Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3713)
З потоку життя (6924)
Душі криниця (3717)
Українці мої... (1514)
Резонанс (1617)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САНКЦ╤╥ ПРОТИ АВСТР╤ЙСЬКИХ АРХ╤ТЕКТОР╤В ЧЕРЕЗ ПРО╢КТ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Укра╖на серйозно вивча╓ питання введення санкц╕й щодо в╕денського арх╕тектурного бюро "Coop...


РОС╤Я ПОРУШУ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ДЕКЛАРАЦ╤Ю ООН ПРО ПРАВА КОР╤ННИХ НАРОД╤В
про це заявила перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Ем╕не Джапарова


ПРОТИ ╢ПАРХ╤╥ ПЦУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ "ВЛАДА" ПОРУШИЛА ЩЕ ОДНУ СПРАВУ
Митрополиту С╕мферопольському ╕ Кримському Клименту 1 грудня вручили постанову по справ╕ про...


Оптим╕зм ╕ песим╕зм ре╕нтеграц╕╖ окупованих територ╕й
Нещодавно вийшла друком монограф╕я доктора юридичних наук Олега Циганова ╕ кандидата юридичних...


НА «МИСТЕЦЬКОМУ» КРУГЛОМУ СТОЛ╤ ПРОЛУНАЛА ╤ДЕЯ СТВОРИТИ МУЗЕЙ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКИХ ТАТАР
М╕ф про споконв╕чну ворожнечу слов'ян ╕ кримських татар насаджувала радянська ╕стор╕ограф╕я, щоб...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2003
ЯК КОЗАКИ В КРИМУ ЗА "СВІТЛИЦЕЮ" ХОДИЛИ...
Юлія ДОРОФЕЙ

Кілька днів тому до редакції зателефонував постійний читач та передплатник "Кримської світлиці" Анатолій Митрофанович Дегтяр. Він з обуренням розповів, як його, учасника та ветерана війни, інваліда 1-ї групи, образили "не тільки як людину, але і як українця" працівники поштового відділення № 44, яке знаходиться на вулиці Заліській, 78. За словами Анатолія Митрофановича, коли він запитав, чи можна передплатити "Кримську світлицю", йому відповіли запитанням на запитання: "А что это за газета? У нас нет индекса. Узнаете индекс - тогда приходите". Йому запропонували переглянути каталог всеукраїнської періодики, де він не зміг знайти нашого індексу, а йому, старенькому, ніхто не допоміг. Виявилось, що кримського каталогу в цьому відділенні чомусь немає і ніхто не знає, куди він запропастився. Тобто наш читач відчув якесь незрозуміле для здорового глузду протиріччя: він несе на пошту свої гроші, за рахунок чого її працівники також годуються (з миру по нитці!), а ті - ще й комизяться.
Далі - більше. Нарешті десь все ж таки знайшовся цей індекс. Дідусь попросив працівницю заповнити передплатний абонемент, бо в нього, вже 80-літнього, поганий зір та й руки тремтять. Спочатку відмовили, а потім дали авторучку для заповнення... без стрижня. І тоді, як сказав нам Анатолій Митрофанович, він не витримав (нерви вже не ті) і "серйозно їх облаяв" за те, що вони так знущаються над людиною похилого віку. Попросив їх назвати прізвища, бо хоче написати на них скаргу. Ось тоді вже йому все і заповнили.
"Кримська світлиця", звісно, не могла не відреагувати на таке, ми негайно вирушили до поштового відділення № 44. Зайшли, привіталися, попросили покликати для розмови керівника. До нас вийшла Ніна Олександрівна Басалай, завідувачка. Питаємо:
- Як тут наша газета почувається?
Хтось вигукнув: "Это та, что и по-украински выходит?"
- Вона, взагалі-то, повністю українськомовна, - уточнюємо. І тут же чуємо: газета дуже гарно розходиться. Ми, звичайно, не могли не запитати, скільки ж екземплярів "Кримської світлиці" тут замовляють. Відповідь була вражаюча:
- Один екземпляр.
А тут поштарка під руку вигукує: "А нам больше и не надо, её не берут". Бачимо, що якась плутанина: то гарно розходиться, то не беруть. Так продається "КС" чи ні? Так, але не більше одного екземпляра, бо більше... просто не пробували. Тому не випадково жаліються редакції читачі, що вони не можуть знайти по кіосках "Світлиці", їм відповідають, що вона розходиться дуже швидко. З цієї причини Анатолій Митрофанович і вирішив передплатити "КС", аби не вишукувати її щоп'ятниці по кіосках.
Запитую у Ніни Олександрівни про ображеного пенсіонера. Ніхто тут про цей випадок, як кажуть, ні сном, ні духом не відає. "І індекс у нас є, - відповіла завідувачка, - в спеціальних каталогах, а в разі чого, ми дивимося по комп'ютеру".
Отже, як бачимо, одна із сторін кривить душею. Чи не з тієї "кривизни" й проростає оте прохолодне ставлення, неповага в Криму до державної мови? Вона, як бачимо, проявляється в ось таких, на перший погляд, буденних житейських ситуаціях.
Ми залишили на пошті буклети "КС", в яких розповідається про мовно-комп'ютерний конкурс для дітей, про пісенний конкурс "Львівська струна - на кримський лад!", які вже стали в нашій газеті традиційними. Чи чули поштарі, що якась кримська чи навіть всеукраїнська газета таким займається? Ні, не знають. То чому б не скористатися цим, не зацікавити читачів, своїх клієнтів, від кількос-ті яких напряму залежить добробут працівників поштового відділення № 44. Тим більше, що з нового року "КС" планує виходити двічі на тиждень - ми ж вам копійчину до каси несемо, шановні, а ви радієте тому, що лише один екземпляр української газети спроможні продати. Цікаво, а як такий "псевдобізнесовий" підхід до справи оцінює дирекція "Кримпошти", невже схвалює?
Сподіваємося, поштарі над усім цим для початку хоча б задумаються. А ми, в свою чергу, закликаємо наших читачів одразу ж повідомляти редакції "Кримської світлиці" про перешкоди, які чиняться під час передплати чи отримання газети. Як бачите, реагуємо ми на такі сигнали досить оперативно!
...До речі, Анатолій Митрофанович Дегтяр, фронтовик, ветеран, виявився напрочуд цікавим співрозмовником. Розповідь про його непросту, обпалену війною долю, читайте в одному з найближчих номерів "КС".

тим часом...

Люблять-голублять поштових голубок в Криму

Це підтвердили результати Всеукраїнської акції "Діалог з клієнтом-2003", яку завершив на півострові традиційний огляд-конкурс аматорських художніх колективів Кримської дирекції "Укрпошти".
Лідерство у країні міцно здруженого працею і піснею півторатисячного колективу кримських поштарів, яких очолює кандидат фізико-математичних наук і професійний економіст Олександр Сосін, переконливо засвідчили біля трьох тисяч подяк на адресу поштарок з понад 3,5 тисячі бланків опитування населення, у яких були висловлені пропозиції, побажання і зауваження щодо роботи поштових служб.
А ще - перемога кримчанок на всеукраїнських теренах у номінаціях "Краща робоча група" та "Кращий репортаж у рамках проведення акції". І звісно ж - традиційно міцні економічні результати праці. Доброю прикметою роботи кримських поштовиків стало й те, що разом з щоденним наближенням до споживачів усе нових видів послуг вони сумлінно зберігають якість надання як поштових, так і факультативних їх видів. Уже нині передбачливі батьки купують своїм малюкам вже традиційні "Листи Діду Морозу", які кримські поштовики доставляють якраз перед чарівними Новорічними, Різдвяними святами та напередодні Дня Святого Миколая.
Віктор ХОМЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1478

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков