Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2003
ЩОБ ДОВГОЛІТТЯ СТАЛО НОРМОЮ
Тамара СОЛОВЕЙ.

Симптоматично, що день проведення ІХ науково-практичної конференції "Місце і роль народної та нетрадиційної медицини в клінічній і амбулаторній практиці" (12 грудня), яка відбулася на базі Кримського республіканського центру здоров'я, співпав з днем народження міністра охорони здоров'я АРК Сергія Донича. А оскільки міністрові ще далеко до ювілейних дат, то про це і не згадувалося. І зв'язок двох подій полягає лише в тому, що з його легкої руки та за підтримки головного позаштатного спеціаліста з нетрадиційної і народної медицини (далі в тексті НіНМ) МОЗ АРК Віктора Бридка наша кримська НіНМ прокладає собі особливе русло, яке не обминає тих, хто цього найбільше потребує. Фахівці Міноздорову спрямували свій курс не туди, де лише пташиного молока не вистачає, а на село, і ці послуги стали складовими одразу кількох програм: "Милосердя", "Довгожитель", а в ще ширших масштабах - знаменником року медицини в Криму, проголошеного місцевою владою.  А паралельно тут присутня і ювілейна тематика, адже після першої сотні років (в народі жартують, що саме їх найтяжче прожити) час вмикає на всю швидкість свій безжальний лічильник, і вже кожен наступний рік варто вважати ювілейним. Тому і сам міністр МОЗ АРК, і віце-прем'єр-міністр уряду, що опікується медициною, Віталіна Дзоз нещодавно відвідали село Курське Білогірського району, аби привітати Пелагею Прокопівну Труфанову з її 102-річчям. Останнім часом це стає вже традицією.
Зрештою, довголіття людини є кінцевою метою медицини як традиційної, так і нетрадиційної. І не лише медицини. Людям потрібно просто навчитися берегти і цінувати своє здоров'я, не очікуючи, коли вже клюне "смажений півник". Про те, як ставляться до свого здоров'я за кордоном, розповіла Віталіна Дзоз, яка нещодавно повернулася з Америки. Наша молодь дуже помиляється, коли думає, що з цигаркою в зубах та пляшками пива в кишенях наближається до цивілізації. Сьогодні це вже своєрідний секонд хенд, який постачається нам "із-за бугра". В Америці давно пішла мода на здоров'я, і культивується там здоровий спосіб життя. А у нас, в Україні, під час опитування громадяни відвели здоров'ю за важливістю лише п'яте місце. Зрозуміло ж, його випередили політика, економіка. Бо яке там здоров'я, коли нічого їсти, а звідки та їжа, коли політики не голодують разом з народом, а отже, і діють згідно з принципом: ситий голодного не розуміє? Тому, звичайно, перекладати тут всю відповідальність на наших громадян, яким байдуже до свого фізичного стану, було б несправедливим. Хоча правдою є й інше: люди старого виховання вважають нормою пожертву власних інтересів задля спільних, у той же час, як нового - навпаки. Перші - просто соромляться відкрито піклуватися про власне здоров'я, "передчасно" звертатися до лікарів, другі - приховують ці проблеми, аби не обнадіювати своїх конкурентів, а залежні від них особи - аби не втратити роботи. Тобто питання нашого здоров'я є "коліщатком і гвинтиком" у тій самій системі, в якій ми з вами крутимося.
Не набагато більше повноважень має і наша офіційна медицина попри всі її благородні устремління. В ході конференції, де були представлені 15 регіонів України, з'ясувалося, що не лише кримська, але й вся українська нетрадиційна медицина майже безрезультатно розпорошує свої сили в боротьбі з тими, хто працює під її "дахом", - тобто з різноманітними самозванцями, які вирішують свої фінансові питання за рахунок хворих знедолених людей. В цьому світлі доречною була й думка, яка прозвучала в одному з виступів: пересічному громадянинові слід зрозуміти, що споживацькі настрої, себто сподівання, що хтось вмить позбавить його від багаторічних хвороб, не мають під собою аж ніякого підґрунтя. З іншого боку, як же не спокуситися безробітному, коли його, хоча і за 150 доларів, але впродовж усього трьох днів обіцяють зробити дипломованим рефлексотерапевтом! Цілком природно, що така людина (не надто вже прониклива і розумна) одразу ж спробує повернути "вкладений капітал", пропонуючи населенню відповідні послуги і - відповідної якості. А щоб набожні люди не сумнівалися, ділки обіцяють їм ще й благословення митрополита російської церкви. В пресі масово рекламуються сеанси спіритизму, надання таких "медичних" послуг, як зняття порчі, навроки, - і все це - від імені Міноздорову України, з наведенням ліцензійного номера, якого і в природі не існує. Про це заявила поважна гостя з Києва - голова комітету з питань НіНМ МОЗ України, завідувачка кафедри фітотерапії з курсом фармакогнозії медичного інституту УАМН Тетяна Петрівна Гарник, котра, як ніхто з присутніх, володіє ситуацією. І хоча вона позитивно охарактеризувала правову нормативну базу, яку має сьогодні Україна з означених проблем (ще б пак, на міжнародній конференції в Єревані наша держава була визнана у цьому відношенні зразковою!), та, як бачимо, важелі впровадження відповідних законів в життя практично не діють. А оскільки Міністерство охорони здоров'я свого "ОМОНу" не має, доводиться орієнтуватися на методи просвіти населення, усвідомлюючи заздалегідь їхню низьку ефективність.
Щоправда, стосовно закону прозвучали різні думки. Більшість вважає, що він дірявий, як решето, і дає можливість вислизнути зі своїх "обіймів" кожному, аби на те його бажання. Та ще й вдосталь поглузувати над своїми солідними опонентами, оскільки порушників цього закону, різноманітних "дідусів" і "бабусь", що паразитують на людських горі і темноті, практично ніхто не чіпає. У той час, як показовий судовий процес був би розтиражований пресою зі значно більшим пафосом, ніж подібна нинішній професійна розмова фахівців. З іншого боку, варто було б на противагу тим, хто має особисту зацікавленість, активніше популяризувати послуги офіційної нетрадиційної та народної медицини, яка не відкидає і цілительства, заперечуючи лише шахрайство. Але як вийти на цих фахівців, як скористатися їхніми послугами - конкретного уявлення про це пересічний громадянин здебільшого не має. Вони не запрошують в кінотеатри, будинки культури, не дивляться таємничими очима зі сторінок газет.
Втім, кримська НіНМ, що вже склалася, має досить широкий арсенал методів, які сприяють оздоровленню людини. А це, окрім гомеопатії, фіто-, рефлексо- та мануальної терапії, й дійсно унікальні фактори впливу.
Особливо цікавими щодо цього були виступи керівників дитячого санаторію "Чайка" (Євпаторія) Олександра Кіселенка та одного з алуштинських пансіонатів Олександра Шелудька. Перший розповів про використання в санаторно-курортному лікуванні іпотерапії, яка показана дітям з ураженням центральної нервової системи (зокрема з ДЦП), та тим, хто страждає ортопедичною патологією. Коли дитину садовлять на коня, що має відповідати її росту, всі м'язи маленького вершника починають брати участь в процесі руху, включаючи і вражені хворобою. Таким вправам не може скласти конкуренції жодний комплекс ЛФК. У дитини, хворої на ДЦП, поліпшується кровопостачання мозку, відпрацьовуються рефлексорні основи руху. Вже 1 125 дітей, що мали психогенні або біомеханічні показники до відповідного лікування, пройшли тут реабілітаційний курс. В результаті 50% хворих на ДЦП мали позитивні результати. При ортопедичній патології поліпшився стан у 85% дітей.
Але по-справжньому унікальною методикою можна вважати енотерапію, тобто винолікування. Бо і дійсно, подібних прикладів немає ні в Україні, ні ще десь в Криму. Головний лікар алуштинського пансіонату "Кримські зорі" розповів про вже доведену практикою цього закладу ефективність використання вин для санаторно-курорт-ної реабілітації хворих. У суміші з травами мають лікувальні властивості такі виноградні вина, як каберне, херес, червоний та білий портвейни, мадера, кагор. Тим, хто страждає від захворювання дихальних шляхів (хронічні бронхіти, астма), рекомендуються суміш вина з рослинним компонентом № 2. Кагор, настояний на листях столітника, сприяє зменшенню задишки, кращому очищенню легень від мокроти, загальному поліпшенню самопочуття. Суміш № 5 (а це каберне, розмарин, чебрець) показана людям з нервовими та психічними розладами, у яких після лікування стабілізується психічний стан, налагоджується сон. Вино № 6 - більш загальної дії. Воно, за рахунок активізації імунної системи, поліпшує працездатність людини, її толерантність до фізичних навантажень, сприяє нормалізації тиску тощо.
До речі, саме в цьому санаторії гостинно розташували учасників семінару на ночівлю, а також надали можливість попробувати тутешніх ліків.Розповів про свій досвід щодо нетрадиційних методів лікування і головний позаштатний спеціаліст Ялти Валерій Шафер, котрий здобув його в процесі роботи відповідного кабінету, що діє на базі міської поліклініки. За результатами електропунктурної діагностики хворому призначається той чи інший курс лікування з широким застосуванням аромотерапії. Тут вже відбулося реальне поєднання медицини традиційної й нетрадиційної.
Подібна практика є популярною й на теренах материкової України. Керівник обласного центру народної і нетрадиційної медицини (м. Запоріжжя) Володимир Пацанюк показав мені рекламний буклет, присвячений його закладу, який діє з 1993 року. "Це повнокровний державний медичний заклад, де працюють досвідчені фахівці всіх спрямувань", - зазначено в буклеті. Подібний центр не завадив би і сімферопольцям, оскільки з кадрами для нього проблем не було б. Це підтвердила і Тетяна Гарник, яка до того ж вручила дипломи та почесні грамоти лікарю з НіНМ Ніні Денисюк, що 30 років практикує цю методику в сільській місцевості, Віктору Бридку, Віталіні Дзоз, голові Постійної комісії з соціальних питань та охорони здоров'я ВР АРК Миколі Колісніченку, заступнику міністра МОЗ АРК Галині Михайловій, завідувачці кафедри з НІНМ Кримського державного медичного університету Наталі Мірошниченко та іншим.
Неоднозначну реакцію учасників конференції викликало обговорення ролі та місця і біологічно активних добавок, з приводу яких виступила голова фармнагляду МОЗ України в Криму Олена Коняєва. Вона зазначила, що давно на часі розподілити їх на такі, котрі можна вважати ліками (з усіма відповідними вимогами щодо їхнього ліцензування), і ті, які мають застосовуватися здоровими людьми. А оскільки результатом вживання різноманітних добавок можуть бути тяжкі наслідки, навіть смерть, при фармакологічному центрі створено спеціальну комісію, котра визначатиме якість і функції цих речовин. Та чи мають харчові добавки стосунок до нетрадиційної медицини, тут думки розійшлися.
Хоча в цілому учасників конференції характеризувала єдність підходів  у прагненні виконання свого високого професійного призначення.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1547

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков