Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2014
«И КАЖДЫЙ РАЗ НАВЕК ПРОЩАЙТЕСЬ, КОГДА УХОДИТЕ НА МИГ…»

Ц╕ слова ╓ актуальними не лише тод╕, коли йдеться про дорогих вашому серцю людей, особливо сьогодн╕, оск╕льки кримське життя багате на сюрпризи. Прим╕ром, жила соб╕ була тут газета п╕д назвою «События». Нещодавно в╕дсвяткувала св╕й ще зовс╕м не сол╕дний п’ятир╕чний юв╕лей. Та й люди в н╕й працювали молод╕. Вони не потерпали в╕д ностальг╕╖, а можлив╕сть говорити про все, що хвилю╓, вважали природною, як можлив╕сть дихати. Тому ╕ завоювали чимало сердець сво╖х читач╕в.
Те, що Укра╖на – не Рос╕я, усв╕домили не одразу ╕ продовжували працювати у звичному режим╕: хвилювалися через проблеми, що можуть виникнути у кримчан з╕ св╕тлом, водою, моб╕льним зв’язком та ╤нтернетом, зауважували, що «нова» кримська влада зовс╕м не ╓ новою, нав╕ть п╕дтверджували це документально, бо виборч╕ списки складалися переважно ╕з учорашн╕х представник╕в провладно╖ Парт╕╖ рег╕он╕в ╕з доданням варяг╕в ╕з Тульсько╖ област╕, а ще – вбол╕вали через стр╕мке зростання ц╕н на продукти харчування.
Дедал╕ газета ставала все менш в╕двертою й емоц╕йною, а останн╕м часом звинуватити ╖╖ в проукра╖нськ╕й ор╕╓нтац╕╖ можна було лише через те, що, як ╕ ран╕ше, вона продовжувала друкувати програму вилученого ╕з Криму укра╖нського телебачення.
╤ ось уже понад м╕сяць, як газета зникла. Аби знала про це наперед, то зберегла хоча б один ╖╖ прим╕рник на пам’ять. Останн╕м часом, п╕сля знищення ус╕╓╖ кримськотатарсько╖ преси та зам╕ни колектив╕в деяких газет на стов╕дсотково лояльн╕ до Москви, вона стала для мене чимось схожим на прив╕т ╕з доброго минулого.
З над╕╓ю виглядала газету в к╕осках, але на мо╖ запитання к╕оскери пропонували ╕ншу, з╕ схожою назвою: «События недели: итоги и факты». ╤ я здалася. Газета виявилася як газета: про укра╖нських «силовик╕в», що бомблять мирних жител╕в Донбасу, про «н╓зал╓жную» у звичному контекст╕. Вид╕лялось видання лише дивовижною рекламою, де чомусь пропонувалося робити покупки у гривнях.
В пошуках розгадки гривневих пропозиц╕й, я з’ясувала, що «События недели» ╓ «Всеукра╖нською ╕нформац╕йно-розважальною газетою» з редакц╕╓ю у Ки╓в╕. ╤ це в той час, як з л╕та кримчани не отримують укра╖нсько╖ преси нав╕ть за передплатою, включаючи найбезневинн╕ш╕ видання, так╕, як «Порадниця».
Натом╕сть тод╕, вл╕тку, ╕ з’явилися в Криму «События недели», заре╓строван╕ також у РФ Федеральною службою. Зв╕дси ╕ рос╕йськ╕ смислов╕ штампи та правка матер╕ал╕в, як╕ на 80% ╓ запозиченими ╕з ╤нтернету (сутт╓во, що при цьому редакц╕я забороня╓ передруки без сво╓╖ письмово╖ згоди).
«События недели» — яскравий приклад того, як «укра╖нська» газета може стати здобутком «русского мира» за абсолютно╖ в╕дсутност╕ будь-яких ознак укра╖нсько╖ ментальност╕ та щонайменших в╕дголоск╕в в╕дстоювання ╕нтерес╕в Укра╖нсько╖ держави.
До реч╕, ╕ для «русского мира», який, на в╕дм╕ну в╕д Заходу, претенду╓ на особливу цноту, вона трохи нетипова. Редакц╕я намага╓ться привабити читача в╕дверто порнограф╕чними матер╕алами, як╕ шокують вульгарн╕стю ╕ прим╕тив╕змом. Скаж╕мо, в редакц╕йному матер╕ал╕ «Мужчину не заменит фаллоимитатор» на повному серйоз╕ проводиться досл╕дження, чим же згадана р╕ч, «просто жужжалка», в╕др╕зня╓ться в╕д «полноценного мужика и его орудия». Ба, виявля╓ться, «кусок пластика не может нежно поцеловать в шею». «Да, пенис должен быть большим!» — розм╕рковують редакц╕йн╕ естети. А в матер╕ал╕ «9 из 10 мужчин считают, что размер имеет значение» — вже подаються ╕ рецепти, як же його можна «наростити» та «пожвавити». Я – не прихильниця чистоплюйства, але п╕сля знайомства з такою друкованою продукц╕╓ю хочеться вимити руки.
На щастя, матер╕али в газет╕ з╕бран╕ досить неоднор╕дн╕. Але практично вс╕ з тих, що мають географ╕чну прив’язку, так чи ╕накше стосуються Криму. До реч╕, ц╕ публ╕кац╕╖ не завжди в╕дпов╕дають кримським реал╕ям ╕ викликають чимало запитань. Ось на першу полосу величезними буквами виноситься заголовок статт╕ «Рыбная отрасль на безрыбье», чим п╕дкреслю╓ться важлив╕сть публ╕кац╕╖. Вона – про ситуац╕ю з рибним промислом у Керч╕, про те, що сьогодн╕ рибалкам н╕де збувати солону хамсу, бо вв╕з в Укра╖ну, де реал╕зовувалося 90% ц╕╓╖ продукц╕╖, заборонений, у приморськ╕й Рос╕╖ ╓ своя риба, а продавати ╖╖ оптом у Москв╕ менше, н╕ж за 210 рубл╕в за к╕лограм, не виг╕дно, та ╕ «россияне ничего не знают о хамсе» (можливо, думають, що риба бува╓ лише червоною), тому ╖╖ не беруть. Якщо в╕рити написаному, то вся реал╕зац╕я хамси в╕дбува╓ться в Криму, який буквально завалений нею. То чому ж тод╕ вона кошту╓ оптом по 40-50 руб. за к╕лограм, а вроздр╕б востанн╓ бачила ╖╖ по 120? М╕ж ╕ншим, у 2012 роц╕, коли дорога в Укра╖ну ╖й була в╕дкрита, хамса не коштувала на ринку вище 10 грн., а в рибних магазинах ╖й ╕ взагал╕ золота ц╕на була 6 грн. ╤ як зрозум╕ти те, що автор пророку╓ загибель рибно╖ галуз╕ через конкуренц╕ю з рос╕янами, а варт╕сть риби дедал╕ зроста╓ ╕ вже наздогнала м’ясо? ╤ чому хамса на територ╕╖ спадко╓миц╕ Радянського Союзу кошту╓ в п’ятсот ╕ тисячу раз╕в б╕льше, н╕ж коштувала в СРСР?
Тож, як бачимо, варто в╕двол╕ктися в╕д сексу та походеньок к╕ноз╕рок, як вже «стирчать вуха» нин╕шн╕х кримських проблем, яких за рос╕йським сценар╕╓м не повинно бути. Отже, може, краще знову – в л╕жко? Бо за його межами — труднощ╕ з водою, через брак яко╖ «полностью погиб в Крыму урожай риса», у той же час, як знаменит╕ масандр╕вськ╕ вина почали перетворюватися ледь не на воду – на винний нап╕й. Чому? Та тому, що за рос╕йськими технолог╕ями, попри сво╖ найвищ╕ нагороди на м╕жнародних конкурсах, називатися винами вони не можуть, бо кр╕плен╕ не виноградним спиртом. А продаватися там, де ╖х по-справжньому ц╕нують, ╖м не дозволяють економ╕чн╕ санкц╕╖. Та ╕ дорога в Рос╕ю й у дружн╕ до не╖ кра╖ни виявля╓ться тепер набагато довшою ╕ дорожчою. Отже, експорт масандр╕вських вин впав наполовину.
То нав╕що було «депортовувати» з Криму всю незаангажовану пресу, якщо правду все одно не приховати? Сьогодн╕ розмови про «кримське покращення» вже зводяться до морального аспекту. Кореспондент «Московского комсомольца в Крыму», не залишаючись осторонь «перех╕дного пер╕оду», дода╓ публ╕кац╕╖ оптим╕зму, цитуючи чи то справжн╕х, чи то вигаданих сп╕врозмовниць: «Раньше мы думали так: в случае заварухи, пускай на Крым нападают все, кто хочет, сопротивляться и воевать за Украину мы не будем. А сейчас, если кто-то будет угрожать нам в составе России, встанем, как один, на её защиту, я первая пойду! Такой вот подъём у людей».
У когось «подъём», а хтось вже почав спускатися. ╤ не треба про в╕йну, бо, завойовуючи Крим, нашкодять не Укра╖н╕ ╕ не Рос╕╖, а буде кримчанам те, що жителям Донбасу.
А якби президентом Рос╕╖ була я, то не заохочувала б оц╕ неск╕нченн╕ вопл╕-сопл╕ навколо Криму ╕ не провокувала б тим самим емоц╕йний вибух з ╕ншого боку. А зам╕сть того, щоб боротися з «п╕дозр╕лою» пресою, придивилася б до тих, хто реально псу╓ ╕м╕дж Рос╕╖ ╕ розпалю╓ м╕жнац╕ональну ворожнечу, у той час, як на словах н╕бито з цим бореться.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14456

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков