Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ШЕВЧУКА ЗВ╤ЛЬНИЛИ З ПОСАДИ СУДД╤
Однак правових насл╕дк╕в це р╕шення не ма╓, оск╕льки у закон╕ "Про Конституц╕йний Суд" не...


ЧУБАРОВ АНОНСУВАВ ПАМ'ЯТН╤ ЗАХОДИ ДО РОКОВИН ДЕПОРТАЦ╤╥ КРИМСЬКИХ ТАТАР
У Ки╓в╕ на майдан╕ Незалежност╕ 18 травня пройде скорботний м╕тинг пам'ят╕ жертв депортац╕╖...


АРХ╤╢ПИСКОП КЛИМЕНТ: УРЯД Н╤ЧОГО НЕ РОБИТЬ ДЛЯ ВИР╤ШЕННЯ ПРОБЛЕМ ПЦУ В КРИМУ
Т╕ проблеми, як╕ я маю, саме через Адм╕н╕страц╕ю президента, М╕нкульт, бо вони не вир╕шували ц╕...


ПОРОШЕНКО ПРО ЗАХ╤ДН╤ САНКЦ╤╥: РОС╤Я ВЖЕ ВТРАТИЛА $150 М╤ЛЬЯРД╤В ╤ ДЕСЯТЬ РОК╤В РОЗВИТКУ
Президент Укра╖ни Петро Порошенко спод╕ва╓ться, що Зах╕д посилить санкц╕╖ проти Рос╕╖ ╕ вдячний...


ПОРОШЕНКО П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ДЕРЖАВНУ МОВУ
Законом передбачено, що кожен громадянин Укра╖ни зобов'язаний волод╕ти державною мовою як мовою...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 20.02.2015
ЯК ОТРИМАТИ Б╤ОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ? ЦЕ НЕ ВАЖКО!

Актуально!

Для тих, хто не зна╓. Б╕ометричний паспорт не дозволя╓ ╖здити за кордон без в╕з. Принаймн╕ поки що. Таким чином, аж╕отаж, який виник у сусп╕льств╕ навколо видач╕ цих документ╕в, не завжди виправданий.
Про це, а також про те, як без черг ╕ головного болю отримати закордонний паспорт, як залишити «з носом» шахра╖в, як╕ «присмокталися» до ц╕╓╖ сфери д╕яльност╕, ╕ що дасть щасливому власников╕ б╕ометричний документ, «Укр╕нформу» розпов╕в генеральний директор державного п╕дпри╓мства «Документ» Володимир ШВАЧКО.

— Володимире Анатол╕йовичу, так чим же займа╓ться ваша установа?
— Основним завданням п╕дпри╓мства «Документ» ╓ сприяння Державн╕й м╕грац╕йн╕й служб╕ Укра╖ни (ДМСУ) у виконанн╕ ╖╖ функц╕й — зменшення навантаження на в╕дпов╕дн╕ п╕дрозд╕ли та удосконалення серв╕су надання послуг.
На жаль, м╕грац╕йна служба зараз пережива╓ складн╕ часи. Недостатн╓ бюджетне ф╕нансування, скорочення особового складу майже в 2,5 раза ╕ навантаження, як╕ зросли у 3 рази внасл╕док пост╕йно зростаючого попиту на послуги ДМСУ, створюють додатков╕ труднощ╕ в ╖╖ робот╕.
У т╕сн╕й сп╕впрац╕ з м╕грац╕йною службою ДП «Документ» впроваджу╓ нов╕ серв╕си та стандарти надання послуг. Ми автоматизу╓мо, — а значить, полегшу╓мо ╕ прискорю╓мо процеси оформлення паспортних документ╕в для населення. Для цього, власне, ╕ створен╕ центри «Паспортний серв╕с».
Допомагаючи служб╕ ╕ людям, ми одночасно наповню╓мо державний бюджет.
— Що собою представляють ц╕ центри?
— Це — повноц╕нн╕ сучасн╕ оф╕си для обслуговування велико╖ к╕лькост╕ людей, як╕ працюють за принципом самоокупност╕. Центри обслуговування громадян «Паспортний серв╕с» створен╕ за ╓вропейськими стандартами, мають систему електронно╖ черги, продуману лог╕стику руху людських поток╕в, спец╕альн╕ терм╕нали для оплати послуг. Тут можна пройти ╕ вс╕ «супутн╕» процедури — фотографування, зняття в╕дбитк╕в пальц╕в, коп╕ювання ориг╕нал╕в документ╕в. Все це, як ╕ зручна процедура формування пакета документ╕в, зокрема можлив╕сть оплати необх╕дних рахунк╕в на м╕сц╕, дозволя╓ людям швидко ╕ комфортно пройти необх╕дн╕ формальност╕.
— Ск╕льки коштують так╕ послуги?
— Послуги центру коштують 250 гривень. Хочу п╕дкреслити, що в╕дв╕дувач сам вир╕шу╓, користуватися йому послугами чи н╕. У кожному нашому центр╕ при вход╕ великими л╕терами позначений перел╕к адрес п╕дрозд╕л╕в м╕грац╕йно╖ служби, куди людина може подати документи, минаючи наш «Паспортний серв╕с». Б╕льше того, при запис╕ людини в електронну чергу ╖й також пов╕домля╓ться ця ╕нформац╕я.
— Ск╕льки кл╕╓нт╕в на день може обслуговувати, наприклад, Ки╖вський центр?
— Пропускна здатн╕сть Центру на Бульвар╕ Шевченка, 27, становить 350-400 ос╕б на день. Працю╓ центр з 9.00 до 20.00 без об╕ду 6 дн╕в на тиждень. Тут вт╕лена ╕дея «фронт-» ╕ «бек-оф╕су», що дозволя╓ ╕золювати кл╕╓нта в╕д чиновника, який прийма╓ р╕шення про видачу закордонного паспорта. Також пост╕йна в╕деоф╕ксац╕я вс╕х процес╕в повн╕стю виключа╓ так звану «корупц╕йну складову».
— До вас на прийом можна записатися через ╤нтернет?
— Ми в╕дмовилися в╕д практики, коли запис зд╕йснювався через ╤нтернет, оск╕льки виникали проблеми м╕ж цими людьми ╕ тими, хто приходив до нас у порядку «живо╖ черги». Тепер для того, щоб скористатися нашими послугами, людин╕ потр╕бно просто прийти в наш оф╕с. В╕н отриму╓ квиток ╕з номером в електронн╕й черз╕ ╕ чека╓, коли на табло висв╕титься його номер. З цього моменту почнеться процедура оформлення.
На обслуговування одн╕╓╖ людини, тобто консультац╕ю, оформлення, зняття ╕ введення б╕ометричних даних, ╕де приблизно 20 хвилин. Цьому сприя╓ використання системи ╕нформац╕йного обм╕ну та наявн╕сть плат╕жних терм╕нал╕в. Коли документ готовий, на моб╕льний телефон кл╕╓нта приходить СМС ╕з запрошенням його забрати. Сл╕д зазначити, що у нас нема╓ «спец╕альних» дн╕в для прийому або видач╕ документ╕в. ╤ те, й ╕нше людина може зробити у зручний для себе час.
— Ск╕льки коштують нов╕ паспорти?
— З 1 с╕чня оформляються нов╕ паспорти з електронним ч╕пом ╕ без нього. Без урахування ком╕с╕╖ банку ц╕на паспорта з електронним нос╕╓м, на виготовлення якого йде 20 робочих дн╕в, становить 518 гривень 15 коп╕йок (плюс 250 за послуги центру), без ч╕п╕в — 461,15 (плюс 250). Наш╕ центри з 12 до 29 с╕чня прийняли понад 17 тисяч заявок. «Паспортним серв╕сом» видано вже понад 2000 закордонних паспорт╕в нового зразка.
— Як╕ ще послуги нада╓ центр?
— ╢ послуги з проставлення апостиля, тобто з легал╕зац╕╖ документ╕в за кордоном. Можна оформити страховий пол╕с, скористатися послугами нотар╕уса, зробити переклад на ╕ноземну мову. У центр╕ ╓ безкоштовний доступ в ╤нтернет, працю╓ система кондиц╕онування, саме на забезпечення такого комфорту ╕ йде частина грошей, як╕ кл╕╓нти оплачують за наш╕ послуги.
— Ск╕льки таких центр╕в працю╓ у наш╕й кра╖н╕?
— Ки╖вський «Паспортний серв╕с» був в╕дкритий у серпн╕ 2013 року. Так╕ ж центри д╕ють поки в 18 областях Укра╖ни. З ╖хн╕м розташуванням можна ознайомитися на сайт╕. Цього року плану╓мо в╕дкрити так╕ центри в ус╕х областях Укра╖ни.
— Зв╕дки беруться твердження, що в Укра╖н╕ ц╕на на закордонний паспорт завищена?
— Так, так╕ спекуляц╕╖ час в╕д часу з’являються в прес╕. Напевно, це в╕дображення корупц╕йних ╕ дорогих схем, як╕ ╕снували навколо видач╕ закордонних паспорт╕в до нашо╖ появи.
Я б сказав, що ц╕на, яку ми пропону╓мо заплатити кл╕╓нтам за наш╕ послуги, ╓ об╜рунтованою й абсолютно посильною для тих, хто ви╖жджа╓ за кордон. До того ж, за словами експерт╕в, варт╕сть б╕ометричного паспорта в Укра╖н╕ ╓ найнижчою, пор╕вняно з сус╕дн╕ми кра╖нами. Наприклад, у Груз╕╖ такий паспорт кошту╓ 44 ╓вро, у Литв╕ — 43 ╓вро, у Польщ╕ — 32 ╓вро.

Ян╕на ЛЕМЕШЕНКО
м. Ки╖в


ТАЛАНОВИТА ЮНА П╤АН╤СТКА З КРИМУ ОДН╤╢Ю З ПЕРШИХ ОТРИМАЛА Б╤ОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ

В Укра╖н╕ трива╓ процес видач╕ б╕ометричних паспорт╕в. Одн╕╓ю з перших такий паспорт отримала талановита укра╖нка з анексованого Рос╕╓ю Криму Христина Михайличенко. Вона була ╓диною дитиною серед запрошених на урочистому врученн╕ б╕ометричних паспорт╕в «громадянам, як╕ зробили внесок у розвиток ╕ зм╕цнення держави».
Першим новий документ отримав Президент Укра╖ни Петро Порошенко. Сл╕дом за ним б╕ометричн╕ паспорти видали актив╕стам Майдану, д╕ячам культури ╕ мистецтв.
За словами Президента, введення б╕ометричних паспорт╕в громадян Укра╖ни для ви╖зду за кордон – це ключовий крок до запровадження безв╕зового режиму з кра╖нами ╢С. «Цього кроку ╢С чека╓ в╕д Укра╖ни для того, щоб надати нам безв╕зовий режим», – процитувала промову Президента п╕д час вручення паспорт╕в прес-служба Глави держави.
Кожному ╕з запрошених також надавалося слово. Христина, яка на початку цього року здобула перемогу на м╕жнародному конкурс╕ п╕ан╕ст╕в у Голланд╕╖, в свою чергу, запевнила, що на будь-якому концерт╕ або конкурс╕ представлятиме «т╕льки Укра╖ну, т╕льки свою кра╖ну ╕ сво╓ м╕сто – Ки╖в».
«Я рада, що у мене з’явився паспорт, тому що коли мама в╕дкривала в╕зу до Голланд╕╖, це забрало багато часу, ╕ було дуже складно. Тепер можу ╖здити в ╢вропу, куди захочу ╕ коли захочу, не в╕дкриваючи в╕зи», – зазначила Христина у коментар╕ сайту «Крим.Реал╕╖».
Також талановита п╕ан╕стка висловила вдячн╕сть Адм╕н╕страц╕╖ та Президенту Укра╖ни за запрошення ╕ вручення паспорта.
«Крим.Реал╕╖» розпов╕дали, що п╕сля так званого референдуму в Криму Христина з родиною пере╖хала в Ки╖вську область.
Вона розум╕╓ причину пере╖зду сво╓╖ с╕м’╖ на материкову частину Укра╖ни. «Ми пере╖хали п╕сля референдуму, бо там вже не наше життя, яке було ран╕ше. Ми вважа╓мо себе укра╖нцями ╕ не хочемо жити в чуж╕й кра╖н╕, хочемо жити у сво╖й кра╖н╕. Нам там було непри╓мно перебувати, ╕ тому ми вир╕шили зробити такий величезний крок у нове життя».
Христина з╕зналася, що дуже суму╓ за бабусею ╕ д╕дусем, з якими не бачилася вже 5 м╕сяц╕в, за друзями, сус╕дами, однокласниками, з якими грала.
«Хот╕лося б, щоб всього цього не в╕дбулося. Ось так, за одну н╕ч. Ми взагал╕ не збиралися пере╖жджати. Хот╕лося б, щоб Крим став Укра╖ною», – сказала юна п╕ан╕стка.


ПОЛЬСЬКА ВЛАДА ВИЗНА╢ УКРА╥НСЬКИЙ Б╤ОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ
Новий укра╖нський б╕ометричний паспорт ╓ чинним документом, ╕ польська влада його визна╓ при оформленн╕ шенгенсько╖ в╕зи. Про це Рад╕о «Свобода» пов╕домив представник МЗС Польщ╕ Анджей Крентовський.
«Укра╖нський б╕ометричний паспорт уже визнаний польською владою. Вже нема╓ ц╕╓╖ проблеми. Проблема була один день, можливо, але тепер ╖╖ нема╓», – зазначив в╕н.
У МЗС Укра╖ни також пов╕домили, що проблем з б╕ометричними паспортами уже нема╓. Ран╕ше користувач╕ соцмереж пов╕домляли, що генеральне консульство Польщ╕ в Харков╕ в╕дмовлялося видавати шенгенську в╕зу в новий б╕ометричний паспорт. Про те, що деяк╕ посольства кра╖н шенгенсько╖ зони в╕дмовлялися приймати в╕д громадян Укра╖ни б╕ометричн╕ документи для оформлення в╕з, також пов╕домляли експерти.
Зокрема, за словами голови правл╕ння Укра╖нського ╕нституту м╕жнародно╖ пол╕тики Ростислава Томенчука, станом на 2 лютого за б╕ометричними паспортами неможливо в╕дкрити шенгенськ╕ в╕зи. Проблема в тому, що кожне консульство повинно мати бланк б╕ометричного паспорта як зразок. Однак МЗС не передало достатньо╖ к╕лькост╕ паспорт╕в посольствам, зазначив Р. Томенчук.
З 12 с╕чня цього року укра╖нц╕ почали подавати документи для отримання б╕ометричного паспорта. Затримка з виготовленням б╕ометричних паспорт╕в – головна перешкода для скасування ╢вросоюзом в╕з для укра╖нц╕в, зазначають у МЗС.

КРИМЧАНИ ОТРИМУЮТЬ Б╤ОМЕТРИЧН╤ ПАСПОРТИ
За результатами мон╕торингу Представництва Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим 86 громадян Укра╖ни, як╕ заре╓строван╕ на тимчасово окупованому кримському п╕востров╕, отримали в Херсонськ╕й област╕ б╕ометричн╕ паспорти для ви╖зду за кордон.
Загалом лише на територ╕╖ Херсонсько╖ област╕ станом на 14 лютого 2015 року територ╕альними п╕дрозд╕лами м╕грац╕йно╖ служби Укра╖ни мешканцям Криму видано 5857 паспорт╕в громадянина Укра╖ни для ви╖зду за кордон.
Запровадження б╕ометричних паспорт╕в громадян Укра╖ни для ви╖зду за кордон ╓ ключовим фактором введення безв╕зового режиму з кра╖нами ╢С.
Права громадян, як╕ проживають на тимчасово окупован╕й територ╕╖, на отримання документ╕в, що п╕дтверджують громадянство Укра╖ни, визначен╕ Законом Укра╖ни «Про забезпечення прав ╕ свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни».

ОТРИМАННЯ СВ╤ДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ ГРОМАДЯНИНА УКРА╥НИ
Громадяни Укра╖ни, як╕ проживають на тимчасово окупованому п╕востров╕ Крим, мають право отримати св╕доцтво про народження громадянина Укра╖ни. Оформити документ можна в╕льно, звернувшись на материков╕й частин╕ Укра╖ни до в╕дд╕л╕в державно╖ ре╓страц╕╖ акт╕в цив╕льного стану (РАЦС).
Для отримання св╕доцтва про народження одному з батьк╕в необх╕дно надати так╕ документи:
— паспорт громадянина Укра╖ни одного з батьк╕в або близького родича;
— коп╕ю паспорта громадянина Укра╖ни другого з батьк╕в;
— св╕доцтво про шлюб (за наявност╕);
— ОРИГ╤НАЛ медично╖ дов╕дки про народження дитини (дов╕дка вида╓ться в медичному заклад╕, де приймаються пологи).
У випадку, якщо батьки мають р╕зн╕ пр╕звища або перебувають у цив╕льному шлюб╕, ╖хня присутн╕сть при оформленн╕ св╕доцтва у в╕дд╕л╕ РАЦС ╓ обов’язковою.
Отримати св╕доцтво про народження може ╕ близький родич. Йому необх╕дно мати паспорт громадянина Укра╖ни, коп╕╖ паспорт╕в громадянина Укра╖ни батьк╕в та вищевказан╕ документи.

ОТРИМАННЯ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРА╥НИ
Мешканц╕ Криму, яким виповнилося 16 рок╕в, мають право отримати паспорт громадянина Укра╖ни за умови наявност╕ св╕доцтва про народження, виданого органами ре╓страц╕╖ акт╕в цив╕льного стану Укра╖ни.
В╕дпов╕дно до чинно╖ Постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 4 червня 2014 року за № 289 «Про затвердження Порядку оформлення документ╕в, що п╕дтверджують громадянство Укра╖ни, посв╕дчують особу чи ╖╖ спец╕альний статус, громадянам, як╕ проживають на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни» оформлення ╕ видача паспорта громадянина Укра╖ни зд╕йсню╓ться територ╕альними п╕дрозд╕лами ДМС за м╕сцем звернення одного з батьк╕в дитини, як╕й виповнилося 16 рок╕в.
Для цього необх╕дн╕ так╕ документи:
— паспорт громадянина Укра╖ни одного з батьк╕в;
— коп╕я паспорта громадянина Укра╖ни другого з батьк╕в;
— св╕доцтво про народження дитини укра╖нського зразка;
— виписка з домово╖ книги або дов╕дка про склад с╕м’╖;
— дв╕ фотокартки розм╕ром 3,5 х 4,5 см (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконан╕ з одного негатива, ╕з зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, виготовлен╕ на тонкому б╕лому або кольоровому фотопапер╕ без кутика; для громадян, як╕ пост╕йно носять окуляри, обов’язкове фотографування в окулярах).
Для отримання паспорта громадянина Укра╖ни батьки – представники дитини, як╕й виповнилося 16 рок╕в, можуть без не╖ звернутися до територ╕ального п╕дрозд╕лу Державно╖ м╕грац╕йно╖ служби Укра╖ни.
За додатковими роз’ясненнями та наданням юридично╖ допомоги просимо звертатися до Представництва Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим за адресою: м╕сто Херсон, проспект Ушакова, 42, або телефонувати за номером: +38(0552) 49-59-39.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14776

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков