Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ВИБУХ НА РОС╤ЙСЬКОМУ В╤ЙСЬКОВОМУ ПОЛ╤ГОН╤ ЗАГИНУЛИ П'ЯТЬ ПРАЦ╤ВНИК╤В «РОСАТОМУ»
П'ять сп╕вроб╕тник╕в держкорпорац╕╖ "Росатом" загинули, ще тро╓ отримали травми в результат╕...


РОС╤Я. НА ЩОТИЖНЕВ╤ АКЦ╤╥ ОПОЗИЦ╤╥ - ЩОДЕНН╤ РЕПРЕС╤╥ ВЛАДИ
Майбутн╓ рос╕йського протесту “в╕д суботи до суботи” поки непередбачуване…


У ХЕРСОН╤ В╤ДБУВСЯ ФЛЕШМОБ ПРОТИ РЕПРЕС╤Й У КРИМУ ТА НА П╤ДТРИМКУ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
«Ми не повинн╕ забувати н╕ на одну хвилину про наших бранц╕в», - прокоментувала...


ПЕРШЕ ЗАС╤ДАННЯ «ДЕВ'ЯТО╥» РАДИ В╤ДБУДЕТЬСЯ 29 СЕРПНЯ
Таке р╕шення було ухвалене п╕д час першого зас╕дання п╕дготовчо╖ депутатсько╖ групи у парламент╕


ОРГАН╤ЗАТОРИ АЛЬТЕРНАТИВНОГО МАРШУ ЗАХИСНИК╤В 24 СЕРПНЯ НАЗВАЛИ «╢ДИНУ МЕТУ» СВОГО ЗАХОДУ
Орган╕затори альтернативного Маршу захисник╕в Укра╖ни 24 серпня у Ки╓в╕ оч╕кують близько 9 тис....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2004
Новини Криму та України
журналісти, інформаційні агенства

В ПАРЄ усе прекрасно розуміють...

29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи розглянула питання "Політична криза в Україні". Депутати підтримали звіт доповідачів по Україні Ренате Вольвенд та Ханне Северінсен. За цей документ проголосували 46 депутатів, 13 - проти.
Представник української делегації в ПАРЄ Роман Зварич, коментуючи результати цього голосування, зазначив, що "Рада Європи продемонструвала, що ніколи не змириться з таким брутальним порушенням демократичних принципів, як це відбувається нині в Україні".
"Незважаючи на те, що представники більшості Верховної Ради України використали всі процедурні засоби, щоб перешкодити розгляду цього питання, намагалися заблокувати дебати і навіть спробували зірвати кворум, їхні спроби виявилися безуспішними. Голосування довело, що в ПАРЄ прекрасно розуміють, що насправді в Україні відбувається не конституційна реформа, а спроба перевороту. Тепер в Україні мають зрозуміти, що недопустимо надалі нехтувати європейськими стандартами права. Україні можуть вказати на двері. Ми маємо зробити з цього голосування належні висновки", - заявив народний депутат України.
"Головна ідея прийнятої резолюції полягає в тому, що не можна міняти Конституцію в такий спосіб, як це намагається робити влада, і що не можна міняти "правила гри" напередодні виборів, щоб від зміни Конституції отримати певні політичні переваги", - підкреслив Роман Зварич.
У даній резолюції ПАРЄ вказує, що голосування 24 грудня по внесенню змін до Конституції "порушують зобов'язання України відповідно до статті 3 статуту Ради Європи". "Якщо буде зроблено подальші спроби проштовхування політичної реформи, змінюючи Конституцію у спосіб, не передбачений законодавством, та неконституційними засобами, або якщо Україна не зможе гарантувати своїм громадянам вільних і чесних виборів президента 31 жовтня 2004 р., ПАРЄ може поставити під сумнів мандат української делегації та може прийняти рішення подати до Комітету міністрів запит щодо призупинення членства України в Раді Європи", - йдеться в документі.


ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПІДПИСАВ УКАЗ "ПРО ВІДЗНАЧЕННЯ 50-ї РІЧНИЦІ ВХОДЖЕННЯ КРИМУ ДО СКЛАДУ УКРАЇНИ"

Документ видано, враховуючи важливе історичне та політичне значення входження Криму до складу України, роль цієї пам'ятної події у формуванні та консолідації українського суспільства та на підтримку ініціативи громадськості, повідомила Укрінформу прес-секретар Президента України Олена Громницька.
Глава держави доручив утворити Організаційний комітет з відзначення 50-ї річниці входження Криму до складу України, призначивши Віктора Януковича - Прем'єр-міністра України - його головою.
Леонід Кучма зобов'язав Кабінет Міністрів України затвердити персональний склад Організаційного комітету, розробити за участю Національної академії наук України та затвердити план заходів з відзначення 50-ї річниці входження Криму до складу України, вирішити питання щодо фінансування зазначених заходів.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають забезпечити гідне відзначення 50-ї річниці входження Криму до складу України.
Глава держави рекомендував органам місцевого самоврядування розглянути питання про відповідне найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів у зв'язку з відзначенням 50-ї річниці входження Криму до складу України.
Міністерству закордонних справ України доручено забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з відзначення 50-ї річниці входження Криму до складу України.
Державний комітет телебачення і радіомовлення України має забезпечити широке висвітлення в Україні та за її межами заходів з відзначення 50-ї річниці входження Криму до складу України, організувати цикли тематичних теле- та радіопередач.


ПАРЛАМЕНТ УКРАЇНИ РОЗПОЧАВ РОБОТУ
У Верховній Раді України 3 лютого відбулася позачергова сесія парламенту. Народні депутати 304 голосами прийняли постанову про зміни до проекту політичної реформи. Ці зміни передбачають право народу обирати Президента України, підкреслив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Володимир Литвин також оголосив, що позачергова сесія проходила відповідно до статті 83 Конституції України на вимогу понад 180 народних депутатів.
Народні депутати 305 голосами підтримали рішення парламентської більшості, комуністів і соціалістів про відкриття того ж дня о 16-й годині 5-ї сесії Верховної Ради.
Спроби представників фракцій "Наша Україна" і БЮТ блокувати трибуну, щоб не допустити відкриття сесії без врахування їхніх вимог (уже без соціалістів) не вдалися.

* * *

Лідер соціалістів Олександр Мороз вважає, що прийняте 3 лютого парламентом рішення щодо вилучення статті 103 з проекту конституційної реформи є правильним. У розмові з журналістами він зазначив, що "тим самим дано відповідь на питання, яке хвилювало людей: хто буде обирати Президента України - виборці чи парламент". "Ми сьогодні чітко сказали: парламент обирати главу держави не буде. Цю норму вилучено з проекту змін до Конституції". Сьогоднішнє голосування відкриває, на думку Олександра Мороза, можливість для подальшого розгляду змін до Конституції на нинішній сесії. Бо всі відстрочки чи перенесення зроблять проведення політреформи в цілому неможливим. Тепер багато залежатиме від стабільності, дисципліни і відповідальності депутатів у самих фракціях, вважає лідер соціалістів.
Відповідаючи на запитання журналістів, О. Мороз зазначив, що головна вимога СПУ залишається. Нею є прийняття закону про вибори на пропорційній основі.


ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: "КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ ВІДБУДЕТЬСЯ"

Голосування у парламенті стосовно законопроекту про внесення змін до Конституції засвідчило, що конституційна реформа в Україні відбудеться, вона незворотна, тому що проголосували депутати конституційної більшості. Це відзначив
4 лютого Прем'єр-міністр України Віктор Янукович, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України.
Віктор Янукович висловив задоволення, що у парламенті нарешті з'явилася дійсно "конструктивна конституційна більшість депутатів", які знайшли можливість об'єднатися для вирішення найважливіших державних питань.
Прем'єр підкреслив, що мета конституційної реформи полягає в ефективності співпраці усіх гілок влади і у спільній їх відповідальності. Тому уряд, за його словами, повинен і далі працювати з парламентом у цьому напрямі. "Конституційна реформа безпосередньо торкається виконавчої влади, Кабінету Міністрів України", - сказав глава уряду. Прем'єр також зобов'язав членів уряду проводити широку роз'яснювальну роботу в регіонах стосовно питань конституційної реформи. "Ми повинні пояснити громадянам України, для чого це робиться. Конституційна реформа проводиться не для того, аби ми мали більше влади, а для того, щоб уряд мав можливість краще працювати", - наголосив В. Янукович.


БІДА ЧЕКАЛА 60 ЛІТ...

26 січня з дна бухти Камишова трьома працівниками приватного підприємства "Кальчук", які займались підводними роботами, було піднято та доставлено на берег металевий дюралюмінієвий циліндр завдовжки майже півтора метра, товщиною 600 мм. Предмет було перевезено до приватного будинку в район Красної гірки для розділу і продажу кольорового металу. Увечері 31 січня під час спроби його демонтувати стався вибух, в результаті якого загинули двоє чоловіків, а третій отримав тяжкі поранення.
На місце трагедії виїхали бригади Севастопольського відділення УМВС та МНС, окремого інженерного батальйону і пошуково-рятувальної служби Військово-Морських сил Збройних сил України. За оцінкою військових спеціалістів - це німецька авіаційна морська донна міна часів Великої Вітчизняної війни. Вибухнув детонатор, захищений від розкриття малим вибуховим пристроєм, основна ж частина вибухової суміші - 700 кілограмів, залишається у житловій зоні (мешканців звідти було евакуйовано), поруч з залізничним і автовокзалом. Діаметр однієї тільки вирви у разі вибуху може сягнути декількох десятків метрів.
Найближчим часом сапери мають розпочати знешкодження страшної знахідки.


Наведемо порядок самі!

Голова Ради міністрів АРК Сергій Куницин вважає незадовільною роботу властей Сімферополя по наведенню санітарного порядку в місті. За інформацією прес-служби Ради міністрів, прем'єр назвав "просто кричущим" стан вулиць і ринків кримської столиці. "Схоже, що міська влада забула, коли вона пішки ходила по місту, а сімферопольці вже не пам'ятають, які на вигляд двірники", - відзначив С. Куницин.
На думку кримського прем'єра, незважаючи на те, що повноваження по наведенню санітарного порядку дані підрозділам цивільної оборони, їхніх зусиль явно недостатньо. Глава уряду закликав сімферопольців, школярів і учнів професійних училищ підключитися до наведення порядку і показати міській владі, що в столиці може бути чисто.
ОРДЕН ЕНЕРГЕТИКУ
Президент України Леонід Кучма нагородив директора Сімферопольської міської електричної мережі Адольфа Іоффе орденом "За заслуги" II ступеня. Про це повідомила прес-служба Президента. За інформацією прес-служби, орденом відзначена "багаторічна плідна праця, вагомий особистий внесок А. Іоффе у розвиток енергетики України, активна громадська діяльність". А. Іоффе керує Сімферопольською міськелектромережею вже 35 років, цими днями йому виповнилося 75 літ.


"УКРПОШТІ" - 10 РОКІВ

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" виповнилося 10 років. Мережа поштового зв'язку охоплює всі регіони України і налічує 24 поштамти, більш як 3,5 тис. міських та понад 9,8 тис. сільських пунктів поштового зв'язку. У цій системі працюють понад 115 тисяч чоловік, з яких 48 тисяч - листоноші.
Як відзначив на прес-конференції в Укрінформі генеральний директор УДППЗ "Укрпошта" Василь Мухін, Укрпошта входить до списку 100 кращих підприємств України. На сьогодні воно може запропонувати споживачам 70 видів різноманітних послуг, зокрема, й такі, як "Ліки на замовлення", "Фототовари поштою" та ін. Чисті прибутки підприємства торік склали 7,5 млн. грн.
МИ УДВІЧІ ПОБАГАТШАЛИ?!
У 2003 році термінові кошти, залучені банками Криму, склали 1,2 млрд. грн., тоді як у 2002 році - 0,6 млрд. грн. Про це повідомила прес-служба Головного управління Національного банку України в Криму. Станом на 1 січня 2004 року термінові вклади становили 57% у загальному обсязі зобов'язань кримських банків перед клієнтами, рік тому - 52%.
Прес-служба Головного управління Нацбанку України в Криму вважає, що поліпшенню структури грошової маси і підвищенню довіри населення й організацій до банківської системи сприяла монетарна стабільність у країні.


ЩОБ ПОМЕНШАЛО ПРОБЛЕМ

У поточному році в усіх містах і районах Криму будуть відкриті постійно діючі громадські приймальні лідера фракції "Наша Україна" у Верховній Раді Віктора Ющенка. Про це повідомив представник блоку "Наша Україна" в Криму Валерій Пробий-Голова на прес-конференції у Сімферополі 3 лютого.
За його словами, громадські приймальні будуть займатися вирішенням проблем тих громадян, що хотіли б звернутися до В. Ющенка. Перша така приймальня буде відкрита в Білогірську. Прийом громадян почнуть В. Пробий-Голова й екс-прем'єр автономії Борис Самсонов. Надалі в громадських приймальнях будуть працювати юристи "Нашої України".


ОБЕРЕЖНО: ПІДРОБКА!

У південних регіонах України зросла кількість підроблених медикаментів. За словами заступника начальника державної інспекції з контролю за якістю лікарських засобів в Одеській області Петра Музиканта, майже 7 відсотків медичних препаратів, які продають на Одещині, - фальсифікати. Якщо аптеку відвідують 150 - 200 покупців, то кожен третій потенційно може придбати підробку. В першу чергу підробляють дорогі препарати. І більшість з них - західні антибіотики. Як правило, подібний фальсифікат привозять в Україну з-за кордону, стверджують фахівці. Вітчизняні ліки підробляють дуже рідко, винятком є лише спиртові настойки. За словами Петра Музиканта, часто трапляється, що препарати, строк вживання яких уже вийшов, продають у новій упаковці, або виготовляють ліки з дешевших інгредієнтів. Щоб не стати жертвою підробки, яка може коштувати не лише здоров'я, а й навіть життя, державна інспекція радить купувати ліки лише в сертифікованих аптеках.


БЕЗРАДІСНЕ ЛІДЕРСТВО
На 1 січня 2004 року в Сімферополі офіційно зареєстровано 1 958 Віл-інфікованих, що майже в п'ять разів перевищує кількість хворих в інших регіонах Криму. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомила лікар-епідеміолог кримського Республіканського центру профілактики і боротьби зі СНІДом Олена Дручиніна.
За її словами, на другому місці знаходиться Феодосія, де зареєстровані 362 Віл-інфікованих, на третьому - Сімферопольський район (320 Віл-інфікованих).
Епідемії немає. Поки що...
На сьогоднішній день рівень захворюваності на грип у Криму складає 63 випадки на 100 тис. населення, що в 2,5 раза нижче епідемічного порога (159 випадків на 100 тис. населення). Про це повідомила виконуюча обов'язки завідуючого епідеміологічним відділом Республіканської санепідемстанції Валентина Чобану.
Але, за її інформацією, у республіці спостерігається тенденція росту захворюваності на грип, зокрема, у Сімферополі занедужало 3,3 тис. чоловік, що на 16% більше, ніж за попередній тиждень. Ріст захворюваності на грип відзначений також у Ялті, Алупці, Гурзуфі, Сакському і Совєтському районах. "Пік епідемії очікується в середині лютого - на початку березня", - повідомила В. Чобану.
У поточному році 14,5 тисячі жителів Автономної Республіки Крим зробили щеплення від грипу за власні кошти. З республіканського бюджету на вакцинацію було виділено 7 тис. грн., цього вистачило, щоб зробити щеплення вихованцям шкіл-інтернатів, а також дітям медпрацівників.


НОВА НАПАСТЬ ЗІ СХОДУ

Україна заборонила імпорт курятини та продуктів з неї з країн Південно-Східної Азії - Японії, Таїланду, В'єтнаму і Камбоджі, а також з Китаю і Кореї через поширення там вірусу пташиного грипу. Особливість і складність нинішнього грипу полягає в тому, що на нього важко хворіють і навіть помирають люди. Людина може захворіти на пташиний грип навіть торкнувшись інфікованого м'яса. Небезпечні також яйця хворої птиці. Вчені кажуть, що нинішній вірус мутував, поєднавши пташиний і людський.
В Україні пташиного грипу не було останні тридцять років, але небезпека епідемії існує. Вчені припускають, що швидше за все хворобу в країну можуть привезти люди, які приїжджають з країн, де вона поширена. Департамент ветмедицини вже перевіряє птахофабрики на предмет зараження домашніх птахів, а в березні - травні (в період найбільшого ризику) відслідковуватимуть ситуацію серед перелітного птаства. Перевірятимуть і приватні господарства - саме у них є найбільша вірогідність захворювання.


ПОДИВУЄМО ЄВРОПУ "ДИКИМИ ТАНЦЯМИ"!

У найпопулярнішому в Європі телевізійному пісенному конкурсі Євробачення, що проходитиме у травні цього року в Туреччині, Україну представлятиме Руслана Лижичко зі своєю програмою "Дикі танці".
Успіх "Диких танців" змінив критерії вітчизняного шоу-бізнесу, наблизивши його до європейської моделі. Саме цей альбом Руслани приніс велику популярність співачці, а ще пропозицію від Національної телекомпанії України - члена Європейської мовної спілки - представити Україну на Євробаченні.
Як зазначив президент Національної телекомпанії України Олександр Савенко, за оцінками українських і закордонних експертів, шанси нового музичного стилю співачки на успіх у Європі досить високі, Руслана прийняла цю почесну пропозицію. До того ж, етнічна музика користується надзвичайним попитом на світовому музичному ринку і є комерційно успішною.
"Я в хорошій "бойовій" формі, але змагатися буду не я, а пісня. І найголовніше для мене не перемога на Євробаченні, а перемога в Європі", - каже Руслана. Нині вона активно готується до конкурсу.


ЗАСТРАХУВАЛИ ВЖЕ ПІВНЯ ВІД ГРИПУ?

В Севастополі відкрито дочірнє підприємство Черкаської страхової компанії "Саламандра-Дніпро" - "Саламандра-Севастополь", яка спеціалізується на наданні страхових послуг сільськогосподарським підприємствам та займається реалізацією сільськогосподарської техніки і засобів захисту рослин. До цієї компанії вже звернулися птахівницькі господарства Севастопольського району з проханням застрахувати курей у зв'язку з епідемією курячого грипу.
 За словами директора компанії, вони першими в Україні ввели таку послугу. Страхування курей та гусей вже широко використовується підприємствами Черкаської області. Коштує ця послуга 5 відсотків від балансової вартості птиці.
Цікаво, а людей від грипу страхувати ще не почали?


Кримський республіканський інститут післядипломної педагогічної освіти
(державний ВНЗ ІІІ рівня акредитації. Ліцензія МОН України серія АА № 428834 від 06.02 2003 р.)
проводить набір студентів для отримання другої вищої освіти зі спеціальностей:
- українська мова та література;
- англійська мова та література;
- кримськотатарська мова та література;
- економіка підприємства;
- практична психологія.
Форма навчання - денна, заочна, вечірня.
Термін навчання - від 10 до 24 місяців.
Оплата - щомісяця.
Початок занять - в міру комплектування груп.

Оголошено набір на 3-місячні курси:
- з української мови;
- операторів комп'ютерного набору.

Наша адреса: м. Сімферополь, вул. Леніна, 15.
Тел./факс: 27-45-15, 25-14-86.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1725

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков