Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3713)
З потоку життя (6924)
Душі криниця (3717)
Українці мої... (1514)
Резонанс (1617)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САНКЦ╤╥ ПРОТИ АВСТР╤ЙСЬКИХ АРХ╤ТЕКТОР╤В ЧЕРЕЗ ПРО╢КТ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Укра╖на серйозно вивча╓ питання введення санкц╕й щодо в╕денського арх╕тектурного бюро "Coop...


РОС╤Я ПОРУШУ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ДЕКЛАРАЦ╤Ю ООН ПРО ПРАВА КОР╤ННИХ НАРОД╤В
про це заявила перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Ем╕не Джапарова


ПРОТИ ╢ПАРХ╤╥ ПЦУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ "ВЛАДА" ПОРУШИЛА ЩЕ ОДНУ СПРАВУ
Митрополиту С╕мферопольському ╕ Кримському Клименту 1 грудня вручили постанову по справ╕ про...


Оптим╕зм ╕ песим╕зм ре╕нтеграц╕╖ окупованих територ╕й
Нещодавно вийшла друком монограф╕я доктора юридичних наук Олега Циганова ╕ кандидата юридичних...


НА «МИСТЕЦЬКОМУ» КРУГЛОМУ СТОЛ╤ ПРОЛУНАЛА ╤ДЕЯ СТВОРИТИ МУЗЕЙ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКИХ ТАТАР
М╕ф про споконв╕чну ворожнечу слов'ян ╕ кримських татар насаджувала радянська ╕стор╕ограф╕я, щоб...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 05.12.2003
Новини Криму та України
журналісти

ЩЕ ОДНА ГАРЯЧА ТОЧКА - ПАРТЕНІТ

30 листопада близько 250 кримських татар зайняли ділянку землі в районі селища Партеніт і приступили до її забудови. За інформацією Алуштинського регіонального меджлісу, у Партеніті проходила акція протесту, учасники якої вимагали виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва житла.
Кримське селище Партеніт вирує з понеділка. Ситуація залишається напруженою і загрожує перерости в масове зіткнення, якщо переможуть емоції, а не зваженість і мудрість. Заблокувавши в'їзд в селище на ялтинській трасі, активісти скликаного за ініціативою депутатів сходу жителів і створені "загони самооборони" чекають відповідей на численні петиції в різні інстанції з проханням допомогти навести порядок і зупинити самозахоплення. Не пропускають вантажівки з будматеріалами. Щоб не допустити зіткнень, тут же чергують співробітники міліції.
Нас спровокувала місцева влада, твердять активісти партенітського меджлісу на чолі з Ісмаїлом Сулеймановим. Акція протесту, акцентують всі її учасники, викликана тривалим ігноруванням заяв і невиділенням земельних ділянок під індивідуальне будівництво кримським татарам, тоді як навколо ростуть котеджі, земля віддається кооперативам, під створення аквапарку тощо.
В. о. селищного голови Олександр Пчелінцев твердить, що акція була старанно продумана і організована, бо від неї відмовляв активістів меджлісу ще з початку осені. Весь цей час тривають переговори керівників селища, депутатів, представників прокуратури АРК з членами меджлісу, яким доводять, що акція незаконна, діяти потрібно правовими методами. Самозахопники державної землі, де вже готується спорудження будинків, паралізували роботу колективу дослідного господарства Нікітського ботсаду - "Приморського", єдиного в країні питомника по розведенню субтропічних, плодових і декоративних рослин. За підрахунками спеціалістів держава уже втратила 3 млн. грн. від пошкодження терас і зрошувальних мереж, підрахунки втрат урожаю тривають. Члени імпровізованих загонів самооборони заявили, що розблокують дороги і трасу лише після того, як влада дасть оцінку законності дій меджлісу.
Віктор ХОМЕНКО.

***

Коли номер готувався до друку, стало відомо, що дорогу в Партеніті розблоковано. Сторони домовилися відкласти вирішення земельного питання до весни.


ТЕПЕР ПЕРЕВІРЯТЬ КОЖНУ СОТКУ...

Виконуючий обов'язки голови Ради міністрів АРК Анатолій Корнійчук вважає, що причиною конфлікту в селищі Партеніт є непрофесійна робота Республіканського комітету з земельних ресурсів. Про це він заявив на засіданні Координаційної ради по земельних питаннях у Раді міністрів  Криму 3 грудня.
"Ваша непрофесійна робота сприяє тому, що у нас самозахоплення", - заявив в. о. глави уряду Криму. Для розв'язання конфлікту в Партеніті А. Корнійчук запропонував чітко визначити межі селища і відповідно до даних про невикористані землі виділити земельні ділянки під індивідуальне будівництво.
А. Корнійчук звернувся до голови Меджлісу кримськотатарського народу М. Дже-мілєва і депутата Верховної Ради АРК від Алушти О. Малахова з проханням забрати пікетників, що перекрили дорогу біля Партеніта. "Давайте вирішувати ці питання цивілізованим шляхом, - підкреслив А. Корнійчук. - Потрібно перевірити кожну сотку землі і виділяти ділянки відповідно до чинного законодавства".


ВІДКРИТО ЗАСТАВУ "ТУЗЛА"

У рекордно короткі строки здано нові об'єкти і саму 25-ту стаціонарну прикордонну заставу на острові Тузла, де створено всі умови для несення служби 50 прикордонникам. Усього місяць знадобилося будівельним бригадам Міністерства транспорту України, щоб здати першу чергу підшефної застави  - казарму, дім для офіцерських сімей, плац і господарські споруди, облаштовані за останнім словом техніки.
Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин прирівняв ударну працю будівельників до трудового подвигу і вручив кращим медалі "За особисту мужність при охороні Державного кордону України". Головний прикордонник нашої держави наголосив, що поява застави на острові Тузла пов'язана з будівництвом російської дамби в напрямку острова, та "бряцання зброєю з боку України не буде" - особовий склад застави скорочується зі 120 до 50 воїнів, залучення додаткових сил не планується. Існуючих сил цілком достатньо для забезпечення безпеки кордону.
А міністр транспорту країни Георгій Кирпа вручив символічний ключ від застави і власної квартири начальнику застави Роману Цимарю і заявив, що, хоча загрози розмиву Тузли немає,  держава не припинить роботи по зміцненню острова. Зокрема, для безпеки острова і його жителів між Тузлою і російською дамбою риють канал завглибшки 5 і шириною 80 метрів. Компенсація шлюзом спуску води з Азовського в Чорне море вирішить всі проблеми.
Віктор ХОМЕНКО.


УКРАЇНСЬКИЙ ЮВІЛЕЙ КРИМУ

У зв'язку з наближенням 50-ї річниці входження Кримської області до складу Української РСР уряд автономії відповідно до прийнятої постанови готується провести в лютому 2004 року святкові заходи, присвячені цій даті.
У навчальних закладах півострова пройдуть тематичні уроки, присвячені 50-річчю входження Криму до складу УРСР, у містах і районах півострова відбудуться урочисті збори із залученням громадськості, врученням нагород, будуть організовані виставки і тематичні вечори в установах культури. Урочисті збори і святковий концерт відбудуться також у столиці Криму - Сімферополі.
Прес-служба Ради міністрів АРК.


КРИМ ХОЧЕ ВСТИГНУТИ З БЮДЖЕТОМ

Президія Верховної Ради АРК на засіданні 1 грудня прийняла рішення про перенесення пленарного засідання сесії кримського парламенту з 17 - 19 грудня на 24 - 26 грудня.
Як пояснив голова ВР Криму Борис Дейч, рішення про перенесення прийняте для того, щоб Рада міністрів АРК і бюджетна комісія кримського парламенту встигли доробити проект республіканського бюджету на 2004 рік.
27 листопада Верховна Рада України прийняла в другому читанні й у цілому закон "Про Державний бюджет України на 2004 рік". Прийняття Держбюджету дає можливість затвердити місцеві бюджети, основні параметри яких закладені в законі.


Бюджет - як пролог до відставки?

Прийняття депутатами "більшості" Державного бюджету України 2004 року у другому читанні (234 голоси "за") і водночас - провал проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (№ 4000-1) коментує голова Комітету Верховної Ради України, лідер Української республіканської партії "Собор" Анатолій Матвієнко:
- Олігархи не поділили зони впливу і вранці відмовилися проголосувати "з голосу" поправки уряду до закону №4000-1 (це заодно свідчить, наскільки "виважено" цей закон готувався). А потім надвечір ці ж депутати від "більшості" проголосували бюджет, який практично стає нереальним за своїм балансом через 2 мільярди, які мали надійти в результаті змін до законів з питань оподаткування. Незрозуміло, хто тепер компенсує ці 2 мільярди. На це запитання ні Янукович, ні Азаров відповіді не дали.
Але для режиму сьогодні головне - зовсім не реальний бюджет. Головне - запастися ресурсами на виборчу кампанію, задобривши хабарами  депутатів від "більшості". І сьогодні ми спостерігали дійство масового грабунку серед білого дня. Чому влада так квапилася з бюджетом? Напевно, й тому, що боялася публічного докладного обговорення цих проблем.
Можна також припустити, що Президент вже має задум відправити Януковича у відставку. А для нього важливо, щоб спочатку бюджет було прийнято і  підписано. Тоді вже можна буде розрахуватися з урядом і готувати собі наступника, або, скажімо, компрометувати уряд нереальним бюджетом упродовж місяців двох-трьох, а потім мати стовідсоткову підставу відправити прем'єра на відпочинок.
Тому бюджет-2004 не принесе Україні нічого доброго. Ми вже вступили у передвиборну кампанію, і Верховна Рада не здатна зараз приймати серйозних виважених документів, а тим більше - ухвалити реальний, справедливий бюджет. Адже кожний потенційний кандидат з провладного табору намагається зберегти
свої власні фінансові перспективи на вибори 2004 року.


На Харківщині вводять "хлібні картки"?

Голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов нещодавно підписав розпорядження "Про цільову одноразову допомогу малозабезпеченим верствам населення на компенсацію різниці в цінах на хліб у зв'язку з його подорожчанням у 2003 році". Коментуючи цей документ, голова Харківської обласної організації Української народної партії Василь Третецький сказав, що "фактично цим розпорядженням на території області запроваджуються "хлібні картки", хоча й називаються вони дещо по-іншому - "компенсацією".
Згідно з розпорядженням харківського губернатора, на компенсацію малозабезпеченим громадянам різниці від подорожчання хліба з обласного бюджету виділено 562,5 тисячі гривень, які місцеві органи влади мають розподілити серед  пенсіонерів, що отримують мінімальну пенсію, малозабезпечених сімей та дітей-інвалідів до 16 років.  Але, як вважає Василь Третецький, "цей крок все одно не зніме усієї гостроти проблеми, породженої хлібною кризою".
"Якщо врахувати, що на території області проживає понад 20 тисяч малозабезпечених сімей, які отримують житлові субсидії, а отже, і мають право на одноразову "хлібну" допомогу, то не важко вирахувати ціну тієї допомоги, - говорить В. Третецький. -  На кожну таку сім'ю припаде приблизно по 30 гривень. Скільки хлібин на них можна купити, теж не важко порахувати".
Голова обласної організації УНП також нагадав, що на Харківщині  розроблена  і начебто працює поетапна Стратегія подолання бідності, але більшість населення області про це навіть не здогадується. "Зате всі знають, що саме влада "благословила" і подорожчання хліба, і підвищення тарифів на комунальні послуги", - сказав В. Третецький.
Віктор КОЗОРІЗ.
м. Харків.


НАЗВАНО НАЙМИЛОСЕРДНІШИХ

Міністерством праці і соціального захисту АРК названі 11 кращих учасників Всеукраїнської благодійної акції "Милосердя" в Автономній Республіці Крим.
Почесний список очолює Феодосійська нафтобаза (директор Олександр Бартенєв). Цим підприємством були надані продовольчі набори на загальну суму 30 тис. грн. для 2,3 тис. малозабезпечених громадян. Друге і третє місця посідають державний аеропорт "Сімферополь", що надав продуктові набори на суму 26 тис. грн. 520 інвалідам, і Феодосійський морський торговий порт, яким закуплено по 1 тонні вугілля для 34 пенсіонерів на 11 тис. грн.


ЖИТЛО ДЛЯ ІНВАЛІДІВ - ПОЗА ЧЕРГОЮ

Рада міністрів АРК рекомендувала райдержадміністраціям і міськвиконкомам автономії створити контрольні списки інвалідів, що потребують житла, повідомила прес-служба Ради міністрів.
За інформацією прес-служби, списки створюються з метою посилення соціального захисту інвалідів. Так, із загальної черги на забезпечення житлом і поліпшення житлових умов виділені інваліди першої і другої груп загального захворювання й інваліди з дитинства. В Міністерство праці і соціального захисту АРК будуть представлені також списки інвалідів першої і другої груп загального захворювання й інвалідів з дитинства, що перебувають на квартирному обліку у виконавчих комітетах місцевих Рад.


БІДНИХ ПОМИЮТЬ БЕЗКОШТОВНО

Напередодні Нового року 600 незаможних жителів Сімферополя зможуть помитися в лазні за рахунок міського бюджету.
Про це повідомила начальник управління з питань соціальної політики міськради Тетяна Киричук на оперативно-господарській нараді в міськвиконкомі 3 грудня.
За її словами, акція пройде в рамках Року людей з інвалідністю, тому в числі перших митися будуть інваліди загального захворювання і Великої Вітчизняної війни.
За даними Сімферопольського міськвиконкому, на сьогоднішній день у кримській столиці мешкає приблизно 25 тис. інвалідів.


І У БОМЖІВ БУДЕ ПРИТУЛОК

Міські власті Сімферополя планують до кінця поточного року відкрити притулок для осіб без визначеного місця проживання (бомжів). Про це повідомив перший заступник міського голови Петро Баскаков.
Віце-мер підкреслив, що це буде перша в Криму подібна установа. За його інформацією, на сьогоднішній день у Сімферополі зареєстровано понад 700 бомжів, і відкриття притулку для них - гостра необхідність.
П. Баскаков повідомив, що притулок буде відкритий у старому місті, однак не вказав його точного місцезнаходження й інших подробиць, щоб "не афішувати заздалегідь". "Судячи з досвіду інших регіонів, прості громадяни негативно реагують на відкриття подібних установ, вважаючи, що тим самим провокується збільшення кількості бомжів", - відзначив П. Баскаков.
"Контекст-медіа".


ГРАНАТА ДЛЯ ПРОКУРОРА...

Прокурор Залізничного району Сімферополя Василь Романюк, в кабінеті якого минулої п'ятниці вибухнула граната, помер від поранень в 6-й міській лікарні через кілька годин після замаху.
Колеги характеризують загиблого як одного з найздібніших працівників прокуратури. Особу чоловіка, який приніс бойову гранату РГД-43 в кабінет прокурора і підірвав її, офіційні представники не розголошують в інтересах слідства. Превалює версія помсти за нерозкритий злочин. Слідство у справі триває.
У зв'язку з вибухом у прокуратурі міністр внутрішніх справ України Микола Білоконь розпорядився негайно провести на півострові оперативно-профілактичне відпрацювання з метою виявлення і вилучення у громадян зброї і вибухівки, яка зберігається незаконно. Для координації роботи силових відомств в Криму МВС України відкомандирувало першого заступника міністра - начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Михайла Маніна. Щоб найдетальніше вивчити оперативну обстановку в автономії, думки громадян про ефективність і оперативність діяльності місцевої міліції, передбачено проведення першим заступником міністра МВС України особистого прийому громадян.
Віктор ХОМЕНКО.


ЗА ПЕРШИЙ ДЕНЬ "ВІДПРАЦЬОВУВАННЯ" КРИМУ ПРАВООХОРОНЦЯМИ РОЗКРИТО 159 ЗЛОЧИНІВ.

За інформацією Центру громадських зв'язків Головного управління МВС України в АРК, зокрема, у Феодосії розкрите убивство трьох місцевих жителів. За підозрою в скоєнні цього злочину затриманий раніше судимий місцевий житель 1962 року народження.
У Ялті співробітниками карного розшуку розкрите убивство 45-літнього місцевого жителя. Як повідомляється, під час проведення оперативно-розшукових заходів був затриманий ялтинець 1975 року народження, котрий зізнався у здійсненні злочину. Також встановлений його співучасник.
Центром громадських зв'язків також повідомляється, що в перший день "відпрацьовування" Криму правоохоронцями розкрито 24 злочини, пов'язані з наркотиками, вилучили 28 одиниць зброї. Зокрема, у 53-літнього феодосійця в приватному будинку була виявлена і вилучена мисливська рушниця з боєприпасами, які незаконно зберігалися. У селищі Гурзуф у раніше судимого місцевого жителя 1960 року народження вилучена тротилова шашка вагою 400 грамів, 3 метри бікфордового шнура і 44 патрони різного калібру. У Джанкої місцевий водій таксі добровільно видав правоохоронцям гранатомет РПГ-18, повідомивши, що знайшов його в лісосмузі.

* * *


МІЛІЦІЯ ЗАТРИМАЛА В КРИМУ 6 ЧЛЕНІВ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО ЗЛОЧИННОГО УГРУПОВАННЯ, ЩО ДІЯЛО НА ТЕРИТОРІЇ ЧЕРКАСЬКОЇ, КІРОВОГРАДСЬКОЇ, ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ І АРК.

Про це повідомив перший заступник начальника Головного управління МВС Украї-ни в АРК - начальник кримінальної міліції Микола Пихтін.
За його словами, всього в злочинну групу входило понад 20 чоловік. "Група стійка, - повідомив М. Пихтін, - мінявся склад, але кістяк був один".
Начальник кримінальної міліції Криму також відзначив, що група була затримана завдяки спільним зусиллям правоохоронних органів чотирьох українських регіонів.
За інформацією М. Пихтіна, злочинна група підозрюється в скоєнні більш як 30 розбійних нападів (на громадян, обмінні валютні пункти і квартири), багато з яких здійснювалися із застосуванням вогнепальної зброї.
"Контекст-медіа".


МАЙБУТНЄ - ЗА ПРОФІЛЬНИМ НАВЧАННЯМ
27 - 28 листопада 2003 року на базі навчально-виховного комплексу "Школа-гімназія" № 25 м. Сімферополя був проведений республіканський семінар директорів гімназій, ліцеїв та коледжів з теми "Організація профільного навчання і правового виховання в загальноосвітніх навчальних закладах академічного рівня". Основним завданням цієї зустрічі фахівців-педагогів було визначити підходи до організації профільного навчання в старшій школі.
В роботі семінару взяли участь Олена Єрмак - головний спеціаліст управління загальноосвітньої підготовки і гуманітарного розвитку Міністерства освіти АРК, Тетяна Єльцова - начальник управління освіти м. Сімферополя та Павло Балан - проректор з навчально-методичної роботи КРІППО.
Про досвід школи-гімназії № 25 в організації профільних класів, груп, створенні індивідуальних освітніх програм розповіла Тетяна Юр'єва - заступник директора цього закладу з навчально-виховної роботи. Основними шляхами та формами організації профільного навчання тут є створення профільних класів як додатку до загальноосвітньої підготовки учнів через введення додаткових предметів і курсів за вибором, організацію поглибленого вивчення предметів. Умовами зарахування учнів в такі класи є, передусім, їхнє бажання, рекомендації психолога, результати співбесіди (з цією метою створюється постійно діюча конкурсна (педагогічна) комісія). Психологом вивчаються, класифікуються професійні напря-ми майбутньої діяльності, яку обирають учні основної школи, співвідносно з основним напрямом диференціації навчання - загальноосвітнього, гуманітарного, математичного, економічного тощо.
Учасники семінару побували на відкритих уроках з математики, історії України, біології та російської мови в 10 - 11-х класах. А потім за "круглим столом" обговорили усі недоліки та переваги введення цього специфічного профільного навчання в старшій школі загальноосвітніх навчальних закладів Сімферополя.
Юлія ДОРОФЕЙ.


Кримські  караїми  привезли  у  Луцьк виставку  про  свій  народ

З початку грудня поточного року в Луцьку проходить виставка, присвячена кримським караїмам. Її організатор - Асоціація кримських караїмів "Кримкарайлар". Про це агентству "Контекст-медіа" повідомив голова наукової ради Асоціації Юрій Полканов.
"У Луцьку існує досить велика караїмська громада, і виставка запланована в рамках взаємодії українських караїмів, що проживають у різних регіонах країни", - відзначив Ю. Полканов.
За його словами, експозиція розповідає про історію, вірування, обряди і звичаї кримських караїмів. Частина виставки присвячена караїмським народним промислам і декоративно-прикладному мистецтву.
Як повідомив Ю. Полканов, експонати для виставки надали Асоціація кримських караїмів, а також ряд музеїв Криму і приватних колекціонерів.
За даними Республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян АРК, у даний час в Криму проживають 607 караїмів.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1511

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков