Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 09.12.2016
КРИМСЬКОМУ ЖУРНАЛ╤СТУ МИКОЛ╤ СЕМЕН╤ ВИСУНУТО ОБВИНУВАЧЕННЯ

У середу кримському журнал╕сту Микол╕ Семен╕ було висунуто обвинувачення в остаточн╕й редакц╕╖. Захист розпочина╓ роботу з матер╕алами справи, обсяг яко╖ становить ш╕сть том╕в.
Про це на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook написав адвокат М. Семени Ем╕ль Курбед╕нов. "З наявного обвинувачення ╕ тих документ╕в, з якими ми знайом╕, можна зробити висновок, що ФСБ представить суду Миколу Семену, як затятого ненависника Рос╕╖, всього рос╕йського ╕ пут╕нського", - написав Курбед╕нов.
Знайомлячись з матер╕алами справи, адвокат зробив висновок, що образ його п╕дзахисного "ретельно з╕браний з вирваних з контексту статей, фраз, необ'╓ктивних експертиз, висновк╕в ╕ фантаз╕╖ сл╕дства".
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», у кв╕тн╕ 2016 року так звана прокуратура Криму порушила проти в╕домого журнал╕ста Миколи Семени крим╕нальну справу за обвинуваченням у сепаратизм╕ ╕ закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Сл╕дство заборонило журнал╕сту залишати п╕востр╕в. Захист Семени, М╕жнародна ╕ ╢вропейська Федерац╕я журнал╕ст╕в, а також оф╕с представника ОБС╢ з питань свободи слова закликали ФСБ випустити журнал╕ста з Криму на л╕кування, однак заборона продовжу╓ залишатися в сил╕. М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни заявило про черговий факт пересл╕дування укра╖нц╕в у анексованому Криму ╕ закликало припинити тиск на Миколу Семену.

Микола Семена:
«Я НЕ ВЧИНИВ Н╤ЯКОГО ЗЛОЧИНУ»

У С╕мферопол╕ п╕дконтрольний Москв╕ сл╕дчий Кримського «управл╕ння» ФСБ Рос╕╖ вручив журнал╕стов╕ Микол╕ Семен╕ обвинувальний висновок, в якому зазначено, що той вчинив «злочин», який квал╕ф╕кують як «заклики до зм╕ни територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖», як╕ в╕н начебто висловлював у статт╕ на сайт╕ «Крим.Реал╕╖» п╕д заголовком «Блокада – необх╕дний перший крок до зв╕льнення Криму» – про це Микола Семена пов╕домив у середу Рад╕о «Свобода» по телефону з Криму.
– Що ж у цьому висновку такого, чого не було ран╕ше, адже, це вже не перший обвинувальний висновок на Вашу адресу?
– Вони просто повторили. Справа у тому, що сл╕дчий вважа╓, що в╕н уже зак╕нчив сл╕дство. ╤ тому, зг╕дно з рос╕йським КПК, вони зобов’язан╕ вручити обвинувальний висновок. В╕н фактично повторю╓ той, який мен╕ пред’являли на самому початку сл╕дства.
– А як╕ подальш╕ кроки?
– В╕н пропону╓ нам ╕з завтрашнього дня ознайомитися з╕ справою. ╤ пот╕м в╕н направля╓ цю справу в «прокуратуру», де мають затвердити обвинувальний висновок. П╕сля цього «прокуратура» направить справу до Зал╕зничного «суду» м╕ста С╕мферополя, який протягом одного м╕сяця ма╓ призначити перше «судове» зас╕дання.
– ╤ протягом усього цього часу ╕ надал╕ Вам не дозволяють залишати територ╕ю Криму?
– Так, я вже фактично скоро майже р╕к, як неви╖зний з Криму. Мен╕ заборонено ви╖зд. Нав╕ть при пересуванн╕ по Криму. При ви╖зд╕ з С╕мферополя я маю пов╕домляти сл╕дчого. А ви╖зд з Криму взагал╕ заборонений. Наш╕ адвокати подавали прохання в╕дпустити мене на л╕кування до ки╖вського ╤нституту нейрох╕рург╕╖, але сл╕дч╕ в╕дмовили мен╕ в цьому.
– У чому поляга╓ суть ╕ мета ц╕╓╖ справи?
– Ц╕ль у сьогодн╕шн╕й ситуац╕╖ у т╕й справ╕ поляга╓ в тому, що нашими адвокатами й експертами сформована така позиц╕я, що, у в╕дпов╕дност╕ з м╕жнародним законодавством ╕ у в╕дпов╕дност╕ нав╕ть ╕з частиною рос╕йського законодавства, статус Криму продовжу╓ залишатися невизначеним. Це поляга╓ ось у чому: н╕хто у св╕т╕, включаючи Генеральну асамблею ООН, ОБС╢, Парламентську асамблею, не визнав «при╓днання» Криму до Рос╕╖.
А з ╕ншого боку, саме рос╕йське законодавство ще не оформило Крим у «склад╕» Рос╕╖. Так ╕сну╓ чинний до цього часу укра╖нсько-рос╕йський догов╕р про встановлення кордону м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю. ╤ у ньому зазначено, що кордон м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю проляга╓ по Керченськ╕й протоц╕, а не по Перекопу.
З ╕ншого боку – ╓ рос╕йський внутр╕шн╕й закон, назива╓ться в╕н «О границе Российской Федерации», в якому зазначено, що кордон м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю проляга╓ теж по Керченськ╕й протоц╕, а не по Перекопу. Тобто, незважаючи на те, що дехто стверджу╓, що статус Криму «визначений остаточно». Насправд╕ статус Криму продовжу╓ бути дискус╕йною справою. ╤ в╕н ╓ предметом св╕тово╖ дискус╕╖, у як╕й беруть участь в╕д Генерально╖ асамбле╖ ООН до ус╕х м╕жнародних орган╕зац╕й, в тому числ╕ ╕ журнал╕сти. У такому випадку, моя стаття ╓ учасником ц╕╓╖ св╕тово╖ дискус╕╖ про статус Криму.
╤ Рос╕йська Федерац╕я, рос╕йське законодавство у тому числ╕, гаранту╓ кожному громадянину ╕ негромадянину в╕льно висловлювати сво╖ думки ╕ мати свою точку зору. Б╕льше того, Конституц╕я стверджу╓, що н╕хто не ма╓ права змусити людину зм╕нити ╖╖ точку зору чи зм╕нити ╖╖ переконання. Таким чином, я вважаю (╕ мо╖ адвокати, ╕ експерти, як╕ дивилися цю справу, вважають), що у цьому випадку я не вчинив н╕якого злочину. Тому адвокати вже подавали клопотання з приводу того, щоб сл╕дчий в╕дд╕л ФСБ Рос╕╖ закрив цю справу через в╕дсутн╕сть складу злочину. Але поки що нам у цьому в╕дмовлено.
– Наск╕льки важливою для Вас ╓ м╕жнародна п╕дтримка?
– Я вважаю, що м╕жнародна п╕дтримка дуже важлива. Тому що якщо сл╕дство ╕ рос╕йськ╕ чиновники не звертають уваги н╕яко╖ фактично на внутр╕шню громадську думку, то все ж на м╕жнародну громадську думку ╕ на м╕жнародне законодавство вони б╕льш-менш ще озираються ╕ тому це дуже важливо.
28 листопада кримського журнал╕ста Миколу Семену нагородили прем╕╓ю ╕мен╕ Павла Шеремета. Але при╖хати на ╖╖ вручення до Брюсселя журнал╕ст не зм╕г, оск╕льки йому заборонено ви╖зд з окупованого Кримського п╕вострова. Головний редактор проекту «Крим.Реал╕╖» Володимир Притула зачитав його промову на Форум╕ громадянського сусп╕льства «Сх╕дного партнерства».

Людмила Ваннек
http://www.radiosvoboda.org

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17750

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков