Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 20.05.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 20.05.2016
╤ ОЖИВА╢ ЛЯЛЬКА!

Кримський глядач не балуваний декоративним мистецтвом в ц╕лому ╕ театрального напрямку зокрема. Тож коли в Будинку художника С╕мферополя нещодавно в╕дкрилася перша персональна виставка художника-модель╓ра текстилю Дар╕╖ ╤ль╖нсько╖-Гончарово╖, дехто з колег нав╕ть засумн╕вався: х╕ба може доросла людина так правдиво сконцентрувати в художн╕ образи дитяче св╕тосприйняття? Виявля╓ться, може. По-дорослому дох╕дливо, красиво, з╕ смаком для д╕тей!
Дивишся на картини, виконан╕ в р╕зних текстильних техн╕ках: холодний ╕ гарячий батик, вузликове фарбування, друк на тканин╕, на створен╕ способом пап’╓-маше декоративн╕ ляльки в розмальованому вручну одяз╕, як╕ немов усм╕хаються до тебе, ╕ ти ╖м – також у в╕дпов╕дь. Виника╓ в╕дчуття д╕алогу, в якому створений руками автора ланцюжок природних явищ засв╕чу╓ р╕зними гранями навколишн╕й прост╕р («Розмова з р╕кою», «Св╕танкова п╕сня», «Золотий виноград»). Хочеться побродити в «Бамбукових заростях», п╕днятися ввись з «Червоною п╕снею б╕лого птаха», подовгу милуватися ╕рисами, рудими л╕л╕ями, л╕совими кв╕тами, цв╕том сакури. Ц╕ малюнки – немов камертон доброго настрою!
Витончен╕сть л╕н╕й, помножена на фантаз╕ю уяви, шл╕фувалася роками в родинному середовищ╕ батьк╕в-художник╕в, С╕мферопольськ╕й дитяч╕й художн╕й школ╕, Кримському художньому училищ╕ ╕м. М. Самокиша, на курсах художнього текстилю ╕ моделювання одягу в Санкт-Петербурз╕ та на в╕дд╕ленн╕ художнього моделювання текстилю Харк╕всько╖ академ╕╖ дизайну ╕ мистецтв. Паралельно з навчанням у вуз╕ Д. ╤ль╖нська-Гончарова освоювала сцен╕чне мистецтво в студ╕╖ театру «Публ╕цист», де за пер╕од з 1999 по 2003 р╕к виконала сценограф╕ю ╕ художню розробку костюм╕в до спектакл╕в.
Як важливо рослину викопати з кор╕нням ╕з земл╕ не поламавши ╕ посадити на новому м╕сц╕, так ╕ Дар╕я поступово в╕д-кривала для себе нов╕ можливост╕ для творчост╕ в робот╕ протягом восьми рок╕в пров╕дним художником С╕мферопольського державного цирку ╕м. Б. Тез╕кова, викладачем на кафедр╕ дизайну Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму. З 2011 року – художник-бутафор Кримського академ╕чного театру ляльок. Тут у св╕й час працювала художником ╖╖ бабуся Леон╕да Льв╕вна Гусаренко, бутафором був прад╕д Лев Михайлович.
Отже, ╕ в творчост╕ Дар╕╖ лялька з’явилася не випадково. Через ╖╖ руки пройшли вс╕ ляльков╕ персонаж╕ поставлених за останн╕х п’ять рок╕в у театр╕ спектакл╕в та ╕нш╕ предмети сцен╕чно╖ обстановки. ╥╖ еск╕зи костюм╕в до театральних постановок ╕ виконан╕ в позаробочий час живописн╕ та декоративн╕ твори, модельн╕ розробки одягу за ╕ндив╕дуальними замовленнями в╕дзначаються р╕зноман╕тн╕стю стил╕в ╕ матер╕ал╕в, ориг╕нальн╕стю задум╕в ╕ композиц╕йних р╕шень. Вони демонструвалися на багатьох виставках у С╕мферопол╕, Харков╕, Ки╓в╕, у творчому проект╕ «Нов╕ ╕мена», всеукра╖нськ╕й три╓нале живопису.
Вже ╕ донька – п’ятикласниця Олександра долуча╓ться до с╕мейного заняття рукод╕ллям: виготовля╓ ляльки, ╕нш╕ саморобки, навча╓ться в дитяч╕й художн╕й школ╕. З маминих витвор╕в ╖й найб╕льше подоба╓ться барон Мюнхгаузен на макет╕ з п╕дсв╕ченням.
- Це ╕ м╕й улюблений персонаж, - з╕зна╓ться художниця ╕, п╕д╕йшовши до картини «Цирк До-До», розм╕щено╖ в центр╕ експозиц╕╖, продовжу╓: - Ця композиц╕я створена з обр╕зк╕в тканин. Я просто зшивала ╖х у процес╕ театрально╖ гри, не знаючи що з цього вийде. Коли ж склала ╖х на одн╕й площин╕, то вийшли так╕ дивовижн╕ ╕стоти.
╤ клаптики ожили, немов на арен╕ цирку. Декоративн╕ розробки, композиц╕╖ «Антиграв╕тац╕я», «Р╕внодення», «Птахи перемоги» та ╕нш╕, виконан╕ в╕льним розписом ╕ зм╕шаними техн╕ками, характеризують Д. ╤ль╖нську-Гончарову як новатора, що експерименту╓ на полотн╕. Ц╕кав╕ за замислом динам╕чн╕ картини, з персонажами яких можна контактувати ╕ вивести ╖х ╕з плоского, одном╕рного простору. Прим╕ром, потягнеш за шнурки, прикр╕плен╕ до аргонавт╕в на картин╕ «Золоте руно», ╕ вони поб╕жать по одному чи вс╕ разом за бажанням глядача.
- Якщо цей рух розвивати дал╕, то можна прийти до механ╕ки, - говорить Дар╕я. - Заводиш ляльку, ╕ вона руха╓ться сама.
Однак поки що художниця не ставить перед собою тако╖ мети, а ма╓ нам╕р про╕люструвати динам╕чними малюнками казки Олександра Пушк╕на. Роботу над ц╕╓ю сер╕╓ю вже почато.

╤рина Л╤СНЕНКО
м. С╕мферополь

ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 20.05.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17153

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков