Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 23.12.2016
АХТЕМА ЧИЙГОЗА В╤ДМОВИЛИСЯ В╤ДПУСТИТИ З-П╤Д АРЕШТУ

Верховний суд окупованого Криму залишив п╕д арештом заступника голови Меджл╕су Ахтема Чийгоза до 8 кв╕тня наступного року. Про це пов╕домля╓ Центр ╕нформац╕╖ з прав людини.
Верховний суд окупованого Криму в╕дхилив скаргу адвоката Миколи Полозова на р╕шення суду про продовження арешту заступнику голови Меджл╕су Ахтему Чийгозу до 8 кв╕тня наступного року.
Ахтем Чийгоз про зас╕дання д╕знався т╕льки напередодн╕ ввечер╕. Однак в╕н не став наполягати на перенесенн╕ дати зас╕дання.
За словами адвоката Олександра Л╕сового, обставини з моменту арешту сильно зм╕нилися – у суд╕ було допитано близько 200 ос╕б, з яких т╕льки 3 чи 4 вказали, що бачили Чийгоза, але жоден з них не св╕дчив про протиправн╕ д╕╖ з його боку.
Сам Чийгоз заявив, що в╕н ╓ пол╕тичним в'язнем, а його арешт продиктований виключно бажанням залякати кримськотатарський народ ╕ не об╜рунтований нормами Крим╕нально-процесуального кодексу РФ.
"На мо╓му процес╕ доводиться, що судово╖ системи в Рос╕╖ не ╕сну╓, а ╓ т╕льки вказ╕вки", – зазначив у сво╓му виступ╕ Ахтем Чийгоз.
Незважаючи на наведен╕ докази, голова колег╕╖ Карава╓в оголосив р╕шення, в якому залишив скаргу без задоволення, а отже, Ахтем Чийгоз перебуватиме п╕д вартою до 8 кв╕тня 2017 року.
Заступник голови Меджл╕су Ахтем Чийгоз був арештований 29 с╕чня 2016 року за звинуваченням у масових заворушеннях п╕д час под╕й, що в╕дбулися п╕д ст╕нами кримського парламенту 26 лютого 2014 року. Тод╕ сталося з╕ткнення м╕ж пророс╕йськими актив╕стами та учасниками м╕тингу за ╓дн╕сть Укра╖ни.
http://www.pravda.com.ua

«СУД» У СПРАВ╤ ЧИЙГОЗА ВИВЧИВ ФОТОДОКАЗИ

У понед╕лок на черговому зас╕данн╕ п╕дконтрольного суду РФ у справ╕ Чийгоза в Криму вивчалися фотограф╕╖, зроблен╕ б╕ля ст╕н кримського парламенту 26 лютого 2014 року, на яких видно, що перш╕ провокац╕╖ почалися з боку учасник╕в пророс╕йського м╕тингу.
Про це у сво╓му в╕деопов╕домленн╕ заявив адвокат Ахтема Чийгоза Микола Полозов. В╕део розм╕стив на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕ голова ЦВК курултаю За╖р Смедля╓в.
"Ми спостер╕гали, що в цей же час у внутр╕шньому двор╕ перебував Серг╕й Аксьонов разом з╕ сво╖ми охоронцями. Б╕ля Аксьонова почалася перша провокац╕я, яка згодом переросла в б╕йку. Учасники пророс╕йського м╕тингу били ногами в обличчя сво╖х опонент╕в, що ч╕тко видно на фотограф╕ях", - сказав Полозов.
За його словами, сам Чийгоз пов╕домив, що п╕д час подання доказ╕в прокурор св╕домо не звертала увагу суду на д╕╖ учасник╕в пророс╕йського м╕тингу, вказуючи лише м╕сце розташування учасник╕в проукра╖нського м╕тингу.
Кр╕м того, зазначив Полозов, на фотограф╕ях було пом╕чено голову так званого держком╕тету у справах м╕жнац╕ональних в╕дносин ╕ депортованих громадян Криму Заура Смирнова, який стояв з гучномовцем ╕ зд╕йснював орган╕зац╕йно-розпорядч╕ функц╕╖.

АДВОКАТАМ УМЕРОВА НЕ ДАЛИ КОП╤╥ Л╤НГВ╤СТИЧНО╥ «ЕКСПЕРТИЗИ»

У понед╕лок в окупованому Криму с╕мферопольський "суд" в╕дмовив адвокатам заступника глави Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умерова у наданн╕ коп╕╖ висновку л╕нгв╕стично╖ експертизи в його крим╕нальн╕й справ╕. Про це заявив адвокат Умерова Ем╕ль Курбед╕нов у в╕део, розм╕щеному на його стор╕нц╕ в Facebook.
"Сьогодн╕ скарга адвокат╕в ╤льм╕ Умерова на д╕╖ сл╕дчого з приводу того, що в╕н нам не вида╓ коп╕ю експертизи, звичайно ж не була задоволена судом. На цьому зас╕данн╕ кр╕м того, що не передбачений крим╕нально-процесуальним кодексом такий обов'язок сл╕дчого, н╕чого сл╕дство пояснити не змогло", - пов╕домив Курбед╕нов.
За його словами, н╕ сл╕дство, н╕ прокуратура не змогли навести переконлив╕ аргументи ╕ п╕дстави для в╕дмови адвокату в прав╕ ознайомитися з головним документом обвинувачення - висновком л╕нгв╕стично╖ експертизи, що "╕стотно порушу╓ право ╤льм╕ Умерова на захист".
Як пов╕домив Курбед╕нов, мета заборон на видачу коп╕╖ експертизи - створення перешкод для захисту Умерова. "Все лише для того, щоб створити нам будь-як╕ перешкоди. Це усталена практика на територ╕╖ Криму", - пов╕домить адвокат, уточнивши, що документи потр╕бн╕ "для того, щоб надал╕ вс╕ д╕╖ оскаржити в ╢СПЛ та ╕нших м╕жнародних ╕нстанц╕ях".
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», в окупованому Криму порушу╓ться ще одна крим╕нальна справа проти ╤льм╕ Умерова. 16 грудня Умерова викликали на допит у ФСБ, де йому пов╕домили про проведення чергово╖ досл╕дчо╖ перев╕рки щодо в╕деозапису, на якому, за верс╕╓ю сл╕дства, в╕н виступав з питаннями, що стосуються Криму, Рос╕╖ ╕ Укра╖ни.
ФСБ РФ Умерова вже звинувачують за ч.2 ст. 280.1 Крим╕нального кодексу Рос╕╖ (публ╕чн╕ заклики до вчинення д╕й, спрямованих на порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ) за висловлювання в ╕нтерв'ю про те, що Крим - це Укра╖на.

ПОНОВИЛИ СПРАВУ ПРОТИ ПОЛОЗОВА

Окупац╕йна влада Криму в╕дновила справу проти Миколи Полозова, адвоката заступник╕в голови Меджл╕су ╤льм╕ Умерова ╕ Ахтема Чийгоза.
Про це Полозов пов╕домив у Фейсбуц╕. "Рано рад╕ли. Постанову про в╕дмову в порушенн╕ крим╕нально╖ справи в╕дносно мене за ч. 2 ст. 294 (перешкоджання зд╕йсненню правосуддя, - ред.), ч. 1 ст. 297 (неповага до суду - ред.) ╕ ст. 319 (образа представника влади, - ред.) КК РФ скасовано ╕ на мене знову чекають в ГСУ СК РФ по "Республ╕ц╕ Крим" для дач╕ пояснень у рамках проведення досл╕дчо╖ перев╕рки. Загалом, захист прав людини в Криму - справа в╕дпов╕дальна ╕ небезпечна, я вам скажу", - написав в╕н.
13 грудня пов╕домлялося, що в окупованому Криму було прийнято позитивне р╕шення щодо клопотання про допит Полозова сл╕дчим ФСБ як св╕дка по справ╕, в як╕й Полозов ╓ адвокатом ╤льм╕ Умерова. 15 грудня оперативник ФСБ зробив першу спробу вручити Полозову пов╕стку на допит. Полозов оскаржив ╕ це р╕шення.
http://www.ukrinform.ua

ОДНОКУРСНИКИ МИКОЛИ СЕМЕНИ ОБ’╢ДНАЛИСЯ, ЩОБ П╤ДТРИМАТИ ЖУРНАЛ╤СТА

Однокурсники журнал╕ста Миколи Семени, який утриму╓ться в Криму рос╕йською владою ╕ звинувачу╓ться у «порушенн╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ», зробили сп╕льну заяву.
Однокурсники Семени звертаються до Укра╖ни, Рос╕╖ та ╕нших держав з проханням «виступити ╓диним фронтом проти злочин╕в рос╕йського фашизму».
«Ми заклика╓мо ще активн╕ше об’╓днати зусилля прогресивно╖ громадськост╕, щоб зупинити варварську в╕йськову агрес╕ю Рос╕╖ в Укра╖н╕ та Сир╕╖, що призвела до багаточисельних жертв мирного населення, заклика╓мо зупинити пол╕тичн╕ репрес╕╖ на окупованих Рос╕╓ю територ╕ях Криму та Донбасу ╕ захистити людей, як╕ вже потрапили у жорна пересл╕дувань як на окупованих територ╕ях Укра╖ни, так ╕ в сам╕й Рос╕╖,– йдеться в заяв╕. – Наш однокурсник Микола Семена завжди був ╕ сьогодн╕ залиша╓ться людиною високо╖ чест╕ ╕ профес╕йного обов’язку. Упродовж багатьох рок╕в в╕н працював у великих авторитетних виданнях ╕ виступав на ╖хн╕х стор╕нках з яскравими, талановитими, чесними ╕ всеб╕чно аргументованими публ╕кац╕ями. Останн╕ми роками в╕н публ╕кувався на Рад╕о "Свобода", у всеукра╖нськ╕й щоденн╕й газет╕ "День", на сайт╕ «Крим.Реал╕╖».
Однокурсники Семени також зазначають, що сьогодн╕ кримчани позбавлен╕ права на ╕нформац╕ю, а «будь-яке поширення ╕нформац╕╖ окр╕м оф╕ц╕йно╖ рос╕йсько╖ пропаганди кара╓ться як злочин».
«Нас глибоко непоко╖ть ╕ те, що разом ╕з Миколою Семеною п╕д репрес╕╖ рос╕йського режиму потрапили у Криму ╕нш╕ наш╕ колеги – журнал╕сти Андр╕й Клименко, Ганна Андр╕╓вська, ╤льм╕ Умеров, а також к╕лька журнал╕ст╕в у сам╕й Рос╕╖», – зазначено в заяв╕.
Нагада╓мо, у кв╕тн╕ рос╕йська ФСБ в окупованому Криму провела обшук ╕ порушила крим╕нальну справу проти позаштатного журнал╕ста Рад╕о «Свобода» Миколи Семени за статтю, у як╕й начебто м╕стяться «заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ». П╕сля цього журнал╕ста к╕лька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену в╕дпустили п╕д п╕дписку про неви╖зд.
28 кв╕тня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журнал╕ста можуть узагал╕ позбавити свободи пересування.
М╕жнародна та ╢вропейська федерац╕╖ журнал╕ст╕в пов╕домили про сол╕дарн╕сть ╕з кримським журнал╕стом та про п╕дтримку сво╖х член╕в в Укра╖н╕ – Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в та Незалежно╖ мед╕а-профсп╕лки. Зокрема, у сп╕льн╕й заяв╕ МФЖ ╕ ╢ФЖ наприк╕нц╕ кв╕тня йшлося про заклик до рос╕йсько╖ влади «в╕дмовитися в╕д необгрунтованих звинувачень проти Семени». Сво╓ занепоко╓ння справою проти Миколи Семени висловлювала ╕ Представник ОБС╢ з питань свободи мед╕а Дуня М╕ятович.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ глибоке занепоко╓ння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян Укра╖ни, а також триваючими крим╕нальними пересл╕дуваннями за пол╕тичними ознаками укра╖нських громадян на тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим, ╕ вимага╓ припинити пересл╕дування кримського журнал╕ста Миколи Семени.
Ки╖вський районний суд С╕мферополя, п╕дконтрольний Рос╕╖, 29 серпня в╕дхилив скаргу адвоката Миколи Семени на д╕╖ сл╕дчого ФСБ.
На початку вересня адвокат журнал╕ста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого ╕ виправдувального вироку рос╕йським судом – дор╕внюють нулю.
5 жовтня Верховна Рада звернулася ╕з заявою до парламент╕в держав-член╕в ╢С, США, Канади та Япон╕╖, ╢вропейського парламенту, д╕ючого голови ОБС╢, м╕н╕стра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнма╓ра та до представника Орган╕зац╕╖ з безпеки та сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ з питань свободи ЗМ╤ Дун╕ М╕ятович ╕з закликом консол╕дувати зусилля щодо зв╕льнення укра╖нських журнал╕ст╕в Романа Сущенка ╕ Миколи Семени.
6 грудня стало в╕домо, що рос╕йська ФСБ зак╕нчила сл╕дство у справ╕ кримського журнал╕ста Миколи Семени. 7 грудня Микол╕ Семен╕ вручили постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточн╕й редакц╕╖. Матер╕али у справ╕ планують передати до суду до 1 с╕чня 2017 року.
http://detector.media

ВОЛОДИМИР БАЛУХ ЗАЛИША╢ТЬСЯ П╤Д ВАРТОЮ

Укра╖нського актив╕ста Володимира Балуха так званий "Верховний суд Криму" залишив у С╤ЗО. Про це пов╕домля╓ Кримська правозахисна група на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook. 
"22 грудня, в так званому "Верховному суд╕" Криму в╕дбувся розгляд скарги на постанову суду про обрання запоб╕жного заходу у вигляд╕ взяття п╕д варту Володимира Балуха. Актив╕ста доставили до зали суду з С╤ЗО. Скаргу розглядала "суддя" Борис Балахонов", - сказано у пов╕домленн╕.
"Апеляц╕ю суд в╕дхилив, Володимир Балух залишився п╕д вартою до 6 с╕чня 2017 року", - пов╕домля╓ група.
Як в╕домо, 14 грудня укра╖нському актив╕сту, кримчанину Володимиру Балуху рос╕йське окупац╕йне сл╕дство пред'явило звинувачення за статтею про незаконне придбання та збер╕гання бо╓припас╕в.
12 грудня Роздольненський районний суд Криму обрав запоб╕жний зах╕д Балуху у вигляд╕ взяття п╕д варту терм╕ном на 30 д╕б. Суд залишив без уваги той факт, що процесуальн╕ документи були складен╕ з ╕стотними порушеннями.
Пересл╕дування актив╕ста трива╓ ще з весни 2015 року, про суд над ним ЗМ╤ пов╕домляли ще на початку 2016 року.
Стаття, за якою обвинувачу╓ться Балух, передбача╓ обмеження вол╕ на терм╕н до трьох рок╕в, або примусов╕ роботи на строк до чотирьох рок╕в, або арешт на строк до шести м╕сяц╕в, або позбавлення вол╕ на строк до чотирьох рок╕в з╕ штрафом у розм╕р╕ до в╕с╕мдесяти тисяч рубл╕в або в розм╕р╕ зароб╕тно╖ плати або ╕ншого доходу засудженого за пер╕од до трьох м╕сяц╕в або без такого.
«Укра╖нська правда»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17848

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков