Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ВИБУХ НА РОС╤ЙСЬКОМУ В╤ЙСЬКОВОМУ ПОЛ╤ГОН╤ ЗАГИНУЛИ П'ЯТЬ ПРАЦ╤ВНИК╤В «РОСАТОМУ»
П'ять сп╕вроб╕тник╕в держкорпорац╕╖ "Росатом" загинули, ще тро╓ отримали травми в результат╕...


РОС╤Я. НА ЩОТИЖНЕВ╤ АКЦ╤╥ ОПОЗИЦ╤╥ - ЩОДЕНН╤ РЕПРЕС╤╥ ВЛАДИ
Майбутн╓ рос╕йського протесту “в╕д суботи до суботи” поки непередбачуване…


У ХЕРСОН╤ В╤ДБУВСЯ ФЛЕШМОБ ПРОТИ РЕПРЕС╤Й У КРИМУ ТА НА П╤ДТРИМКУ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
«Ми не повинн╕ забувати н╕ на одну хвилину про наших бранц╕в», - прокоментувала...


ПЕРШЕ ЗАС╤ДАННЯ «ДЕВ'ЯТО╥» РАДИ В╤ДБУДЕТЬСЯ 29 СЕРПНЯ
Таке р╕шення було ухвалене п╕д час першого зас╕дання п╕дготовчо╖ депутатсько╖ групи у парламент╕


ОРГАН╤ЗАТОРИ АЛЬТЕРНАТИВНОГО МАРШУ ЗАХИСНИК╤В 24 СЕРПНЯ НАЗВАЛИ «╢ДИНУ МЕТУ» СВОГО ЗАХОДУ
Орган╕затори альтернативного Маршу захисник╕в Укра╖ни 24 серпня у Ки╓в╕ оч╕кують близько 9 тис....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2004
Політична реформа: президент робить хід конем?
Марія Копиленко.

Після тривалих суперечок навколо ухваленого в першому читанні проекту конституційної реформи, після досить суворої резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи стосовно України Президент Леонід Кучма виступив з телевізійним інтерв'ю і зробив кілька важливих політичних заяв, які певною мірою перекреслюють зміст ухваленого у Верховній Раді законопроекту. Коментує ці заяви німецький політолог Райнер Лінднер.
У телевізійному інтерв'ю Леонід Кучма заявив, що не балотуватиметься в президенти на третій строк і готовий відмовитися від ідеї обрання президента парламентом. Політолог Райнер Лінднер пояснює такий несподіваний поворот хвилею протестів як в середині країни, так і за її межами:
"Під час дискусії явною стала рішуча реакція громадськості, і саме цим можна пояснити такий раптовий поворот. Україна не може дозволити собі зараз двох речей - подальшої втрати авторитету, а також послаблення позицій президента, адже в такому випадку це матиме великий вплив на обрання його наступника".
На думку німецького політолога, зауваження Леоніда Кучми, що в Україні завжди були гетьмани, які обиралися, а також його заклик до майбутніх кандидатів у президенти змагатися можна розглядати як початок передвиборної боротьби:
"Можна виходити з того, що президент, звичайно ж, прагне знайти собі наступника. Мені здається, що найближчими місяцями ми спостерігатимемо дуже гостру передвиборну боротьбу. Питання, хто в результаті здобуде перемогу, залежатиме від того, наскільки вільним буде доступ опозиції до засобів масової інформації, наскільки вільно такий політик, як Ющенко, зможе представляти в ЗМІ свої погляди".
Водночас Райнер Лінднер не виключає, що в останній момент все може змінитися і Леонід Кучма, "на прохання трудящих" вирішить балотуватися ще раз. "Такі повороти можливі завжди. Ми бачили їх протягом останніх тижнів під час дискусії навколо Конституції. Зокрема, такий поворот стане можливим, якщо показники популярності Ющенка й далі зростатимуть, або ж, якщо інші кандидати, що розпочнуть президентські перегони, не матимуть таких показників популярності".
Райнер Лінднер розцінює заяву Президента України, що нинішній уряд під керівництвом Віктора Янукови-ча залишатиметься при владі до самих президентських виборів, як ознаку того, що Янукович також може стати кандидатом у президенти:
"Останніми місяцями ми бачили, що донецький клан набирає сили. Нинішню ситуацію можна назвати збалансованою, якщо подивитися на неї з точки зору розподілу посад між дніпропетровським та донецьким кланами. Між цими двома групами існує також певна угода про розподіл інтересів. Тобто Янукович - це можливий кандидат у президенти, який відіграватиме свою роль. Той факт, що його, по суті, не піддають критиці, незважаючи на труднощі з реалізацією реформ, говорить на користь того, що він може стати кандидатом у президенти. Хоча ці слова Кучми можна розглядати і як бажання мати дієздатний уряд".
Якщо передвиборна боротьба справді буде такою суворою, як це зараз виглядає, вважає Райнер Лінднер, - то можна очікувати, що й у парламенті відбуватимуться подальші сутички, а питання, хто може купити найбільшу кількість голосів, і надалі відіграватиме центральну роль. А тому і протягом наступних місяців Україна буде залишатися державою, яка ще довго не зможе досягти критеріїв, необхідних для вступу до ЄС. Що ж стосується ролі парламенту в процесі ухвалення законопроекту про конституційну реформу, то німецький політолог розглядає це як ознаку низької політичної культури.
"Це ясний знак того, що політична культура в Україні залежить від влади, що немає незалежного розвитку парламентаризму, що від угруповань, близьких до президента, залежить, яка дискусія про конституційну реформу взагалі точитиметься в парламенті, а не визначатиметься самим законодавцем. Усе це явища, які повертають нас до суті проблеми, а саме - до того факту, що розвиток політичної культури тісно пов'язаний з розвитком демократії. Ясно, що ця суперечка навколо конституційної реформи завдала шкоди парламенту. Якщо конституційна реформа виявиться лише акцією, яку розпочали з нуля і якій надали надзвичайно потужну підтримку ЗМІ, якщо ця акція не матиме політичного успіху, це ще раз продемонструє, що будь-яке рішення президента може знайти підтримку в парламенті за умови докладення до цього певних зусиль. А це не можна назвати позитивним розвитком. Адже демократія повинна походити саме з парламенту, а не спускатися згори виконавчою владою".

Пряма мова
Президент УкраЇни Леонід Кучма:
"Можливо, хтось очікує, що я оголошу свого наступника. Але Україна - не Росія, і царів у нас ніколи не було. Були гетьмани, але вони, як відомо, обирались. Так що, хлопці, змагайтесь!"
"Дехто з політиків полюбляє повторювати, що мені не вірить. Не виключаю, що не повірять і цього разу. Але все це проблеми тих людей, які створюють собі перешкоди, щоб потім їх героїчно долати. Ось переконали себе, що Кучма буде кандидатом, і воюють з привидами. А навіщо воювати - незрозуміло. Адже опозиційні сили заявляють про свої набагато вищі, ніж у влади, рейтинги, то чого хвилюватись, цьому треба радіти, а вони нервують, метушаться..."
(З інтерв'ю програмі "Епіцентр").

Пряма мова
Дмитро Рогозін, віце-спікер Держдуми Росії (блок "Родіна"), член делегації РФ у ПАРЄ:
- Я вам точно скажу - Ющенко і так переможе на виборах. Я зовсім не сумніваюся, що це відбудеться. І до нього я ставлюся з великою симпатією, думаю, незабаром ми з ним побачимося. (...) Я хочу з ним зустрітися, і через групу європейських демократів ПАРЄ, де є праві українські парламентарії, я підтримую певні стосунки з ним. Він мені симпатичний як людина, у принципі.
- Раніше ви говорили про українських націоналістів...
- А я теж російський націоналіст. Ворон воронові око не виклює. (Сміється.)
Тому проблем немає: перешкодити Ющенку, або нашкодити Кучмі, або допомогти Кучмі - мене це не цікавить, це ваші внутрішні питання. Ми будемо працювати з тією Україною і тим режимом, який ви встановите або винайдете.
(З інтерв'ю інтернет-виданню "Українська правда").

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1720

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков