Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2003 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 12.12.2003
ДЕВ'ЯТОЇ ГІМНАЗІЇ НЕМАЄ КРАЩЕ В СВІТІ!
учні школи

За останні роки три сімферопольські школи отримали  найвищий статус - гімназії. Гімназія № 9 була одною з перших, хто отримав такий статус, і це не випадково. Школа № 9 - навчальний заклад з певними давніми традиціями. Її історія сягає в дореволюційні роки. Все починалося з маленької приватної школи родини вчителів Жирових. Уже тоді школа пишалась своїми учнями. Серед перших випускників були син письменника К. Треньова, професор геології Б. Петрашевський та інші. Директором школи у передвоєнні роки був Сергій Павлович Брусенцов, котрий загинув у партизанському лісі, його ім'я викарбувано на пам'ятнику "Партизанська шапка".
Учителі разом з учнями захищали свою Вітчизну, перебуваючи в армії, в партизанських загонах і в підпіллі. Серед них - С. А. Лазарєва, І. М. Волошинов, Віктор Астахов, Володимир Дацун, Олександр Чинов.
Анатолій Миколайович Косухін був секретарем комсомольської організації у підпіллі, Елізо Вільгельмович Стацер - зв'язковим сімферопольського підпілля. Не встиг розкритися талант художника-портретиста Йосифа Борисовича Белицького, студента ленінградської Академії мистецтв, який загинув під Ленінградом, перебуваючи у розвідці.
Школа пам'ятає своїх захисників Батьківщини. Імена загиблих викарбувано на меморіальній дошці; створено музей учителів та учнів школи, імена зустрічаються у книгах І. Козлова "Кримське підпілля", М. Д. Лугового "Побратими", в книжках-літописах Ленінського комсомолу періоду Великої Вітчизняної війни.
З 1961 року школа отримала статус школи з поглибленим вивченням англійської мови, яка вивчалась у школі з 1-го класу.
Минали роки. Змінювалась ідеологія, але є вічне - це людина, її інтелект, вихованість, любов до ближнього, повага до оточуючих. Тому перед школою у 1987 році постало питання про внесення нових ідей в навчально-виховний процес. Два роки весь колектив працював над підготовкою до статусу школи-гімназії, і у 1990 році цей статус було отримано.
Директором гімназії № 9 є Людмила Леонідівна Згінник. У гімназії навчається 933 учні віком від 6 до 17 років. У гімназії є бібліотека, актова і спортивна зали, предметні кабінети, медкабінет, їдальня, комп'ютерний клас, який підключений до Інтернету, музей історії школи.
Викладачі на високому рівні впроваджують інновації, що позитивно впливають на якість навчально-виховного процесу.

5 грудня 2003 року нашій сімферопольській гімназії № 9 виповнилося 80 років. Історія нашої школи почалася в далекі 20-ті роки минулого сторіччя, після громадянської війни. З першого дня школа стала елітарним навчальним закладом Сімферополя. Найкращі традиції формувалися протягом усієї її історії. В роки Великої Вітчизняної війни в школі було сформоване підпілля з найкращих учнів і вчителів. Вони боролись і гинули за волю нашої Батьківщини. Після війни школа виховала багато чудових людей, що поповнювали ряди будівників нашої країни. На початку 90-х наша Батьківщина здобула незалежність. Саме в цей час школа отримала статус гімназії і продовжила готувати кадри для нашої України.
Антон СЕСТРИЦИН, учень 5-го класу.

Велике подвір'я, світ-лі класні кімнати, багато квітів та картин - так виглядає моя школа. Вже четвертий рік кожного дня я приходжу в школу, де мене зустрічають добрі і мудрі вчителі. Уроки проходять швидко, тому що цікаво. Ми часто їздимо на екскурсії, відвідуємо театри - нам весло і гарно!
Ілля ФАЇСТ, учень 5-го "а" класу.

Нашій гімназії 80 років. Мені дуже б хотілося через 20 років, саме на 100-й ювілей, зустрітися у стінах рідної школи з однокласниками і вчителями.
Подякувати нашим "провідникам" в життя і привітати їх зі святом. Якщо так трапиться, що я залишусь у рідному Сімферополі, я переконана: мої діти будуть вчитися тільки в дев'ятій!
Світлана ОГАРКОВА, учениця 10-го "г" класу.

Казка про школу
У деякому царстві, у деякому государстві є місто Сімферополь. У цьому місті є незвичайна і чарівна школа. А знаєте чому чарівна? Тому, що в ній є країна Евріка зі своїми 27 містами. Жителі цієї країни дуже щасливі люди. У кожному міс-ті є власна служба порятунку, пошта, швидка допомога, журналісти. Усі обов'язки учні поділили між собою, і з задоволенням їх виконують.
Ось така чудова країна Евріка  у гімназії № 9 міста Сімферополя. Ну що, вам сподобалось? Тоді приходьте до нас вчитися!
Олег ВЕШКО, учень 5-го "а" класу.

Ми не тільки вчимося, але й беремо активну участь у житті гімназії. У нашій школі є президент, його обирали на учнівській конференції. Саме він скликає нараду, яка вирішує ті чи інші питання.
У школі проводяться наукові вечори, конкурсні програми та концерти, організаторами і учасниками яких виступають самі учні.
Я вважаю, що дев'ята гімназія не тільки навчає дітей, але й сприяє всебічному розвитку особистостей.
Марина ВЕШКО, учениця 10-го "а" класу.

Дев'ятої гімназії
Нема на світі краще!
Даруєм сьогодні їй
Усі вітання наші!
Існує наша школа
Вісімдесят років,
І до її порога
Приводить всіх
дорога!
Ася ШОЛЯН, учениця 5-го "в" класу.

Вчитися у нашій школі нелегко, але цікаво. Тут ми вивчаємо чотири мови: англійську, українську, російську та німецьку. У нашій школі проводиться багато цікавих заходів. Традицією став День науки - саме у цей день уроки ще цікавіші, вони не схожі на звичайні. Кожна наука представляє себе: конкурси, ігри, змагання. Обов'язково є переможці - і все це завдяки вчителям, які працюють в нашій дев'ятій гімназії!
Олена АВІЛОВА, учениця 5-го "в" класу.

Найбільше мені подобаються предметні тижні. Тоді уроки проводять не тільки вчителі, але й учні старших класів. Разом з ними ми пізнаємо найцікавіше: з хімії проводяться експерименти, з літератури - вікторини та конкурси, з математики - змагання на вміння розв'язувати задачі. Наша школа просто клас!
Дарія ЯРЕНЧУК, учениця 5-го "а" класу.

Присвячується гімназії

Шість років ми з тобою разом.
Ти - ніби матінка мені.
Ти всіх здружила нас одразу.
Життя з тобою, як у сні.
Для тебе вірші ми складаєм
І славимо на цілий світ.
Здоров'я, успіху бажаєм
Та жити ще багато літ.
Ти завжди нас добра навчала,
Допомагала в скрутний час,
З тобою весело бувало,
Хоча і плакали не раз.
Але тепер багато вмієм
Та добре знаємо життя,
Оточуючих розумієм,
Довіри маєм почуття.
Тобі ми дякуєм за все,
Чому ти встигла нас навчити,
Та низько вклонимось за те,
Що вмієш щиро всіх любити!
Тетяна ОВСЯННІКОВА, учениця 10-го "г" класу.

ШКОЛА

Минає час, ідуть роки,
Але будівля ця лишилась
Такою, як була тоді,
І мало що у ній змінилось.
Стоїть ця школа майже вік,
Дітей щорічно зустрічає.
Вона знання вкладає в них.
В життя нове їх проводжає.
Вона готує їх для світу,
Для самостійного життя,
Дарує гарну їм освіту -
Для майбуття!
Бажаємо їй довголіття.
Хай буде так іще століття!
Тетяна ЮДІНА, учениця 10-го "г" класу.

Усім нам неймовірно пощастило навчатися в гімназії № 9. Це наша друга домівка. А душевне тепло, яке присутнє в нашій школі, приносять сюди вчителі. Найкращі учителі в усьому світі! Ми їх любимо і шануємо, цінуємо і вклоняємось перед їхньою мудрістю.
Ольга МАРАМЗІНА, учениця 10-го "а" класу.

Я вітаю свою гімназію з ювілеєм. Всі учні школи - розумні, допитливі та ввічливі діти. А наші вчителі допомагають нам пізнати навколишній світ. Моя школа - найкраща!
Кирило ХРИПКО, учень 5-го "а" класу.

В нашій школі є різні спеціалізовані кабінети для занять фізикою, хімією, географією та біологією. Але найбільше кабінетів для занять іноземними мовами, тому що гімназія спеціалізована.

Мені найбільше подобається кабінет № 15, це кабінет української мови. Гарні стенди, де зображені символіка України, фотоісторія українського одягу. Цікавий стенд "Наші обереги" - він розповідає про важливе значення для українців молитви, хліба, рушника, слова, води. Також у кабінеті два гарних портрети Кобзаря, один з них вишитий, вишиті рушники. А український алфавіт допомагає нам на уроках української не плутати букви. Ще є картини, що символізують пори року, це яскраві незвичайні вироби - роботи нашої вчительки української мови, господарки кабінету Наталі Ярославівни Гавриляк.
Катерина ЧАЙКОВСЬКА, 5-й "а",
Араксія ГУДМАНОВА, 5-й "а".

У кабінеті математики № 26, в якому математику нам викладає Ірина Вікторівна Серьодкіна, багато всіляких геометричних фігур, таблиць, математичних формул, латинський алфавіт, підручники, задачники. Це - справжній кабінет математики.
Вікторія ЛЕБЕДЬ, 5-й "а",
Марійка ЛИТВИНОВА, 5-й "а".

Кабінет № 6 - це наша класна кімната. Клас завжди чистий, прибраний, великий та світлий, і повсюди квіти. Господиня кабінету - класний керівник Світлана Борисівна Козлова. Завжди приємно зайти до рідного кабінету, де минули перші три роки навчання.
Дарія  СТЕПАНОВА.

Спортивна зала нашої школи - найбільша кімната в школі. Саме тут ми граємо в баскетбол, різні рухливі ігри. У залі багато м'ячів: футбольних, баскетбольних, волейбольних. А наш вчитель фізкультури - Віктор Олександрович Нагорний, справжній спортсмен.
Вікторія МОЙСЕЄВА, Олексій ОРЄХОВ.

Саме у кабінеті № 27 я почуваюся затишно. Це - кабінет математики, наша класна кімната. У кабінеті - портрети відомих вчених-математиків, всілякі геометричні фігури, схеми, таблиці. А вчитель, який  працює тут, - Галина Гнатівна Дмитрієва. Я вважаю, що атмосфера у кабінеті залежить від вчителя, який її створює.
Катерина ГРИНЬ.

Завжди приємно заходити до кабінету фізики № 10. У ньому панує особлива атмосфера. Здається, що це храм науки. Усе тут підпорядковане певним законам фізики, помилці тут немає місця, бо тут працює вчителька Наталія Володимирівна Хоменко.
Ольга МАРАМЗІНА, 10-й "а".

У нашій школі є кабінет-музей. Коли заходиш до нього, то потрапляєш у справжній світ історії. Фотокартки розповідають про героїчні дні, коли учні та вчителі нашої гімназії захищали рідний край від загарбників. У музеї багато різних експонатів часів Великої Вітчизняної війни.
Ірина ТОВМА, 10-й "а",Євгенія ЛУК'ЯНОВА.

У нашій школі майже 50 кабінетів, але кабінет біології особливий. Коли відчиняєш двері, то вражає велика кількість квітів. Я люблю, коли проходять уроки у цьому кабінеті, але, на жаль, це буває раз на тиждень.
Олександр ОГОЛІХІН, 10-й "а".

У нашій дев'ятій гімназії вчителі найкращі. Це лагідні і добрі люди, завжди зрозуміють, порадять і допоможуть - вони зацікавлені у наших гарних знаннях, наших успіхах.
Я впевнений, що наша школа - найкраща. Я навчаюсь у ній лише рік, але для мене вона стала рідною.
Микита БЕРЕЗІН, учень 10-го "в" класу.

Наші вчителі - це турботливі і душевні люди. Коли нам потрібна їхня підтримка, ми у будь-який час можемо звернутися по їхню допомогу. Найбільше мені подобається вивчати різні мови. Мені залишилося вчитися всього два роки, але й закінчивши школу, я буду провідувати своїх вчителів.
Лілія ШУБ, учениця 10-го "в" класу.

У кожної людини є незабутні хвилини - роки навчання у школі. Нещодавно ми були першокласниками і вважали тоді себе розумними, дорослими. Минають роки і ми вже на порозі  дорослого життя і думаємо про майбутню професію, вищий навчальний заклад - і не уявляємо як залишимо рідну школу, дорогих нам вчителів.
Марія КАРМАЗЕНЮК, учениця 10-го "б" класу.

Школа - родина. Знання - це сила. І хто володіє нею, для того відкрита дорога у майбутнє. Саме для цього існує багато різних цікавих предметів гуманітарного та математичного напрямку. Математика не залишить байдужим жодного учня. Також не можна собі уявити сучасний світ без використання іноземних мов. Але особливу увагу треба приділяти рідній мові - українській, адже вона милозвучна, співуча, яскрава. А допомагають нам освоювати шкільні науки вчителі. Вони витрачають багато часу, готуючись до уроків, пребагато часу перевіряючи наші зошити. І ми цінуємо їхню працю.
Валентина  МАЛИШЕВА, учениця 10-го "б" класу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2003 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1531

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков