Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2004
Книжкова полиця
КС

Книговидавничі пільги відновлено Кабінет Міністрів України своєю постановою відновив пільги з податку на додану вартість для книговидавничої діяльності в Україні. Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Микола Азаров після засідання уряду.
15 грудня 2003 року Українська спілка промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України, Національна спілка журналістів України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів та Асоціація засобів масової інформації "Регіони-Центр" ухвалили спільне звернення до Кабінету Міністрів та ВР України щодо ситуації у книговидавничій галузі України та сфері видання і розповсюдження друкованих засобів масової інформації після введення з 1 січня 2004 року податку на додану вартість. У ньому було наголошено на необхідності внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" шляхом виключення пункту 49 статті 80 в частині п. 5.1.2 Закону України "Про податок на додану вартість". Цим пунктом передбачалося зупинення дії на 2004 рік Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні".
Як наголошували організації - автори звернення, відміна пільг ще більш поглибить системну кризу у вітчизняному книговидавництві, яке, крім податкового тиску, потерпає від масованого імпорту книжкової продукції іноземного виробництва, зокрема російського походження. Варто зазначити, що російські виробники вже тривалий час користуються значними податковими пільгами, що дало потужний позитивний імпульс розвитку книговидавничої справи в Росії. Вітчизняне ж книговидавництво переживає дуже складні часи. Якщо в європейських країнах на одну особу щороку видається 14 - 16 примірників книг, в Україні цей показник протягом восьми років становить лише один примірник.

Найкращі книжки України

В результаті річної роботи експертів V Всеукраїнської благодійної акції "Книжка року-2003" визначено дев'ять кращих книжок України.
Оцінювання здійснює журі, до складу якого входять провідні літератори, історики, філософи, філологи, культурологи, мистецтвознавці, журналісти, видавці. Вони визначають лідерів синкретично, тобто у неподільності таких параметрів, як якість тексту, новизна твору, оригінальність проекту; художньо-технічний рівень видання; якість редактури, впорядкування, довідкового апарату; актуальність появи даного твору на книжковому ринку.
За оцінкою експертів лідерами українського книговидання стали:
"Казки туманного Альбіону" (видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА); Ігор Гайдай. Українці. Початок ІІІ тисячоліття (Гайдай-Студія); Зоя Чегусова. Декоративне мистецтво України: 200 імен (Атлант); Зінаїда Расіна. Український літопис вбрання. Т. 1 (Мистецтво); Енциклопедія постмодернізму (Основи); Валерій Войтович. Українська міфологія (Либідь); Юрій Андрухович. Дванадцять обручів (Критика); Переяславська Рада 1654 року. Історіографія та дослідження (Смолоскип); Юрій Шевельов. Історична фонологія української мови (Акта).
З числа цих видань буде визначено Гран-прі. Організаторами акції є Центр рейтингових досліджень "Еліт-Профі", Фонд сприяння розвитку мистецтв та журнал "Книжник-Ревю".

ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Побачила світ книга, присвячена пам'яті героїв Крут - "Героїка трагедії Крут", презентація якої відбулася у Києві. У спогадах учасників бою під Крутами, роздумах сучасників на тлі трагічних суспільно-політичних і військових подій осмислюється героїка подвигу юнаків в ім'я України.
Книга підготовлена Центром українознавства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка спільно з історико-культурологічним товариством "Герої Крут" та видана Головним управлінням у справах сім'ї та молоді виконавчого органу Київської міської Ради до річниці подій, які відбулися 29 січня 1918 року під Крутами.

ПОВЕРТАЮТЬСЯ ІЗ НЕБУТТЯ

Незаслужено забуті і "привласнені" іншими народами імена українських світочів науки повертає із небуття нова книга Василя Шендеровського "Нехай не згасне світ науки". Книга містить 50 нарисів про українських вчених, які внесли вагомий доробок до скарбниці світової науки і культури, зазначається в анотації книги.
Серед представлених у книзі вчених є відомі й визнані в науковому світі українці, але маловідомі для широкого загалу і тому недостатньо вшановані громадськістю, а також ті, чиї імена представляють досягнення Росії, США та інших країн. Книга, зокрема, спростовує твердження, що серед лауреатів Нобелівської премії немає українських вчених. Один з нарисів розповідає про українця з діаспори, вихідця з Волині, лауреата Нобелівської премії в галузі фізики 1992 року Георгія Харпака, чиє ім'я подається в енциклопедіях як французьке Жорж Шарпак. Під час презентації книги, що відбулася в Київському будинку вчених, автор видання - відомий науковець Василь Шендеровський зазначив, що це непоодинокий подібний випадок - є ще нобеліанти українського походження, але про них та інших визначних українських науковців він розповість у своїй наступній книзі.

ФСБ висаджує в повітря Росію?!

У Москві слідчі ФСБ допитали головного редактора незалежного російського інформагентства "Пріма-прес" Олександра Подрабінека. Допит був спричинений нещодавнім вилученням у представників агентства партії забороненої в Росії книжки "ФСБ висаджує в повітря Росію".
Автори книжки, колишній співробітник ФСБ Олександр Литвиненко та історик Юрій Фельштинський, які зараз мешкають за кордоном, присвятили її своїй версії подій навколо висадження у повітря кількох російських будинків восени 1999 року. За офіційною версією, це зробили чеченські терористи. Але, на думку авторів книги, ці теракти були сплановані ФСБ з метою розв'язання війни в Чечні та приведення до влади в Кремлі тоді ще нікому не відомого політика Володимира Путіна.
Книгу одразу ж заборонили в Росії. Втім, головний редактор "Пріма-прес" придбав у Литві понад 4 тисячі примірників цієї книжки російською мовою та намагався привезти їх до Москви. Машину зупинили російські правоохоронці й конфіскували книжки. Відповідаючи на запитання кореспондента "Німецької хвилі", чому в Москві без особливих труднощів можна придбати гітлерівську "Майн Кампф", але правоохоронці замість неї полюють на "ФСБ висаджує в повітря Росію", Подрабінек каже: "Література фашистського гатунку сьогоднішнім російським властям по духу набагато ближча, ніж література, яка ці явища викриває".

БІБЛІОТЕЧНЕ ПОПOВНЕННЯ

Відразу на цілу полицю побільшало книжок в бібліотеці "Кримської світлиці". Розділ україністики нашої книгозбірні поповнив десяток солідних томів серйозних авторів. Це презент від родини Піхота - наших постійних читачів з села Танкове Бахчисарайського району.
Дякуємо за щедрий дарунок, який, без сумніву, розширить коло відвідувачів редакційної бібліотеки, відкритої для всіх бажаючих поповнити знання з найрізноманітніших галузей здобутків людського духу. До слова, бібліотека "Кримської світлиці" відчинена для всіх наших передплатників з 10-ї до 16-ї години. Довідки про наявну літературу по телефону 51-13-24.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2004 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1710

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков