Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 10.02.2017
УКРА╥НСЬК╤ ТЕХНОЛОГ╤╥ У СФЕР╤ ПРОТЕЗУВАННЯ НЕ МАЮТЬ АНАЛОГ╤В У СВ╤Т╤

Тема сучасного в╕тчизняного протезування стала найб╕льш актуальною з початком бойових д╕й на сход╕ нашо╖ кра╖ни.

Внасл╕док бойових д╕й чимало людей отримали важк╕ поранення ╕ сьогодн╕ потребують протезування. Комусь випала можлив╕сть пройти реаб╕л╕тац╕ю та отримати протез за кордоном, а що робити ╕ншим, не таким щасливим?
В Укра╖н╕ масове виробництво протез╕в було майже в╕дсутн╓, адже просто не було потреби у цьому. Однак в╕йна зробила сво╖ корективи. Завдяки появ╕ п╕двищено╖ уваги до проблем протезування з боку укра╖нського сусп╕льства та нагальн╕й потреб╕ саме масового виробництва протез╕в, ситуац╕я в цьому напрямку поступово зм╕ню╓ться на краще.
Варто сказати, що до недавнього часу близько 95% комплектуючих для протез╕в укра╖нським виробникам доводилося ╕мпортувати, ╕ як не дивно, в тому числ╕ з кра╖ни-окупанта. Встановити ветерану АТО протез, комплектуюч╕ якого привезен╕ з Рос╕╖, було звичним д╕лом. Однак, сплачу╓ за них наша держава, яка, здавалося б, повинна п╕дтримувати укра╖нського виробника.
Профес╕йний колектив укра╖нського центру протезування «Без обмежень» на чол╕ з директором та розробником Нагендером Парашаром наважився зм╕нити ситуац╕ю. Центр розробив кол╕нн╕ вузли, що вважаються кращими за аналоги св╕тових л╕дер╕в, зокрема, н╕мецьких, англ╕йських ╕ японських бренд╕в, та впевнено продовжу╓ рухатися вперед у цьому напрямку.
До команди кращих протезист╕в нещодавно при╓днався В╕ктор Кардаш - людина, яка пережила багато випробувань дол╕, та, незважаючи на це, залишилася сповнена оптим╕змом.
До в╕йни В╕ктор був учителем хореограф╕╖. Але з початком бойових д╕й не зм╕г в╕дсиджуватися вдома та сам прийшов до в╕йськкомату. Став морським п╕хотинцем, пережив багато важких момент╕в ╕, на жаль, в результат╕ одного з обстр╕л╕в отримав важке поранення ╕ втратив праву ногу. Та нав╕ть п╕сля такого важкого випробування в╕н не знев╕рився. П╕сля АТО вир╕шив присвятити себе допомоз╕ ╕ншим б╕йцям — вже як протезист. В╕ктор впевнений, що ампутац╕я – не прив╕д в╕дмовлятися в╕д щасливого життя.
- Хочу на сво╓му приклад╕ показати, що життя п╕сля втрати к╕нц╕вки не зак╕нчу╓ться, тому не варто ховатися у чотирьох ст╕нах, треба продовжувати боротися з негативними емоц╕ями та жити повноц╕нним життям, - розпов╕да╓ В╕ктор Кардаш.
Зараз в╕н повн╕стю занурився у нову роботу та допомага╓ центру «Без обмежень» тестувати на соб╕ протези ╕ виявляти недол╕ки, щоб зробити к╕нцевий в╕тчизняний продукт повн╕стю бездоганним. Необх╕дно сказати, що В╕ктор випробував на соб╕ досить багато зразк╕в протез╕в зах╕дного виробника, зокрема, британський. Але наш, укра╖нський кол╕нний г╕дравл╕чний вузол «Falcon», виявився набагато зручн╕шим, дешевшим та легшим. Для пор╕вняння, зах╕дний аналог важить 1,7 кг, наш – менше 1 кг. У кого не тренован╕ м’язи н╕г, б╕льше дек╕лькох годин у британському протез╕ не походиш. Кр╕м того, варт╕сть нашого протеза для держави становить близько 150 тис. гривень, тод╕ як зах╕дний кошту╓ в два рази дорожче. До реч╕, деяк╕ н╕мецьк╕ та японськ╕ ф╕рми в╕ддають перевагу саме укра╖нськ╕й продукц╕╖: вироби не мають люфту ╕ ╖х терм╕н експлуатац╕╖ довший.
- Останн╕ розробки укра╖нського протезувального центру дозволяють нав╕ть займатися спортом ╕ танцями. Я тренувався ╕ н╕ разу не впав, - д╕литься досв╕дом В╕ктор Кардаш.
За словами п╕дпри╓мця та директора центру протезування Нагендера Парашара, основна його задача поляга╓ в тому, щоб люди пов╕рили, що в Укра╖н╕ можливо робити найкращ╕ у св╕т╕ за вс╕ма характеристиками кол╕нн╕ вузли. Разом з колегами в╕н показу╓ свою продукц╕ю ветеранам АТО та демонстру╓ ╖╖ роботу.
- Ми намагатимемось закрити потреби держави у сфер╕ протезування, зробити вс╕ протези повн╕стю укра╖нського виробництва. Хочемо, щоб люди нам дов╕ряли та зверталися з╕ сво╖ми проблемами, - д╕литься планами Нагендер Парашар.
Також Нагендер звернув увагу на те, що кожен бажаючий ма╓ змогу отримати консультац╕ю та квал╕ф╕ковану допомогу кращих спец╕ал╕ст╕в з питань протезування. Для цього необх╕дно звернутися до центру «Без обмежень» за безкоштовним телефоном 0800503335.
А ще директор центру протезування висловив над╕ю, що держава все б╕льше звертатиме увагу на в╕тчизняну продукц╕ю. 

Оксана КАРПЕНКО,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

На фото: В╕ктор Кардаш та Нагендер Парашар розпов╕дають про як╕сн╕ протези укра╖нського виробництва

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18090

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков