Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УВАГА: ПОТР╤БЕН Д╤АГНОЗ!
Бахар╓в згодом став депутатом ╕ нав╕ть заступником голови ВР Криму, а «Крымскую...


ЧИ СТАНЕ ЛЕБЕДЕМ БРЕХЛИВЕ КАЧЕНЯ?
Антирейтинговий конкурс "Гидке жовте каченя" можна було б вважати просто приколом...


ПРО ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ТА AМАТОРА-ПЕРЕСМІШНИКА
...духовний мікроклімат Криму потерпає не тільки від місцевих...


УКРАЇНОФОБІЯ "ОТ ГАСПАДІНА НОБЕЛЯ"
Якось рік тому знайомі зі США показали мені текст злобного віршика...


У Києві - бузина. Чи не в Москві "дядько"?
"А на москалів не зважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2004 > Тема "Писав писака"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 06.01.2004
"Ваше слово брехнею підбите..."
Данило КОНОНЕНКО, редактор відділу літератури "КС".

Правду кажуть, що у віршах Т. Шевченка завжди можна знайти добрі, щирі слова для добрих людей і погані, пронизані гнівом - для поганих, лихих людей. Знав, мабуть, наш великий Поет, що й після його смерті знайдуться людці, які поливатимуть брудом його, просту смертну людину, поета, який став уособленням великої нації, світовим генієм.
Це ж ніби про нинішніх своїх хулителів поет Т. Шевченко сказав, що їхнє слово брехнею підбите... Жовчні, злорадні, глумливо-брехливі слова Бузини взяла для своєї зловтіхи, чи то пак, для "розвінчування ідола" Т. Г. Шевченка "Крымская правда", яка з колишньої обкомівської стала уже незалежною російською газетою України (!). Це, певне ж, для того, щоб свій глум над Україною та її національними святинями - Т. Шевченком, мовою, культурою, історією виливати ще глумливіше, ще завзятіше.
Двічі на тиждень - у середу та суботу - "Крымская правда" "тішить" своїх читачів мерзенною бузинівською писаниною про нашого національного велета. Це ж яким треба бути безсоромним, щоб отак топтатися по людині, прах якої вже близько півтора століття покоїться в землі! А за слов'янським же звичаєм про покійників поганого не кажуть! До редакції "Кримської світлиці" продовжують надходити листи (бо ж не встане Поет з могили, і не кине у вічі своїм хулителям гнівні слова на свій захист!), у яких читачі - громадяни України висловлюють своє обурення з приводу очорнительських публікацій в "Крымской правде".
Пишуть люди старшого покоління, і дуже відрадно, що на захист доброго імені Т. Г. Шевченка виступила й молодь - члени гуртка плекання української мови з м. Євпаторії. От лиш, як справедливо зауважує наш читач
О. Кармазин з м. Судака, залишається байдужою до писанини Бузини на сторінках "Крымской правды" кримська влада. Адже ніхто з представників високих владних структур АРК досі не висловив свого ставлення до бузинівсько-бахарєвської акції, розпочатої саме в дні, коли уся світова громадськість готується відзначити 190-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка. Мовчить і член Національної Спілки письменників України, віце-прем'єр уряду АРК В. П. Казарін. Чи так би й мовчали, аби, скажімо, українська газета почала глумитися над сонцем російської поезії О. С. Пушкіним?!
Лише одна людина на весь Крим - Олексій Полікарпович Зуб, офіцер-підводник у відставці, голова Ялтинської організації Української республіканської партії "Собор" звернувся із заявою до прокурора Автономної Республіки Крим (копію заяви надіслав до редакції "КС"), аби той дав правову оцінку бузинівським публікаціям в "Крымской правде", які підбурюють людей до міжнаціональної ворожнечі, в яких ганьбиться чесне ім'я нашого великого національного Поета. Як відреагує судова влада - поживемо - побачимо, а зараз - слово нашим читачам.
Захищаймо Шевченка
Від ганьби і хули,
Від пігмеїв підленьких,
Брудом що облили
Наше Сонце ясненьке,
Нашу Правдоньку чисту...
Руки геть від Шевченка -
бузиністи!

***

Прочитала в "Крымской правде" пасквіль О. Бузини про Т. Г. Шевченка. Я не була здивована. Живу в Криму уже десять років. І всі ці десять років я кожний день спостерігаю за ситуацією, що тут відбувається. Я спілкуюся в основному з людьми старшого покоління. Зробила висновок, що тут все робиться проти України з тих пір, як Крим був переданий Україні. "Великие" до сих пір не можуть змиритися з цим і з тим, що Україна стала незалежною державою. Вони не люблять татар, не люблять українців. Ну а "Крымская правда", скільки я її пам'ятаю, весь час поливає брудом Україну і її народ. А тепер взялася за шельмування нашого Тараса Григоровича. Таке можуть писати тільки справжні вороги. Це гірше для них. Татар вони бояться. А над українцями можна знущатися. Нам треба об'єднуватися і вимагати від української влади, щоб автономія знову стала областю. Для України це єдиний вихід. Кому потрібна автономія? Автономія потрібна тільки "этим сталинским наследникам".
О. СЕМЕНЮК.
м. Сімферополь.


Як і всі чесні українці Криму, гнівно засуджую публікації на сторінках "Крымской правды" брудного пасквіля О. Бузини на нашого Великого Поета -
Т. Г. Шевченка. Нашого поета-пророка знає весь світ і марні потуги його очорнити. Хай знають господа з "Крымской правды" - Тараса Шевченка ми цінуємо і будемо шанувати, допоки хоч один справжній українець житиме на землі.
Ніна МАЙЧЕНКО.
с. Совхозне Красноперекопського району в АРК.


Публікація "Крымской правды" пасквіля Бузини, спрямованого на паплюження духовного батька української нації і держави Тараса Шевченка, викликає глибоке обурення.
Якесь раціональне зерно в подібних публікаціях годі й шукати. Хіба що впадає у вічі намагання лакуз вічно вчорашньої імперії хоч якось досадити новій незалежній державі.
Адже на політичній чи економічній ниві здобутків у "білокам'яної" обмаль. Через три - чотири місяці під парасолькою НАТО перебуватиме вже 10 країн, які ще нещодавно перебували в московському таборі, а 8 з них стануть повноправними членами Європейського Союзу (Болгарія й Румунія мають теж здійснити це в 2007 році).
І такий процес зрозумілий, адже як може рівнятися, наприклад, Словаччина, ВВП на душу населення в якій майже удвічі вищий (4 400 доларів проти 2 400 доларів)?
Певним предметом самомилування Москви є збереження впливу через присутність військових баз на територіях дев'яти з одинадцяти колишніх республік. Але й тут справи кепські! Уже вказують на двері у Молдові і, очевидно, незабаром вкажуть у Грузії. До речі, 19 грудня 2003 року парламент Болгарії погодився на розміщення американських баз на своїй території. Не за горами і 2017 рік.
Отже, маючи низку провалів в геополітиці, "вчорашні" пробують напакостити в інформаційному просторі, де вони почувають себе нахабно і безкарно завдяки бездіяльності існуючої влади.
Нещодавно з розлогою публікацією на тему міжнаціональних відносин виступив голова ВР Криму Б. Дейч. Чому ж ні він, ні його апарат не реагують на спробу Бахарєва розпалити міжнаціональну ворожнечу? Чому публікації опусу Бузини не дали оцінку голова РМ Криму С. Куницин, Представник Президента України в Криму О. Діденко, голова Рескому з питань інформації та інші офіційні особи? Хотілося б почути і думку ветеранів: чи заради таких публікацій вони визволяли Україну 60 років тому? А як прокоментує дії Бахарєва і Ко посол Черномирдін? Чи таким акордом має закінчитися Рік Росії в Україні?
Олександр КАРМАЗИН.
м. Судак.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2004 > Тема "Писав писака"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1596

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков