопаливн╕й колонц╕ просто вимика╓ ╖╖, вмикаючи безпосередньо перед пробудженням господар╕в. Те ж саме в╕дбува╓ться, коли господар╕ йдуть на роботу. Звичну в наших будинках температуру 22°-24°+С жител╕ туманного Альб╕ону, скор╕ш за все, сприйняли б як ознаку нездорового марнотратства ╕ неповаги до себе, адже, зг╕дно остр╕вних ф╕з╕олог╕в, нормальною температурою ╓ 16°-18° С. А от при температур╕ 24° С вже виникають ризики серцевих захворювань.
Почавши з р╕знобачення активних, мислячих ╕, що найважлив╕ше, — д╕яльних громадян ╕ дуже часто непорядно╖, крадькувато╖, байдужо╖ до дол╕ кра╖ни влади, ма╓мо прийти до усв╕домлення нагально╖ потреби в цей непростий час дуже швидкого знаходження ╓дино правильного способу приведення нашо╖ влади до тями, або ж зм╕ни ╖╖, доки не п╕зно. Ма╓мо виводити кра╖ну з б╕ди. А це значить — негайне припинення безсоромно╖ наживи на кров╕, докладення вс╕х зусиль задля в╕дродження економ╕ки Краю. Лише це може забезпечити створення сучасного потужного в╕йська, а отже, перемогу над ворогом, повернення захоплених територ╕й, мир ╕ процв╕тання для себе ╕ наступних покол╕нь. Зробити все те одразу ╕ в короткий час навряд чи можливо. Надто довго ми безвольно споглядали за руйнуванням кра╖ни, за нищенням наших перспектив, надто довго потурали нездарн╕й влад╕, чи то спод╕ваючись, що вона чомусь навчиться, чи зрештою насититься. Ма╓мо розум╕ти, що св╕т не сто╖ть на м╕сц╕. Доки ми барба╓мося в липк╕й тван╕ об╕цянок наших владц╕в, св╕т п╕шов дуже далеко. З'явились не просто нов╕ технолог╕╖ — з'явилось нове бачення життя. Так, в той час, як наш╕ нездарн╕ “патр╕оти” зациклен╕ на колекц╕онуванн╕ Божих храм╕в, святих мощей чи там прим╕тивних позашляховик╕в (н╕чого ╕ншого по наших дорогах, щоправда, й ╖здити не може), ел╕та «загниваючого» Заходу вклада╓ грош╕ в осв╕ту нових покол╕нь, в еколог╕ю, в досл╕дження океану, космосу.
Св╕т сто╖ть перед неймов╕рними викликами. Потепл╕ння, яке в╕дбува╓ться прямо на наших очах — це не просто зм╕на кл╕мату. Це зм╕на всього життя людства. Може так статися, що колись родюч╕ рег╕они стануть пустелями, а море похова╓ п╕д водою величезн╕ територ╕╖. Чи не означа╓ те, що б╕льш-менш стал╕ до цього часу кордони зазнають значних зм╕н, що виживатиме знову сильн╕ший, розумн╕ший, моторн╕ший, передбачлив╕ший?
Що може протиставити тому сьогодн╕шня Укра╖на — незм╕нн╕ лопату, мотику та г╕рк╕ з╕тхання? Чи, може, мляво медитуючих п╕д банею ВР нездар? Молодь наша т╕ка╓ в св╕ти. Та х╕ба одна лише молодь... Нас вже давно не 52 м╕льйони, панове. Кажуть, вже менше сорока. Для кого зачищають наш╕ нездари нашу землю? Хто оселиться в Укра╖н╕ зам╕сть тих семи з лишн╕м м╕льйон╕в, як╕ ви╖хали за кордон? Святе м╕сце пустим не бува╓. Он лише в Кита╖ за минулий р╕к народилося б╕льше семи м╕льйон╕в нових громадян. Можемо порад╕ти за них. Але... хто ж порад╕╓ за нас? Чи не пора братися за розум, укра╖нц╕?

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 17.02.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18099

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков