Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 20.01.2017
КРИМСЬКИМ МУСУЛЬМАНАМ ВЖЕ «ШИЮТЬ» ЗАХОПЛЕННЯ ВЛАДИ В РОС╤╥

«КРИМОСУДДЯ»

Ф╕гуранту «справи Х╕зб ут-Тахр╕р» ╤нверу Бек╕рову окупац╕йний суд у Криму пред'явив додаткове звинувачення в насильницькому захопленн╕ влади.
Про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook написала актив╕стка об'╓днання «Кримська сол╕дарн╕сть», дружина кримського пол╕тв'язня Вадима С╕рука Ганна Богачова.
«Отже, сер╕ю звинувачень кримських мусульман в насильницькому захопленн╕ влади в Рос╕╖ можна вважати в╕дкритою. До ╤нвера Бек╕рова в С╤ЗО у п'ятницю приходив сл╕дчий з папером про додаткове звинувачення за ст. 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади», - пов╕домила Богачова, уточнивши, що «таке звинувачення можливо через ст. 30 КК РФ «Готування до злочину ╕ замах на злочин».
Ран╕ше «Укр╕нформ» пов╕домляв, що, за словами кримського адвоката Ем╕ля Курбед╕нова, Крим чекають нов╕ репрес╕╖ та крим╕нальн╕ справи у зв'язку ╕з застосуванням до кримських мусульман на додаток до статей про «екстрем╕зм» ╕ «тероризм» (ст. 205.5 КК РФ) статт╕ «про насильницьке захоплення влади в Рос╕╖» (ст. 278 КК РФ), що передбача╓ в╕д 12 до 20 рок╕в позбавлення вол╕.
В результат╕ обшук╕в окупац╕йно╖ влади у Криму в лютому 2016 року в селищ╕ Краснокам'янка (Велика Ялта) рос╕йськ╕ силовики затримали за п╕дозрою у зв'язках з орган╕зац╕╓ю Х╕зб ут-Тахр╕р ╤нвера Бек╕рова. Обшуки також пройшли в будинках кримських мусульман в Бахчисара╖, Алушт╕ та Холм╕вц╕. За ╖х результатами були затриман╕ Ем╕р-Усе╖н Куку, Мусл╕м Ал╕╓в ╕ Вадим С╕рук. У кв╕тн╕ 2016 року в Краснокам'янц╕ п╕сля обшук╕в за тими ж звинуваченнями були затриман╕ Рефат Ал╕мов ╕ Арсен Джеппаров. У травн╕ в Бахчисара╖ рос╕йськ╕ силовики затримали ще чотирьох кримських мусульман: Зевр╕ Абсе╖това, Ремз╕ Меметова, Рустема Аб╕льтарова ╕ Енвера Мамутова.
http://www.ukrinform.ua

СУДИЛИЩЕ НАД ЧИЙГОЗОМ: РЕЧОВ╤ ДОКАЗИ СПРОСТОВУЮТЬ ЗАЯВИ «ПОТЕРП╤ЛИХ»

Адвокат заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Микола Полозов заявив, що на зас╕данн╕ суду у в╕второк речов╕ докази у вигляд╕ фотограф╕й з м╕тингу 26 лютого 2014 року спростовують св╕дчення "потерп╕лих" ╕ "св╕дк╕в" звинувачення.
Про це Полозов сказав у в╕деокоментар╕, розм╕щеному на стор╕нц╕ у Фейсбуц╕ голови ЦВК Курултаю кримськотатарського народу За╖ра Смедля╓ва.
"На деяких фотограф╕ях був зображений Чийгоз. В╕н знаходився в прав╕й частин╕ внутр╕шнього двору (Верховно╖ Ради АР Крим - ред.) - зовс╕м у ╕ншому м╕сц╕ в╕д л╕н╕╖ з╕ткнення "ополченц╕в" ╕ м╕тингар╕в. Жодних вказ╕вок в╕н давати не м╕г. Також на цих фотограф╕ях в╕дсутн╕ докази того, що Чийгоз зд╕йсню╓ як╕сь д╕╖ руками, про що ран╕ше говорили св╕дки, що постраждали", - сказав Полозов.
За ╕нформац╕╓ю адвоката, на наданих зн╕мках видно, що «члени так званого народного ополчення прийшли до будинку Верховно╖ Ради АРК ╕стотно ран╕ше, н╕ж був призначений м╕тинг парт╕╖ "Рос╕йська ╓дн╕сть". Вони зайняли велику частину площ╕ внутр╕шнього двору, практично обмежуючи учасникам м╕тингу Меджл╕су кримськотатарського народу право свободи збор╕в».
Як пов╕домлялося, заступник голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у С╕мферопол╕ у с╕чн╕ 2015 року за участь у м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед будинком Верховно╖ Ради Криму 26 лютого 2014 року. М╕тинг, п╕д час якого прихильникам Укра╖ни протистояли пророс╕йськ╕ актив╕сти, у тому числ╕ з парт╕╖ "Рос╕йська ╓дн╕сть", проходив напередодн╕ захоплення Криму рос╕йськими в╕йськовими. Окр╕м Чийгоза у справ╕ "26 лютого" арештован╕ Ал╕ Асанов ╕ Мустафа Дегермендж╕.
Водночас "справу Чийгоза" рос╕йський суд розгляда╓ в рамках окремого провадження. Зараз його арешт продовжено до 8 кв╕тня 2017 року.
www.ukrinform.ua

У КРИМУ УКРА╥НСЬКОГО АКТИВ╤СТА ВИНОГРАДОВА ТА ЙОГО ТЕЩУ ЗВ╤ЛЬНЯЮТЬ З РОБОТИ ЧЕРЕЗ Д╤╥ ФСБ

Актив╕сту Укра╖нського культурного центру у С╕мферопол╕ Андр╕ю Виноградову та його тещ╕ п╕сля обшуку у будинку, де мешка╓ подружжя ╕з маленькими д╕тьми та батьками, на робот╕ запропонували "добров╕льно" написати заяву на зв╕льнення. Про це Виноградов пов╕домив Кримськ╕й правозахисн╕й груп╕.
Андр╕й Виноградов працю╓ в приватн╕й компан╕╖ "Платан", що спец╕ал╕зу╓ться на продажу буд╕вельних матер╕ал╕в.
"Мо╓ кер╕вництво, дов╕давшись про обшук, в╕дразу запропонувало мен╕ добров╕льно написати заяву на зв╕льнення. На робот╕ мен╕ сказали, що вони вже мали обшуки ФСБ у 2014 роц╕, тод╕ це парал╕зувало д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства на два тижн╕. Зараз вони (кер╕вництво п╕дпри╓мства – ред.) теж ризикувати не хочуть", – розпов╕в укра╖нець.
За ╕нформац╕╓ю Виноградова, мат╕р його дружини Наталки Харченко, яка працю╓ головним бухгалтером нафтогазового п╕дпри╓мства, теж хочуть зв╕льнити. "Сьогодн╕ ╖╖ викликали та висунули умову. Пояснили, що це пов’язано ╕з засобами безпеки п╕дпри╓мства", – додав актив╕ст.
За його словами, ж╕нка сама розпов╕ла колегам про обшук, що в╕дбувся, спод╕ваючись на сп╕вчуття. Але у ту саму мить ╖й запропонували написати заяву на зв╕льнення.
Андр╕й Виноградов також розпов╕в, що п╕сля обшуку в його дом╕вц╕ ╕нш╕й родин╕ кримчан, котр╕ мають проукра╖нськ╕ переконання, над╕йшов телефонний дзв╕нок ╕з погрозами.
"Нав╕ть р╕дним наших знайомих, котр╕ мешкають в материков╕й частин╕ Укра╖ни, зателефонували та сказали, що ╖м (знайомим) краще по╖хати з Криму", – доповнив Андр╕й Виноградов.
За словами кримчанина, Наталка Харченко стражда╓ на хрон╕чне захворювання, вона на цей час оформлю╓ ╕нвал╕дн╕сть. Тому родин╕, в як╕й ╓ дво╓ маленьких д╕тей, складно залишити Крим та ви╖хати на материкову частину Укра╖ни.
"Ми з дружиною ви╖здили з Криму та мешкали у Дн╕пр╕, але коли Наталка захвор╕ла, стало ще складн╕ше сплачувати за житло, яке винайняли,  ╕ ми повернулися додому – до С╕мферополя", – пояснив Андр╕й Виноградов.
Нагада╓мо, 12 с╕чня сп╕вроб╕тники ФСБ РФ зд╕йснили обшук у будинку Андр╕я Виноградова та Наталки Харченко, вилучили оргтехн╕ку, а подружжя доправили на допит у ФСБ.  За ╕нформац╕╓ю кримського адвоката Едема Семедля╓ва, щодо Наталки Харченко зд╕йсню╓ться досл╕дча перев╕рка за ч. 2 ст. 280 КК РФ (екстрем╕зм).
https://humanrights.org.ua

У КРИМУ В╤ДМОВЛЯЮТЬСЯ РОЗСЛ╤ДУВАТИ ФАКТИ ВИКРАДЕННЯ УКРА╥НЦ╤В

Так зван╕ правоохоронц╕ окупованого Криму не хочуть порушувати справи за фактом насильницького зникнення на п╕востров╕ п'ятьох укра╖нц╕в, ще по шести викраденням сл╕дство припинено. Це виплива╓ з в╕дпов╕д╕ п╕дконтрольно╖ РФ "прокуратури" Криму на запит громадсько╖ орган╕зац╕╖ "КримЅОЅ".
Зокрема, окупанти ╕гнорують факти викрадення Валер╕я Ващука, ╤вана Бондарця, Василя Черниша, Федора Костенко ╕ Марселя Аляутд╕нова.
"Сл╕дчими органами ГСУ СК РФ по Республ╕ц╕ Крим проводилися процесуальн╕ перев╕рки за фактами безв╕сного зникнення Аляутд╕нова М. М. ╕ Костенка Ф. С. за результатами яких винесено постанови про в╕дмову в порушенн╕ крим╕нально╖ справи п. 1 ч. 1 ст. 24 КПК РФ", – йдеться в оф╕ц╕йн╕й в╕дпов╕д╕ "прокуратури" Криму. За ╖╖ ╕нформац╕╓ю, у ход╕ перев╕рок за вказаними фактами не отримано доказ╕в вчинення щодо цих людей якихось протиправних д╕й.
За фактом зникнення Бондарця, Черниша ╕ Ващука "прокуратура" заявила, що до сл╕дчих орган╕в пов╕домлень про них не надходило. "Пов╕домлення про зникнення зазначених ос╕б у сл╕дч╕ органи ГСУ СК Рос╕╖ по Республ╕ц╕ Крим не надходили, перев╕рки в порядку ст. 144-145 КПК РФ не проводилися, крим╕нальн╕ справи не порушувалися", – сказали там.
Що стосу╓ться насильницького зникнення Мухтара Арисланова, Сейрана Зинединова, Тимура Шаймарданова, Эскандера Апселямова, ╤сляма Джеппарова ╕ Джевдета ╤слямова, то, як стверджу╓ окупац╕йне в╕домство, сл╕дство щодо них призупинили.
"Попередн╓ сл╕дство за даними крим╕нальними справами зупинено на п╕дстав╕ п. 1 ч. 1 ст. 208 КПК РФ, у зв'язку з невстановленням ос╕б, як╕ п╕длягають залученню в якост╕ обвинувачених", – пов╕домля╓ "прокуратура" Криму.
За даними "КримЅОЅ", Фед╕р Костенко – батько учасника ╢вромайдану Олександра Костенка, засудженого в Криму до трьох рок╕в позбавлення вол╕, пропав ╕мов╕рно 3 березня 2015 року. П╕сля арешту сина Фед╕р Костенко ви╖хав до Ки╓ва на прес-конференц╕ю, щоб пов╕домити про тортури, як╕ застосовуються до Олександра в С╤ЗО. По дороз╕ назад до Крим в╕н пропав. Як пов╕домлялося, наприк╕нц╕ грудня 2016 року Верховний суд Рос╕╖ в╕дмовився прийняти касац╕йну скаргу у справ╕ Олександра Костенка.
У листопад╕ 2015 року м╕л╕ц╕я Ки╓ва в╕дкрила крим╕нальну справу за фактом зникнення в Севастопол╕ Василя Черниша - актив╕ста-автомайдан╕вця, соратника к╕норежисера Олега Сенцова.
Ще в березн╕ 2014 року сп╕льнота ╢вромайдан SOS висловлювала стурбован╕сть щодо мешканц╕в Р╕вного ╤вана Бондарця та Валер╕я Ващука, про м╕сце знаходження яких н╕чого не в╕домо з 7 березня, з тих п╕р як вони при╖хали до С╕мферополя.
Вже в 2016 роц╕ стало в╕домо, що 11 лютого зник житель С╕мферополя Марсель Аляутд╕нов.
http://www.pravda.com.ua

ТИМ ЧАСОМ…
В КРИМУ ХОЧУТЬ ЗВИНУВАТИТИ УКРА╥НУ… В ПОРУШЕНН╤ ПРАВ ЛЮДИНИ

Окупац╕йна влада Криму п╕дготувала проект резолюц╕╖ ООН, в якому намага╓ться звинувачувати Укра╖ну в порушеннях прав людини на п╕востров╕.
Про це пов╕домив член кримського окупац╕йного "уряду" Заур Смирнов, переда╓ "РИА Новости".
"Проект кримсько╖ резолюц╕╖ ООН стосовно Укра╖ни вже п╕дготовлено. У ньому в╕дображено широкий пер╕од ус╕х под╕й, пов'язаних у тому числ╕ з порушенням прав людини в Криму в укра╖нський пер╕од. Ми спробували хронолог╕чно описати всю ситуац╕ю", — сказав Смирнов, який куриру╓ в окупац╕йному  "уряд╕" питання м╕жнац╕ональних в╕дносин.
Як в╕домо, у грудн╕ минулого року Генеральна асамблея ООН проголосувала за проект резолюц╕╖ про порушення Рос╕╓ю прав людини в Криму.
У документ╕ РФ визна╓ться державою-окупантом, а Крим - тимчасово окупованою територ╕╓ю, також там засуджу╓ться анекс╕я Криму ╕ репрес╕╖ проти кримських татар.
П╕сля окупац╕╖ в Криму затримують м╕сцевих жител╕в, у тому числ╕ багатьох кримських татар, як╕ п╕дтримують Укра╖ну. Найчаст╕ше ╖х звинувачують у шпигунств╕ або п╕дготовц╕ диверс╕й. У кримських татар регулярно проводяться обшуки. На п╕востров╕ був закритий кримськотатарський телеканал АТR й укра╖нськ╕ телеканали, також були закрит╕ укра╖нськ╕ школи.
http://www.pravda.com.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17972

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков