Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3175)
З потоку життя (6386)
Душі криниця (3502)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1499)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1671)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ТРЕБА РОЗБИРАТИ»: ВЧЕНИЙ ЗАБИВ НА СПОЛОХ ЧЕРЕЗ КРИМСЬКИЙ М╤СТ
Кримський м╕ст виклика╓ прос╕дання р╕вня Керченсько╖ протоки, що зменшу╓ глибину фарватеру та ╓...


НАШ ФУТБОЛ В РЕЖИМ╤ ДИВА
╤сторичну перемогу зб╕рно╖ Укра╖ни на чемп╕онат╕ св╕ту U-20 необх╕дно кап╕тал╕зувати.


МАЙСТРИН╤ ТЕРНОП╤ЛЬЩИНИ ВИШИВАЮТЬ СОРОЧКУ ДЛЯ БАЛУХА
За словами зав╕дувачки методичного сектора музею Натал╕╖ Николин, в╕дшиватимуть в╕зерунки ╕з...


«КРИМСЬКИЙ Д╤М» ЗАПУСКА╢ КАМПАН╤Ю З╤ ЗБОРУ СВ╤ДЧЕНЬ ПРО ДЕПОРТАЦ╤Ю
"Кримський д╕м" у Ки╓в╕ запуска╓ масовий проект "Тамирлар" (Кор╕ння) з╕ збору в╕део з╕...


ЗАГИНУВ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ДМИТРО ТИМЧУК
46-р╕чного нардепа в╕д фракц╕╖ "Народний фронт" знайшли у його квартир╕ в Ки╓в╕ мертвим з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 19.02.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 19.02.2016
ПОКЛОНСЬКА ПОДАЛА ПОЗОВ ПРО ЗАБОРОНУ МЕДЖЛ╤СУ

Прокурор окупованого Рос╕╓ю Криму Натал╕я Поклонська подала в рос╕йський Верховний суд Криму позов про заборону д╕яльност╕ Меджл╕су кримськотатарського народу. Про це пов╕домля╓ ТАСС. Вона п╕дписала заяву на п╕дстав╕ статт╕ 9 ФЗ «Про протид╕ю екстрем╕стськ╕й д╕яльност╕».
Поклонська заявила, що в╕д кримськотатарського населення «продовжують надходити звернення з проханням визнати протиправною ╕ провокац╕йною д╕яльн╕сть Меджл╕су кримськотатарського народу, а також вжити заход╕в щодо заборони використання кримськотатарського нац╕онального прапора злочинцями, як╕ зд╕йснюють блокади ╕ диверс╕╖ проти народ╕в Криму».
Коп╕ю позову Поклонська вручила заступнику голови Меджл╕су Нар╕ману Джелялову. «У зв’язку з тим, що голова Меджл╕су Чубаров Рефат Абдурахманович перехову╓ться в╕д орган╕в сл╕дства ╕ перебува╓ в даний час у розшуку за злочини, у ско╓нн╕ яких пред’явлен╕ звинувачення; в╕дпов╕дно до ваших пояснень, ви представля╓те ╕нтереси Меджл╕су в Криму, ╓ першим заступником голови, я вам вручаю коп╕╖ документ╕в, заяву до Верховного суду Республ╕ки Крим про заборону д╕яльност╕ громадського об’╓днання», — сказала вона. Як в╕домо, у Криму оголосили про «заочний арешт» л╕дера кримських татар М. Джем╕л╓ва, якому окупанти ще ран╕ше на 5 рок╕в заборонили в’╖зд до Криму, як ╕ глав╕ Меджл╕су Рефату Чубарову.
На територ╕╖ Криму систематично порушуються права кримських татар. Внасл╕док обшук╕в, проведених 11 лютого у кримських татар у р╕зних рег╕онах Криму, сп╕вроб╕тники ФСБ затримали 12 ос╕б. За словами адвоката, вс╕ затриман╕ п╕дозрюються у зв’язках з «терористичною орган╕зац╕╓ю».

«СТАЛ╤НСЬК╤ РЕПРЕС╤╥ ТРИВАЮТЬ...»

У М╕н╕стерств╕ закордонних справ Укра╖ни назвали нам╕р окупац╕йно╖ влади Криму заборонити Меджл╕с кримськотатарського народу продовженням стал╕нських репрес╕й.
Про це прес-секретар МЗС Мар’яна Беца написала в Twitter. «Стал╕нська пол╕тика проти кримських татар трива╓. Вимага╓мо в╕д РФ як окупац╕йно╖ влади негайно припинити репрес╕╖», — заявила Беца.

ЧУБАРОВ: ╤З КРИМУ ХОЧУТЬ ВИТ╤СНИТИ ВС╤Х КРИМСЬКИХ ТАТАР

Можлива заборона Меджл╕су кримськотатарського народу – черговий крок у нам╕р╕ рос╕йсько╖ влади вит╕снити кримських татар ╕з Криму. Про це заявив глава Меджл╕су Рефат Чубаров на прес-конференц╕╖ в Ки╓в╕ 17 лютого.
«Для нас уже нема╓ жодних сумн╕в╕в в алгоритм╕ д╕й окупац╕йно╖ влади. Р╕шення буде прийнято. Тому що в Криму, як ви розум╕╓те, все те, що формально назива╓ться судами.., це все бутафор╕я. Вир╕шу╓ Кремль ╕ спуска╓ до Криму. Меджл╕с буде заборонений», – сказав в╕н.
На думку Чубарова, йдеться про «тисяч╕ людей», обраних до рег╕ональних меджл╕с╕в. «Ми розум╕╓мо, що значну частину член╕в меджл╕с╕в вит╕снятимуть ╕з Криму», – п╕дкреслив в╕н.
Р. Чубаров вважа╓, що необх╕дно посилення санкц╕й до Рос╕╖, щоб запоб╕гти «ще б╕льшому злочину, що готу╓ться в Криму», – нам╕р «повн╕стю вит╕снити кримських татар».
«Ми говоримо зараз з нашими партнерами про те, що треба переходити до того, до чого багатьом не хочеться переходити: обговорювати негайно посилення м╕жнародних санкц╕й до Рос╕╖, винесення цього питання на зас╕дання Ради безпеки ООН», – п╕дкреслив глава Меджл╕су.
В╕н зазначив, що нараз╕ нев╕дома точна к╕льк╕сть тих жител╕в, хто ви╖хав з п╕вострова, ╕ «це — те питання, яким ми можемо докоряти нашому урядов╕». За словами Чубарова, за р╕зними оц╕нками, число переселенц╕в – в╕д 25 тисяч до 35 тисяч, це — ╕ укра╖нц╕, ╕ кримськ╕ татари.
Верховна Рада Укра╖ни оф╕ц╕йно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасово╖ окупац╕╖ Криму ╕ Севастополя Рос╕╓ю. 7 жовтня 2015 року Президент Укра╖ни Петро Порошенко п╕дписав в╕дпов╕дний закон. М╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ визнали окупац╕ю й анекс╕ю Криму незаконними ╕ засудили д╕╖ Рос╕╖. Кра╖ни Заходу запровадили низку економ╕чних санкц╕й. Рос╕я заперечу╓ окупац╕ю п╕вострова ╕ назива╓ це «в╕дновленням ╕сторично╖ справедливост╕».
 (ua.krymr.com)

ТАТАРИН — ЗНАЧИТЬ, ТЕРОРИСТ?
Затриманий в Ялт╕ кримський татарин Дам╕р М╕над╕ров, у будинку якого 11 лютого в╕дбувся обшук, розпов╕в про тортури ФСБ. Про це М╕над╕ров написав на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбук.
«Коли я скористався правом, даним ст. 51 Конституц╕╖ РФ, ╕ спробував вийти з територ╕╖ управл╕ння, мене повернули назад у прим╕щення, над╕ли кайданки ╕ пакет на голову, обмеживши доступ кисню, погрожували зробити «пот╓ряшкою», ускладнити житлов╕ умови ╕ вчинити тиск на с╕мейний б╕знес», — написав М╕над╕ров.
На допит його повезли в Управл╕ння ФСБ Ялти п╕сля проведеного в будинку обшуку. П╕д час обшуку, який проходив з численними порушеннями, у Дам╕ра вилучили телефон, записник з паролями ╕ номерами телефон╕в, тижневик ╕ к╕лька книг на ╕сламську тематику. У постанов╕ на обшук йшлося про його «можливу причетн╕сть до терористично╖ орган╕зац╕╖, заборонено╖ на територ╕╖ РФ».

ДОПИТУЮТЬ НАВ╤ТЬ Д╤ТЕЙ...

Меджл╕су стали в╕дом╕ подробиц╕ обшуку кримськотатарсько╖ с╕м’╖ в сел╕ Курци п╕д С╕мферополем. Неспод╕ваний в╕зит озбро╓них силовик╕в злякав д╕тей, як╕ залишилися у будинку одн╕ без батьк╕в.
«18 лютого о 6.30 ранку було проведено обшук у будинку Ак╕ма Бек╕рова в с. Курци (передм╕стя С╕мферополя). Обшук, в результат╕ якого була вилучена ╕сламська л╕тература й оргтехн╕ка, тривав близько трьох годин. Самого Бек╕рова ╕ його дружини в будинку не було, п╕д час обшуку в будинку перебували ╖хн╕ д╕ти», — пов╕домили в Меджл╕с╕.
У будинок, де проходив обшук, не пропустили батьк╕в Бек╕рова, як╕ живуть по сус╕дству. Б╕льше того, 10 озбро╓них силовик╕в ╕ п’ять цив╕льних грубо в╕дганяли вс╕х тих, хто намагався наблизитися до будинку.
Як розпов╕ли в прес-служб╕, в ход╕ обшуку не було пред’явлено жодних документ╕в ╕ постанов. Окупанти не залишили протоколу про вилучення л╕тератури та оргтехн╕ки.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 19.02.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16680

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков