Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЯК РОЗП╤ЗНАТИ УКРА╥НСЬКОГО ПАТР╤ОТА
Укра╖нський л╕берал зак╕нчу╓ться на дороз╕ до укра╖нського села. Я в цьому переконалась давно.


ПАША
На початку цього тижня п╕шов з життя ПашА (наголос саме такий, вельможний, на другому склад╕) -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 06.03.2015
ТАК ОСЬ ДЛЯ ЧОГО ЖИВЕ РОС╤ЙСЬКИЙ НАРОД...

Рос╕йський л╕тературний св╕т ╕ оком не моргнув, коли в ╤нтернет╕ з’явилося антиутоп╕чне опов╕дання «Машо ╕ ведмед╕». Автором був названий н╕кому не в╕домий Арон Шема╓р. Та тепер, майже через р╕к п╕сля публ╕кац╕╖ на одному з рел╕г╕йних сайт╕в, з’ясувалося, що за цим ╕менем сто╖ть священик Рос╕йсько╖ православно╖ церкви, голова Синодального в╕дд╕лу вза╓мод╕╖ церкви й сусп╕льства Московського патр╕архату, прото╕╓рей Всеволод Чапл╕н. ╤ сюжет опов╕дання, спершу б╕льше схожий на маячню ╕нтернетного одинака-борця з л╕берал╕змом, раптом перетворю╓ться на в╕кно, що да╓ змогу зазирнути в те, чого найб╕льше бо╖ться Кремль.

«Прес-секретар президента Московсько╖ конфедерац╕╖ ╕ асамбле╖ л╕дер╕в революц╕╖ Ташо П╕м попередив про примусову евтаназ╕ю ос╕б, як╕ не згодн╕ з новим законом про заборону нетолерантного мислення» – таке «новинне пов╕домлення» йде на початку опов╕дання. Дал╕ автор розказу╓ про «генератори щастя», як╕ мають мешканц╕ вигаданого ним св╕ту, веганськ╕ сн╕данки, як╕ вони ╖дять, «пояси сексогенератор╕в», про людей-«╕нтергендер╕в» ╕ урядовц╕в, як╕ називають себе в середньому род╕ «воно» п╕сля «Велико╖ сексуально╖ революц╕╖». Усе те, що Всеволод Чапл╕н назива╓ «л╕беральним пеклом».
Наприк╕нц╕ опов╕дання така Московська конфедерац╕я гине в бою з силами ╕нших уламк╕в Рос╕╖, «зв╕рами-фашистами з так звано╖ в╕льно╖ Рос╕╖», а також ╕з «нац╕онал-реваншистами Укра╖ни та ╕слам╕стськими фанатиками Кавказу» у 2043 роц╕. Москву в б╕бл╕йно-апокал╕птичному стил╕ руйнують ядерн╕ удари.
Всеволод Чапл╕н наполяга╓, що таке зак╕нчення «ц╕лковито християнське». Це — не просто фантаз╕я, твердить в╕н в ╕нтерв’ю рос╕йському виданню «Н╓зав╕с╕мая газета», це — сценар╕й того, що може статися з Рос╕╓ю, «якщо ми п╕демо шляхом у глухий кут дотримання ультрал╕беральних ц╕нностей». «Ц╕ ц╕нност╕ не можуть не зак╕нчитися тотал╕таризмом, тому що вони бездушн╕, вони антилюдян╕, вони ╜валтують саму природу особистост╕ й сусп╕льства», – вважа╓ рос╕йський рел╕г╕йний д╕яч.
Тому в його опов╕данн╕ «Московська конфедерац╕я» врешт╕ зазна╓ поразки в╕д тих, кого вона назива╓ «фашистами так звано╖ в╕льно╖ Рос╕╖» ╕ хто за сюжетом насправд╕ виявля╓ться щирими православними консерваторами. Ультрал╕берали-«конфедерати» в самому к╕нц╕ не мають що протиставити переможним православним, кр╕м ядерно╖ збро╖.
На це опов╕дання п╕сля одкровень ч╕льного д╕яча РПЦ звернули увагу й на Заход╕. У США в╕домий анал╕тик Пол ╫обл висловлю╓ думку, що опов╕дання Всеволода Чапл╕на св╕дчить, наск╕льки нерву╓ться владна ел╕та Рос╕╖ через нест╕йк╕сть ╖хньо╖ кра╖ни. Кр╕м того, воно п╕дкреслю╓ розкол м╕ж Москвою ╕ рештою Рос╕╖, вважа╓ американський фах╕вець.
Сам Чапл╕н, який нещодавно став автором п╕дручника для м╕грант╕в про правила повед╕нки в Рос╕╖ (поводитися тихо, ╖сти бл╕ни, щ╕, окрошку, борщ ╕ кашу й пити квас), заявля╓, що обов’язком кожного рос╕янина ╓ боротьба за збереження рос╕йсько╖ культури.
«Рос╕я – трет╕й Рим. Рос╕я – ╓диний центр непоневолено╖ цив╕л╕зац╕╖, що здатна розкритися як християнська. Тому наш патр╕отизм – це не шов╕н╕зм, не поклик кров╕.., – це, перш за все, усв╕домлення важливост╕ т╕╓╖ ун╕кально╖ християнсько╖ м╕с╕╖, заради яко╖, я переконаний, ╕ живе наш народ», – сказав Чапл╕н в ╕нтерв’ю рос╕йському рел╕г╕йному сайтов╕ religare.ru – тому самому, який опубл╕кував ран╕ше його антиутоп╕ю.

Рад╕о «Свобода»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 06.03.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14857

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков