Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Р╤ЧНИЦЯ РЕВОЛЮЦ╤╥ Г╤ДНОСТ╤: АКТИВ╤СТИ ЗД╤ЙСНИЛИ АВТОМАРШ "МАЙДАН - ФЕОФАН╤Я" ╤ ПЕРЕДАЛИ ЗЕЛЕНСЬКОМУ НИЗКУ ВИМОГ
У Ки╓в╕ з нагоди 7-о╖ р╕чниц╕ початку Революц╕╖ г╕дност╕ в╕дбувся автомарш "Майдан - Феофан╕я"....


ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ: ДАН╤ РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ
За п╕дсумками мон╕торингу порушення прав людини в Криму за дев'ять м╕сяц╕в 2020 року...


ЗАЗОМБОВАН╤СТЬ
Один м╕й знайомий рос╕янин родом ╕з Мурманська ще замолоду одружився з укра╖нкою ╕ оселився в...


ДО РОЗШИРЕНИХ САНКЦ╤Й ╢С ЗА КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ ДОЛУЧИЛИСЯ ЩЕ ЧОТИРИ КРА╥НИ
Ран╕ше Велика Британ╕я ╕ Швейцар╕я долучилися до р╕шення ╢С, також вв╕вши зазначених ос╕б в...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ РОЗПОВ╤ЛИ, СК╤ЛЬКИ ЗАЛИШИЛОСЯ ВОДИ У ВОДОСХОВИЩАХ С╤МФЕРОПОЛЯ
Глибина посухи, яка прийшла в окупований Крим, перевершила вс╕ оч╕кування.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 05.12.2003
КИЇВ - НЕ ДОНЕЦЬК...
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

27 листопада у Києві відбулись акції пікетування Верховної Ради та Кабінету Міністрів проти прийняття найбільш антисоціального бюджету за всі роки незалежності України. За різними оцінками, в них взяли участь від 7 до 10 тисяч чоловік (серед них і група кримчан, організована місцевим відділенням блоку "Наша Україна"), але кращу уяву дасть той факт, що людське море з гаслами на транспарантах "Ні - підвищенню цін!", "Ні - зменшенню мінімальної зарплати!", "Януковича і Азарова - у відставку!", "Янукович, проживи на 205 гривень!" та опозиційними прапорами зайняло усю площу біля Верховної Ради і розтягнулося вздовж вулиці Грушевського. Невелика кількість шахтарських триколорів, яких влада покликала захистити свої інтереси, лише створювала враження, що вони є невід'ємною частиною пікетувальників.
Гасла на транспарантах свідчили про присутність людей з багатьох регіонів України. Серед пікетувальників розповсюджувалися газети "Без Цензури", "Нація і Держава", "Слово Просвіти", листівки зі стенограмою виступу Віктора Ющенка при обговоренні проекту бюджету у Верховній Раді та інші. А, що у регіонах в результаті пропагандистської діяльності електронних та друкованих ЗМІ відчувається гостра нестача об'єктивної інформації, свідчило те, що гірники з задоволенням брали і читали українськомовну пресу.
На розі будинку Верховної Ради перед мітингуючими виступили лідери "Нашої України", БЮТ, СПУ та КПУ. Найбільшою тривогою народних депутатів було те, що через прийняття антинародного проекту бюджету влада прагне відвести у тінь мільярди гривень, які швидше за все можуть бути використані нею ж під час виборів.
"Ми стали свідками, як ціни на продовольство почали стрімко рости. Спочатку на 10%, потім - ще вище, і зараз ціна на деякі продукти харчування підвищилася на 30%. Уряд намагається нам довести, що це - наслідок жахливого неврожаю чи якоїсь кари Божої. Але за останні 15 місяців з України вивезли 10 мільйонів тонн зерна. На цьому десяток приватних структур заробили 1,6 мільярда лише по компенсації ПДВ", - наголосив Віктор Ющенко. Він також висловив обурення тим, що "українська влада вперше за 12 років пропонує зменшити мінімальну заробітну плату".
Лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз підкреслив, що приклад Грузії є актуальним для України. "Це зразковий варіант, коли люди прагнуть бути громадянами і постають на захист своєї держави". Звертаючись до шахтарів, які приїхали до Києва, щоб підтримати урядовий проект бюджету на 2004 рік, він сказав: "Ви не там стукаєте касками. Це слід робити в Донецьку. Щоб вугілля, яке ви добуваєте власним потом, у вас купували не по 140 гривень за тонну, а по стільки, скільки воно справді коштує".
Юлія Тимошенко висловила свою стурбованість тим, що фінансування силових структур збільшено на 50%. Те, що в проекті бюджету на наступний рік було передбачено по два мільйони гривень для тих округів, у яких обиралися представники "більшості", вона назвала хабарями народним депутатам за те, щоб вони підтримали бюджет, написаний під вибори.
Після цього організатори запропонували учасникам мітингу об'єднаної опозиції попрямувати до Кабінету Міністрів, де покладанням гарбузів з присвятами Кучмі, Азарову, Януковичу, Медведчуку та Суркісу закінчився протест проти прийняття антинародного і антисоціального бюджету на 2004 рік.
А тим часом лідер "Нашої України" Віктор Ющенко затримався на площі перед Верховною Радою, щоб поспілкуватися з гірниками. В результаті, після розмови, у якій він висловив побажання, щоб кошти з бюджету витрачалися за призначенням і потрапляли до шахтарів, а не осідали в кишенях "вугільних та металургійних генералів", вони подарували на згадку оранжеву шахтарську каску.
До речі, це ж нашоукраїнський партійний колір...

Київ - Сімферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1506

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков