Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2014
НА ОДН╤Й ХВИЛ╤ З КРАСОЮ

Близько двадцяти рок╕в С╕мферопольський художн╕й музей реал╕зу╓ проект «Б╕╓нале камерно╖ акварел╕», в якому поряд з кримськими майстрами пензля брали участь представники з р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни. Цього року географ╕я Х юв╕лейного конкурсу простягнулася ще дал╕ – у Рос╕ю ╕ Б╕лорусь, охопивши так╕ м╕ста, як Москва, М╕нськ, Харк╕в, Донецьк, Санкт-Петербург, ╢катеринбург, Краснодар, Новосиб╕рськ та багато ╕нших. Традиц╕йно широко демонструють глядачам сво╖ творч╕ доробки художн╕ школи С╕мферополя, Алушти, Ялти, Феодос╕╖ та Керч╕.

Всього ж техн╕ка акварельного письма об’╓днала на б╕╓нале б╕льше ста художник╕в, роботи яких – понад триста твор╕в р╕зних жанр╕в – розгорнуто в чотирьох виставкових залах музейного фл╕геля. Вже з першого погляду душа й оч╕ просто переповнюються емоц╕ями: серпанкова прозор╕сть ╕ фе╓рверк кольор╕в, легк╕сть пензля ╕ широкий д╕апазон творчих позиц╕й!
Цьогор╕чний б╕╓нале проходить п╕д ег╕дою в╕дзначення 200-р╕ччя в╕домого рос╕йського акварел╕ста ╕тал╕йського походження Лу╖дж╕ Премацц╕ (1814-1891 рр.). В╕н був одним ╕з найяскрав╕ших майстр╕в свого часу в зображенн╕ вид╕в природи. Його картини неодноразово експонувалися на р╕зних виставках у Санкт-Петербурз╕, В╕дн╕, Париж╕, Лондон╕, М╕лан╕, Константинопол╕. У 1880 роц╕ за пропозиц╕╓ю Л. Премацц╕ було створено ╤мператорське товариство акварел╕ст╕в Рос╕╖.
— Художник часто при╖жджав на л╕то в Крим, який любив, натхненно малював кра╓види, — розпов╕да╓ заступник директора з науково╖ роботи С╕мферопольського художнього музею Лариса Бровко. – Один з його пейзаж╕в ╓ в фондах нашого музею.
В загальноприйнят╕й класиф╕кац╕╖ акварельний малюнок в╕дносять до граф╕ки, оск╕льки створю╓ться на папер╕, поверхня якого не дозволя╓ добитися рель╓фност╕ мазка, характерно╖ для живопису. Однак можливост╕ побудови форми ╕ простору кольором, багатством тон╕в зближують з ним акварель. ╥╖ техн╕ка багатогранна, р╕зноман╕тн╕ й ╕нтонац╕╖ залежно в╕д особист╕сних характерних рис автор╕в.
Наприклад, Володимир Даниленко сво╓р╕дною техн╕кою пуант╕в осп╕ву╓ запов╕дн╕ куточки кримсько╖ природи («Травень у горах», «Джерело»). Прекрасними митт╓востями час немов зупиня╓ться на пейзажах Володимира Антоненка («Набережна Ялти», «Л╕тн╕й Гурзуф», «Ранок у Балаклав╕»). Разом з Тетяною Голуб милу╓мося фрагментарно закадрованими кв╕тами («Серед камен╕в», «Сонячний ╕рис», «Крокус, який прокинувся»), намага╓мося розгадати «Та╓мницю д╕вочо╖ веж╕» ╕ закладений молодою художницею Дар’╓ю Субот╕ною смисл у композиц╕╖ «Довгий шлях наосл╕п».
Невичерпн╕сть мотив╕в спок╕йних ╕ вр╕вноважених пейзаж╕в, сонячних марин, характерних портрет╕в, н╕жних натюрморт╕в передана у переважн╕й б╕льшост╕ роб╕т просто, зрозум╕ло, ╕ глядачев╕ легко вловити ╖х у сюжетах, гр╕ св╕тла, нав╕ть у вигадливих заломленнях ╕ зм╕нах кольор╕в. Ц╕й водян╕й фарб╕, примхлив╕й у робот╕ наст╕льки, що ╕нод╕ неможливо передбачити, як вона себе поведе — збл╕дне чи застигне плямою, зда╓ться, п╕двладне все. Вона здатна передати прозор╕сть неба ╕ сяяння сонця, морський приб╕й ╕ втихомирений л╕с. У пор╕вняно малих об’╓мах в╕льною грою пензля сфокусоване все наше життя з реал╕ями швидкост╕, руху ╕ розвитку, з ф╕лософськими узагальненнями, сп╕взвучними часу.
В експозиц╕╖ вид╕ляються техн╕чною досконал╕стю, см╕лив╕стю композиц╕й та особливою гармон╕йною м’як╕стю письма роботи живописц╕в — лауреат╕в попередн╕х б╕╓нале. А для когось ╕з учасник╕в ця виставка стала дебютною. Вона надала великий матер╕ал для серйозно╖ розмови про актуальн╕сть ╕ розвиток акварел╕ як самост╕йного виду образотворчого мистецтва.
Експонати оц╕нюють художники, мистецтвознавц╕. В╕дв╕дувач╕ також залучен╕ у процес роботи жур╕: за одну картину, яка ╖м найб╕льше сподобалася, можуть в╕ддати св╕й голос у спец╕ально встановлену для голосування скриньку. Його результати будуть оголошен╕ на урочистому закритт╕ Х Б╕╓нале камерно╖ акварел╕ 13 грудня 2014 року. Художники отримають призи глядацьких симпат╕й, а чотири автори переможних голосових карток – по акварел╕ в подарунок. Для учасник╕в б╕╓нале орган╕затори п╕дготували ряд ц╕нних приз╕в у р╕зних ном╕нац╕ях, а переможцю буде вручена головна в╕дзнака конкурсу – Гран-пр╕.
У св╕т╕ так багато краси. ╤ це чудово, що вона з реал╕й природи профес╕йним помахом пензля перем╕щу╓ться на пап╕р, у д╕м, закарбову╓ться надовго, вр╕вноважуючи настр╕й ╕ середовище. Значить, ми з нею на одн╕й хвил╕.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14380

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков