Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ НЕ ВИКЛЮЧА╢ НОВУ ХВИЛЮ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
З 2022 року на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму моб╕л╕зован╕ десятки тисяч чолов╕к╕в…


ПРОКУРАТУРА ГАМБУРГА ЗВИНУВАТИЛА СП╤ВРОБ╤ТНИК╤В SIEMENS У ПОРУШЕНН╤ КРИМСЬКИХ САНКЦ╤Й
Прокуратура висунула обвинувачення п'ятьом чолов╕кам, причетним до незаконного постачання газових...


У КРИМУ ПРОБЛЕМИ З╤ ЗВ’ЯЗКОМ П╤СЛЯ УРАЖЕННЯ В╤ЙСЬКОВО-МОРСЬКО╥ БАЗИ В СЕВАСТОПОЛ╤
Сили оборони Укра╖ни уразили рос╕йськ╕ велик╕ десантн╕ корабл╕ "Ямал" та "Азов", центр зв'язку ╕...


В╤ДНОВЛЕННЯ ВОДОЙМ КРИМУ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥ Ф╤НАНСУВАТИМУТЬ ЗА ПРОГРАМОЮ UKRAINE FACILITY
До 2014 року Укра╖на забезпечувала 85% потреб Криму у пр╕сн╕й вод╕ завдяки П╕вн╕чно-Кримському...


У СЕВАСТОПОЛ╤ ЗАТРИМАЛИ ХЛОПЦЯ ЗА АНТИВО╢ННИЙ НАПИС У БЮЛЕТЕН╤ НА «ВИБОРАХ ПУТ╤НА»
Хлопець написав у бюлетен╕ «Н╕ в╕йн╕, мир Укра╖н╕»…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2003
ПОГЛЯД КРІЗЬ РОКИ
Віктор ХОМЕНКО

Одинадцять років тому у першому номері "Кримської світлиці" був надрукований фоторепортаж навічно зарахованого до колективу "Світлиці" незабутнього фотомайстра Костянтина Дудченка про діяльність офтальмолога-винахідника, доктора медичних наук, директора Кримського республіканського центру реабілітації зору Леоніда Дембського. Напередодні виходу у світ 1000-го номера часопису ми знову завітали в гості за старою адресою: чим живе тепер очолюваний героєм нашої публікації відомий усьому світові Центр обстеження і повернення зору?
- Головне те, що протягом десятиліття все більше розпросторюються і стають ефективнішими та досконалішими вперше розроблені нами технології діагностики і лікування дітей і дорослих з ослабленим зором та різними хворобами очей, - розповідає Леонід Костянтинович Дембський. - За час безупинної роботи "лікувального конвеєра" вдалося зробити зіркішими понад 83 тисячі кримчан, сотні пацієнтів усієї України, ближнього і дальнього зарубіжжя, 70% з яких - діти і підлітки. Домоглися того, що коефіцієнт корисної дії ефективної технології індустріальної системи охорони здоров`я став загалом утричі, а в деяких галузях та ділянках - увосьмеро результативнішим, ніж у тих, хто досі лікує ортодоксальними методами. Все це завдяки створеній дружній команді ентузіастів-однодумців-професіоналів, у якій був і наш вічний товариш-ветеран Костянтин Дудченко. Ця небайдужа, чутлива до всього доброго, приязна, одухотворена людина відслідковувала своїм фотоапаратом наш спільний рух вперед. Працювали ж бо разом інженери, лікарі, психологи і журналісти. Вивчили системи збереження зору 22 країн, інтегрували краще і створили першу в країні нову власну школу-лабораторію підготовки висококласних, знаючих і умілих спеціалістів - оптимальну модель організації учбово-експериментальної і клінічної мікрохірургії ока "Криммеддидактик".
Після набуття передового досвіду Англії та Австрії, Леонід Дембський, котрий щасливо поєднав у собі таланти медика і вченого, організатора й інженера-винахідника, зробив чудову навчальну операційну мікрохірургії ока з унікальним мікроскопом, новітніми технологіями. Проблему підготовки хірургів вирішив тренінговим навчанням студентів на моделях ока, які створив сам. Найрізноманітніші очні хвороби тут діагностують і лікують цілим спектром прогресивних способів і методів, враховуючи стан здоров'я пацієнта. Створену в Криму поточну систему лікування людей з ослабленим зором фахівці з багатьох країн світу визнають як значну віху в сучасній офтальмології, принципово нову модель індустріальної медицини ХХІ століття. Старшокурсники кафедри очних хвороб медичного університету стають тут членами науково-офтальмологічного товариства, куди приїздять перейняти досвід і поділитися ним найкрупніші спеціалісти Києва і Львова, Одеси і Харкова, країн ближнього і дальнього зарубіжжя. На базі Центру невпинно створюють і широко впроваджують якісно нові апарати і тренажери, які дозволяють ще ефективніше лікувати абсолютно всі вади зору. Невтомний Дембський відкрив тут ще й оригінальний комп'ютерний комплекс, де діти лікуються в процесі гри. Користуються популярністю й тренажери для зняття втоми очей - астенії, східні нетрадиційні методи профілактики захворювань, біо-, квітко-, фізіотерапія, лазерна стимуляція та цілий ряд інших ефективних методів повернення і плекання здоров'я.
Не випадково Леоніда Дембського називають двічі доктором, адже вчений ступінь доктора медичних наук він захистив дисертацією "Організація первинної офтальмологічної допомоги дітям і підліткам в умовах охорони здоров'я" саме як організатор охорони здоров`я - єдиний на півострові. Перший шифр його наукової праці - "Соціальна гігієна і організація охорони здоров`я", другий - "Очні хвороби". Ефективно сприяють виліковуванню і оздоровленню нації відкриті Леонідом Костянтиновичем напрямки профілактичної медицини. В його активі - кабінети правильного харчування, нормалізації обмінних процесів у організмі, дієтотерапії, корекції постави... Допомогло глибоке вивчення валеології, досвіду "профілактики життя" академіка Андрія Сахарова, який відкрив страшну зброю, а тоді все життя боровся за те, щоб людство усвідомило її небезпеку, стало мудрішим. А скільки зусиль віддають однодумці відомого вченого Л. К. Дембського величезній лікувально-профілактичній роботі!
- Пишаємося тим, що всі ці роки, навіть коли колективу було найважче, ціна за наше лікування була дуже низькою, - зауважує директор Центру. - Це ще й тому, що 50% коштів заробляли самі в рамках державного госпрозрахунку, а ще половину отримували як дотацію від держави. За рахунок гуманної політики колективу й індустріального методу ціни у нас і нині найнижчі в країні. Ми стримуємо їх ріст, як можемо, навіть зараз, коли нас днями позбавили державної фінансової допомоги, перекинувши кошти на болючіші точки нашої жебрачки-медицини. Тож сьогодні 15-денний повний курс лікування - 15 годин інтенсивного оздоровлення на досконалих апаратах, обходяться пацієнту ледь за 100 гривень. Гадаємо, сума прийнятна. Повернене здоров'я того варте. Ще 300 грн. вимушені були платити ті, кого донедавна діагностували московські спеціалісти за обстеженнями волосся. Нині на третину дешевше цей діагноз готують нам київські фахівці. Звісно ж, у нашій підшефній сімферопольській середній школі № 22, де вчаться діти з послабленим зором, багатьом іншим категоріям земляків повертаємо зір і здоров'я безплатно. Безкоштовні консультації і для більшості місцевих пацієнтів.
Конвеєр ефективної діагностики і лікування косооких, короткозорих, функціонального недорозвитку сітківки, астигматизму та багатьох інших захворювань очей працює потужно і безвідмовно. Однак, як не дивно, славнозвісний Центр Дембського досі лишається збитковим підприємством, бо як державний заклад на господарській основі змушений таки збільшувати
вартість лікування, щоб не стримувати впровадження бодай головних зцілюючих новинок.
Проте, попри численні буденні "негаразди від нашої бідності", всі звабливі й привабливі у науковому й фінансовому сенсі пропозиції виїхати за кордон, де його вважають світилом (особливо рясні з Канади і Нідерландів, Німеччини і США), вчений відхиляє без обговорення і навідріз, бо глибоко переконаний, що потрібніший нині саме землякам, людям рідної країни, яких постійно закликає теж творити добро ближнім, "сподіватися на власні сили і хист, жити власним розумом і мати самоповагу".
За цими словами лауреата премії Криму Леоніда Дембського - обстежені ним і його колективом справжніх професіоналів щоденно сотні (!) пацієнтів з усіх усюд, котрим успішно усувають найприкріші дефекти зору з допомогою апаратів, які складають єдиний зцілюючий системний вузол, що забезпечує досконале і результативне комплексне лікування. Зокрема й у школах та дитсадках найдальших глибинок півострова, до яких не стомлюються добиратися "мобільні бригади Дембського", сумлінно виконуючи впродовж багатьох років регіональну програму "Діти Криму". Розроблена тут схема регіональної офтальмології дозволяє обійтися всього трьома висококласними лікувальними закладами в Сімферополі, Ялті й Керчі - на весь півострів. Так економлять і без того мізерні кошти, які раніше витрачалися на утримання дрібних стаціонарів мікрохірургії ока.
...А вчорашні малі й дорослі пацієнти, пройшовши тут курси лікування, зазвичай подалі ховають окуляри і, не приховуючи посмішок, кажуть: "Як же це радісно - знову чітко бачити світ у всіх кольорах веселки". Для "команди
Дембського" робити так, щоб світлішали людські серця, - вже давно звична, щоденна справа. Недаремно ж Леонід Костянтинович так часто називає очі "вікнами душі".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1423

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков