Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ Л╤ТЕРАТОРАМ-ПОЧАТК╤ВЦЯМ
Ви хочете стати письменником? А яка у вас мотивац╕я? Мотивац╕я бува╓ р╕зна.


ВАЛЕНТИН БУТ: ЧИ ПРИЙДЕ П╤СЛЯМАЙДАННЕ ПРОСВ╤ТЛЕННЯ?
Сьогодн╕ мина╓ р╕вно с╕м рок╕в в╕дтод╕, як п╕сля 2001 ╕ 2004 рок╕в я знову опинився на Майдан╕.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ ЧИТАЧАМ СУЧЛ╤ТУ
Нудота – ознака появи критичного мислення ╕ зачаток ╕мун╕тету.


ВАЛЕНТИН БУТ: ТИМ, ХТО НОСИТЬ ШОРИ
Як я те бачу, б╕да нашо╖ пол╕тики в тому, що вона н╕як не вийде з-п╕д впливу злого ╕нтелекту,...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОПЕРАЦ╤Я "УСИК", або QUI PRODEST?
Цього бою чекали в╕д самого березня, але COVID-19 ╕ тут вн╕с сво╖ правки. Як би там не було, б╕й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 05.12.2003
Віктор Ющенко: Уряд урізає соціальні виплати...
Андрій Масандра

...щоб витратити кошти на вибори

"Ну що, здавалося б, слова? Слова та голос - більш нічого. А серце б'ється - ожива, як їх почує!.."
Ми пропонуємо нашим читачам, скориставшись Шевченковим поетичним еталоном, перевірити на собі, від чиїх "довколабюджетних" коментарів оживуть їхні серця. Ще тільки початок Великої Битви за владу. Ще так замакітрять виборцям голови, що нічого тою головою й не вибереш!
Тож прислухаймося до свого серця - де ПРАВДА...

У журналістських колах існує своєрідний індекс корупції для різного типу держав. У демократичних країнах, зокрема, високопосадові корупціонери розраховують щонайбільше на кілька відсотків від контракту. Так, скажімо, "залетів" колишній Генсек НАТО Клаас. Під час роботи міністром економіки Бельгії цей діяч отримав для своєї партії 1,6 мільйона доларів за проштовхування військового контракту. У перехідних країнах, таких, як Литва, чиновників можуть запідозрити у використанні під час виборчої кампанії сумнівних грошей. На цьому "погорів" Президент Литви Роландас Паксас, зв'язки котрого нині  розслідують парламентарії Сейму. Натомість для українських діячів такі витребеньки є дитячим лементом. У нас крадуть мільярдами, і, що принципово, крадуть з бюджету.

Зниження мінімальної зарплати - порушення Конституції

Прийняття Держбюджету-2004 було схоже на поганенький детектив. Кілька місяців тому Верховна Рада ухвалила закон, який встановлював з грудня цього року мінімальну зарплату у розмірі 237 гривень. Однак у другому читанні закону про бюджет уряд Януковича знизив цю планку до 205 гривень. Цікаво, що за цей показник "найбільш соціального бюджету", як його гордо проголосили урядовці, проголосували всі пропрезидентські депутати, які раніше рвали на собі сорочки, відстоюючи "варіант 237". Проти були лише "Наша Україна", СПУ, БЮТ та СПУ. За словами лідера "Нашої України" Віктора Ющенка, уряд Януковича - перший в історії України, який навмисно знизив доходи найбідніших верств.
"Закон, який закріплює мінімальну зарплату на рівні 237 гривень, було прийнято і підписано президентом. Ревізія цього закону у парламенті є порушенням 22-ї статті Конституції, яка не дозволяє звужувати права громадян", - зазначив Віктор Ющенко. Він повідомив, що "Наша Україна" готує звернення до Конституційного суду щодо неконституційності прийнятого урядом рішення. "Ми вимагаємо змінити цю суму і прийняти бюджет з мінімальною зарплатою у 237 гривень", - наголосив Ющенко.
Він зазначив, що "Наша Україна" готова підтримувати соціальні програми уряду. "Якщо Кабмін вважає за можливе знайти 4 мільярди на вугільну галузь - ми підтримуємо і навіть будемо вимагати ще додати 30% коштів. Однак шахтарі мають усвідомити, що підняття мінімальної зарплати до 237 гривень принесе мешканцям Донеччини та Луганщини 750 мільйонів гривень. Хіба для них ці гроші є зайвими?.."
До речі, член "Нашої України" Віктор Пинзеник зареєстрував законопроект, згідно з яким всі урядовці мають отримувати зарплату 205 гривень. Цікаво, чи підтримають його представники "більшості"?

Для "більшовиків" бюджетний процес - дерибан общака

Лідер "Нашої України" говорить, що для забезпечення мінімальної зарплати на рівні 237 гривень потрібно 5 мільярдів гривень. Він навіть готовий розповісти уряду, як можна знайти ці кошти. Щоправда, якщо їх шукатимуть для людей, а не для того, аби вкрасти.
Ющенко вбачає резерв у бюджеті дорожнього фонду, який збільшено з 800 мільйонів гривень до 2 мільярдів. Так, міністр транспорту Георгій Кирпа, який присягався, що автобан "Одеса -Київ" будуватимуть за кошти інвесторів, вибив на цей проект значні бюджетні кошти. Тепер, після завершення будівництва, всі автомобілісти платитимуть за проїзд цією дорогою, збудованою за народні гроші.
На думку Ющенка, гроші на соціальні виплати можна знайти у бюджетному рядку, який передбачає виділення 100 мільйонів гривень на утримання санаторіїв Адміністрації Президента. До речі, утримання самої АП коштує українцям близько мільярда гривень. А, скажімо, ремонт однієї з численних резиденцій глави держави обійдеться в 600 мільйонів. Цього року вдвічі більше грошей отримало Державне управління справами, так звана "ДУСя". У її підпорядкуванні знаходяться  санаторії, аграрні господарства, будівельні управління, горілчані та спиртові заводи, автобази та інші об'єкти. Всі вони, переконаний Ющенко, мають давати державі значні надходження, а не споживати сотні мільйонів бюджетних коштів.
Іншим бюджетним "винаходом" уряду Януковича та пропрезидентських "більшовиків" стали так звані субсидії регіонам. Звісно, їх дають не всім, а тільки тим, які мали "розум" обрати депутатів, готових виконувати всі забаганки Кучми та його приятелів. Скажімо, мешканці Чугуєва, які голосували за Степана Гавриша, отримають додаткові півтора мільйона, а інші регіони - зась. Звісно, пан Гавриш - знаний політик, інакше йому не довірили б стати координатором прокучмівської "більшості" у парламенті. Щоправда, така політика радше нагадує дерибан бандитського общака, а не бюджетний процес.

Підуть вгору ціни і на м'ясо та молоко

"Величезні кошти ідуть у конкретні райони, де працюють конкретні депутати, якими маніпулюють такими політичними хабарами", - говорить Віктор Ющенко.
Він вважає принциповим протистояння влади та "Нашої України" у питанні бюджету. Уряд прагне спрямовувати гроші у чорні діри окремих галузей економіки, де вони безконтрольно розкрадаються  і не доходять до людини. Натомість "Наша Україна" виступає за підтримку людей, а не окремих чиновників, пропонуючи скеровувати бюджетні кошти на підвищення зарплат, пенсій та стипендій.
"Уряд прагне за рахунок зниження соціальних виплат створити фінансову базу для президентських виборів. Влада вириває останнє з рук дітей, інвалідів, селян, ветеранів, шахтарів, щоб утримати владу. Водночас Кабмін збільшив на мільярд фінансування силових структур. Це свідчить про те, що режим усвідомлює неспроможність виграти вибори чесно  і готується утримувати владу кийками та автоматами", - наголосив Ющенко.
Загалом Віктор Ющенко дає невтішний прогноз щодо подальшої ситуації.
"Українцям цей рік запам'ятається в першу чергу неконтрольованим зростанням цін на хліб, крупу, інші продовольчі товари. За подорожчанням хліба скоріше за все підуть вгору ціни на м'ясо та молоко. Все це відбувається на тлі повзучого зростання цін на житлово-комунальні послуги".
Все це, а також бездіяльність і некомпетентність влади змушують "Нашу Україну" вдаватися до масових акцій протесту. Першим кроком став мітинг протесту проти урядової політики перед будівлею Верховної Ради. Репутацію Януковича на площі не врятували навіть шахтарі, привезені з Донбасу для підтримки бюджету. Принаймні після безпосереднього спілкування з Віктором Ющенком вони вигукували "Кучму - в шахту!" не гірше за опозиційну громаду.

м. Київ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1501

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков