Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 25.03.2016
ПРАГНУ ДО ТЕБЕ ДУШЕЮ ╤ ЗОРОМ, М╤Й СТЕПОВИЙ КРАЮ!

Джерела

Чита╓ш в╕рш╕ Над╕╖ Риндич — ╕ немов зд╕йсню╓ш подорож у степовий Крим, де в цв╕ту вся земля ╕ калина п╕д в╕кном, де в’ються бджоли над вишнями. Цими рядками з в╕рша «Село мого дитинства» розпочався ╖╖ юв╕лейний веч╕р «Поез╕я ╕ музика» в С╕мферопольськ╕й центральн╕й м╕ськ╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. О. Пушк╕на.
Н. Риндич – не профес╕йна поетеса. Вона зак╕нчила С╕мферопольське вище профес╕йне училище серв╕су та дизайну, здобувши фах майстра з пошиття одягу, працювала в дитячому садку. Учн╕вське захоплення поез╕╓ю ╕ складання в╕рш╕в, як╕ друкувалися в районн╕й газет╕, в дорослому в╕ц╕ шл╕фувалося ╕ вдосконалювалося в пейзажн╕й л╕риц╕, у римованих присвятах колегам до юв╕лейних дат ╕ родинних свят.
Коли в район╕ оголосили конкурс на створення г╕мну Нижньог╕р’я, Н. Риндич також включилася в цей поетично-музичний проект. Г╕мн був написаний на музику Олександра Мишустова, затверджений. Це додало авторам упевненост╕ в соб╕.
— ╤ ми вир╕шили зд╕йснити ще масштабн╕ший проект: створити для кожного села свою п╕сню, – розпов╕да╓ Над╕я Степан╕вна. – Вона буде ╕ його в╕зит╕вкою, ╕ поповнить репертуар м╕сцевих самод╕яльних колектив╕в новим музичним матер╕алом.
Почала реал╕зовувати цей задум, звичайно, з Михайл╕вки. Тут ╖╖ отчий д╕м ╕ власний. Тут народилися д╕ти, внуки. Садами помережен╕ вулиц╕ з багатоповерховими будинками ╕ традиц╕йними с╕льськими об╕йстями. Вона зна╓ тут кожного в обличчя, хто чим знаменитий ╕ г╕дний уваги за труд. Пот╕м склалися в п╕сенну риму в╕домост╕ про ╕нш╕ населен╕ пункти, що входять до Михайл╕всько╖ с╕льради.
Щоб з╕брати ╕нформац╕йний матер╕ал про вс╕ села району, Н. Риндич провела справжню досл╕дницько-пошукову роботу про ╖хню ╕стор╕ю, людей минулого ╕ сьогодення. Покладен╕ на ноти, в╕рш╕ зазвучали п╕снями. Всього ╖х було створено с╕мдесят ╕ видано в 2010 роц╕ сп╕льно з автором музики О. Мишустовим зб╕рником «Цв╕ти, мо╓ Нижньог╕р’я!».
Поетеса дивиться на небо в розсипах з╕рок, вдиха╓ н╕жний аромат кв╕т╕в ╕ з╕зна╓ться, що, об’╖здивши чимало на земл╕ дор╕г, в╕дчува╓ себе чужою в шум╕ м╕ст ╕, не п╕ддавшись ╖хн╕й спокус╕, мр╕╓ повернутися додому, де колись линув з плат╕вки мотив старомодний.
Зустр╕ч ╕ знайомство з В╕рою Ро╖к, яка в рамках свого всекримського виставкового туру «Укра╖нський рушничок» при╖хала з вишитими виробами в селище Нижньог╕рське, надихнула Над╕ю Риндич на створення в╕рш╕в-присвят в╕дом╕й майстрин╕. А першою музичною ласт╕вкою цього циклу стала п╕сня «Вишиванка» на музику О. Мишустова.
— В╕р╕ Серг╕╖вн╕ не вдалося почути цю п╕сню, — говорить поетеса. – А нов╕, присвячен╕ ╖й, в╕рш╕ пишуться ╕ пишуться. Видно, така вона була людина, що ╖╖ натхнення переда╓ться вже без не╖ само╖ чудовими виробами, надиха╓ на творч╕сть.
Дв╕ п╕сн╕ на слова Н. Риндич – «До мами» ╕ «Калинов╕ в╕зерунки», музику до яких написали кримський композитор Дмитро Малий ╕ Валер╕ан Стратуца ╕з Санкт-Петербурга, прозвучали на початку вечора у виконанн╕ заслуженого прац╕вника культури Укра╖ни та Криму Ореста Мартин╕ва. Справжн╕м сюрпризом для вс╕х стала прем’╓ра нового твору «Напиш╕ть мен╕ п╕сню, маестро» в присутност╕ автора музики Дмитра Малого. В його основу покладено реальний факт, коли В╕ра Серг╕╖вна на одному ╕з заход╕в до М╕жнародного дня людей похилого в╕ку в Рос╕йському культурному центр╕, сп╕лкуючись ╕з композитором, нап╕вжартома-нап╕всерйозно сказала йому:
— Напиш╕ть мен╕ п╕сню.
Д╕знавшись про цю розмову, Н. Риндич ввела ╖╖ фабулу в поетичний текст, а виконала п╕сню учениця С╕мферопольсько╖ музично╖ школи № 1 Влада Савинова. Всього поетеса присвятила майстрин╕ близько с╕мдесяти в╕рш╕в.
— Це — свого роду уривки з книги В╕ри Серг╕╖вни «Мелод╕╖ на полотн╕», викладен╕ в поетичн╕й форм╕ про ╖╖ життя, долю ╕ творч╕сть. ╤ в цьому ╖хня незвичн╕сть, — говорить син майстрин╕ Вадим Ро╖к.
В╕н подякував поетес╕ за присвячен╕ його мам╕ в╕рш╕, душевн╕, доброзичлив╕, в яких – любов до людей, В╕тчизни ╕ р╕дно╖ земл╕. Родина Ро╖к╕в, за його словами, ма╓ нам╕р видати ╖х сп╕льно з поетесою окремим зб╕рником. Вадим Ро╖к пов╕домив, що днями отримав електронною поштою в╕д В. Стратуци ноти до ще одного в╕рша Н. Риндич — «Площа ╕мен╕ В╕ри Ро╖к», як╕ в╕н передасть О. Мартин╕ву для виконання. Отже, ╕ ця п╕сня також зазвучить, як ╕ ш╕сть попередн╕х, написаних композитором на ╖╖ слова.
Музику до в╕рш╕в поетеси пише також композитор Володимир Могильницький. А п╕сня «Цв╕те мигдаль», створена в сп╕вавторств╕ з Натал╕╓ю Яксою, була в╕дзначена на двох фестивалях бард╕вських твор╕в – в Алушт╕ та б╕лоруському м╕ст╕ Жлобин╕.
Доторком до св╕тлого в житт╕ назвала зустр╕ч╕ Над╕╖ Риндич з учнями Михайл╕всько╖ ЗОШ вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Людмила Сердюк.
— ╥╖ талант – це самородок, що засяяв у поез╕╖ та п╕сенн╕й творчост╕, — сказала вона. – Завдяки Над╕╖ Степан╕вн╕ в школ╕ в╕дбулася чудова зустр╕ч з В╕рою Ро╖к п╕д назвою «Вона вишивала Укра╖ну», а сьогодн╕ я можу сказати, що вона вишивала життя.
Сво╖ в╕рш╕ Н. Риндич, яка ма╓ рос╕йськ╕ та укра╖нськ╕ родинн╕ корен╕, також пише двома мовами, створила ╖х близько трьохсот. Прочитан╕ нею на вечор╕ укра╖номовн╕ поетичн╕ рядки стали, за словами Л. Сердюк, чи не вперше почутим нею за два останн╕х роки публ╕чним звучанням укра╖нсько╖ мови, яка зника╓ з ужитку на п╕востров╕. Вона прозвучала також у виступах вокального дуету «Мальви» в склад╕ Валентини Пилепак ╕ Натал╕╖ Б╓лово╖, як╕ спец╕ально при╖хали з Нижньог╕рського в С╕мферополь на цю зустр╕ч Н. Риндич ╕з читачами, щоб показати, як ╖╖ шанують земляки.
╥й ╕ сам╕й дорогий райцентр Нижньог╕рське. Пройде по вулиц╕ Перемоги, де ╓ будинки, що вистояли, не похитнувшись, як ╕ весь наш народ, у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕. Зверне на Молод╕жну, а за селищем шумлять сади, хвилями котяться п╕д подихом в╕тру золотист╕ хл╕бн╕ поля. ╤ нема╓ для не╖ земл╕ кращо╖, н╕ж безкрайн╕й степ, який долею випало ╖й полюбить.

╤рина Л╤СНЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16886

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков