Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2015
ГРАБ╤Ж

В╕д «кримнашу» - до «намкришу»...

У КРИМУ – АПОФЕОЗ «РОС╤ЙСЬКИХ СТАНДАРТ╤В»

Днями в Криму «самооборона» завершила рейдерське захоплення Бахчисарайсько╖ райспоживсп╕лки. 5 лютого в С╕мферопол╕ вони «нац╕онал╕зували» приватн╕ п╕дпри╓мства на Кубанському ринку. Озбро╓н╕ люди в камуфляж╕ ╕ масках ув╕рвалися й вигнали власник╕в ПП «Бережний», яке волод╕╓ мережею магазин╕в «Везунчик». Рейдерського захоплення зазнала також ф╕рма «Кримський султан». У Феодос╕╖ «в╕джали» п╕дпри╓мство «Феодос╕я-курорт». На найближч╕й сес╕╖ «держради» плану╓ться «нац╕онал╕зац╕я» компан╕╖ «Укртелеком».
П╕сля анекс╕╖ Криму серед жертв бандитсько╖ «нац╕онал╕зац╕╖», що проводиться «особистою арм╕╓ю Аксьонова», тобто «самообороною», виявилися ДТЕК «Крименерго», сотн╕ торговельних ╕ промислових п╕дпри╓мств, банки, готел╕, суднобуд╕вн╕ заводи, ферми, заправн╕ станц╕╖, хл╕бокомб╕нати, земля, нав╕ть комплекс буд╕вель Ялтинсько╖ к╕ностуд╕╖ та багато ╕ншого.
Вс╕ ц╕ под╕╖ складаються в ╓диний ╕ нин╕ ╕нтенсивний процес пограбування економ╕ки Криму в ╕нтересах державних ╕ приватних структур нин╕шньо╖ Рос╕╖. ╤ якщо анекс╕я самого п╕вострова, його п╕дпри╓мств, його земл╕, надр ╕ шельфу разом з «Чорноморнафтогазом» – це був перший етап пограбування Рос╕╓ю сп╕льно з кримськими сепаратистами держави Укра╖на, проти якого кримчани не протестували, хоча тод╕, у березн╕, ╕ могли висловлювати протест, то тепер настав другий етап – пограбування вже самих кримчан, проти якого вони вже не в змоз╕ протестувати, як ╕ протистояти йому.
Справа в тому, що жодним ╕з рос╕йських закон╕в такий акт, як «нац╕онал╕зац╕я», в повноваженнях жодного з орган╕в кримсько╖ влади не передбачений, ╕, по сут╕, це — просто незаконне бандитське пограбування, за фактами якого прокуратура ма╓ порушувати крим╕нальн╕ справи. Але мовчить прокуратура не т╕льки в Криму, але й у Москв╕. Л╕дер кримських комун╕ст╕в Леон╕д Грач звернувся до Володимира Пут╕на з листом, в якому просить його «приструнити» «самооборону», але експерти вважають, що справжня мета цього листа прагнення Грача «засв╕титися» перед Пут╕ним, щоб той знав, що ╓ в Криму такий д╕яч, адже Грач з його досв╕дом не може не розум╕ти, що Пут╕н про «самооборону» все зна╓, ╕ грабу╓ вона з його в╕дома.
П╕дтверджу╓ться правило – чуж╕ територ╕╖ анексують не для того, щоб створити ╖хн╕м мешканцям райське життя, а виключно для того, щоб грабувати ╖х у власних ╕нтересах. ╤накше, нав╕що ж Москв╕ знадобився Крим? Не для того ж, щоб обсипати грошима та ╕мперською ласкою? «Сп╕кер» «Держради Криму» Володимир Константинов уже к╕лька тижн╕в не повторю╓ фразу, яку ран╕ше говорив до м╕сця ╕ не до м╕сця: «Кримчанам варто звикати до нових рос╕йських стандарт╕в». Тепер в╕н «соромиться» це говорити, тому, що розум╕╓ – суть «нових рос╕йських стандарт╕в» кримчани вже усв╕домили – це в╕дверте пограбування роб╕тник╕в, старих, малих, чолов╕к╕в, ж╕нок, д╕тей, ус╕х, хто потрапить п╕д руку. Зараз саме апофеоз цього грабунку.
З 1 с╕чня 2015 року, коли окупац╕йна влада декларувала перех╕д Криму на рос╕йське законодавство, грабунок посилився ╕ набув нових форм. У старому роц╕ Аксьонов ╕ Константинов ще хизувалися заявами про те, що в Криму п╕двищен╕ зарплати ╕ пенс╕╖, буде безкоштовною медицина. З нового року вони скинули ╕ цей «ф╕говий листок» – у л╕карнях зарплата л╕кар╕в знизилася на дв╕ третини, що нижче прожиткового м╕н╕муму, тому в медицин╕ знову ввели в практику платн╕ послуги ╕ «благод╕йн╕ фонди», саме те, за що «геро╖ кримсько╖ весни» «критикували» укра╖нських «фашист╕в».
На стар╕ форми «нелегального самоф╕нансування», по сут╕, незаконних побор╕в з батьк╕в за т╕ чи ╕нш╕ осв╕тн╕ послуги, довелося перейти ╕ вчителям. Якщо ще в 2014 роц╕ «рос╕йська» зарплата вчителя з╕ стажем роботи в 20 рок╕в становила 17 тисяч рубл╕в, що само собою нижче середнього достатку, то п╕сля Нового року пенс╕онерам, л╕карям, вчителям у Криму затримали виплату зарплати практично на м╕сяць, б╕льше того, вчител╕, наприклад, отримали т╕льки по 5-6 тисяч рубл╕в.
Причину затримки та зниження довго камуфлювали, брехали, що, мовляв, стався зб╕й в якихось там комп’ютерних програмах, але пот╕м пояснили просто ╕ дох╕дливо – грошей у бюджет╕ нема╓. ╤ це незважаючи на те, що, як сказав на м╕сцевому телеканал╕ голова одн╕╓╖ ╕з с╕мферопольських Сп╕лок п╕дпри╓мц╕в Борис Лур’╓, рос╕йськ╕ податки виявилися в 4 рази вищими за колишн╕ укра╖нськ╕.
За час окупац╕╖ Криму Рос╕я не в╕дновила ╕ не переоснастила жодного кримського п╕дпри╓мства, багато з них змушен╕ були зупинити свою д╕яльн╕сть. Наприклад, зазнали краху кримськ╕ рибколгоспи та ╖хн╕ об’╓днання, що займаються рибальством ╕ переробкою риби. Вони були змушен╕ закритися, бо в Криму набули чинност╕ нов╕ правила рибальства, ╕ ведення б╕знесу для рибодобувних компан╕й стало невиг╕дним. Промислов╕сть скоротила виробництво в р╕зних сегментах в╕д 40 до 90%.
З причини неможливост╕ вести б╕знес з Криму вже змушен╕ були п╕ти близько 100 тисяч п╕дпри╓мц╕в. За час перех╕дного пер╕оду в Криму значно скоротилася к╕льк╕сть ╕ндив╕дуальних п╕дпри╓мц╕в, пов╕домив на прес-конференц╕╖ в «Ск╕ф-Мед╕а» президент Торгово-промислово╖ палати Криму Олександр Басов. За його словами, якщо на початок 2014 року на п╕востров╕ нараховувалося близько 120 тисяч ╕ндив╕дуальних п╕дпри╓мц╕в, то на початок 2015 ╖х залишилося 24-25 тис. «Тобто малий б╕знес скоротився в 5 раз╕в», – п╕дсумував Басов.
Р╕зн╕ штрафи ╕ побори, з яких форму╓ться бюджет для вчител╕в ╕ л╕кар╕в, також у 2-4 рази вищ╕ за укра╖нськ╕. Як пов╕домив директор п╕дпри╓мства «АМТЕК ЛТД» Олександр Аматун╕, «сьогодн╕ майже вс╕ п╕дпри╓мства Криму перейшли на нову, рос╕йську систему бухгалтерського обл╕ку. ╤ бухгалтери зв╕льняються, бо за новими правилами вони мають в╕дпов╕дальн╕сть в божев╕льних штрафах, 40-50 тисяч – за те, що несво╓часно надали один якийсь пап╕рець, якийсь зв╕т».
Ще у кв╕тн╕ 2014 року Серг╕й Аксьонов говорив, що за р╕к бюджет Криму за рахунок рос╕йських субсид╕й зб╕льшиться вдв╕ч╕. Сьогодн╕ депутати С╕мферопольсько╖ м╕ськради затвердили бюджет м╕ста на 2015 р╕к, який в 3,5 рази менший, н╕ж був за Укра╖ни. Так, бюджет С╕мферополя на 2014 р╕к, затверджений у с╕чн╕ 2014 року, становив 1,4 м╕льярда гривень. Бюджет С╕мферополя на 2015 р╕к, який був ухвалений 25 грудня 2014 року, становить 1,48 м╕льярда рубл╕в. При курс╕ валют 1 грн. до 3,5 руб. зрозум╕ло, що бюджет столиц╕ Криму в склад╕ Рос╕╖ приблизно в 3,5 рази менший, н╕ж був у склад╕ Укра╖ни. А якщо ж перевести бюджет С╕мферополя в долари, то вийде що укра╖нський бюджет у 2014 роц╕ (з розрахунку за тод╕шн╕м курсом 1 до 8) становив приблизно 175,5 м╕льйона долар╕в, а рос╕йський в 2015 роц╕ (з розрахунку за курсом на момент ухвалення 1 до 52) склада╓ приблизно 28,5 м╕льйона долар╕в. Тобто майже в 6,5 раз╕в менше! А якщо перерахувати за сьогодн╕шн╕м курсом, то тепер бюджет С╕мферополя вже становить приблизно 22,5 м╕льйона долар╕в.
Затверджений «Держрадою» бюджет Криму в 75 м╕льярд╕в рубл╕в, про який Володимир Константинов говорив, що «такого бюджету в Криму ще н╕коли не було», насправд╕ при перерахунку в долари ╕ з урахуванням ц╕н на сировину, товари та послуги, як╕ виросли в к╕лька раз╕в, виявля╓ться меншим за колишн╕й укра╖нський бюджет в 4 м╕льярди гривень, ╕ в╕дпов╕дно при його реал╕зац╕╖ роб╕т ╕ послуг для кримчан буде закуплено значно менше, н╕ж ран╕ше. Сьогодн╕ кримськ╕ чиновники, в╕дчуваючи деф╕цит плат╕жних засоб╕в, виправдовуються тим, що, мовляв, «грош╕ ╓, але треба т╕льки вм╕ти ╖х взяти», приховуючи той факт, що сьогодн╕ вся Рос╕я змушена жорстко економити на всьому. Нав╕що ж було об╕цяти золот╕ гори?
Прибутки кримчан, як╕ розхвалюються владою як «вищ╕ за укра╖нськ╕», з’╖дають не т╕льки ц╕ни – наприклад, ц╕ни на продукти, одяг, побутову техн╕ку та на л╕ки в аптеках стали не пор╕внянн╕ н╕ з пенс╕ями, н╕ з зарплатами, а й г╕пер╕нфляц╕я – т╕льки п╕сля чергового тижня пад╕ння рубля куп╕вельна спроможн╕сть кримчан, яким насильно впровадили рос╕йськ╕ грош╕, впала вдв╕ч╕. Якщо в Радянському Союз╕ за 1 «с╕ренький» рубль можна було купити 6 буханок хл╕ба за 15 коп╕йок ╕ ще 10 коробок с╕рник╕в, то сьогодн╕ у рос╕йсько╖ сотн╕ куп╕вельна спроможн╕сть менша, н╕ж у того рубля. За 100 рубл╕в можна купити т╕льки 4 буханки хл╕ба «П╕вденний» по 21 рублю ╕ дв╕ коробки с╕рник╕в. А ц╕ни на будматер╕али, наприклад, виросли в╕дразу в 7-8 раз╕в.
Севастопольськ╕ журнал╕сти вир╕шили провести експеримент ╕ на практиц╕ з’ясувати, що можна купити на велику рос╕йську купюру в 1000 рубл╕в. Об╕йшовши к╕лька супермаркет╕в ╕ вибираючи продукти не дорог╕ ╕мпортн╕, а виключно рос╕йського виробництва, через що вони мали б прийнятну ц╕ну, експериментатори д╕йшли висновку, що з придбаних на 1000 рубл╕в продукт╕в можна приготувати лише першу страву ╕ половину друго╖, а на гарн╕р грошей вже не вистача╓. Значна сума в 3000 рубл╕в була витрачена на придбання набору продукт╕в, яких середн╕й севастопольськ╕й с╕м’╖ з трьох ос╕б вистачить лише на два-три дн╕ нормального харчування без особливих виверт╕в. Тобто т╕льки на харчування така с╕м’я ма╓ витратити не менше 30 тисяч рубл╕в на м╕сяць. Вони д╕йшли висновку, що м╕стична купюра в 1000 рубл╕в перетворю╓ться на одиницю ефемерну ╕ швидко зника╓ при звичайному поход╕ в магазин. А ще ╓ комунальн╕ платеж╕, необх╕дн╕сть купувати одяг, оплачувати культурн╕, осв╕тн╕ та медичн╕ послуги, про╖зд у транспорт╕, розваги. На все це у середньо╖ с╕м’╖ просто нема╓ грошей.
Одна з кримчанок на ╕нтернет-форум╕ з╕зна╓ться: «Т╕льки що з «АТБ». Я туди б╕льше не ходок. Кримське молоко в╕д 44. Ол╕я за 950 мл — 99 рубл╕в. Банани — 119. А колись один з найдешевших магазин╕в був». ╤нший покупець пише: «У С╕мферопол╕ картопля — 25-30, м’ясо в середньому — 450, цибуля, морква — 18-21, молоко — 50, яйця — 60-75, ол╕я — 60-70, про що дал╕ говорити? Поруч у Херсон╕ картопля — 1-1,5 гривн╕, м’ясо — 50 грн.».
Багато товар╕в ╕ послуг стають просто недоступними. Так, наприклад, варт╕сть навчання в автошколах Криму пор╕вняно з показниками минулого року зросла в п’ять ╕ б╕льше раз╕в. Якщо за Укра╖ни варт╕сть навчання в кримськ╕й автошкол╕ вод╕╖в категор╕╖ «В» коштувала 1700-2500 гривень (4700-6900 рубл╕в), то зараз варт╕сть навчання вар╕ю╓ться в╕д 25 до 32 тисяч рубл╕в плюс вимагають ще оплатити 100-112 л╕тр╕в бензину, який н╕бито використову╓ться при навчанн╕ вод╕нню.
При всьому цьому окупац╕йна влада робить вигляд, що бореться з╕ зростанням ц╕н. Аксьонов пов╕домля╓, що буде запроваджене державне регулювання ц╕н. Для видимост╕ в╕н доручив контролювати ц╕ни... прокуратур╕, хоча в ринковому сусп╕льств╕ таких повноважень у прокуратури ╕ бути не може. Перев╕ривши к╕лька торгових точок, «прокурор Криму» Натал╕я Поклонська оголосила, що ц╕ни зросли на... 30-90%, хоча нав╕ть за результатами рос╕йських перев╕рок вони п╕днялися в середньому на 687%!

Олесь ЧЕРЕМШИНА,
кримський оглядач

На фото: «Самооборона» в захопленому прим╕щенн╕, Бахчисарай, лютий 2015 року

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14717

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков