Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 15.01.2016 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 15.01.2016
Геннад╕й Афанась╓в, пол╕тв’язень у Рос╕╖: НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СП╤ВКАМЕРНИКИ ПРИГОТУВАЛИ МЕН╤ ТОРТ

Незламн╕

Укра╖нц╕ з ус╕м св╕том святкували Новий р╕к, Р╕здво. Свята весел╕, рад╕сн╕, незважаючи на те, що життя нин╕ стало складн╕шим. Але сьогодн╕ не можна забувати про тих наших сп╕вв╕тчизник╕в, як╕ перебувають у рос╕йських в’язницях. Влада РФ вважа╓ ╖х крим╕нальними злочинцями, правозахисн╕ орган╕зац╕╖ — пол╕тв’язнями.
«Укр╕нформу» вдалося взяти ╕нтерв’ю у Геннад╕я Афанась╓ва, засудженого у справ╕ Сенцова-Кольченка. Вибачайте, що воно дещо рване, уривчасте. Колон╕я суворого режиму в холодн╕й Республ╕ц╕ Ком╕ (РФ) — не найкраще м╕сце для розгорнутих ╕ докладних розмов.


— Ви вже п╕втора року перебува╓те в ув’язненн╕. Який день ╕з цього часу запам’ятався найб╕льше ╕ чому?
— 31 липня 2015 року. День мого особистого зв╕льнення, коли я в соб╕ роз╕рвав кайдани, почавши жити за правдою, сл╕дуючи голосу чест╕ (цього дня Геннад╕й Афанась╓в в╕дмовився в╕д сво╖х попередн╕х св╕дчень проти Сенцова ╕ Кольченка, вирваних з нього п╕д тортурами. — Ред.).
— А як ви провели в ув’язненн╕ св╕й 25-й день народження?
— Рано-вранц╕ я отримав святковий торт, який напередодн╕ ввечер╕ приготували в тюремних умовах мо╖ сп╕вкамерники. День пройшов у прив╕таннях, рукостисканнях ╕ чаюваннях. Завдяки порядному ставленню один до одного, вза╓модопомоз╕ ╕ п╕дтримц╕, а особливо — завдяки величезному числу лист╕в з усього св╕ту, мо╓ серце рад╕ло, ╕ н╕хто не побачив на мо╓му обличч╕ смутку.
— Чи зна╓те ви, що цього дня на Соф╕йськ╕й площ╕ в Ки╓в╕ — у холодний дощ ╕ в╕тер — пройшов невеликий м╕тинг, присвячений вашому юв╕лею?
— Так, у листах мен╕ трохи розпов╕ли й про це. Як мовиться, з б╕са при╓мно. В╕д душ╕ душевно об╕ймаю вс╕х за ╖хн╕ доброту й тепло. Дякую!
— Чому п╕сля школи ви п╕шли навчатися на спец╕альн╕сть «право»? Як╕ у вас тод╕ були уявлення про юриспруденц╕ю?
— Мною завжди оволод╕вали думки про справедлив╕сть ╕ правду, про свободу ╕ порядок, тому вважав, що саме в прав╕ й зможу стати в пригод╕ сусп╕льству.
— Як ваш╕ думки про цей предмет зм╕нилися з часом?
— Вважав ╕ продовжую вважати, що юриспруденц╕я, не забруднена корупц╕╓ю та пол╕тичними забаганками, несе в соб╕ лише благо. Однак саме ц╕ вади — корупц╕я та пол╕тична ангажован╕сть — в╕дкрилися мен╕ згодом. Особливо коли в сво╖ об╕йми мене прийняла Рос╕я... Тут усе набагато г╕рше.
— За тако╖ поваги до правознавства чому п╕сля зак╕нчення ун╕верситету ви стали працювати фотографом?
— У цьому св╕т╕ ст╕льки прекрасного, того, що не пом╕ча╓ш у повсякденному обивательському житт╕. Я щиро захот╕в познайомитися з ц╕╓ю красою, в╕дкрити ╖╖ для себе ╕ показати ╕ншим. У п╕дсумку чистий св╕т фотомистецтва став переважати в мо╖х уподобаннях.
— Чи зна╓те ви про вашу ╕менну виставку фотограф╕й, що пройшла в ки╖вськ╕й арт-галере╖ в серпн╕ цього року? Що б ви сказали на ╖╖ в╕дкритт╕, якби були там?
— Самих роб╕т не бачив, але про виставку знаю знову ж таки з лист╕в. Для мене це щось неймов╕рне. Про виставки я м╕г т╕льки мр╕яти, а тут... мр╕я стала д╕йсн╕стю. Припускаю, що основну масу роб╕т становили ж╕ноч╕ портрети. Тому я би сказав те, що завжди говорив сво╖м близьким, — ус╕ д╕вчата ╕ндив╕дуальн╕, неповторн╕ ╕ кожна винятково красива. У кожн╕й ╓ особливе св╕тло. Серед мо╖х портрет╕в нема╓ профес╕йних моделей, на них звичайн╕ д╕вчата, приголомшлив╕ у сво╓му ╓ств╕. Показуючи цю винятков╕сть на цих простих прикладах, я хочу донести до кожного з глядач╕в думку, що в╕н або вона ╓дин╕ у сво╓му род╕. Хочу, щоб глядач в╕дчув це ╕ зажив по-новому, — впевнено, спок╕йно, знаючи, що нема╓ когось кращого або г╕ршого, що вс╕ ми ун╕кальн╕.
— Чи ╓ у вас улюблен╕ фотохудожники?
— Подобаються роботи Серг╕я Мартьях╕на, Олександра Колобанова, Патр╕ка Ляружа, Маркуса Ройгельса.
— Мистецтво фотограф╕╖ близьке до живопису. Хто ваш╕ улюблен╕ художники?
— Улюблен╕ художники — ╕з класики: Леонардо да В╕нч╕, ╤ван Айвазовський з його морем. ╤з сучасних — Д╕ана Севериненко.
— А фотограф╕я, що ожила, — це к╕но. Чи ╓ як╕сь улюблен╕ к╕норежисери, ф╕льми?
— Подобаються Т╕м Бертон, Гай Р╕ч╕, Люк Бессон, Ст╕вен Сп╕лберг. А улюблен╕ ф╕льми: «Лаб╕ринт Фавна», «Фонтан», «Пан Н╕хто», «Велика Риба», «Життя П╕», «Доктор Хто».
— У в╕деоролику, знятому в березн╕ 2014 року, ви читали в╕рш Василя Симоненка про свободу. А як╕ у вас ще ╓ улюблен╕ поети, в╕рш╕, рядки в укра╖нськ╕й, рос╕йськ╕й, св╕тов╕й л╕тератур╕?
— Улюблен╕ поети: Л╕на Костенко, Володимир Висоцький, Леся Укра╖нка, Марина Цв╓та╓ва, Микола Дмитренко, Роберт Рождественський. ╤з най-найулюблен╕шого — це балада Шевченка «Тополя». Звичайно ж, люблю Пушк╕на. ╤ ще ╓ дек╕лька особливо дорогих мо╓му серцю рядк╕в. Це Анна Ахматова:
Будь хоть бедой в моей судьбе,
Но кто б нас не судил,
Я сам пожизненно к тебе
Себя приговорил.
— Чи читали ви «Оду Афанась╓ву», написану Дмитром Биковим?
— Читав, ╕ сказати, що ця «Ода» мене вразила, — це н╕чого не сказати. Рядки Бикова дуже надихнули в скрутну хвилину. Я регулярно читаю «Новую Газету», у зв’язку з цим знайомий ╕ з почерком, ╕ з╕ стилем цього автора.
— Якби могли особисто поговорити з Биковим, що б йому сказали?
— Як там у Некрасова: «Народному врагу проклятия сулю, а другу у небес могущества молю». Нехай Господь дару╓ вам, Дмитре, сил, могутност╕ та натхнення.
— Ви в╕руюча людина?
— Так, я — християнин, православний. В╕рую в ╓диного Бога Отця, Вседержителя, в ╓диного Господа ╤суса Христа, Сина Божого ╕ Святого Духа. В╕ра для мене все, завдяки цьому св╕тлу — я вчуся любити, прощати ╕ сл╕дувати голосу серця. Важко висловити почуття, як╕ наповнюють ╓ство, коли дума╓ш про Божественне. Молитва заспокою╓, збира╓ й очища╓. Мен╕ б хот╕лося показати мо╖м близьким те св╕тло, що я побачив у Христ╕. Слава ╤сусу Христу!
— Чи ╓ у вас як╕сь найпам’ятн╕ш╕ рядки в Б╕бл╕╖, ╢вангел╕╖?
— Не суд╕ть, щоб вас не судили (МФ 7:1). Прос╕ть, ╕ дасться вам; шукайте, ╕ знайдете; стукайте, ╕ в╕дчинять вам (МТ 7:7). Все, отже, що бажали б ви, щоб люди вам чинили, те ви чин╕ть ╖м, – це ж бо закон ╕ пророки (МФ 7:12). Отже, за плодами ╖хн╕ми п╕зна╓те ╖х (МФ 7:20).
— Вас заарештували напередодн╕ 9 Травня. Як ваша с╕м’я зазвичай святкувала День Перемоги?
— Я не пропустив жодного Параду Перемоги. Багато раз╕в на 9 Травня з╕ сво╖ми знайомими влаштовували невеликий концерт у Будинку ветеран╕в (госп╕тал╕) С╕мферополя. Накривали ╖м ст╕л, сп╕вали ╕ читали в╕рш╕, словом, — намагалися, як могли, висловити вдячн╕сть. Останн╕ дек╕лька рок╕в я виходив у колон╕, несучи табличку з ╕менами мо╖х хоробрих прад╕д╕в. Ось у н╕й-то мене й затримало ФСБ, називаючи терористом.
— П╕д час Р╕здвяно-Новор╕чних свят хочеться запитати: чи писали ви листи Д╕ду Морозу в дитинств╕?
— Д╕ду Морозу в дитинств╕ не писав, лише просив через маму передати йому, що мен╕ було найпотр╕бн╕ше. У б╕льш зр╕лому в╕ц╕ став просити у Святого Миколая про одне й те ж — щоб дарував здоров’я батькам, а мен╕ — дружину ╕ д╕тей.
— Що б ви хот╕ли побажати сво╖м близьким у зв’язку з Новим роком та Р╕здвом?
— Н╕чого не боятися ╕ н╕коли не здаватися. ╤ пам’ятати, що св╕том править Любов.

Олег КУДР╤Н
Москва

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 15.01.2016 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16511

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков