Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2112)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 26.02.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 26.02.2016
ВОВК В ОВЕЧ╤Й ШКУР╤

«Покращення» по-кримськи

Так кажуть про тих, хто, роблячи свою вовчу справу, уда╓ ╕з себе турботливих, безневинних ╕ лаг╕дних, хоч до рани прикладай. Н╕бито ╕ п╕клуються, ╕ на все готов╕ задля вашого блага, як тепер рос╕йський уряд, що встановлю╓ акциз на шк╕длив╕ для здоров’я продукти, бо як же ще в╕дучити вас в╕д згубних звичок: ╖сти чипси, пити солодку газовану воду, а головне – нищити л╕трами пальмову ол╕ю? Н╕бито ╕ не наркотик, але ж за вуха не в╕дтягнеш: вжива╓те його й у вигляд╕ солодощ╕в, включаючи борошнян╕ вироби, ╕ як частковий зам╕нник молокопродукт╕в. Та ще й немовлят «п╕дсаджу╓те» на шк╕длив╕ молочн╕ сум╕ш╕ ╕з пальмовими жирами. То чим же вам не подоба╓ться справжн╕й сир пармезан, натуральн╕ еколог╕чн╕ молоко, вершки чи масло? ╤ щоб визначити як╕сний продукт, багато розуму не треба: купуйте все найдорожче – цукерки, т╕стечка, печиво, морозиво та ╕нше, бо на здоров’╖ не можна економити.
Приблизно таким могло б бути послання рос╕йського уряду до свого народу, який вперто не хоче дбати про здоров’я ╕ довгол╕ття, тож не залиша╓ться н╕чого ╕ншого, як спонукати його до цього рублем. Остання над╕я, що коли пальмова ол╕я подорожча╓ на третину, як свого часу спиртне та цигарки, а отже, ╕ продукти з його вм╕стом, люди перейдуть на б╕льш здорове харчування. В реальному ж житт╕ це р╕шення фактично призведе до повного вимивання дешевих товар╕в, любов до яких широких верств населення продиктована не ╖хньою пристрастю до пальмово╖ ол╕╖, а ╓диною можлив╕стю вкластися у св╕й куций бюджет.
╤ якби уряд хоч тр╕шечки хвилювало чи╓сь здоров’я, в╕н, як м╕н╕мум, дотримувався б букви закону ╕ пенс╕я та соц╕альн╕ виплати з лютого зросли б не на 4 в╕дсотки, а хоча б на оф╕ц╕йно визнаний р╕вень ╕нфляц╕╖, що для Рос╕╖ становить близько 13 в╕дсотк╕в, а для Криму – вс╕ 25. Не припинилася б ╕ закуп╕вля для стац╕онар╕в медпрепарат╕в ╕ноземного виробництва, рос╕йськ╕ аналоги яких просто не працюють. Тим не менше, «турбота» обмежилась черговим подорожчанням добро╖ половини товар╕в, яке п╕дштовхне до аналог╕чно╖ повед╕нки ╕ тих виробник╕в, чия продукц╕я реально ╓ затратн╕шою й як╕сн╕шою, – вони теж п╕дн╕муть ц╕ни.
Под╕бне може в╕дбутися й у сфер╕ торг╕вл╕ напоями. До реч╕, чому ╓ шк╕дливою солодка вода, ще треба розбиратися. З дитинства пам’ятаю лимонад у скляних пляшках – н╕коли ╕ н╕ в╕д кого не чула про його небезпечн╕сть, як ╕ про «Тархун», що з’явився п╕зн╕ше, ╕ нарешт╕ у 70-х роках – незр╕внянну «Фанту». Небезпечна солодка вода – це супутник ринково╖ економ╕ки, в╕д тако╖ води реально ╕ негайно починалися проблеми з╕ шлунком ╕ нирками. То, можливо, зам╕сть того, щоб п╕дн╕мати ц╕ни на «газировку» та провокувати ╖хн╓ зростання ╕ на решту напо╖в, просто повернутися до перев╕рених часом радянських технолог╕й? Те ж саме можна сказати ╕ про м’ясн╕ вироби – ото була б справжня турбота про здоров’я людей. Але уряд не хвилю╓ смертовбивчий вм╕ст так звано╖ ковбаси, ╕нша справа – поповнення бюджету, причому за рахунок найзнедолен╕ших, у яких нема╓ ╕ншого виходу, як харчуватися р╕зним непотребом. Що не день зроста╓ ╕ к╕льк╕сть донедавна благополучних громадян, як╕ змушен╕ економити на харчуванн╕.
Та все одно ╖хн╕ д╕ти проситимуть т╕стечок (з пальмовою ол╕╓ю) ╕ солодко╖ води, ╕ ╖х не вдасться нагодувати хл╕бом ╕з вис╕вок з зеленим ча╓м. Якщо про спиртне ╕ цигарки можна сказати, що це в╕д розбещеност╕, то нова група акцизних товар╕в напряму пов’язана ╕з виживанням. ╤ який сенс показушно турбуватися про чи╓сь здоров’я, коли про все це можна сказати, що, загубивши голову, за волоссям не плачуть.
Та вс╕ ц╕ акцизи не йдуть в жодне пор╕вняння з тим, що в╕дбува╓ться в рос╕йськ╕й медицин╕, маю на уваз╕ т╕ критичн╕ ситуац╕╖, коли гинуть д╕ти, батьки яких не в змоз╕ оплатити дорогу операц╕ю. Геро╖ под╕бних сюжет╕в частенько з’являються в телепередач╕ А. Малахова «Говоримо ╕ показу╓мо». Цей «екстрем╕ст» ╕ «ворог Рос╕╖» майже щопередач╕ да╓ публ╕чного ляпаса високопоставленим лицем╕рам, котр╕ наст╕льки переконан╕ в сво╖й правот╕, що нав╕ть цього не усв╕домлюють. ╥м, напевне, зда╓ться, що то нормально, коли уся Рос╕я збира╓ грош╕ на л╕кування дитини, а вони витрачають сп╕льн╕ бюджетн╕ грош╕ на во╓нн╕ забави, що несуть ╕з собою т╕льки горе ╕ смерть.
До реч╕, не можу збагнути, з чого склада╓ться варт╕сть операц╕╖ ╕ чому у таких випадках може йтися про м╕льйони рубл╕в. Прац╕ – к╕лька годин, для гонорару х╕рурга, анестез╕олога ╕ медсестри — це занадто, для в╕дшкодування й амортизац╕╖ ╕нструмент╕в – тим б╕льше, ╕з л╕к╕в використову╓ться практично один наркоз. То зв╕дки ж беруться так╕ фантастичн╕ суми, чи так само «в╕д л╕хтаря», як ╕ варт╕сть якихось прим╕тивних п╕гулок?
Хоча ринкова економ╕ка з реальним ц╕ноутворенням ма╓ мало сп╕льного, ╕ медична послуга, швидше за все, кошту╓ ст╕льки, за ск╕льки ╖╖ можна продати. А коли йдеться про життя ╕ смерть, то верхню планку й уявити важко.
Ось на телеекран╕ з’явля╓ться двадцятир╕чна д╕вчина в хустинц╕ ╕з зав’язаними носом ╕ ротом – через неприпустим╕сть контакту з ╕нфекц╕╓ю. Видно т╕льки оч╕, а в них – страждання ╕ страх, адже д╕вчин╕, як пов╕домив телеведучий, жити лишилося т╕льки м╕сяць. Не думаю, щоб виставляти на показ сво╖ горе ╕ в╕дчай було при╓мно, але як же ще заробити грош╕ й одержати шанс на порятунок?
╤ так – майже на вс╕х телеекранах й у вс╕х газетах, стоять скриньки у г╕пермаркетах, а на вулицях – матер╕ з простягнутою рукою – просять. А як же ми жили ран╕ше, коли був у нас см╕шний генсек, який з ус╕ма ц╕лувався, але батьки не продавали квартири ╕ не йшли жити на вулицю, щоб з╕брати грош╕ на операц╕ю дитини? Тод╕ я взагал╕ не в╕рила, що таке може бути, ╕ вважала це гримасами анти╕мпер╕ал╕стично╖ пропаганди. То чому ж колишн╕ генсеки могли, а нин╕шн╕ «рят╕вники нац╕╖» не можуть? Тод╕ зн╕майте овеч╕ шкури ╕ гуляйте л╕сом й не дивуйтеся, якщо натрапите на мисливця.

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 26.02.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16717

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков