Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 02.10.2015
ДОРОГА МОЯ РОС╤Я. ДУЖЕ ДОРОГА…

Якщо в╕рити рос╕йським ЗМ╤, увесь св╕т, затамувавши подих, чекав, що скаже В. Пут╕н на 70-й сес╕╖ Генасамбле╖ ООН. См╕шно, бо свою позиц╕ю з сир╕йського питання в╕н висловлював практично щоденно у вс╕х можливих форматах, ╕ тут ходити до циганки було не обов’язково. ╤ вже зовс╕м по-дитячому журнал╕сти верещали в╕д захоплення, пор╕внюючи його виступ з виступом Барака Обами, бо «Пут╕н говорив краще», ╕ четверта каденц╕я йому, такому розумному, забезпечена. Не знаю, чи п╕ддалися ейфор╕╖ телеглядач╕, але той факт, що диктатор п╕дтриму╓ соб╕ под╕бного, не суперечить лог╕ц╕.
Про те, що в геопол╕тиц╕ Рос╕╖ та Америки б╕льше сп╕льного, н╕ж р╕зного, можна вже почути ╕ на рос╕йських телев╕з╕йних шоу. «Мы критикуем Америку неискренне, потому что поступаем так же, когда это касается наших интересов», — зауважу╓ один ╕з гостей програми «Вечер» В. Соловйова. ╤ г╕сть не проти под╕лити м╕ж Рос╕╓ю й Америкою зони впливу: «Мы же великая держава, а поэтому не хотим подчиняться порядку, заведенному Америкой». А дал╕ про те, що «как великая держава» Рос╕я «имеет право» втручатися в життя держав, що поряд: Укра╖ни, кавказьких, аз╕йських, бо «они должны быть с нами».
Промовець не проти дозволити щось под╕бне й Америц╕, але т╕льки не президент, який ╕ в Сир╕╖ бачить сво╖ ╕нтереси, отже, готовий допомагати Башару Асаду, ╕ Рада Федерац╕╖ Рос╕╖ вже дала згоду на використання рос╕йських Збройних сил на територ╕╖ Сир╕╖.
Днями допомагав мен╕ з ремонтом холодильника син давньо╖ знайомо╖, що пост╕йно мешка╓ у Б╓лгород╕. Звернула увагу, що на одн╕й руц╕ у нього всього п╕втора пальця – м╕зинець ╕ половина без╕менного. В╕н пояснив, що покал╕чило його на чеченськ╕й в╕йн╕, вдруге п╕шов туди добров╕льно ╕ зустр╕в там багато тих, з ким вже був пов’язаний кров’ю, бо «в╕йна – як наркотик». «╤ що, чеченц╕ дуже жорсток╕ люди?» — запитала, не в силах в╕двести погляд в╕д скал╕чено╖ руки. «Не б╕льше, н╕ж ми. У нас були спец╕альн╕ к╕мнати для тортур, де кров лилася р╕кою», — пояснив чолов╕к. «╤ за що воювали?». «Щоб вони не влаштовували теракти». Хоча, зрозум╕ло, це не з теракт╕в починалося.
Дивно було усв╕домлювати, що мати мого пом╕чника – глибоко рел╕г╕йна ж╕нка, та й в╕н, каже, частенько апелю╓ до Господа. Що таке свят╕сть по-рос╕йськи – зрозум╕ло не вс╕м. Чула вже про канон╕зац╕ю царя Миколи II. А хто наступний – свята Катря чи одразу Вова?
Сьогодн╕ Чечню очолю╓ неперевершений блюдолиз, який пиша╓ться сво╖м рос╕йським патр╕отизмом, а ще табуном ел╕тних скакун╕в, до якого входять найкращ╕ ╕ найдорожч╕ у св╕т╕. Под╕бна ситуац╕я оч╕ку╓ ╕ Крим. Зам╕сть найавторитетн╕ших людей, що визначаються кримськотатарським народом шляхом вибор╕в, його представляють у влад╕ м╕сцев╕ «кадирови», народжен╕ «крымской весной». А слова «меджл╕с кримськотатарського народу» та ╕нш╕ под╕бн╕ словосполучення вже оф╕ц╕йно ув╕йшли до списку не рекомендованих для вжитку, а згодом можуть стати забороненими. Х╕ба не образливо?
Цьому може лише посприяти продуктова блокада Криму, яку пов’язують з ╕менами Мустафи Джем╕л╓ва та Рефата Чубарова. Сьогодн╕ для Криму – це найгаряч╕ша тема. Вс╕, хто б ╖╖ не торкався, визнають, що укра╖нськ╕ продукти харчування в рази дешевш╕, а сири та ковбаси – ще й як╕сн╕ш╕. Визнають ╕ те, що завезен╕ з Рос╕╖, враховуючи лог╕стику (це такий модний у РФ терм╕н), значно подорожчають. Вт╕м, резюме оптим╕стичне: Рос╕я поганого не допустить. Але ж допуска╓ вже ту ситуац╕ю, яку ма╓мо на сьогодн╕, ╕ до яко╖ привернула увагу автор та ведуча телепередач╕ «Все как есть» М. Волконська. У в╕дпустц╕, з яко╖ щойно повернулася, вона, ймов╕рно, мандрувала Рос╕╓ю, бо заявила, що вже тепер ц╕ни у Криму найвищ╕, ╕ з цим треба щось робити.
«Поясн╕ть мен╕, дурн╕й ж╕нц╕, чому?» — зверталася вона до присутн╕х, хоч це ╕ не вписувалося у звичайний протокол ╖╖ повед╕нки. «Витверезити» пан╕ Мар╕ю спробував представник влади Заур Смирнов, пояснивши, що тут завжди було дорожче, бо це ж курорт, тому треба створювати умови, щоб люди могли б╕льше заробляти. До цього хочеться додати: й у в╕льний в╕д роботи час ходили воювати з в╕тряками. А один ╕з запрошених уже углед╕в за цим певну законом╕рн╕сть, бо, як в╕н зауважив, у турецьк╕й Антал╕╖ ц╕ни вищ╕, н╕ж загалом по кра╖н╕, бо вона – курорт. Тому вони мають бути вищими ╕ в «курортному» Б╕лог╕рську, «курортному» Армянську чи Щолк╕но, х╕ба ж не так? Та ╕ в С╕мферопол╕ – жодного будинку в╕дпочинку чи санатор╕ю, ╕ проб╕жку до моря в 60 км здола╓ не кожен. Ось така невелика, розм╕ром ледь не в п╕в-Туреччини Антал╕я. ╤ нав╕що тод╕ розвивати туризм, вихвалятися сво╖ми усп╕хами щодо цього, якщо для переважно╖ частини населення в╕д нього один негатив.
Чую знов-таки з телеекрана, як рос╕йська патр╕отка з рос╕йським паспортом заклика╓ не робити ╕з мухи слона, бо в Криму ц╕ни вищ╕ всього лиш на 20-50 гривень. Ось ╕ залишите ви за один пох╕д у супермаркет додатково 500 рубл╕в, а це б╕льше, н╕ж припада╓ на середньостатистичного пенс╕онера для його щоденного проживання.
Раптом перед телекамерою з’ясувалися й ╕нш╕ обставини, притаманн╕ для нашого благодатного «райського» куточка сьогодн╕. Через перекрите водопостачання, як з╕знався присутн╕й фермер, в╕н збира╓ вже у ш╕сть раз╕в менш╕ врожа╖, та й взагал╕ в Криму нема╓ вже внутр╕шн╕х ресурс╕в. До того ж тут лютують перекупники, на яких нема╓ жодно╖ законно╖ управи. А ще рос╕йський закон дозволя╓ щом╕сяця п╕дн╕мати ц╕ни в межах 30%. ╤ тепер, коли послабилось конкурентне середовище через вих╕д ╕з нього Укра╖ни, ринок просто не може не в╕дреагувати.
Вт╕м, п╕д час телефонного голосування лише 36% телеглядач╕в визнали ц╕ несприятлив╕ перспективи, хоча вже сутт╓во подорожчали овоч╕ ╕ фрукти. А ось т╕, хто голосував через ╤нтернет (зрозум╕ло, це молодша аудитор╕я), налаштован╕ реал╕стичн╕ше, ╕ чергового злету ц╕н оч╕ку╓ 59%, а 6% – взагал╕ голоду.
╥х уже не переконують заяви кримських л╕дер╕в про те, що все п╕д контролем, як ╕ л╕дера ус╕х цих л╕дер╕в ╕з Москви. Говорили ж, що н╕хто ╕з кримчан не повинен н╕чого втратити, а ск╕льки втратили – ╕ не п╕драхувати. Хоча б те, що стосу╓ться вклад╕в в укра╖нських банках. Минуло п╕втора року, ╕ 29 тисяч кримчан, у яких не все було гаразд ╕з документами, наприклад, в╕дсутня кримська прописка, лише тепер одержали право на компенсац╕йну виплату, але в межах 100 тисяч рубл╕в, незалежно в╕д суми вкладу, який м╕г тягнути ╕ на м╕льйон.
Чверть належно╖ суми втратили й т╕, у кого не було вчасно на руках необх╕дних документ╕в, — приблизно 40% ус╕х вкладник╕в. З ними розраховуються вже за ╕ншим, значно нижчим курсом гривн╕ до рубля. Серед таких опинилася й я, хоча ╕ з документами все було гаразд, ╕ подала я ╖х ще в травн╕ минулого року. Не кажу вже про те, ск╕льки це в╕д╕брало часу ╕ нерв╕в. Та мо╓ питання у Фонд╕ захисту вкладник╕в усе чомусь не вир╕шувалося. Так минуло б╕льше року, ╕ лише тепер з’ясувалося, що прац╕вник фонду, який приймав мо╖ папери, щось не так оформив, ось ╖х ╕ не передавали до Москви, зв╕дки надходять грошов╕ ресурси. Тож нарахували мен╕ компенсац╕ю вже за ╕ншим, значно нижчим курсом, хоч сам╕ ╕ винн╕. Та чи одержу хоча б ╖╖ – ще не в╕домо.
Втратив сво╖ 10 тисяч гривень ╕ м╕й брат – не витримав випробувань, пов’язаних ╕з збором документ╕в. Майже 4 тисяч╕ гривень, компенсац╕я за придбане вуг╕лля, пропали у матер╕. ╤ так╕ безпорадн╕ не лише ми. Нав╕ть ╕з тих, хто звернувся до Фонду захисту вкладник╕в ╕ пройшов ус╕ виснажлив╕ процедури, за сво╖ми грошима в банки не звернулися 7300 ос╕б. Не думаю, щоб вони в╕д того побагатшали.
Тож не дешево заплатили кримчани за сво╓ рос╕йське громадянство. ╤ нехай би то були лише бабус╕, як╕ ц╕лували кримську землю, що стала рос╕йською, — вони мають хоча б моральну компенсац╕ю. А ось тепер змушен╕ визнати ╕ решта кримчан, що Рос╕я таки дорога, дуже дорога – хоч ╕ не для серця, але для гаманця.

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15984

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков