Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...


«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2003
КРИМ - НЕ ДОНЕЦЬК
Олексій ЗУБ

Організатори політичних провокацій в Донецьку відносно лідера фракції "Наша Україна" Віктора Ющенка зазнали великої поразки у в Криму. Вони не врахували кримськотатарський фактор, не "заміряли температуру" кримськотатарського народу. Аналогічне звинувачення було висловлене прем'єр-міністром Януковичем по телебаченню на адресу В. Ющенка перед проведенням форуму демократичних сил в Донецьку: він, мовляв, "не заміряв температуру донеччан". Але сьогодні всій Україні стало відомо, що температуру донеччан навмисно підігрівали спиртними напоями.
Успіх В. Ющенка під час форуму демократичних сил 16 жовтня в Сімферополі був вражаючим. Майже дві тисячі представників демократичних сил Криму, здебільшого українців і кримських татар, заполонили майдан перед Палацом культури профспілок для зустрічі з В. Ющенком і його командою, депутатами ВР України. Півтори години В. Ющенко розмовляв з переповненим залом простими, зрозумілими словами про болючі проблеми України і Криму. "Чому народ України живе сьогодні в найбагатшій державі серед СНД гірше поляків, чехів, росіян? Чому 12 років незалежності України не вирішується жодна проблема?"
В. Ющенко багатьма прикладами переконав усіх кримчан в тому, що всі наші біди і негаразди від відсутності демократичної, патріотичної, української, прозорої, чесної і справедливої, професійної влади. Що сьогоднішню владу потрібно терміново міняти. А всі розмови про реформування влади - це цинічна спроба влади утриматися при владі.
Ніякої дестабілізації політичної ситуації в Криму з приїздом В. Ющенка не наступило. Навпаки, під час форуму наступило повне порозуміння, створився певний союз (як колись між Богданом Хмельницьким і кримськотатарським ханом Гіреєм) між українцями і кримськими татарами в підтримці В. Ющенка як кандидата в Президен-ти України, в підтримці демократичного шляху України.
Україна повинна дякувати кримським татарам за те, що вони - дійсні патріоти України, що завдяки їм Крим під час "мєшковщини" не перетворився в Косово або Чечню. Завдяки кримським татарам Росія не наважиться порушити територіальну цілісність кордонів України, на силове вирішення проблеми з островом Тузла. Можна радіти, що і більшість депутатів ВР АРК, які були на форумі, не мають розбіжностей у політичному баченні сьогодення і майбутнього демократичного шляху України фракцією "Наша Україна".
Форум демократичних сил був дійсно демократичним. Нікому не заборонялося мати свої думки, свою політичну позицію. На майдані серед 2 000 кримчан було близько десяти представників "лівих" сил з червоними прапорами і антиющенківськими плакатами - "Ющенко - американец! Вон из Крыма!". Ніхто їм не міг заборонити стояти з плакатами, ніяких провокацій по відношенню до них не було. Та, мабуть, було б грішно перед Богом ображати знедолених, восьмидесятирічних бабусь і дідусів, які ледве стояли і ледве тримали ті плакати. Але була і явно підготовлена, гарно організована група молодих людей (близько 20 чоловік), які відверто проявляли політичне безкультур'я, в будь-який час були готові на провокації. Але коли вони побачили реальну дійсність, згуртованість демократичних сил, то добровільно покинули майдан, залишивши всі антиющенківські плакати.
Мабуть, буде великою і останньою помилкою влади, даремною тратою сил, якщо вона не піде на компроміс з опозицією, буде продовжувати провокаційно і антиконституційно діяти проти неї. І справа не в одній особі В. Ющенка, який зарекомендував себе перед кримчанами дуже розумною, поміркованою людиною. Кожний виступ на форумі депутатів ВР України з фракції "Наша Україна" - Плюща, Порошенка, Безпалого, Рефата Чубарова - це виступи не тільки депутатів, але й політичних і державних діячів, які вболівають за народ, які здатні об'єднатися довкола свого лідера задля вирішення однієї простої і найважливішої проблеми: змінити владу на кращу, покращити життя народу України.
Олексій ЗУБ,
голова Ялтинської організації Української республіканської партії "Собор"

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1488

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков