Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4462)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4140)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2138)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1078)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (339)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (213)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...


МИ НЕ ХОЧЕМО, ЩОБ ТАК САМО, ЯК Ц╤ КНИЖКИ, ЗГОР╤В СТАТУТ ООН
Звернення Президента Укра╖ни до св╕тових л╕дер╕в напередодн╕ Сам╕ту миру…


"ЗАРАЗ ВИР╤ШУ╢ТЬСЯ, ЧИ БУДЕ ВЗАГАЛ╤ XXII СТОЛ╤ТТЯ"
Укра╖нський ╕сторик заявив, що св╕т входить у десятил╕ття во╓н…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2015
ДЕНЬ ПАМ’ЯТ╤ ТА ПРИМИРЕННЯ

Президент Укра╖ни Петро Порошенко п╕дписав указ про в╕дзначення 70-╖ р╕чниц╕ перемоги над нацизмом у ╢вроп╕ та завершення Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Як заявив заступник глави Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Ростислав Павленко на бриф╕нгу, документом встановлено 8 травня Днем пам’ят╕ та примирення, що в╕дпов╕да╓ позиц╕╖ ООН.
«Поряд ╕з цим днем залиша╓ться державним святом 9 Травня. На обидва дн╕ Каб╕нетом М╕н╕стр╕в запропоновано п╕дготувати низку заход╕в з в╕дзначення пам’ят╕ геро╖в Друго╖ св╕тово╖ в╕йни», — наголосив заступник глави АП. Водночас посадовець уточнив, що вих╕дним днем в Укра╖н╕ буде лише 9 травня. За його словами, програма урочистих заход╕в на 8 ╕ 9 травня нараз╕ ще узгоджу╓ться. «╤ Каб╕нет М╕н╕стр╕в, ╕ представники м╕сцево╖ влади та громадськост╕ беруть участь в обговоренн╕, ми ма╓мо ще трохи часу для того, аби ця програма була п╕дготовлена ╕ представлена громадськост╕», — резюмував Р. Павленко.
* * *
Президент Петро Порошенко наголошу╓ на тому, що його указ про в╕дзначення 8 та 9 травня 70-╖ р╕чниц╕ Перемоги над нацизмом у ╢вроп╕, Дня пам’ят╕ та примирення, а також Дня Перемоги ма╓ на мет╕ об’╓днати кра╖ну.
«8 травня – це вшанування загиблих. Це — день пам’ят╕. Ми ма╓мо низько схилити голови перед загиблими. Обидва мо╖ д╕ди були на в╕йн╕. Брати мо╓╖ мами вс╕ були на в╕йн╕. Вони визволяли Укра╖ну. Я буду вшановувати ╖хню пам’ять 8 травня», – сказав президент в ╕нтерв’ю телеканалу «ICTV».
Натом╕сть, наголосив Петро Порошенко, 9 травня – це день вшанування живих. «Ми ма╓мо прийти ╕ вшанувати ветеран╕в, як╕ в╕ддавали все, що мали, для того, щоб забезпечити День Перемоги», – сказав президент.
Президент вважа╓, що ц╕ дв╕ дати повинн╕ слугувати об’╓днуючим фактором. «8 ╕ 9 травня мають об’╓днати кра╖ну. А коли ми чу╓мо на запитання провокатора в╕дпов╕дь президента сус╕дньо╖ кра╖ни, що перемога могла б в╕дбутися без укра╖нц╕в, – це розкол сп╕льного антифашистського руху. Це – знущання над пам’яттю укра╖нц╕в, над роллю укра╖нц╕в, як╕ зв╕льнили не лише Укра╖ну, а й всю ╢вропу», – заявив Петро Порошенко.
Глава держави акцентував увагу на загально╓вропейському характер╕ дати 8 травня. «Саме тому м╕й указ об’╓дну╓ Укра╖ну. Саме тому вся ╢вропа зараз з нами, бо 8 травня в╕дзнача╓ться перемога ╓вропейських ц╕нностей», – зазначив президент. В╕н додав, що тотал╕таризм та авторитаризм не можуть перемогти демократ╕ю. «Тому я будую в наш╕й держав╕ в╕льну, незалежну та демократичну Укра╖ну», — п╕дкреслив президент.
* * *
Президент ╢вропейсько╖ ради Дональд Туск отримав запрошення на святкування Дня Перемоги 9 травня у Москв╕, але не прийматиме його. В╕н заявив про це в ╕нтерв’ю виданню Gazeta Wyborcza та к╕льком ╕ншим ╓вропейським ЗМ╤.
«Я отримав запрошення. Не по╖ду. Присутн╕сть на в╕йськовому парад╕ поряд ╕з нин╕шн╕ми агресорами й особами, як╕ застосовують зброю проти цив╕льних ос╕б на сход╕ Укра╖ни, була б для мене, м’яко кажучи, дуже неоднозначною», — заявив Туск.
Л╕дери багатьох держав отримали в╕д президента Пут╕на оф╕ц╕йне запрошення взяти участь в урочистостях з нагоди 70-р╕ччя кап╕туляц╕╖ нацистсько╖ Н╕меччини перед антиг╕тлер╕вською коал╕ц╕╓ю, але в╕дмовилися, назвавши причиною укра╖нський конфл╕кт ╕ пов’язану з ним м╕жнародну ситуац╕ю. Це, зокрема, — США, Болгар╕я, Польща, Литва, Латв╕я, Естон╕я, Словаччина, Словен╕я, Груз╕я, Ф╕нлянд╕я, Норвег╕я, Великобритан╕я, Н╕дерланди, ╤зра╖ль, Япон╕я, Молдова. Канцлер ФРН Ангела Меркель збира╓ться в╕дв╕дати рос╕йську столицю лише 10 травня, щоб покласти разом з президентом Пут╕ним в╕нок до Могили Нев╕домого Солдата. Президента Укра╖ни Петра Порошенка Пут╕н у Москву поки що не запрошував — ╕з зрозум╕лих, напевне, причин...

ДЕКОМУН╤ЗАЦ╤Я ПАМ’ЯТ╤

31 березня на зас╕данн╕ уряду було схвалено розроблений М╕н╕стерством культури Укра╖ни пакет з чотирьох закон╕в щодо декомун╕зац╕╖, вшанування пам’ят╕ борц╕в за незалежн╕сть Укра╖ни та перемоги над нацизмом.
За результатами зас╕дання на розгляд Верховно╖ Ради буде внесено законопроекти «Про ув╕чнення перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ 1939-1945 рок╕в», «Про засудження комун╕стичного та нац╕онал-соц╕ал╕стичного (нацистського) тотал╕тарного режим╕в в Укра╖н╕ та заборону пропаганди ╖хньо╖ символ╕ки», «Про правовий статус та вшанування пам’ят╕ учасник╕в боротьби за незалежн╕сть Укра╖ни у ХХ стол╕тт╕», «Про доступ до арх╕в╕в репресивних орган╕в комун╕стичного тотал╕тарного режиму 1917-1991 рок╕в».
«Кожен з цих законопроект╕в – по сут╕, революц╕я у сво╓му напрямку, починаючи в╕д погляду на Другу св╕тову в╕йну ╕ зак╕нчуючи розсекреченням дотепер абсолютно закритих для простих громадян арх╕в╕в, у тому числ╕ й тих, що постраждали», — наголосив в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр – м╕н╕стр культури Укра╖ни В’ячеслав Кириленко п╕д час представлення цих закон╕в. За його словами, з метою вшанування пам’ят╕ вс╕х жертв Друго╖ св╕тово╖ в╕йни 1939-1945 рок╕в в Укра╖н╕ встановлю╓ться День пам’ят╕ та примирення, який в╕дзнача╓ться щор╕чно 8 травня. Також в╕це-прем’╓р додав, що буде створено ╓диний ре╓стр пам’ятник╕в б╕йцям Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, а держава забезпечить ╖хн╕й належний захист.
«Законопроект абсолютно захища╓ пам’ять про вс╕х б╕йц╕в, як╕ дарували нам свободу. В╕н не скерований на жодну деструкц╕ю, а ╓ насправд╕ ╓вропейським, насправд╕ в╕льним ╕ насправд╕ об’╓ктивним поглядом, який пропону╓ться кра╖н╕ на вс╕ под╕╖ Друго╖ св╕тово╖ в╕йни ╕ на участь Укра╖ни в цих под╕ях», — наголосив В’ячеслав Кириленко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14998

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков