Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПРОСУВАТИ НАРАТИВ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ
Анекс╕я – це зм╕на юридично╖ належност╕ територ╕й. Нав╕ть якщо вона незаконна…


ОКУПАЦ╤ЙНОГО МУФТ╤Я МУСУЛЬМАН КРИМУ ЗАСУДИЛИ ДО 12 РОК╤В ТЮРМИ ЗА П╤ДТРИМКУ ЗБРОЙНО╥ АГРЕС╤╥ РФ
В╕н активно закликав кримськотатарське населення п╕вострова долучатися до лав Збройних сил РФ…


ДЕМОНТАЖ КУПОЛА УКРА╥НСЬКОГО СОБОРУ У КРИМУ:
Луб╕нець звернувся до ООН…


У КОМАНДУВАНН╤ ВМС ЗАПЕВНИЛИ, ЩО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ БУДЕ ЗРУЙНОВАНИЙ
«Ми будемо робити все можливе для того, щоб його там б╕льше не було…»


УДАР ПО ДЖАНКОЮ:
У Генштаб╕ показали в╕део запуску ракет ╕ уточнили втрати рос╕ян…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 26.12.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 26.12.2014
ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДЕПОРТАЦ╤╥ В НОВОМУ РОЦ╤?

«Покращення» по-кримськи

Правозахисники б’ють на сполох: з 1 с╕чня 2015 року, п╕сля завершення терм╕ну д╕╖ на територ╕╖ анексованого п╕вострова «перех╕дного пер╕оду», к╕лька тисяч жител╕в Криму можуть опинитися п╕д загрозою депортац╕╖.
У коментар╕ для сайту «Крим.Реал╕╖» правозахисниця Кримсько╖ польово╖ м╕с╕╖ з прав людини Олександра Криленкова зазначила, що група людей, як╕ на момент проголошення Криму частиною Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ через р╕зн╕ причини не мали або не встигли отримати документи, що дозволяють ╖м жити на територ╕╖ Укра╖ни, – громадянство, вид на проживання, – зараз стикаються ╕з серйозними труднощами при оформленн╕ свого права жити на п╕востров╕.
Серед найб╕льш уразливих виявилася група репатр╕ант╕в, як╕ пере╖хали до Криму на пост╕йне м╕сце проживання за останн╕ п╕втора року. За оц╕нками правозахисник╕в, таких людей на територ╕╖ Криму нарахову╓ться в╕д трьох до чотирьох тисяч.
«У структурах Федерально╖ м╕грац╕йно╖ служби (ФМС) людям з ц╕╓╖ категор╕╖ в усн╕й форм╕ часто говорять про те, що з 1 с╕чня щодо них може бути застосована депортац╕я, оск╕льки завершу╓ться д╕я перех╕дного пер╕оду», – розпов╕да╓ О. Криленкова з╕ сл╕в сво╖х п╕доп╕чних.
За ╕нформац╕╓ю правозахисниц╕, проблеми найчаст╕ше виникають через непрофес╕йн╕ д╕╖ представник╕в м╕грац╕йно╖ служби Рос╕╖ в Криму. Яскравою ╕люстрац╕╓ю под╕бного випадку стала ╕стор╕я родини Оксани Толмачово╖ ╕з села Ярке поле К╕ровського району, про яку «Крим.Реал╕╖» писали ран╕ше.
У с╕чн╕ 2014 року Оксана разом з чолов╕ком при╖хала до Криму з Узбекистану з метою купити нерухом╕сть. Залишивши завдаток за уподобаний будинок у К╕ровському район╕, вони по╖хали назад для того, щоб продати решту нерухомост╕ й при╖хати до Криму на пост╕йне м╕сце проживання. С╕м’я повернулася вже в травн╕ разом з д╕тьми та л╕тн╕ми батьками.
«За цей час тут почали д╕яти вже рос╕йськ╕ закони. З перших же дн╕в сп╕вроб╕тниця ФМС стала говорити нам: нав╕що ви при╖хали, у вас тут все одно н╕чого не вийде. Вона нас пост╕йно в╕дправляла у Херсонську область. Але я знайшла п╕дставу, адже батьки мо╓╖ мами були депортован╕, ╕ подала документи. Але сп╕вроб╕тники м╕грац╕йно╖ служби все одно щоразу зустр╕чали нас дуже неприв╕тно», – згаду╓ Оксана Толмачова. За ╖╖ словами, родин╕ довелося пережити к╕лька непри╓мних еп╕зод╕в за участ╕ правоохоронних орган╕в.
«Перед святом Курбан-Байрам до нас прийшов д╕льничний, склав протокол, пот╕м нас покликали до д╕льниц╕, куди ми прийшли разом з д╕тьми. Там нас протримали майже до десято╖ години вечора. Д╕льничний склав протокол, який я в╕дмовилася п╕дписувати. На що д╕льничний мен╕ сказав: «Куди ви под╕нетеся?». Тод╕ залякуванням вони змусили нас п╕дписати протокол», – розпов╕да╓ ж╕нка.
13 жовтня цього року в╕дбулося зас╕дання К╕ровського районного суду, який ухвалив р╕шення про виселення з Криму с╕м’╖, що склада╓ться з шести ос╕б. Оксана Толмачова звернулася за допомогою до правозахисник╕в. З╕ сво╓ю проблемою вона також в╕дв╕дала громадську приймальню «Держкомнацу» Криму.
«Мен╕ н╕куди було ╖хати, ╕ тому я боролася», – говорить вона.
Адвокат с╕м’╖ Ем╕ль Курбед╕нов ран╕ше пов╕домив у коментар╕ для «Крим.Реал╕╖», що з метою скасування р╕шення К╕ровського райсуду була подана апеляц╕я.
«Це р╕шення районного суду було ухвалене з порушенням норм процесуального та матер╕ального права. Зокрема, членам с╕м’╖ ставилося у провину порушення порядку ре╓страц╕╖, але за законом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ обов’язок з ре╓страц╕╖ ╕ноземних громадян покладений на приймаючу сторону».
Як п╕дсумок, наприк╕нц╕ жовтня апеляц╕йний суд Феодос╕╖ скасував р╕шення К╕ровського райсуду. Кр╕м того, за словами Оксани Толмачово╖, сп╕вроб╕тниця ФМС, яка погрожувала с╕м’╖ депортац╕╓ю, була зв╕льнена.
Разом з тим, у родини залиша╓ться низка невир╕шених проблем. Наприклад, через тривалу тяганину з ФМС батьки Толмачово╖ упродовж восьми м╕сяц╕в не можуть оформити пенс╕╖.
Однак не вс╕ под╕бн╕ ╕стор╕╖ мають в╕дносно щасливий ф╕нал. У Кримськ╕й польов╕й м╕с╕╖ розпов╕дають про одного жителя Криму без укра╖нського паспорта, який за наполегливою рекомендац╕╓ю сп╕вроб╕тник╕в м╕сцевого в╕дд╕лення ФМС ви╖хав за меж╕ п╕вострова ╕ спробував в’╖хати ще раз. При цьому, як з’ясувалося, в╕н став порушником положення, зг╕дно з яким б╕льшост╕ ╕ноземц╕в перебувати на територ╕╖ Рос╕╖ без в╕з можна т╕льки упродовж 90 дн╕в.
«Схожа доля може сп╕ткати й ╕нших ╕ноземних громадян, як╕ мали дозв╕л на проживання або дозв╕л на тимчасове проживання, хоча фактично жили в Криму роками. Укра╖нське м╕грац╕йне законодавство набагато л╕беральн╕ше за рос╕йське. Доля цих людей нас також турбу╓», – зазначили в польов╕й м╕с╕╖ з прав людини.
Правозахисники радять: вс╕ вза╓мод╕╖, листування з Федеральною м╕грац╕йною службою проводити в письмовому вигляд╕ й отримувати письмов╕ п╕дтвердження здач╕ документ╕в або отримання в╕дмов. Оск╕льки част╕ випадки усних в╕дмов, як╕ неможливо пот╕м оскаржувати в судовому порядку. У випадку, якщо сп╕вроб╕тники ФМС в╕дмовляються видавати п╕дтвердження про отримання документ╕в у письмовому вигляд╕, ╖х можна над╕слати поштою з пов╕домленням в╕дправника про отримання. При цьому не можна п╕ддаватися на вмовляння сп╕вроб╕тник╕в ФМС ви╖жджати за меж╕ Криму, наприклад, у Херсонську область, а вс╕ розгляди сл╕д проводити на територ╕╖ п╕вострова.
Нагада╓мо, ран╕ше голова «Держкомнацу» Заур Смирнов запевнив «Крим.Реал╕╖», що жорстк╕ заходи до вимушених порушник╕в рос╕йського м╕грац╕йного законодавства з-пом╕ж репатр╕ант╕в, зокрема виселення з територ╕╖ Криму, застосовуватися не будуть.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 26.12.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14506

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков