Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 11.11.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 11.11.2016
У КРИМУ В╤ДБУВА╢ТЬСЯ КРИМ╤НАЛЬНЕ ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ ╤НАКОМИСЛЕННЯ

Мон╕торингова м╕с╕я м╕жнародно╖ правозахисно╖ орган╕зац╕╖ Amnesty International упродовж п'яти дн╕в працювала в окупованому Рос╕╓ю Криму. Один з учасник╕в м╕с╕╖ Красимир Янков заявля╓, що на п╕востров╕ вже не т╕льки порушу╓ться свобода слова, але й в╕дбува╓ться крим╕нальне пересл╕дування ╕накомислення. Про це в╕н сказав в ╕нтерв’ю «Рад╕о Свобода».
Правозахисники Amnesty International з 26-го до 30-го вересня в╕дв╕дали к╕лька населених пункт╕в п╕вострова, посп╕лкувалися з м╕сцевими журнал╕стами, громадськими актив╕стами, а також з членами с╕мей пол╕тв'язн╕в ╕ ╖х адвокатами. Як пов╕домив досл╕дник Amnesty International по Укра╖н╕, Молдов╕ та Б╕лорус╕ Красимир Янков,  п╕дсумки ц╕╓╖ по╖здки будуть в╕дображен╕ в чергов╕й допов╕д╕ орган╕зац╕╖, яку п╕дготують ор╕╓нтовно в грудн╕ цього року.
За його словами, ситуац╕я ╕з правами ╕ свободами в Криму пог╕ршу╓ться.
«Основн╕ тенденц╕╖ залишаються незм╕нними: це повсюдне звужування свобод самовираження, мирних з╕брань та асоц╕ац╕й. Все це, так само як ╕ в╕дсутн╕сть ефективних розсл╕дувань щодо тих людей, як╕ були викраден╕, ми в╕дзначали ще на початку минулого року. Зараз вс╕ ц╕ тренди т╕льки посилюються.
Б╕льше того, сьогодн╕ ми не просто говоримо про нехтування свободою слова та звужування прав на свободу самовираження, ми говоримо про крим╕нальне пересл╕дування ╕накомислення. ╤ на це ми хочемо особливо звернути увагу, тому що для нас очевидний факт того, що в Криму все туг╕ше закручують гайки. Дуже важко ╕ страшно висловлювати свою позиц╕ю, якщо вона не в╕дпов╕да╓ оф╕ц╕йн╕й позиц╕╖ влади», - заявив в╕н.
Красимир Янков пов╕домив, що представники м╕с╕╖ зустр╕лись з кримським журнал╕стом Миколою Семеною.
«Ми також посп╕лкувалися з Миколою Семеною - автором "Крим.Реал╕╖" ╕ "Рад╕о Свобода", який зараз не ма╓ можливост╕ ви╖хати з Криму на л╕кування, тому що перебува╓ п╕д д╕╓ю п╕дписки про неви╖зд у зв'язку з порушеною крим╕нальною справою, за якою йому може загрожувати реальний терм╕н», - сказав представник м╕с╕╖.
Нагада╓мо, у кв╕тн╕ рос╕йська ФСБ в окупованому Криму провела обшук ╕ порушила крим╕нальну справу проти позаштатного журнал╕ста «Рад╕о Свобода» Миколи Семени за статтю, у як╕й начебто м╕стяться «заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ». П╕сля цього журнал╕ста к╕лька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену в╕дпустили п╕д п╕дписку про неви╖зд.
28 кв╕тня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журнал╕ста можуть узагал╕ позбавити свободи пересування.
З 7 липня Семен╕ обмежили доступ до особистого банк╕вського рахунку. Зокрема, його банк╕вська карта Рос╕йського нац╕онального комерц╕йного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.
М╕жнародна та ╢вропейська федерац╕╖ журнал╕ст╕в пов╕домили про сол╕дарн╕сть ╕з кримським журнал╕стом та про п╕дтримку сво╖х член╕в в Укра╖н╕ – Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в та Незалежно╖ мед╕а-профсп╕лки. Зокрема, у сп╕льн╕й заяв╕ МФЖ ╕ ╢ФЖ наприк╕нц╕ кв╕тня йшлося про заклик до рос╕йсько╖ влади «в╕дмовитися в╕д необгрунтованих звинувачень проти Семени». Сво╓ занепоко╓ння справою проти Миколи Семени висловлювала ╕ Представник ОБС╢ з питань свободи мед╕а Дуня М╕ятович.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ глибоке занепоко╓ння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян Укра╖ни, а також триваючими крим╕нальними пересл╕дуваннями за пол╕тичними ознаками укра╖нських громадян на тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим, ╕ вимага╓ припинити пересл╕дування кримського журнал╕ста Миколи Семени.
22 серпня Кримська делегац╕я виступилана VI Всесв╕тньому форум╕ укра╖нц╕в з╕ зверненням про долю кримського журнал╕ста Миколи Семени, який перебува╓ в окупованому Криму ╕ якого ФСБ звинувачу╓ у начебто сепаратизм╕.
Ки╖вський районний суд С╕мферополя, п╕дконтрольний Рос╕╖, 29 серпня,в╕дхилив скаргу адвоката Миколи Семени на д╕╖ сл╕дчого ФСБ.
Захист пересл╕дуваного ФСБ в окупованому Рос╕╓ю Криму укра╖нського журнал╕ста Миколи Семени пов╕домля╓, що в листопад╕ справу журнал╕ста передадуть до рос╕йського суду.
На початку вересня адвокат журнал╕ста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого ╕ виправдувального вироку рос╕йським судом – дор╕внюють нулю.
5 жовтня  Верховна Рада звернулася ╕з заявою до парламент╕в держав-член╕в ╢С, США, Канади та Япон╕╖, ╢вропейського парламенту, д╕ючого голови ОБС╢, м╕н╕стра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнма╓ра та до представника Орган╕зац╕╖ з безпеки та сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ з питань свободи ЗМ╤ Дун╕ М╕ятович ╕з закликом консол╕дувати зусилля щодо зв╕льнення укра╖нських журнал╕ст╕в Романа Сущенка ╕ Миколи Семени.
«Детектор мед╕а»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 11.11.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17635

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков