Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю
Передбачено, що моб╕л╕зац╕╖ п╕длягають громадяни в╕ком в╕д 25 до 60 рок╕в…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот с╕мдесят восьмий…


КРИТИКУВАВ У СОЦМЕРЕЖАХ ОКУПАЦ╤ЙНУ ВЛАДУ:
Кримчанину виписали штраф у 150 тисяч рубл╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2016 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2016
ГОВОР╤ТЬ ╤З КРИМОМ!

П╕сля публ╕кац╕╖ результат╕в скандального опитування ВЦ╤ОМ, проведеного в Криму з приводу умов енергетичного забезпечення республ╕ки, вибухнула чергова боротьба думок ╕ лояльностей.
Рос╕йськ╕ державн╕ телеканали переповнили еф╕р п╕дсумками досл╕дження, що св╕дчать, як зда╓ться телев╕з╕йникам, про найвищу дов╕ру кримчан до чинно╖ влади Рос╕╖. У кра╖н╕, де повага заробля╓ться публ╕чним самокатуванням на пот╕ху правител╕в, така подача була вельми доречною. Вона вир╕шила безл╕ч проблем.
Наростання невдоволення масштабами крад╕жок серед кримських чиновник╕в вимагало виходу. Не зв╕льняти ж усю республ╕канську вертикаль, оповиту ореолом Серг╕я Шойгу? Так не можна! Вже краще показати, що хоч ╕ крадуть, суч╕ д╕ти, але готов╕ за батьк╕вщину мерзнути, чекати ╕ взагал╕ #русскиесвоихнебросают.
Саме тому й обрали формат псевдонародного псевдоголосування у вигляд╕ соц╕олог╕чного досл╕дження. Його реальне завдання – не показати якусь статистику ставлення жител╕в Криму до енергетичних проблем, а п╕дтвердити результати так званого референдуму двор╕чно╖ давнини.
Для кого це було зроблено? Для кримчан? Н╕! Для жител╕в Рос╕╖? Можливо. Для самозаспоко╓ння? Точно!
П╕сля оприлюднення результат╕в ВЦ╤ОМ (92,6% респондент╕в не п╕дтримали укладення контракту на укра╖нських умовах ╕ лише 6,55% висловилися «за») почався шквал критичних коментар╕в, що опитування – це н╕яке не досл╕дження, а просто пшик.
╤ хоча багато коментатор╕в (зокрема з Рос╕╖) не мають соц╕олог╕чно╖ осв╕ти й базового уявлення про те, як формуються виб╕рки й наск╕льки телефонне опитування в╕добража╓ реальну громадську думку, продемонстрували, швидше, власне нев╕гластво, н╕ж адекватну позиц╕ю, хочеться запитати: а якби ВЦ╤ОМ застосував ╕нший метод досл╕дження, то результати сприймалися б ╕накше?
Адже справа не в самому опитуванн╕, а у в╕дсутност╕ дов╕ри до установи, яка його проводила, ╕, м’яко кажучи, не зовс╕м наукових ц╕лях цього досл╕дження. Х╕ба вуличне або поквартирне опитування дало б ╕нш╕ результати? Х╕ба ступ╕нь дов╕ри до цифр, що видаються на-гора рос╕йськими соц╕ологами, взагал╕ визнача╓ться застосованими ╕нструментами? Н╕, звичайно!
╤ тим не менше в╕дчувалось, що тиражований у рос╕йських ЗМ╤ п╕дсумок соц╕олог╕чного опитування (мовляв, «кримчанам укра╖нське св╕тло не потр╕бне») ╓ завуальованим виправданням Володимира Пут╕на перед населенням республ╕ки. Царю ж приносити вибачення не ком╕льфо, а тому холопи мають сам╕ сказати, що зла на самодержця не тримають ╕ готов╕ терп╕ти до посин╕ння.
З укра╖нсько╖ сторони було висловлено безл╕ч думок про перший серйозний програш Москви в пол╕тичному протистоянн╕ з Ки╓вом. Мовляв, Укра╖на нарешт╕ навчилась ухвалювати жорстк╕ р╕шення ╕ стояти на сво╓му, перейшовши в╕д оборони до наступу.
Це, зв╕сно, чудово, але чому в ц╕й пол╕тичн╕й сутичц╕, так╕й очевидн╕й, банальн╕й ╕ зрозум╕л╕й, оф╕ц╕йний Ки╖в не вважа╓ за потр╕бне публ╕чно звертатись до кримчан? Чому населення республ╕ки, яке змушене страждати в╕д пол╕тичних р╕шень, ухвалених на найвищому р╕вн╕, не чу╓ позиц╕╖ укра╖нсько╖ влади?
Може, в Укра╖н╕ просто не знають, що треба говорити заручникам?
Зараз Укра╖на демонстру╓ чудеса в галуз╕ зм╕цнення власного державного суверен╕тету. Зрозум╕ло, що Ки╓ву подоба╓ться позиц╕я сильного гравця, але забувати про сво╓ населення не можна, а про кримчан сьогодн╕ н╕хто не згаду╓.
Часом зда╓ться, що укра╖нська влада – ╓дина, хто в╕рить результатам досл╕джень ВЦ╤ОМ ╕ результатам псевдореферендуму. Т╕льки цим можна пояснити небажання Ки╓ва вести д╕алог ╕з кримчанами. Н╕хто нав╕ть не робить вигляду, що проблеми, спод╕вання й переживання укра╖нських громадян, як╕ залишились у республ╕ц╕, когось ц╕кавлять.
Де оф╕ц╕йна заява Петра Порошенка з викладенням причин в╕дключення п╕вострова в╕д св╕тла, адресована самим кримчанам? Х╕ба гарант не ╓ президентом ус╕х громадян Укра╖ни, незалежно в╕д м╕сця ╖хнього проживання?
╤ якщо пол╕тичне протистояння м╕ж державами неминуче б’╓ по людях, може, варто звернутись до них напередодн╕ блекаута, який трива╓ вже не через здут╕ в╕тром ЛЕП, а через принципову позиц╕ю укра╖нського уряду?
М╕н╕стри можуть дозволити соб╕ суху канцелярську мову, Глава держави – н╕.
Звичайно, зараз п╕вострову не загрожу╓ гуман╕тарна катастрофа, адже наявний деф╕цит електроенерг╕╖ не можна пор╕вняти з тим, що був у листопад╕. Зв╕сно, тепер зах╕дн╕ партнери не дивляться на Укра╖ну косо, тому що йдеться про принципов╕ формулювання в контрактах, а не про забезпечення виживання населення.
Але все ж в╕дмова укра╖нсько╖ влади в╕д сп╕лкування з╕ сво╖ми громадянами, як╕ виявились заручниками диких обставин, прямо св╕дчить про сприйняття кримчан як п╕шак╕в, ╕з якими не потр╕бно розмовляти, чия думка не гра╓ абсолютно н╕яко╖ рол╕.
Цим гр╕шить Москва, ставлячи кримчан перед вибором «цукерки або смерть», цим поки гр╕шить ╕ Ки╖в, який до к╕нця не розум╕╓, що в╕д сьогодн╕шньо╖ повед╕нки вищих чин╕в держави залежить те, наск╕льки конфл╕ктним виявиться процес повернення п╕вострова до складу Укра╖ни.
Тому влад╕ варто працювати над образом укра╖нського Криму на експорт, щоб у рядового жителя республ╕ки Укра╖на асоц╕ювалась не т╕льки з блокадою, постами «Правого сектора» ╕ «к╕нцем св╕тла».
╤ тут рецепт один: говор╕ть ╕з Кримом!

Лев АБАЛК╤Н,
кримський пол╕толог
http://ua.krymr.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2016 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16459

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков