Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 11.03.2016
╤ НЕ Б╤ЙТЕСЬ ПОМ’ЯНУТИ...

Напевне, так тепер, в окупац╕╖, м╕г би звучати Шевченковий рядок. Бо не те, що не дозволили окупац╕йн╕ «власт╕» кримським укра╖нцям цього року провести зах╕д у день народження Т. Г. Шевченка, а ще й викликали до прокуратури представника Укра╖нського культурного центру ╕ «стращали» в╕дпов╕дальн╕стю за те, чого ще не ско╓но. Пригадав, що коли був студентом у Ки╓в╕, нам також саме в цей день «не рекомендували» нести до пам’ятника Шевченку кв╕ти, казали, або ран╕ше п╕д╕ть, або на день п╕зн╕ше. Т╕льки не 9 березня! Тод╕ я, молодий юнак, н╕чого не м╕г зрозум╕ти. Чому? Чому в день народження того, про кого говорить ╕ кого шану╓ увесь св╕т, ми, студенти не мали права понести кв╕ти, бо могли поплатитись м╕сцем в ╕нститут╕. ╤ ось — все повернулось.
Але ж я вже далеко не студент. Купив кв╕ти ╕ зранечку по╖хав до Тараса. ╤ що я побачив! У той час, коли вся цив╕л╕зована сп╕льнота вже в╕дзначала 202 р╕чницю в╕д дня народження нашого Кобзаря, у С╕мферопол╕ — Шевченка н╕би до похорон готували, «обмивали» пам’ятник. Комунальники поставили драбину, зал╕зли на пам’ятник ╕ витирали його якимсь шматтям. Дивлюся, беруть мо╖ кв╕ти (я поклав букет ще до при╖зду тих «банщик╕в») ╕ т╕, що ран╕ше лежали, ╕ згр╕бають наб╕к. Не витримав, п╕д╕йшов, запитую, чи повернуть на м╕сце. Пооб╕цяли, що так.
Тут до мене п╕дходить якийсь неприм╕тний чолов╕чок, що спостер╕гав за процесом з╕ сторони, ╕ ц╕кавиться, що мен╕ треба? Кажу, так справа ж у тому, що свято сьогодн╕! Хто ж у свято пам’ятники ми╓? Могли ╕ вчора все тут зробити. ╤ чую у в╕дпов╕дь, що за н╕ч пам’ятник... м╕г покритись пилюкою! Уявля╓те, яка турбота про нашого Кобзаря? Вулиц╕ в бруд╕, м╕сто занедбане, засм╕чене, а Тарасу в день народження ╕ його кримським настраханим шанувальникам — такий подарунок!
Тим часом до пам’ятника п╕д╕йшли ще дво╓ людей, зупинились, не наважуючись класти кв╕ти «п╕д драбину». «Ну ось, див╕ться, — звертаюся до того, неприм╕тного, — прийшли люди, а тут драбина. Чому ран╕ше це не зробили, якщо вже сьогодн╕ так припекло?». Виявля╓ться, ран╕ше ╖м не треба, бо якесь оф╕ц╕йне покладання заплановане на 12-ту годину. Тобто, не для людей, а для якогось начальства Тараса миють? Хоча дивно (╕ п╕дозр╕ло) вже те, що на третьому роц╕ окупац╕╖ раптом в╕дроджу╓ться оф╕ц╕оз ╕ плануються як╕сь «танц╕» довкола ненависного ╖м Укра╖нського Пророка...
Непри╓мно було спостер╕гати за тим д╕йством, щоб переждати, вир╕шили сходити до нашого укра╖нського собору св. Володимира ╕ Ольги, поставити св╕чки «за Тараса». Так ╕ зробили, а коли повернулися — наших кв╕т╕в б╕ля пам’ятника вже не було! Як?! Серед б╕лого дня! Та ще й п╕д наглядом двох пол╕цейських, що в╕д самого ранку стовбичили п╕д аркою. А кр╕м них ще дво╓ штатських з’явилися, в одного — в╕деокамера, п╕д курткою чомусь хова╓. П╕дходимо до пол╕цейських, запитую, чи не бачили, де наш╕ кв╕ти под╕лися. «А то не наша справа, — кажуть, — ми за порядком дивимось». Так на ваших очах кв╕ти наш╕ вкрали, що ж це за порядок такий?
Хтось ╕з людей п╕дказав, що тут крутилася якась ж╕ночка з м╕тлою, дв╕рничиха мабуть. П╕шли гуртом шукати. Знайшли! Вигляд у нас, напевне, був гр╕зний, бо вона в╕дразу з╕зналась, що кв╕ти прибрати ╖й наказало ╖╖ начальство, але вона не викинула, вони у не╖ в ком╕рчин╕. Ось воно що! Ск╕льки кв╕т╕в не клади, ╖х завжди б╕ля Тараса Шевченка буде мало, або зовс╕м не буде. Це щоб нам, укра╖нцям, здавалося, що н╕хто до того пам’ятника б╕льше не ходить, що сидимо вс╕ по закутках...
Кв╕ти нам прибиральниця в╕ддала (╕ не т╕льки наш╕, там ще й ╕нш╕ були), бо питання було поставлено категорично: кв╕ти куплен╕ за наш╕ грош╕, отже, це вже власн╕сть, а вона нашу власн╕сть без нашого в╕дома присво╖ла, отже, вкрала! Тож вигребли ми все, що було в ком╕рчин╕, ╕ знову в╕днесли до Тараса.
А до пам’ятника вже п╕дтягувались люди, стареньк╕ переважно, придбали на пенс╕йн╕ коп╕йки букети кв╕т╕в, щоб принести ╖х Тарасов╕. Побачив бабусю, яка, спираючись на паличку, несла Шевченку кв╕ти, д╕дуся сивовусого... Господи! Ось де наша слава, слава Укра╖ни! ╤ хтось там, на Хрещатику, ще може розумувати, що не залишилося в Криму укра╖нц╕в, бо вс╕ справжн╕ патр╕оти пови╖жджали, а зосталися т╕льки зрадники ╕ при-стосуванц╕? Це ще хто кого зрадив!
Якось так непом╕тно назбиралося б╕ля Тараса десь до двох десятк╕в людей, пол╕цейськ╕ затурбувалися, один ╕з штатських, що все по телефону комусь надзвонював, п╕д╕йшов до них, щось сказав. Т╕ попрямували до людей ╕ чомусь саме ж╕ночц╕ у вишиванц╕ запропонували пройти з ними. Я — за ними теж. Застав к╕нець розмови — пол╕ц╕янти вимагали показати паспорт, на що ж╕ночка в╕дпов╕дала: що, у в’язницю хочете посадити? За що? Я на сво╖й земл╕, я тут живу, ╕ я не до вас прийшла, а до Шевченка! ╤ розвернулась до пам’ятника. Пол╕ц╕янти топтались на м╕сц╕, штатський кудись схвильовано дзвонив, викликав, напевне, п╕дкр╕плення...
Ми не стали чекати ╖хнього п╕д-кр╕плення. Пофотографувалися, вклонились Шевченков╕ ╕ попрощалися з ним.
Але ми ще повернемося, Тарасе!

Олесь ТАВР╤ЙСЬКИЙ
Фото В. КАЧУЛИ


ТИМ ЧАСОМ...

ПРЕДСТАВНИКИ ПРОРОС╤ЙСЬКО╥ УКРА╥НСЬКО╥ ОРГАН╤ЗАЦ╤╥ С╤МФЕРОПОЛЯ ПОКЛАЛИ КВ╤ТИ ДО ПАМ’ЯТНИКА ШЕВЧЕНКУ
У С╕мферопол╕ в╕дбулося оф╕ц╕йно дозволене покладання кв╕т╕в до пам’ятника Тарасов╕ Шевченку з нагоди 202-р╕ччя в╕д дня його народження. Орган╕заторами заходу стали укра╖нська та б╕лоруська нац╕онально-культурн╕ автоном╕╖ Криму за п╕дтримки «Дому дружби народ╕в» та «державного ком╕тету у справах м╕жнац╕ональних вза╓мин та депортованих громадян Республ╕ки Крим». За словами «заступника голови» «Держкомнацу» Юр╕я Космин╕на, головною метою ц╕╓╖ орган╕зац╕╖ ╓ збереження й розвиток нац╕онально╖ ╕дентичност╕, культури та традиц╕й народ╕в, як╕ мешкають у Криму. «Ми спод╕ва╓мося на те, що в Криму буде збер╕гатися мир ╕ згода завдяки нашим сп╕льним зусиллям», — сказав в╕н.
Як зазнача╓ться у ЗМ╤, деяк╕ учасники цього заходу були вбран╕ у нац╕ональн╕ костюми, але без будь-яко╖ державно╖ символ╕ки. П╕д час з╕брання у небо були випущен╕ б╕л╕ голуби: це мало символ╕зувати мир ╕ ╓днання кримських народ╕в.
Так званий «голова нац╕онально-культурно╖ автоном╕╖ укра╖нц╕в С╕мферополя» Олег Кравченко розпов╕в, що акц╕я ╓ даниною укра╖нським культурним традиц╕ям. «Ми з╕бралися тут, щоб в╕ддати данину пам’ят╕ великому мислителев╕. Ми також запустили голуб╕в миру, з метою недопущення кровопролиття та п╕дтримання миру в наш╕й республ╕ц╕», — пов╕домив журнал╕стам Кравченко.
За його словами, укра╖нська громада ма╓ нам╕р ╕ надал╕ проводити заходи на п╕дтримку укра╖нсько╖ культури. «Ми проти пол╕тизац╕╖ будь-якого процесу, наш╕ акц╕╖ завжди погоджен╕ ╕ не пересл╕дують н╕яких згубних ц╕лей», — сказав Кравченко.
http://cistrc.ru/

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 11.03.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16779

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков