Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 06.05.2016 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 06.05.2016
ТАЛАНОВИТ╤ ТВО╥ Д╤ТИ, УКРА╥НО!

29 КВ╤ТНЯ, НАПЕРЕДОДН╤ СВ╤ТЛОГО ВЕЛИКОДНЬОГО СВЯТА, У СТОЛИЦ╤ НАШО╥ БАТЬК╤ВЩИНИ М╤СТ╤ КИ╢В╤, В ГОСТИННОМУ ЗАТИШНОМУ ЗАЛ╤ КИ╥ВСЬКОГО АКАДЕМ╤ЧНОГО ТЕАТРУ НА ПОДОЛ╤, РОЗТАШОВАНОМУ НА ПРАДАВНЬОМУ АНДР╤╥ВСЬКОМУ УЗВОЗ╤, В╤ДБУЛАСЯ ЦЕРЕМОН╤Я НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦ╤В ВСЕУКРА╥НСЬКОГО Л╤ТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ «МИ — Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ╤МЕН╤ В╤ДОМОГО КРИМСЬКОГО УКРА╥НСЬКОГО ПОЕТА, ПУБЛ╤ЦИСТА, ПЕРЕКЛАДАЧА ДАНИЛА АНДР╤ЙОВИЧА КОНОНЕНКА.
«Щиро рад╕ю, що ╓ така висока в╕дзнака ╕мен╕ славного сп╕вця Укра╖ни Данила Кононенка. Сердечно в╕таю переможц╕в та зичу сонячного таланту, як у нашого Данила Андр╕йовича, — написав нам у «Св╕тличному» Фейсбуц╕ колишн╕й севастополець а тепер киянин, поет, журнал╕ст ╤ван Левченко. ╤ продовжив: — А все — з любов╕ до р╕дного, що ╓ в нас! ╤ тим ми ц╕кав╕ св╕тов╕! Хай щастить ╕ надал╕! Та неодм╕нно. На славу Укра╖ни. ╤ нашого слова – потужного, як Дн╕про-Славута, яскравого, як сонце в неб╕, ласкавого й н╕жного, як поц╕лунок матус╕!».
Ось таким дружн╕м творчим благословенням й розпочнемо наш репортаж про переб╕г церемон╕╖ нагородження юних переможц╕в започаткованого майже 20 рок╕в тому в Криму л╕тературного конкурсу, який поширився тепер на всеукра╖нськ╕ обр╕╖.

«Доброго вам дня у «Р╕дн╕й хат╕» — з таким в╕танням 20 рок╕в посп╕ль я звертався до кримчан, в╕д-криваючи еф╕р телепрограми «Р╕дна хата». З таким самим в╕танням я звернувся минуло╖ п’ятниц╕ у Ки╓в╕ до переможц╕в л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського поета Данила Кононенка. В затишному прим╕щенн╕ Ки╖вського академ╕чного театру на Подол╕ гостей зустр╕чав його господар — художн╕й кер╕вник В╕тал╕й Малахов, народний артист Укра╖ни, лауреат Нац╕онально╖ прем╕╖ ╕м Т. Шевченка. Прац╕вники театру зробили все можливе, щоб ф╕нал всеукра╖нського заходу пройшов у належних умовах. Щоб переможц╕ конкурсу в╕дчули рад╕сть сп╕лкування ╕ передв╕стя Великоднього свята. Велика подяка художньому кер╕внику театру В╕тал╕ю Малахову за гостинний прийом, за р╕дну — театральну «хату», в як╕й пройшло ф╕нальне д╕йство нагородження переможц╕в!
Давня кримська традиц╕я, яка була започаткована «Кримською св╕тлицею» ще майже 20 рок╕в тому, — нагороджувати переможц╕в л╕тературного конкурсу школяр╕в Криму «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» напередодн╕ Великодн╕х свят, тепер в╕дновилась на всеукра╖нському р╕вн╕. В народ╕ кажуть, що Великдень приходить до нас, аби по╓днати близьких людей, а тут з╕брались разом люди близьк╕ по духу ╕ в╕р╕ в краще майбутн╓ нашо╖ держави. Тому що ми вс╕ — д╕ти Укра╖ни! А вона у нас одна, як ╕ мати. Т╕╓╖ мит╕, коли б’ють над нашою великою Укра╖ною Великодн╕ дзвони, нехай оселиться у вашому житт╕ щастя! Нехай воскресне у ваших душах непохитна в╕ра, щира в╕ддан╕сть ╕ в╕чна любов до р╕дного краю, р╕дно╖ мови ╕ наших батьк╕в.
Лауреат╕в л╕тературного конкурсу прив╕тали головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕» В╕ктор Качула та його донька Юл╕я — родинний дует виконав авторську п╕сню «Батькова наука».

Батьку, я ж ╕з твого т╕ста!
Небо — вище там, де ми!
Бо росте наш хл╕б, як п╕сня,
Й п╕д╕йма цей св╕т крильми!

Так╕ слова ╓ в ц╕й п╕сн╕. Д╕йсно небо вище там, де живуть так╕ талановит╕ д╕ти, як╕ стали переможцями нашого конкурсу! Данило Кононенко казав, звертаючись у св╕й час до конкурсант╕в: «Люб╕ друз╕ — юн╕ поети, проза╖ки, публ╕цисти! Шукайте св╕й власний голос, будьте завжди самими собою, пиш╕ть так, як п╕дказу╓ вам ваше серце, ╕ ваш╕ твори будуть ц╕кавими й потр╕бними для ╕нших!». Данило Андр╕йович н╕би був присутн╕й на нагородженн╕ переможц╕в конкурсу — арх╕вним в╕деозверненням, поез╕╓ю, п╕снею його слова. В╕н н╕би продовжував керувати конкурсом, виставляючи бали як д╕тям, так ╕ нам, дорослим орган╕заторам цього д╕йства. А це, нагада╓мо, голова жур╕ конкурсу — поет, публ╕цист, член НСПУ Василь Марсюк; члени жур╕: В╕ктор Качула, поет-п╕сняр, член НСПУ, заслужений журнал╕ст Укра╖ни, головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕»; Анастас╕я Дмитрук — популярна сучасна поетеса; Олександр Гаврош — в╕домий письменник ╕ журнал╕ст; Олена Сайчук — письменниця, журнал╕стка, у шк╕льн╕ роки — переможниця конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!», як ╕ Ольга Лещенко — сценарист, театрознавець; Олександр Польченко — журнал╕ст, автор телепрограми «Р╕дна хата», яка 20 рок╕в виходила в Криму. (Ще дво╓ член╕в жур╕ — в╕домий кримський письменник, заслужений журнал╕ст Укра╖ни В╕ктор Стус та Валентина Самар, директор центру журнал╕стських розсл╕дувань, на жаль, не змогли бути присутн╕ми на ф╕нал╕).
У цей день прив╕тати переможц╕в л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» прийшли з╕рки укра╖нського театру ╕ к╕но: народний артист Укра╖ни Анатол╕й Гнатюк, який одним з перших в╕дгукнувся ╕ допом╕г конкурсу ф╕нансово; актор, режисер та телеведучий Ахтем Се╖табла╓в, який цього дня перебував на зн╕мальному майданчику, але знайшов можлив╕сть зателефонувати, щоб прив╕тати переможц╕в ╕ сказати, що його серце завжди з талановитою молоддю; актриса театру та телеведуча Даша Малахова знайшла час, щоб особисто прив╕тати переможц╕в; кримчанка, студентка Нац╕онально╖ академ╕╖ вокалу ╕мен╕ П. Чайковського Олеся Онопр╕╓нко, в╕таючи ф╕нал╕ст╕в, засп╕вала п╕сню про маму на слова Б. Ол╕йника, а кримчанка Ел╕на Сукач прочитала «Думу про кобзаря» Данила Кононенка:

Ой заграв кобзар гордочолий
На бандур╕ золотострунн╕й,
╤ полинула трепетна дума
У п╕днебесся...
Розкрилялася, розливалася,
Давн╕м гомоном озивалася,
Давн╕м гомоном, лихом давн╕м
Та ще славою предк╕в славних,
Гордославою Укра╖ни,
Що в народ╕ живе й понин╕,
..на многая л╕та,
до к╕нця в╕ка!..

А члени жур╕ та к╕но-театральн╕ з╕рки тим часом вручали заслужен╕ нагороди переможцям. В ном╕нац╕я «Поез╕я» — за перше м╕сце диплом лауреата, статуетку та грошову нагороду 1500 гривень отримала Дарина Плитник з Черн╕г╕вщини. Друге м╕сце под╕лили В╕ктор╕я Пташинська (м. В╕нниця) та Василь ╢рмак (м. Ки╖в) — дипломи, статуетки та по 1200 гривень «гонорару» кожному. Трет╓ м╕сце в ном╕нац╕╖ «Поез╕я» — у Ростислава Юрика з Черкащини (диплом, статуетка та грошова прем╕я 1100 грн.). Ще дво╓ призер╕в у ц╕й ном╕нац╕╖ — Олександр Андроник (Микола╖вська обл.) та Серг╕й Дурицький (Ки╖вщина) отримали кр╕м диплом╕в та статуеток грошов╕ прем╕╖ по 800 грн. Переможц╕в у ц╕й ном╕нац╕╖ в╕тали Василь Марсюк, В╕ктор Качула, Анатол╕й Гнатюк, Анастас╕я Дмитрук, яка звернулась до юних л╕тератор╕в рядками свого в╕рша:

Св╕тлом будь! Не ховай лиця.
Задиха╓ться св╕т в╕д зради,
А ти св╕тлом будь до к╕нця,
Проти в╕тру ╕ди до правди...

В ном╕нац╕╖ «Проза» перше м╕сце здобув Роман Баб╕й (Льв╕вська обл.) ╕ отримав у нагороду диплом, статуетку, прем╕ю 1500 гривень, кримськ╕ сувен╕ри в╕д театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок», а також книгу «Чорноморська хвиля» (про кримських укра╖номовних письменник╕в) та зб╕рку твор╕в переможц╕в кримського конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» 1998-2007 рр.
Друге м╕сце — у Мирослави Терещенко з Ки╖вщини (диплом, статуетка, сувен╕ри, 1200 грн.). Трет╓ м╕сце — в Анастас╕╖ Лимар з Харкова (грошова винагорода 1100 грн. та подарунки). Переможц╕в у ном╕нац╕╖ «Проза» в╕тали улюбленц╕ глядач╕в — в╕дома телеведуча, актриса театру на Подол╕ Даша Малахова та народний артист Укра╖ни Анатол╕й Гнатюк разом з членами жур╕ Олександром Гаврошем, Оленою Сайчук та Ольгою Лещенко..
Д. А. Кононенко у статт╕ «Мово моя, доле моя» ще у 1993 роц╕ писав: «Без мови нема╓ народу. Народ, який не ма╓ сво╓╖ мови, свого слова — н╕мий!
╤ тим прикр╕ше, що у Криму, де прожива╓ близько м╕льйона укра╖нц╕в, так жорстоко ╕ так цин╕чно зневажають ╖хн╕ права. Бо ж х╕ба це не зневага, коли на територ╕╖ автоном╕╖ нема╓ жодно╖ укра╖нсько╖ школи, жодного дошк╕льного закладу, не кажучи вже про укра╖нську м╕сцеву програму телебачення, укра╖нське книговидання. З великими труднощами, нарешт╕, почала виходити перша укра╖номовна газета «Кримська св╕тлиця». Та заслуги в цьому м╕сцево╖ влади ан╕ на коп╕йку. ╤ чи не ганьба, коли в наш цив╕л╕зований час в Криму робиться все, аби перешкодити в╕дкриттю одного-╓диного л╕тературного музею Лес╕ Укра╖нки».
Ц╕ слова, написан╕ 20 лютого 1993 року, актуальн╕ ╕ сьогодн╕ — варто лише зам╕нити р╕к на 2016... Знову в Криму нема╓ жодно╖ укра╖нсько╖ школи, рад╕о, телебачення, укра╖нського театру, п╕д питанням ╕снування музею Лес╕ Укра╖нки в Ялт╕, як ╕ само╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Тож п╕дхоплюйте, юн╕ публ╕цисти, той прапор, який ст╕льки л╕т, до останнього свого подиху, тримав у сво╖х руках поет ╕ журнал╕ст Данило Кононенко, котрий 10 рок╕в посп╕ль був головою жур╕ л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖ Укра╖но!». У кв╕тн╕ минуло вже 24 роки, як Данило Андр╕йович написав сво╓ полум’яне публ╕цистичне «Слово до кримських укра╖нц╕в»:

Укра╖нц╕ мо╖!
Кримськ╕ браття у перш╕м кол╕нц╕,
Чом принишкли соб╕,
Н╕би вас ╕ нема в ц╕м краю?
Ми ж таки ще жив╕,
Ми ж бо з вами таки укра╖нц╕,
╤ не втратили г╕дн╕сть,
╤ сов╕сть, ╕ мову свою!

В ном╕нац╕╖ «Публ╕цистика» перше м╕сце здобула Д╕ана Ахметова ╕з Запор╕жжя (диплом, сувен╕ри з Криму в╕д студ╕╖ «Св╕танок», книги, грошова винагорода 1500 грн.). Друге м╕сце в Анни Цезар (Ки╖вська обл.) та Юстини Якимяк з Ки╓ва (подарунки та прем╕╖ по 1200 грн.) Трет╓ м╕сце у Ольги Ковальчук (м. Керч) та Марк╕яна Лехмана з Льв╕вщини (сувен╕ри та прем╕╖ по 800 грн.).
╤ ще одна — найголовн╕ша нагорода чекала на переможця, ╖╖ насамк╕нець оголосив та вручив голова жур╕ Василь Марсюк. Гран-пр╕ Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ Данила Кононенка отримала 13-р╕чна ╤лона Котовщик ╕з села Сухол╕си Б╕лоцерк╕вського району Ки╖всько╖ област╕ (грошова прем╕я — 2300 грн.). ╤лона над╕слала на конкурс як поетичн╕, так ╕ прозов╕ сво╖ твори, ознайомившись з якими, члени жур╕ одноголосно вир╕шили в╕ддати найвищий приз ц╕й маленьк╕й талановит╕й д╕вчинц╕, у яко╖, спод╕ва╓мось, велике л╕тературне майбутн╓!
Ця весняна пора щедра на свята — Великдень, День матер╕, День вишиванки. ╤ ще один День, який ми разом вписали в ╕стор╕ю, День в╕дродження л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕м. Д. Кононенка.
...На сцен╕, де проходило нагородження, стояла велика корзина, наповнена яблуками — знаменитого сорту Симиренка, про чию долю ст╕льки писала «Кримська св╕тлиця», а студ╕я «Св╕танок» ставила вистави.

«Ой котилось яблуко
до порога р╕дного,
до порога р╕дного,
та й до дня пог╕дного.
До порога р╕дного
яблука вертатимуть,
доки б╕ля хати ╖х
яблун╕ чекатимуть...»

Саме так у Ки╓в╕, в Театр╕ на Подол╕, завершувався перший всеукра╖нський л╕тературний конкурс «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!». Головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕» В╕ктор Качула з донькою Юл╕╓ю засп╕вали авторську п╕сню «Яблуневий р╕к». Учасники л╕тературного д╕йства брали по яблучку, а п╕сня звучала, як заклик — щоб мов яблучка до Матер╕-яблун╕, повернутися сюди наступного року з новими творами ╕ талановитими переможцями чергового л╕тературного конкурсу «Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕мен╕ кримського поета Данила Кононенка.

Олесь ТАВР╤ЙСЬКИЙ
Ки╖в - С╕мферополь
* * *
Дехто з конкурсант╕в уже встиг под╕литися сво╖ми враженнями про це свято юного слова у Ки╓в╕, за браком м╕сця публ╕ку╓мо сьогодн╕ лише дек╕лька з них, решта — в наступних номерах «КС», а вс╕ ╖х обов’язково подамо в майбутн╕й зб╕рц╕ твор╕в учасник╕в конкурсу, тож долучайтеся!
* * *
Коли дов╕ря╓ш сво╖ думки щоденнику, не дума╓ш про участь у конкурсах, призов╕ м╕сця. Але ╕нод╕ доля сама веде тебе… Цього року я взяла участь у Всеукра╖нському л╕тературному конкурс╕ «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» та неспод╕вано пос╕ла ╤ м╕сце в ном╕нац╕╖ «Публ╕цистика». Мо╖м почуттям не було меж: рад╕сть, захоплення, щастя, подив, вдячн╕сть батькам та наставнику – все це переплелося. А коли отримала запрошення на церемон╕ю нагородження, сумн╕в╕в не було: обов’язково по╖ду!
Цей затишний ╕ гостинний зал Театру на Подол╕, урочистий, але по-родинному теплий прийом я запам’ятаю надовго! Чудова, домашня, творча атмосфера, надзвичайно емоц╕йн╕ виступи учасник╕в, зворушлив╕ п╕сн╕… Все це яскравим пром╕нчиком ув╕йшло в мо╓ серце ╕ буде т╕шити ще довг╕ роки. У мене було таке враження, н╕би ми вс╕ – давн╕ друз╕, просто з╕бралися поговорити про «набол╕ле», ╕ нема╓ значення, що з деякими ми бачилися уперше.
Чесно кажучи, перемога у конкурс╕ дала мен╕ поштовх писати дал╕, переконала, що не можна зупинятися, якщо Муза сидить на плеч╕ та вимага╓ Слова.
Дякую орган╕заторам конкурсу та церемон╕╖ нагородження за так╕ тепл╕ та щир╕ мит╕, за неймов╕рний та св╕тлий м╕й Великдень у Ки╓в╕. Хочеться в╕рити, що через р╕к (а може ╕ ран╕ше) ми неодм╕нно зустр╕немося знову!
З повагою, Д╕ана Ахметова, переможниця конкурсу у ном╕нац╕╖ «Публ╕цистика».
* * *
Дякую редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця» за чудов╕, неймов╕рн╕ мит╕ у житт╕ мо╓╖ учениц╕ Ахметово╖ Д╕ани. Повернулася ╕з Ки╓ва така натхненна та сповнена в╕ри у власн╕ сили. Щиро дякую за те, що орган╕затори конкурсу не оминули в╕дзнаками ╕ кер╕вник╕в творчих роб╕т учн╕в.
З повагою, Л. М. Корчева,
учитель ЗОШ № 75 м. Запор╕жжя
* * *
Шановн╕ орган╕затори цього неймов╕рного д╕йства! Ми з сином захоплен╕ побаченим ╕ почутим. Як прекрасно, що в наш╕й Укра╖н╕ зростають так╕ талановит╕ д╕ти. Адже це прекрасна справа, п╕дтримувати так╕ починання молодого покол╕ння нашо╖ держави, можливо, через роки хтось ╕з них долучиться так само, як ╕ Ви, до ц╕╓╖ справи ╕ прагнутиме в╕дшукати т╕ зернятка, як╕ пот╕м заколосяться в л╕тературному простор╕ нашо╖ Укра╖ни. Ростислав згаду╓ мит╕ церемон╕╖ ╕ говорить, що то н╕би казка. Ваша справа заслугову╓ на б╕льше, н╕ж просто слова вдячност╕, адже ви в╕рите в них, а вони — то майбутн╓ Укра╖ни.
Сам зах╕д наск╕льки захопив серце Ростислава, що вже по дороз╕ додому в╕н почав щось записувати:
Чи м╕г подумать я про те,
що у Театр╕ на Подол╕
читатиму в╕рш╕ сво╖
серед л╕тературних
ген╕╖в в╕домих?!
Все як у сн╕, невже
так може буть?
Та ось зд╕йснилося бажання,
отримати ╕з ваших рук диплом
╕ чути щир╕ прив╕тання!
Все було чудово. Дяку╓мо Вам за неймов╕рне свято душ╕!
Мама Ростислава Юрика
з м. Кам’янки на Черкащин╕ — району, зв╕дки родом Данило Андр╕йович Кононенко

ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 06.05.2016 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17062

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков