Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 20.01.2017
УКРА╥НА ПОДАЛА ПРОТИ РОС╤╥ ПОЗОВ ДО М╤ЖНАРОДНОГО СУДУ ООН

Укра╖на подала до М╕жнародного суду ООН у Гааз╕ позов проти Рос╕╖ у зв'язку з порушенням РФ М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму та М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖.
Про це пов╕домив журнал╕стам посол Укра╖ни у Н╕дерландах Олександр Гор╕н п╕сля передач╕ документ╕в у понед╕лок у Гааз╕, переда╓ власний кореспондент «Укр╕нформу».
"На доручення Президента Укра╖ни Петра Порошенка МЗС дорученням до посольства дало вказ╕вку передати документи", - сказав в╕н.
За словами посла, було передано два документи - власне позов, а також реквест на проведення тимчасових заход╕в для терм╕нового припинення пог╕ршення ситуац╕╖ та порушення прав.
"Тимчасов╕ заходи будуть прийнят╕ швидко, десь протягом м╕сяця так╕ заходи мають бути прийнят╕", - пов╕домив Гор╕н.
Говорячи про суть позову посол в╕дзначив, що мета укра╖нсько╖ сторони, - щоб суд прийняв р╕шення про притягнення РФ до в╕дпов╕дальност╕ за порушення м╕жнародного права, перш за все, в рамках цих двох конвенц╕й.
"По-перше, Укра╖на вимага╓, щоб суд прийняв р╕шення про те, що РФ порушила дв╕ конвенц╕╖. По-друге, Укра╖на вимага╓, щоб РФ припинила ц╕ порушення", - заявив Гор╕н.
Як зазнача╓ться на сайт╕ М╕н╕стерства закордонних справ, Укра╖на у позов╕ стверджу╓, що Рос╕йська Федерац╕я порушу╓ Конвенц╕ю про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму шляхом надання збро╖ та ╕нших вид╕в допомоги незаконним збройним формуванням, як╕ вчинили низку акт╕в тероризму на територ╕╖ Укра╖ни.
"До найб╕льш траг╕чних терористичних атак рос╕йських мар╕онеток сл╕д в╕днести збиття л╕така малайз╕йських ав╕ал╕н╕й рейсу MH17, обстр╕ли жилих район╕в Мар╕уполя та Краматорська, знищення цив╕льного пасажирського автобуса неподал╕к в╕д Волновахи ╕ смертоносний вибух п╕д час мирного з╕брання в Харков╕", - йдеться у пов╕домленн╕.
Кр╕м того, Укра╖на стверджу╓, що Рос╕йська Федерац╕я порушу╓ Конвенц╕ю про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖, беручи участь в кампан╕╖ дискрим╕нац╕╖ щодо нерос╕йських громад, як╕ проживають на окупован╕й територ╕╖ Кримського п╕вострова, зокрема, сп╕льнот етн╕чних укра╖нц╕в ╕ кримських татар.
"Починаючи з незаконного "референдуму", проведеного в атмосфер╕ залякування, рос╕йська окупац╕йна влада зд╕йсню╓ пол╕тику культурного знищення цих громад. Така дискрим╕нац╕йна пол╕тика була засуджена Генеральною Асамбле╓ю ООН, ╕ проявилася у заборон╕ д╕яльност╕ Меджл╕су кримськотатарського народу, хвил╕ зникнень, вбивств, самов╕льних обшук╕в, затримань, спроб припинити мовлення ЗМ╤, а також у обмеженн╕ на викладання укра╖нсько╖ ╕ кримськотатарсько╖ мови", - зазначили в укра╖нському МЗС.
Коментуючи позов м╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н наголосив, що п╕д час незаконно╖ агрес╕╖ в Укра╖н╕, Рос╕йська Федерац╕я нехту╓ основоположними правами людини, якими над╕лений кожен громадянин Укра╖ни.
"Ми намагалися врегулювати ╕снуюч╕ спори шляхом переговор╕в протягом б╕льше двох рок╕в, але Рос╕я не бажа╓ припинити сво╖ порушення м╕жнародного права. Тому ми подали позов до М╕жнародного суду ООН з метою притягнення Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ до в╕дпов╕дальност╕ за ц╕ порушення ╕ в╕дновлення прав укра╖нського народу, гарантованих цими м╕жнародними договорами, учасником яких ╓ Рос╕йська Федерац╕я", - циту╓ його слова прес-служба МЗС.

У МЗС ДАЛИ ПРОГНОЗ ЩОДО ТРИВАЛОСТ╤ РОЗГЛЯДУ СУДОМ У ГААЗ╤ ПОЗОВУ УКРА╥НИ ПРОТИ РФ

Заступник м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни з питань ╓вро╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль заявля╓, що позов проти Рос╕╖ щодо протид╕╖ ф╕нансуванню тероризму та расово╖ дискрим╕нац╕╖ розглядатиметься М╕жнародним судом ООН к╕лька рок╕в. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це вона сказала на бриф╕нгу. Зеркаль роз'яснила в частин╕ позову Укра╖ни проти Рос╕╖ поняття сут╕ застосування М╕жнародним судом ООН "попередн╕х заход╕в". "Що таке попередн╕ заходи? У раз╕ нев╕дворотност╕ небезпеки пог╕ршення ситуац╕╖, навколо яко╖ м╕ж державами виник сп╕р, який переда╓ться на розгляд М╕жнародного суду ООН, будь-яка з цих стор╕н може звернутися з проханням про застосування попередн╕х заход╕в", - зазначила заступник м╕н╕стра. Разом з тим вона зауважила, що укра╖нський позов ма╓ пр╕оритетний характер. "Вже на цьому тижн╕ в╕дбудеться слухання в М╕жнародному суд╕ ООН, ╕ буде визначена дата, коли саме розглядатиметься частина нашого позову", - наголосила Зеркаль.
Також вона розпов╕ла про досв╕д Груз╕╖ щодо звернення у М╕жнародний суд ООН п╕сля окупац╕╖ Рос╕╓ю Абхаз╕╖ та П╕вденно╖ Осет╕╖. "Грузини подали св╕й позов 8 серпня про застосування попередн╕х заход╕в. Вже слухання в╕дбулися на початку вересня, 8-10 вересня, а 14 жовтня було прийнято судом р╕шення про застосування заход╕в", - сказала представник МЗС. "Ми розрахову╓мо, що в даному випадку суд також буде рухатись приблизно в цих часових рамках. Що нам це да╓? Р╕шення про застосування тимчасових заход╕в переда╓ться М╕жнародним судом ООН через генерального секретаря ООН до Ради безпеки. ╤ Рада безпеки зд╕йсню╓ нагляд за дотриманням сторонами р╕шення про застосування тимчасових заход╕в", - пояснила Зеркаль. "Ми спод╕ва╓мося, що таким чином ми зможемо доносити до м╕жнародно╖ сп╕льноти ╕нформац╕ю про порушення Рос╕╓ю, зокрема, ╕ режиму контролю на кордон╕, зокрема, прав кримськотатарського ╕ укра╖нського населення в Криму", - додала заступник м╕н╕стра.
На ╖╖ переконання, це буде д╕╓вим ╕нструментом у подальш╕й боротьб╕ Укра╖ни з рос╕йською агрес╕╓ю та ╖╖ проявами. "Що стосу╓ться взагал╕ розкладу розгляду справи, то це д╕йсно довол╕ важка ╕ тривала процедура. П╕сля прийняття р╕шення про застосування тимчасових заход╕в зазвичай суд да╓ сторонам певний пер╕од на п╕дготовку так званого меморандуму. Меморандум - це подання всього файлу з ус╕╓ю доказовою базою", - заявила Зеркаль. За ╖╖ словами, у випадку Груз╕╖ на це знадобилося 9 м╕сяц╕в. Як зауважила заступник м╕н╕стра, п╕сля того друг╕й сторон╕ також да╓ться право п╕дготувати контр-меморандум. "Тобто, ця справа буде довол╕ тривалою, ╕ суд буде ╖╖ розглядати дек╕лька рок╕в", - наголосила Зеркаль. Окр╕м того, вона сказала, що у раз╕ застосування тимчасових заход╕в "ми будемо принаймн╕ убезпечен╕ в╕д пог╕ршення ситуац╕╖, або принаймн╕, матимемо право виносити цю ситуац╕ю весь час на зас╕дання Ради безпеки ООН". Зеркаль в╕дзначила, що позов Укра╖ни ╓ першим випадком в ╕стор╕╖, коли одна кра╖на звинувачу╓ ╕ншу кра╖ну у ф╕нансуванн╕ тероризму. "Тобто, ми ╓ певними п╕онерами на цьому шляху. Тому сказати, як╕ саме заходи можуть бути визнан╕ судом як д╕╓в╕, зараз неможливо з огляду на в╕дсутн╕сть практики суду", - сказала Зеркаль. Окремо вона сказала, що Рада безпеки ООН зд╕йсню╓ нагляд за дотриманням р╕шень М╕жнародного суду ООН. "Якщо одна з╕ стор╕н звинувачу╓ться в порушенн╕ вимог, ╕ ╓ р╕шення, то ця сторона не бере участь у голосуванн╕ у Рад╕ безпеки", - заявила Зеркаль. Читайте також Порошенко: ми ма╓мо б╕льше, н╕ж потр╕бно доказ╕в для притягнення РФ до в╕дпов╕дальност╕ в Гааз╕ За ╖╖ словами, Укра╖на просить, щоб був зд╕йснений контроль, ╕ щоб Рос╕я утрималась в╕д подальшого постачання збро╖. Вона сказала, що нараз╕ важко сказати, як це може бути сформульовано у р╕шенн╕ суду. "Ми оч╕ку╓мо, що це р╕шення буде прийнято протягом двох м╕сяц╕в, а пот╕м це вже робота наша з Радою безпеки безпосередньо ╕ з партнерами", - сказала вона.
http://www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17988

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков