Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2017
УКРА╥НА ЗА Р╤ВНЕМ КОРУПЦ╤╥ ДОР╤ВНЯЛАСЯ ДО РОС╤╥ Й ╤РАНУ

У св╕товому ╤ндекс╕ сприйняття корупц╕╖ за 2016 р╕к Укра╖на отримала 29 бал╕в з╕ 100 можливих, що на 2 бали б╕льше за показник минулого року.
Про це пов╕домля╓ "Transparency International – Укра╖на".
Покращенню позиц╕╖ у св╕товому рейтингу СР╤ сприяло просування антикорупц╕йно╖ реформи, але в╕дсутн╕сть д╕╓во╖ судово╖ системи та фактична безкарн╕сть корупц╕онер╕в не да╓ Укра╖н╕ зробити потужний ривок ╕ подолати 30-бальний бар'╓р, що зветься "ганьбою для нац╕╖", зазначають експерти орган╕зац╕╖.
У всесв╕тньому рейтингу СР╤ Укра╖на пос╕ла 131 м╕сце з╕ 176 кра╖н. Цю сходинку ╕з показником 29 бал╕в разом з нами розд╕лили Казахстан, Рос╕я, Непал та ╤ран.
Найб╕льше бал╕в Укра╖н╕ принесло досл╕дження World Justice Project Rule of Law Index, що врахову╓ться в побудов╕ СР╤. Показник нашо╖ держави в цьому досл╕дженн╕ вир╕с на +10 бал╕в в пор╕внянн╕ з минулими роками.
Експерти пов’язують це з╕ зменшенням використання службового становища в органах виконавчо╖ влади (показник покращився на 14%), в пол╕ц╕╖ та збройних силах (показник покращився на 6%), але в судов╕й г╕лц╕ влади ситуац╕я залишилася тою ж, що ╕ за час╕в режиму Януковича.
Про цю ж проблему св╕дчить ╕ досл╕дження World Competitiveness Yearbook яке принесло цього року Укра╖н╕ +3 бали.
Високу роль громадянського сусп╕льства у вт╕ленн╕ демократичних перетворень в╕дзнача╓ досл╕дження Freedom House Nations in Transit, цього року воно принесло Укра╖н╕ +4 бали. 
П╕дзв╕тн╕сть державних закуп╕вель завдяки систем╕ ProZorro, державне ф╕нансування парт╕й, перш╕ розсл╕дування НАБУ, участь громадськост╕ в антикорупц╕йних реформах – саме ц╕ зм╕ни експерти назвали найголовн╕шими.
Але найб╕льшими викликами досл╕дження визнало слабк╕сть ╕нституц╕й, покликаних забезпечувати верховенство права, надм╕рну зарегульован╕сть економ╕ки та зосередження влади в руках ол╕гарх╕чних клан╕в.
Негативними оц╕нками Укра╖ну нагородили досл╕ження World Economic Forum Executive Opinion Survey (-1 бал) та Economist Intelligence Unit Country Risk Ratings (-2 бали).
Б╕знес побачив значну корупц╕ю при розпод╕л╕ державних кошт╕в, а судову систему визнав нездатною зашкодити цьому. Внасл╕док роботи систем ProZorro та Dozorro випадки порушень у закуп╕влях стали б╕льш очевидними для б╕знесу та громадськост╕, пор╕вняно з паперовими тендерами.
Як в╕домо, ╤ндекс сприйняття корупц╕╖ базу╓ться на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь м╕жнародн╕ ф╕нансов╕ та правозахисн╕ експерти, в тому числ╕ Св╕тового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо. ╤ндекс ╓ оц╕нкою в╕д 0 (дуже високий р╕вень корупц╕╖) до 100 (вкрай низький р╕вень корупц╕╖).

П'ЯТЬ КРОК╤В ДЛЯ ПОДОЛАННЯ КОРУПЦ╤╥

Виконавчий директор Transparency International Укра╖на Ярослав Юрчишин вважа╓, що безкарн╕сть ╕ нед╕╓ве правосуддя не дають Укра╖н╕ зд╕йснити прорив у подоланн╕ корупц╕╖. Так в╕н прокоментував позиц╕ю Укра╖ни в ╤ндекс╕ сприйняття корупц╕╖ за 2016 р╕к, пов╕домля╓ "Transparency International – Укра╖на".
"За останн╕ роки Укра╖на пройшла багато випробувань ╕ досягла певних позитивних зм╕н на р╕вн╕ розкриття публ╕чних ф╕нанс╕в, нетерпимост╕ населення до корупц╕╖, нового антикорупц╕йного законодавства", – зазначив в╕н.
"Але безкарн╕сть, яку дос╕ в╕дчувають корупц╕онери, зводить нан╕вець позитивн╕ досягнення ╕ не да╓ реформ╕ в╕дбутися. В╕дсутн╕сть результат╕в по поверненню кошт╕в режиму Януковича ╕ його соратник╕в – яскраве цьому св╕дчення", – додав Юрчишин.
"Якщо не в╕дбудеться реального очищення системи правосуддя – ми не зможемо роз╕мкнути коло безкарност╕ ╕ перейти на як╕сно новий р╕вень. Покращення СР╤ неможливе без прозоро╖, справедливо╖ судово╖ системи, яка буде над╕йною для ╕нвестор╕в та б╕знесу", – переконаний в╕н.
Анал╕тик TI-Укра╖на Олександр Кал╕тенко в ╕нтерв’ю DW також сказав, що зростання в ╕ндекс╕ СР╤ на 2 бали "╓ недостатн╕м для кра╖ни, влада яко╖ назвала боротьбу з корупц╕╓ю сво╖м головним пр╕оритетом".
"В╕дсутн╕сть д╕╓во╖ судово╖ системи ╕ фактична безкарн╕сть корупц╕онер╕в тримають Укра╖ну на "корупц╕йному дн╕", – сказав в╕н.
"Незважаючи на проведення реформ, перес╕чн╕ громадяни ╕ укра╖нський б╕знес, м╕жнародн╕ спостер╕гач╕ нараз╕ скептично налаштован╕ щодо усп╕шност╕ боротьби з корупц╕╓ю в Укра╖н╕. ╢ висок╕ оч╕кування. Та ╕нститути, що покликан╕ забезпечувати верховенства права, на жаль, ╓ слабкими", – пояснив експерт.
В╕н нагадав, що не покаран╕ В╕ктор Янукович ╕ його соратники, не повернено держав╕ активи, та й на факти корупц╕╖ чинно╖ влади "не було належно╖ реакц╕╖".
Кал╕тенко зазначив, що ╓ певн╕ результати у НАБУ, де розсл╕дують вже 25 проваджень за анал╕зом електронних декларац╕й, а от "результат╕в НАЗК дос╕ нема╓".
"До бюджету поверненуто близько 400 м╕льйон╕в гривень завдяки л╕кв╕дац╕╖ р╕зних "схем" у "Запор╕жжяобленерго", "Укргазвидобуванн╕", справ╕ в╕йськового прокурора сил АТО Кулика тощо. Але ╓ ╕ багато перешкод. Як приклад – справа судд╕ Чауса...", – сказав експерт.

Тransparency International Укра╖на пропону╓ 5 крок╕в для реальних антикорупц╕йних зм╕н:
- Створити ефективну та д╕╓ву систему антикорупц╕йного правосуддя ╕з залученням ╕ноземних спец╕ал╕ст╕в у якост╕ нейтральних спостер╕гач╕в та партнер╕в. Очистити пол╕тичну верх╕вку в╕д корупц╕онер╕в та покарати ╖х.
- Повернути активи, вкраден╕ у держави колишн╕м президентом В╕ктором Януковичем та його попл╕чниками. Забезпити суд над ними.
- Негайно розпочати перев╕рку е-декларац╕й та мон╕торингу стилю життя, забезпечити в╕дпов╕дне покарання, яке б не було виб╕рковим.
- Розширити повноваження Нац╕онального антикорупц╕йного бюро, дозволивши йому незалежно прослуховувати посадовц╕в.
- Провести аудит та знизити ступ╕нь секретност╕ в сектор╕ безпеки та оборони за напрямками: статт╕ держбюджету, р╕чн╕ плани держзакуп╕вель, ╕нформац╕я про проведення закуп╕вель та укладен╕ контракти.
http://www.pravda.com.ua

УКРА╥НЦ╤ ВВАЖАЮТЬ КОРУПЦ╤Ю «АБСОЛЮТНИМ ЗЛОМ»

Укра╖нц╕ вважають корупц╕ю одн╕╓ю з трьох найб╕льших проблем в наш╕й кра╖н╕, нар╕вн╕ з в╕йною та високою варт╕стю життя. Про це, спираючись на соц╕олог╕чн╕ досл╕дження, заявила на прес-конференц╕╖ директор фонду "Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи" ╕м. ╤лька Кучер╕ва ╤рина Бекешк╕на, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Якщо говорити про важлив╕сть проблеми корупц╕╖, вона розгляда╓ться як абсолютне зло. ╢ три велик╕ проблеми, як╕, вважа╓ населення, викликають найб╕льше занепоко╓ння. Це в╕йна на сход╕ Укра╖ни - 97%. Це проблема високо╖ вартост╕ життя - 95%. ╤ також 95% - це корупц╕я. Тобто бачимо, що поголовно все населення вважа╓, що корупц╕я - надзвичайно серйозна проблема", - п╕дкреслила Бекешк╕на.
На ╖╖ переконання, корупц╕йна система формувалася з самого початку незалежност╕ Укра╖ни ╕ найвищого р╕вня розвитку досягла за Януковича, хоча населення так не вважа╓.
"Якщо говорити про населення, то 34% вважають, що п╕сля Революц╕╖ Г╕дност╕ корупц╕я зросла. З ╕ншого боку, якщо спиратися на дан╕ соц╕олог╕чних досл╕джень, на самозв╕ти людей, як╕ були безпосередньо залучен╕ в корупц╕йн╕ практики, то в сумарному п╕дсумку корупц╕я за деякими показниками зросла, за деякими стала трохи меншою", - сказала соц╕олог.
Водночас вона зазначила: якщо пор╕внювати 2011 р╕к - р╕к так звано╖ стаб╕льност╕, - то досв╕д вимагання хабара мали 57%, в 2015 - теж 57%. Тобто бачимо, що попри враження, що корупц╕я зросла, вона залишилась на такому ж р╕вн╕. Але важливо, що досв╕д добров╕льних хабар╕в зменшився: було 40,5%, стало 35%.
"Головними причинами корупц╕╖ люди вважають насамперед безкарн╕сть корупц╕онер╕в - 60%, корумпован╕сть вищого кер╕вництва, яке не бажа╓ боротьби з корупц╕╓ю, - 44%, в╕дсутн╕сть д╕╓вого контролю - 42%, традиц╕╖ - 36%, низьк╕ зарплати - лише 24%, ╕ насправд╕ значення цього чинника повинне бути вище", - вважа╓ Бекешк╕на. 
Вона також акцентувала на тому, що найб╕льша складн╕сть боротьби з корупц╕╓ю - це боротьба з конкретними людьми, як╕, по-перше, цьому максимально опираються, по-друге, мають зв'язки, досв╕д захисту сво╖х ╕нтерес╕в. "Тобто зсунути корупц╕ю - це зсунути людей, як╕ зсуватися аж н╕як не хочуть", - сказала соц╕олог.
Ц╕лком очевидно, що р╕вень корупц╕╖ в Укра╖н╕ дуже високий, п╕дсумувала Бекешк╕на. "Боротьба з корупц╕╓ю зараз - це другий фронт, поруч з фронтом, який у нас на сход╕", - наголосила вона.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18020

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков