Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Cв╕тлицю» читайте — ноутбук вигравайте!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс,...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ «св╕тличани»! Ми продовжу╓мо наш газетний...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ читач╕, потенц╕йн╕ конкурсанти ╕ майбутн╕ переможц╕ нашого ун╕кального (а де ще такий ╓?)...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Доброго дня, шановна редакц╕╓! Ми, учн╕ 6 класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2004
ЩАСТИТЬ ЖЕ ДЕЯКИМ КОМП'ЮТЕРАМ!
Віктор РУДЕНСЬКИЙ.

А й справді, ще невідомо, кому більше пощастило - 11-класниці з Новоандріївської школи Олександрі Федяй, котра нещодавно з допомогою "Кримської світлиці" у мовно-комп`ютерному змаганні виборола новенький персональний Pentium, чи цьому електронному, бездушному, здавалося б, агрегату, якого в домі щасливої переможниці оточили такою увагою та любов'ю (подивіться на отих ведмежат на комп'ютері!), що, здається, ще трохи - і він замуркоче від щастя! От і поїхала наша журналістсько-аладдінівська знімальна група подивитися, як там почувають себе у Сімферопольському районі виграні в нашому змаганні головні призи. Тим більше, що завзяті новоандріївці привезли їх з торішнього фіналу додому навіть не один, а цілих ТРИ!
Два головні призи, виграні торік у мовно-комп`ютерному марафоні командами "Інтер" та "Райз", ідеально вписалися в комп`ютерні апартаменти дитячого технічного гуртка Новоандріївського будинку культури. Г. П. Біла, керівник цього гуртка і "дорослий капітан" "Інтера", добре знає ціну електронним обновкам, бо до цього навчала дітей комп`ютерній грамоті на двох стареньких агрегатах. "Тепер ми ніби на "Мерседеси" пересіли! А головне, новоандріївські діти, коли почули про нові комп`ютери, ще активніше в гурток потягнулися: ось і сьогодні троє записалися", - раділа Галина Петрівна.
Що ж допомогло новоандріївцям досягти такого феноменального результату - з чотирьох головних призів забрати собі аж три? Може, те, що, завдяки технічному гурткові, вже мали деякі комп`ютерні навики? Але ж саме комп`ютерні запитання і не були визначальними в конкурсі. Ми - а це начальник управління загальноосвітньої підготовки і гуманітарного розвитку Міністерства освіти АРК Володимир Буякевич, заступник представника Блоку "Наша Україна" в Криму Володимир Здирко, редактор
Української редакції ДТРК "Крим" Олександр Польченко ну і, звісно, Аладдін - допитувалися про місцеву "науку перемагати" і в юних переможців, і у директора Новоандріївської загальноосвітньої школи Анатолія Зазуліна, і у шкільних вчителів, і в працівників Будинку культури, і навіть у батьків найщасливішої у світі доньки Саші Федяй. Нам говорили про завзяття, цілеспрямованість, працелюбність - все правильно говорили! Але ж хіба інші діти - а їх торік змагалося за омріяні головні призи понад триста - не були працелюбними і цілеспрямованими?
Ми завітали до школи - у ній тепло і по-домашньому затишно. А стіни розмальовані місцевим художником, а дівчатка (унизу на фото) з гордістю показували виліплені ними із пересоленого тіста (знають тут і таку технологію!) картини. А в іншому класі - "Бабусина скриня" з вишиванками. А який у школі музей! І ще один - у Будинку культури. А як у ньому співають! Тут якась особлива генетика, тут живуть красиві душею люди, які не дозволили сьогоднішній розрусі сплюндрувати ні школу, ні свій Будинок культури, ні святе почуття батьківства, а з ним - і своєї "малої" сільської батьківщини.
Дитячій перемозі по-дитячому щиро радіє вся Новоандріївка (тут ще не розучилися радіти всім селом!). Та все ж найбільше, призналися дорослі, вони раді тому, що їхні діти, завдяки змаганню у "Кримській світлиці", повірили в себе, переконалися у тому, що в цьому житті ще, виявляється, можна чогось досягти власною працею, розумом, талантом - не все ще продається!
Ось і замкнулося коло: ми вчимо перемагати вас, а ви - нас. Хто ще з нами - приєднуйтеся: змагання продовжується! І, зрозуміло, не лише за комп`ютери.
Комп`ютери - це, скажемо так, лише ще один привід для спілкування...

(Фото - Аладдіна!).

Панове бізнесмени, банкіри, підприємці, керівники партійні, громадські, державні! Вже п'ятий рік "Кримська світлиця" проводить на своїх сторінках дитяче мовно-комп'ютерне змагання, покликане пробудити у кримських школярів інтерес до вивчення державної мови, оволодіння багатою українською культурною та духовною спадщиною. Запрошуємо всіх, хто не на словах, а на ділі опікується майбутнім нашої країни (діти ж - наше майбутнє!), підставити плече під ГАЗЕТНУ українотворчу акцію. Ми приймемо будь-яку допомогу: організаторську, методичну, фінансову, комп'ютерну (та хоча б моральну!). Цілий рік триватиме наше змагання. Впродовж року ваше добре ім'я не сходитиме зі сторінок газети (а випуски ігрової рубрики готуватимуться практично щотижня). Зробіть собі хорошу рекламу, панове дорослі, а нашим дітям - свято!
(Контактний тел./факс у Сімферополі 51-13-24).

АНОНС! Радіорозповідь про новоандріївську "науку перемагати й комп`ютери вигравати" слухайте сьогодні о 20.00 на Кримському радіо в передачі "Два кольори". Телерепортаж про цю поїздку дивіться в авторській передачі Олександра Польченка "Рідна хата" у вівторок, 10 лютого (ДТРК "Крим", початок о 17 год. 25 хв.).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1724

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков