Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3175)
З потоку життя (6386)
Душі криниця (3502)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1499)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1671)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ТРЕБА РОЗБИРАТИ»: ВЧЕНИЙ ЗАБИВ НА СПОЛОХ ЧЕРЕЗ КРИМСЬКИЙ М╤СТ
Кримський м╕ст виклика╓ прос╕дання р╕вня Керченсько╖ протоки, що зменшу╓ глибину фарватеру та ╓...


НАШ ФУТБОЛ В РЕЖИМ╤ ДИВА
╤сторичну перемогу зб╕рно╖ Укра╖ни на чемп╕онат╕ св╕ту U-20 необх╕дно кап╕тал╕зувати.


МАЙСТРИН╤ ТЕРНОП╤ЛЬЩИНИ ВИШИВАЮТЬ СОРОЧКУ ДЛЯ БАЛУХА
За словами зав╕дувачки методичного сектора музею Натал╕╖ Николин, в╕дшиватимуть в╕зерунки ╕з...


«КРИМСЬКИЙ Д╤М» ЗАПУСКА╢ КАМПАН╤Ю З╤ ЗБОРУ СВ╤ДЧЕНЬ ПРО ДЕПОРТАЦ╤Ю
"Кримський д╕м" у Ки╓в╕ запуска╓ масовий проект "Тамирлар" (Кор╕ння) з╕ збору в╕део з╕...


ЗАГИНУВ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ДМИТРО ТИМЧУК
46-р╕чного нардепа в╕д фракц╕╖ "Народний фронт" знайшли у його квартир╕ в Ки╓в╕ мертвим з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2015
НАВ╤ЩО ПУТ╤НУ «ВОРОГИ НАРОДУ»

Арешт у Вязьм╕ багатод╕тно╖ матер╕ Св╕тлани Давидово╖, яку звинувачують у державн╕й зрад╕ за дзв╕нок в укра╖нське посольство, демонстру╓, що Рос╕я поверта╓ться нав╕ть не в знайоме багатьом громадянам ц╕╓╖ кра╖ни радянське минуле, а у стал╕н╕зм, у 1937 р╕к. У час, коли ворогом народу м╕г бути оголошений кожен, хто вчинив «неправильний», на думку чек╕ст╕в, вчинок – або взагал╕ н╕чого не робив.
У брежн╓вський час все ж таки було ╕накше. Влада боролася з пол╕тичними актив╕стами, але в шпигунств╕ наважувалася звинуватити т╕льки тих ╕з них, хто мав допуск до секретно╖ ╕нформац╕╖ ╕ хоча б теоретично м╕г пов╕домити щось справд╕ ц╕нне ╕ важливе. Так було ╕ в пут╕нськ╕ роки.
Звинувачення у державн╕й зрад╕ – не перше. Проте дос╕ ф╕гурантами под╕бних справ ставали люди, що мали допуск до секретно╖ ╕нформац╕╖. Н╕чим под╕бним домогосподарка Св╕тлана Давидова не волод╕ла. Вона просто побачила, що в╕йськова частина, яка перебува╓ б╕ля ╖╖ будинку, спорожн╕ла, почула розмову в маршрутному такс╕ одного з оф╕цер╕в ц╕╓╖ частини – в╕н, до реч╕, розпов╕дав про сво╓ майбутн╓ в╕дрядження на в╕йну в людному м╕сц╕ – ╕ под╕лилася сво╖ми сумн╕вами з посольством Укра╖ни. Вона н╕чого спец╕ально не вп╕знавала, не вистежувала, не п╕дслуховувала. Кожен ╕з журнал╕ст╕в отриму╓ десятки схожих пов╕домлень у соц╕альних мережах ╕з ус╕х к╕нц╕в Рос╕╖. Адже в ц╕й кра╖н╕ живуть м╕льйони людей, як╕ ненавидять в╕йну ╕ Пут╕на ╕ зневажають сво╖х збожевол╕лих сп╕вв╕тчизник╕в.
Давайте пораху╓мо: нав╕ть якщо рейтинг рос╕йського президента д╕йсно такий високий, як пов╕домля╓ нам рос╕йська ж соц╕олог╕я, то за бортом любов╕ до Пут╕на залиша╓ться – за к╕льк╕стю населення – ц╕ла ╓вропейська кра╖на. Власне, саме жителям ц╕╓╖ «кра╖ни», а не 85 в╕дсоткам зомбованих належить зм╕нити Рос╕ю ╕ керувати нею п╕сля неминучого краху режиму.
Але тод╕ нав╕що ж заарештовувати Давидову? Щоб залякати ╕нших? Щоб показати, що все прослухову╓ться, прогляда╓ться, запису╓ться – ╕ тепер дорога в╕д антиво╓нного протесту до в’язниц╕ – буквально к╕лька крок╕в? Ще раз нагадаю: звинувачення Давидово╖ необ╜рунтоване, вона не могла н╕чого видати, бо не знала н╕чого секретного ╕ не жила в закритому м╕ст╕.
Думаю, все це – початок повернення до ГУЛАГу. Потр╕бно розум╕ти, що в оточенн╕ Пут╕на з╕бралися люди, впевнен╕, що найефективн╕ша економ╕ка – таб╕рна. Ц╕ люди д╕йсно захоплюються Стал╕ним. Так, поки у них була дорога нафта, вони могли об╕йтися без табор╕в. Але тепер, коли грошей нема╓, вони зовс╕м не думають про реформи. Вони думають про табори.
Якщо рос╕яни «проковтнуть» справу Давидово╖, вже незабаром заарештовувати ╕ саджати стануть вс╕х ╕ кожного. Когось за неправильний пост у соц╕альн╕й мереж╕. Когось за дзв╕нок не туди. Когось за непатр╕отичну розмову на вулиц╕. Когось через св╕дчення сус╕да. А когось просто так. Сестру мо╓╖ бабус╕ у 1937 роц╕ виключили з комсомолу просто тому, що вона була в лазн╕ в один час з ╕ншою ж╕нкою – «ворогом народу». Вона н╕чого не говорила ╕ н╕куди не телефонувала. Вона просто милася. Вт╕м, на т╕ часи ╖й ще дуже пощастило...
Так за к╕лька рок╕в рос╕йське сусп╕льство знову розд╕литься на тих, хто сидить, ╕ тих, хто охороня╓, — кра╖ну ув’язнених ╕ наглядач╕в. Таким був Радянський Союз. Рос╕я, до реч╕, залишилася такою схожою на нього тому, що виживали насамперед наглядач╕ ╕ донощики – ╕ вони виховували д╕тей ╕ онук╕в в╕дпов╕дно до свого мистецтва «виживання». Сам Пут╕н – з тако╖ родини. ╤ б╕льш╕сть його сп╕вв╕тчизник╕в – теж. А ось велика частина в’язн╕в ГУЛАГу так ╕ залишилася в сиб╕рськ╕й тайз╕.
В одному з н╕мецьких видань цими днями я бачив фотограф╕ю, присвячену юв╕лею визволення Аушв╕ца: дорога до табору знищення ╕ напис «це була Н╕меччина». Н╕мцям вдалося зрозум╕ти, який кошмар вони сотворили. А рос╕янам? Чи уявля╓те ви таку ж фотограф╕ю табору у Воркут╕ або на Соловках ╕ напис «це була Рос╕я» на перш╕й стор╕нц╕ пров╕дного рос╕йського журналу?
Саме тому, що так бути не може, Рос╕я ма╓ вс╕ шанси скотитися в ГУЛАГ.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ,
журнал╕ст ╕ пол╕тичний коментатор, оглядач Рад╕о «Свобода»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14688

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков