Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4397)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4060)
Українці мої... (1639)
Резонанс (2045)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (880)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (239)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (176)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НОВИЙ ПАКЕТ ОБОРОННО╥ ДОПОМОГИ США ЗОСЕРЕДИТЬСЯ НА ППО
До пакету ув╕йдуть також “зброя та обладнання, здатне допомогти Укра╖н╕ в...


"ЦЕ В╤ЙНА НА ВИНИЩЕННЯ. ЗАРАЗ ╢ МОЖЛИВ╤СТЬ СКАЗАТИ 'Н╤' РОС╤╥"
Виступ Укра╖ни у М╕жнародному суд╕ у Гааз╕.


ЯК УКРА╥НА РАЗОМ З СОЮЗНИКАМИ ВИБИВА╢ РОС╤Ю З ЧОРНОГО МОРЯ
В акватор╕╖ Чорного моря у нас — позитивна динам╕ка…


РЕМОНТНИЙ ЗАВОД У СЕВАСТОПОЛ╤ СХОЖИЙ НА ЗГАРИЩЕ
У тимчасово окупованому Севастопол╕ вноч╕ пролунали потужн╕ вибухи…


КОЛОМОЙСЬКИЙ — ЛЮДИНА 1990-Х ╤ В╤Н НЕ ЗРОЗУМ╤В, ЩО НА ДВОР╤ УЖЕ 2020-Т╤
Епоха ол╕гархату в Укра╖н╕ доб╕га╓ к╕нця. ╤ те, що ╤гор Коломойський в╕дмовився вносити...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2014
Олена ВАСИЛЬ╢ВА: «ПУТ╤НУ ВДАЛОСЯ ЧАСТИНУ РОС╤ЯН ПЕРЕТВОРИТИ НА БИДЛО...»

За що ж нам «брат» такий?

СБУ В╤ДКРИВА╢ «ГАРЯЧУ Л╤Н╤Ю» ДЛЯ РОС╤ЯН, ЧИ╥ РОДИЧ╤-В╤ЙСЬКОВ╤ ЗНИКЛИ НА ТЕРИТОР╤╥ УКРА╥НИ

Служба безпеки Укра╖ни в╕дкрила «гарячу л╕н╕ю» для громадян Рос╕╖, як╕ розшукують сво╖х родич╕в-в╕йськових, що зникли безв╕сти на територ╕╖ Укра╖ни. Про це у суботу в еф╕р╕ «Еспресо.TV» заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.
«З понед╕лка ми в╕дкри╓мо, у тому числ╕, ╕ можлив╕сть для рос╕йських родич╕в, насамперед матер╕в, для того, щоб вони могли оп╕знати т╕ла вбитих, розстр╕ляних або замордованих людей, якщо ╖хн╕ родич╕ були на наш╕й територ╕╖. В тому числ╕ — для оп╕знання рос╕йських в╕йськовослужбовц╕в, яких сво╖ ж ╕нод╕ ╕ добивали, якщо вони були поранен╕», — сказав В. Наливайченко.
За його словами, на «гаряч╕й л╕н╕╖» СБУ за окремим телефонним номером вони можуть надавати та отримувати ╕нформац╕ю щодо ╖хн╕х близьких, яких вони розшукують, рос╕йською мовою.
Водночас голова СБУ наголосив, що розсл╕дувати справи про в╕йськов╕ злочини на сход╕ Укра╖ни буде укра╖нська сторона п╕д м╕жнародним контролем, «але з повною в╕дкрит╕стю, щоб доля кожно╖ людини була встановлена, щоб кожне т╕ло було ╕дентиф╕коване — хто це, де загинув ╕ зв╕дки при╖хав».
Рос╕йська правозахисниця, засновниця Facebook-групи «Вантаж 200: з Укра╖ни в Рос╕ю» Олена Василь╓ва заявила ран╕ше, що в Укра╖н╕ за пер╕од збройного протистояння загинули ╕ зникли безв╕сти 4 тисяч╕ рос╕йських в╕йськових ╕ найманц╕в. За словами Василь╓во╖, цю ╕нформац╕ю у Рос╕╖ ретельно приховують. Незалежних п╕дтверджень чи заперечень цих даних про загибель рос╕йських вояк╕в нараз╕ нема╓. Рос╕йська влада заперечу╓ ц╕ факти.

Олена ВАСИЛЬ╢ВА: «ПУТ╤НУ ВДАЛОСЯ ЧАСТИНУ РОС╤ЯН ПЕРЕТВОРИТИ НА БИДЛО...»

Олена Василь╓ва, найсм╕лив╕ша ╕ найв╕дом╕ша ж╕нка Рос╕╖. Вона — засновник ╤нтернет-сп╕втовариства «Груз 200: из Украины в Россию», що ф╕ксу╓ ╕ розшуку╓ рос╕йських в╕йськових, як╕ загинули в Укра╖н╕. Правозахисниця, у чи╖й сфер╕ ╕нтерес╕в — рос╕йськ╕ опозиц╕онери ╕ розсл╕дування загибел╕ п╕дводного човна «Курськ», ╕стор╕╖ Гр╕нп╕су в рос╕йськ╕й Арктиц╕ ╕, хоч ╕ локальн╕, народн╕ бунти (виявля╓ться, ╓ у Рос╕╖ так╕).
Олена Василь╓ва очолю╓ в╕йськовий блок рос╕йсько╖ опозиц╕╖. А сьогодн╕ вона допомага╓ матерям Рос╕╖ знаходити загиблих в Укра╖н╕ д╕тей.
 Фейсбук-сп╕втовариство «Груз 200: из Украины в Россию» вже у перш╕ тижн╕ з╕брало близько 25 тисяч в╕дв╕дувач╕в, пот╕м — зусиллями влади РФ — майже на добу акаунт було закрито, але хвиля протесту, що виникла, змусила «розчохлитися» центральний оф╕с ФБ, ╕ важливий ╕нформмайданчик було розблоковано.
Ми зустр╕лися з Оленою п╕д час ╖╖ при╖зду до Укра╖ни. ╥╖ д╕яльн╕сть да╓ змогу нам побачити кращу менш╕сть Рос╕╖, побачити здорових рос╕ян, як╕ будь-яку свою розмову з громадянами Укра╖ни починають з╕ сл╕в: «Прост╕ть нам». Рос╕яни, як╕ ненавидять в╕йну, виходять на Марш╕ миру ╕ щиро хочуть допомогти сво╖м громадянам. Завдяки Василь╓в╕й, убит╕ ╕ похован╕ анон╕мно сп╕вгромадяни стають больовою точкою рос╕йського сусп╕льства. За час нашо╖ розмови у Олени накопичилося 19 дзв╕нк╕в без в╕дпов╕д╕ в╕д рос╕йських журнал╕ст╕в.

КОЛИ Я НАПИСАЛА БЛОГ ПРО К╤ЛЬК╤СТЬ ЗАГИБЛИХ НА «ЭХО МОСКВЫ», ТАМ ПРИПИНИЛИ МЕНЕ ПУБЛ╤КУВАТИ...

— Олено, Ви озвучували цифру: чотири тисяч╕ рос╕йських в╕йськових загинули в Укра╖н╕. Як ви ╖╖ отримали?
 — Шляхом елементарного арифметичного додавання. Коли ми створювали ФБ-групу, я звернула увагу на те, що потрапля╓ багато розр╕знених цифр щодо к╕лькост╕ загиблих в╕йськових рос╕ян. Ми стали працювати з ц╕╓ю ╕нформац╕╓ю. ╤ мен╕ почала допомагати д╕вчина Олена Акуленко з Ки╓ва. Ми просто п╕дсумовували групи загиблих. Коли д╕йшли до першо╖ тисяч╕ загиблих, сам╕ здивувалися. П╕сля того, як я написала про це на блоз╕ «Эхо Москвы», вони припинили мене публ╕кувати. Але цей блог з╕брав за добу понад сто тисяч читач╕в. П╕сля нього приходили люди у групу «Груз 200». ╤ з’явилася величезна к╕льк╕сть волонтер╕в. Вони вс╕ запитують, чим допомагати. Я говорю: давайте рахувати, нам потр╕бно зрозум╕ти, ск╕льки там людей.
Пут╕н у цей час заявля╓ на вс╕х телеканалах, що в╕н робить усе, щоб запоб╕гти кровопролиттю, що береже рос╕йськ╕ родини. ╤ це особливо насторожу╓: адже Пут╕н зазвичай стверджу╓ прямо протилежне тому, що робить. П╕сля 25 серпня було введення в╕йськ до Укра╖ни, битва п╕д ╤звариним, ми порахували, що з’явилася ще тисяча загиблих. А з 3 вересня, включаючи пер╕од перемир’я, цифра доходить до позначки чотири тисяч╕.
Мен╕ докоряють тим, що я називаю цифри, але не називаю ╕мен. А я кажу: у Велику В╕тчизняну в╕йну 20 м╕льйон╕в по╕менно також не назвали. А коли у нас приходить ╕з полку дв╕ людини, то ц╕каво: де решта? От як було з Оренбурзькою бригадою. Вони спочатку пов╕домили, що дв╕ особи загинули, а оф╕цери з м╕сця говорять — там двадцять, плюс близько сорока поранених. Гор╕ла колона: чотири КамАЗи, а вони заявляють про те, що загинуло дво╓. Ми вже сумно жарту╓мо, що Пут╕н ╕ його команда вм╕ють д╕лити ╕ в╕дн╕мати, а ось елементарне арифметичне додавання у них не виходить.
— За радянських час╕в був такий ф╕льм «Балада про солдата», де мати загиблого солдата пост╕йно виходить на дорогу ╕ чека╓ сина. От мен╕ ц╕каво, де от╕ 4 тисяч╕ рос╕йських матер╕в, де осп╕вана материнська любов рос╕йських ж╕нок? Хай нав╕ть 5 тисяч к╕лометр╕в, то х╕ба це в╕дстань для ж╕нки, в яко╖ сина забрали на навчання, а повернули у трун╕ або не повернули взагал╕?
— Ви дивитеся ╕ розм╕ркову╓те з точки зору укра╖нсько╖ людини. Мен╕ зрозум╕лий х╕д ваших думок. Але Рос╕я дуже зм╕нилася. Це — жахлива тотал╕тарна держава, в як╕й давно нема права вибору. Мабуть, Майдан так налякав Пут╕на, що для нас створюють образ Укра╖ни як фашиста, держави, що розвалю╓ться, захоплено╖ блоком НАТО. ╤ якщо люди в глибинц╕ пов╕рили, що укра╖нц╕ ╖дять сво╖х д╕тей, це – вершина зомбування. Були включен╕ найжорстк╕ш╕ ╕ найпотворн╕ш╕ види пропагандистсько╖ збро╖. Рос╕йськ╕ люди почали говорити штампами, одн╕ ╕ т╕ ж слова. Коли ти почина╓ш сперечатися, т╕льки торка╓шся теми Укра╖ни, у людини, як щось перемика╓, вона ста╓ злою, агресивною. А матер╕ ж також заштампован╕.

МАТЕРЯМ ПРИХОДЯТЬ ДОКУМЕНТИ, ЩО ЦЕ АБО ╤НФАРКТ, АБО ПНЕВМОН╤Я, АБО САМОГУБСТВО

— Тобто вони готов╕ приносити таку жертву?
— Вони не готов╕ приносити жертву, вони перебувають у шоц╕. Це — перший шок, вони к╕лька дн╕в мовчать, а друга реакц╕я: бажання точно зрозум╕ти, де ╕ за яких обставин загинула ╖хня дитина. Тому що ╖м приходять супров╕дн╕ документи, що це або ╕нфаркт, або ╕нсульт, або пневмон╕я, або — ось вчора буквально прийшов вантаж 200 — хлопець н╕бито пок╕нчив життя самогубством п╕д Ростовською областю. ╤ при цьому вс╕м пишуть: под╕я сталася за 150 к╕лометр╕в в╕д Ростова. Ну, ╕ в який б╕к в╕д Ростова рахувати? ╤ коли вони починають з’ясовувати, д╕знаються, що це було на територ╕╖ Укра╖ни. ╤ знову шок, знову ╖м важко зрозум╕ти. ╥м потр╕бно дати час, тиждень-два, щоб прийшли до тями. Або як ось було з псковськими десантниками, 2-3 вересня ми в╕дразу пов╕домили у груп╕ про ╖хню загибель. Д╕тей ╖м доставили 17-18-го, деяким 20-го. Пр╕звища загиблих ми озвучили, думаю, тому родинам стали повертати т╕ла д╕тей.
Спочатку були похорони, а пот╕м — осмислення. ╤ найголовн╕ше: група ж у нас з 19 серпня працю╓, а з того часу про не╖ д╕зна╓ться увесь св╕т. ╤ вона сколихнула половину Рос╕╖. У сп╕втовариств╕ — 23 тисяч╕ працюючих людей, ╕ у нас щохвилини люди додаються сам╕. ╤ багато хто з них готовий допомагати, вони пишуть, д╕ляться, мон╕торять. У нас в Сиб╕ру, у Тив╕, загинув хлопець, ╓диний син у матер╕. Це селище — тмутаракань, туди взагал╕ не добратися. ╤ то, туди сорока принесла на хвост╕, що ╓ група, вони знайшли у сел╕ ╤нтернет, заглянули у групу ╕ почали з’ясовувати. Матер╕ телефонують мен╕ пост╕йно, запитують. З кожною доводиться дуже довго працювати. Я в╕ддаю цьому дуже багато часу, бува╓, сплю по п╕втори-дв╕ години. Спочатку матер╕ хочуть д╕знатися, як загинула дитина, пот╕м запитують, що там в╕дбува╓ться в Новорос╕╖. «Вони хочуть при╓днатися...» — кажуть матер╕. Я говорю, хто вам сказав, що вони хочуть при╓днатися, ╕ хто вам сказав, що Пут╕н хоче ╖х при╓днати. Планую на основ╕ материнських лист╕в написати статтю для матер╕в, як╕ отримують вантаж 200, щоб читали. Проблема у тому, що зараз ос╕нн╕ призови. ╤ хлопц╕в знову як м’ясо кинуть до Укра╖ни. Ск╕льки матер╕в заголосить. При цьому ╖м важко чомусь запоб╕гти. Сини пишуть: мамо, я по╖хав на навчання. У них забирають моб╕льн╕ телефони. Тим б╕льше, якщо йдеться про строковик╕в, вони — д╕ти п╕днев╕льн╕, як раби там, зв’язку з ними – жодного.
— Зв╕дки у вас дан╕, що трупи рос╕ян спалюють у крематор╕ях ╕ скидають в шахти?
— Я зайшла на сайт Новорос╕╖, читаю коментар╕, форуми. Там знаходжу статтю, козацтво в╕йська Донського нар╕ка╓: «На превеликий жаль, ми не можемо в╕дправляти трупи додому, ми змушен╕ спалювати ╖х у пересувних крематор╕ях». Я цю ╕нформац╕ю надала адм╕н╕страторам з проханням пошукати. Олена Акуленко, адм╕н╕стратор у Ки╓в╕, в╕дправля╓ мен╕ послання: «Медвед╓в говорить, що РФ закупила ш╕сть пересувних крематор╕╖в, як╕ вирушають у Ростовську область». Так все ста╓ ясно. ╤ ось питання, чому гумконво╖ повертаються з Укра╖ни в РФ через Ростов, нав╕що? ╤ ще: люди, як╕ допомагають вантажити ╕ скидати т╕ла, пишуть нам. Я знаю, що два вагони у Донецьку були завантажен╕ пок╕йниками. Куди ╖х в╕двезли — нев╕домо.
— Як сталося, що акаунт «Груз-200» злет╕в в американськ╕й мереж╕?
— Модеру╓ Фейсбук у Рос╕╖ ╕ Укра╖н╕ пан╕ з Рос╕╖, переконана посл╕довниця Пут╕на. Я пот╕м д╕зналася, що ╕ в Укра╖н╕ також злет╕ли в╕дом╕ групи. Але наш проект не вдалося зняти, оск╕льки люди у груп╕ не намальован╕, а жив╕. ╤ уяв╕ть, що за 10 годин у центральний оф╕с Фейсбука над╕йшло 30 тисяч вимог його повернути. Такого не було ще. ╤ нас розблокували менш н╕ж за добу.
— Так, Пут╕ну взагал╕ дешевше закрити ╤нтернет.
— Як Китай зробив. У них там т╕льки mail.ru. Але я думаю, якщо у нас ╤нтернет закриють, народ швидше на вулицю вийде. У нас уже знають, де збираються незгодн╕.
— Як можна рос╕йську опозиц╕ю класиф╕кувати? Свого часу Пут╕н дуже наполегливо проводив думку, що на Болотн╕й н╕ в кого нема╓ мандата на переговори з владою.
— Давайте по╕менно перераху╓мо. Об’╓днаний громадянський фронт був присутн╕й на Болотн╕й. Його створював Гар╕ Каспаров. Передбачалося, що ОГФ стане переговорним майданчиком для ус╕х парт╕й. Там були представники ус╕х рег╕он╕в. Чи був у нього мандат на переговори з владою? Був. Коли пол╕тичне поле зачищено, то центри такого руху перем╕щаються в свого роду тусовки. Почав з’являтися Л╕вий фронт. ╤ от, в такому рус╕ опинився Серг╕й Удальцов. У нього в кожному рег╕он╕ — сво╖ в╕дд╕лення ╕ багато прихильник╕в. ╢ у нього мандат? Звичайно. ╢ групи нац╕онал╕ст╕в. Ну, нац╕онал╕сти бувають р╕зн╕. Нац╕онал╕сти-ватники, з цими все зрозум╕ло. ╢ нац╕онал╕сти, як╕ розум╕ють, що рос╕яни — це сукупн╕сть нац╕й на територ╕╖ РФ. Ц╕ люди у протест╕. Вони чудово розум╕ють, що в╕дбува╓ться в Укра╖н╕, ╕ яка пол╕тика Пут╕на.
╢ ще створений ФСБ ╕ спецконтррозв╕дкою рух М╕н╕на ╕ Пожарського. Там зараз ╕ Православна церква. Це все, на чому створен╕ ДНР ╕ ЛНР. У ц╕ мереж╕ потрапили Клочков ╕ Хабаров та ряд ╖хн╕х оф╕цер╕в, там багато посаджених, заарештованих. Там же були вищ╕ оф╕церськ╕ збори. З 2011 до 2012 р. на м╕сяць по дво╓ рос╕йських опозиц╕йно налаштованих генерал╕в помирало. Це — заслуга руху М╕н╕на ╕ Пожарського. Рух, який виявляв оф╕цер╕в, а вони пот╕м помирали.
У Рос╕╖ ╓ л╕беральний рух. Паралельно з ними — потужна група монарх╕ст╕в, рух «Ми — рос╕яни». Але це т╕ рос╕яни, як╕ готов╕ захищати Укра╖ну в╕д рашист╕в. Рос╕йське сусп╕льство загалом розд╕лилося на тих, як╕ в╕рять Пут╕ну ╕ почали п╕дтримувати його курс, ╕ тих, хто по-справжньому розум╕╓, що Пут╕н — зло.
— По-вашому, Китай становить загрозу для РФ?
— Китай не вестиме в╕йну. Пут╕н вже пустив Китай до нас. ╢ програма осво╓ння Сиб╕ру ╕ Далекого Сходу. Вони будують там свою промислов╕сть, розвиваються. Якщо вони нав╕ть нападуть, то довго шукатимуть нашу арм╕ю. У нас п╕сля реформування залишилося 300 бригад. До реч╕, коли у травн╕-червн╕ Пут╕н планував ввести в╕йська ╕ коли п╕д╕гнали техн╕ку до кордон╕в, то зрозум╕ли, що не вистача╓ фах╕вц╕в. ╤ тод╕ у кра╖н╕ було оголошено переп╕дготовку, щоб з╕брати ╖х. ╤ ось зараз проблема у тому, що в людей, як╕ з’явилися на переп╕дготовку, також забрали паспорти ╕ моб╕льн╕ телефони. П╕сля реформування нашу арм╕ю не можна вважати сильною.
— А якщо арм╕я така слабка, то чому ╖╖ бояться?
— Та не бояться ╖╖. Це — питання ф╕лософське. Пут╕н любить покер. В╕н — гравець. В╕н любить блефувати. А народ ведеться на це. А блефу╓ в╕н гарно.
— Ви впевнен╕, що в╕н — гравець, а не псих?
— Так. Бере раптов╕стю ╕ незвичн╕стю. Ну, ви соб╕, мабуть, уявля╓те рос╕йську арм╕ю, в як╕й генерали ╕ оф╕цери чинять за правилами чест╕ ╕ в╕йськового обов’язку? Цього нема╓ б╕льше. ╢ поставлен╕ завдання, ╕ ╖х треба виконати. В╕н, наприклад, сказав: я подивлюся, як на нас нападатимуть, якщо попереду будуть ж╕нки ╕ д╕ти. У нього нема╓ алерг╕╖ на кров. Це ще Каспаров сказав. ╢ поставлена мета, ╕ в╕н ╕де. Але коли в╕н зустр╕ча╓ в╕дкритий ╕ потужний оп╕р, то в╕дходить вб╕к. Це якраз позиц╕я сп╕вроб╕тник╕в ФСБ. Вони так поводяться: понагиджують ╕ скажуть: це — не я. Хоча я не знаю, чи варто все це писати, вони ╕ так уже кажуть, що я керую ледь не мережею укра╖нсько╖ розв╕дки.
— Як це неспод╕вано, що укра╖нською розв╕дкою, — см╕юся. — Ще одне газпром╕вське видання писало, що ви на Держдеп працю╓те. А ми, виявля╓ться, крут╕ш╕.
— А якби вони знали, що мене ╕ в ╤зра╖л╕, ╕ в Сектор╕ Газа поважають, — взагал╕ п╕сня.
— Правозахисник╕в люблять ус╕, одв╕чна св╕това мода любити тих, хто готовий страждати за сво╖ переконання.
— Тому перше, що зробив Пут╕н, оголосив полювання на еколог╕в ╕ правозахисник╕в. Правозахисники, в його верс╕╖, — найогидн╕ший народ, ╕ в них ╓ американськ╕ гранти.
— А у вас нема╓ гранту на ц╕ пошуки солдат╕в?
— Жодних грант╕в у нас нема╓. Мене питають: нав╕що ти цим зайнялася, я кажу: не знаю. Я — «п╕вн╕чна» пенс╕онерка. ╤ ч╕тко моя пенс╕я витрача╓ться на телефонн╕ дзв╕нки, оплату ╤нтернету, я в роум╕нгу ╕ зараз взяла кредит на 800 рубл╕в, сервери треба було в╕дновити. М╕й блог повинн╕ були знищити, штраф виписали ╕ сказали, що протягом двадцяти хвилин треба заплатити, ╕ нам вдалося. Ось так живемо. Я б хот╕ла побачитися у вас з експертами, з Тимчуком, ╕ заздалег╕дь показати матерям Рос╕╖ катастрофу, в яку кидають ╖хн╕х д╕тей. За час ╕снування акаунта люди починають бачити, чути ╕ думати.

ПУТ╤НУ ВДАЛОСЯ ВИРОСТИТИ ВЕЛИКУ К╤ЛЬК╤СТЬ БИДЛА

— Ну, як так вийшло, що духовно велика Рос╕я опинилася п╕д п’ятою Пут╕на?
— У мене 2007 року вийшла стаття про те, хто ╓ гарантом знищення нац╕╖. ╤ в н╕й я покроково перерахувала, що робиться, щоб рос╕йська людина стала бидлом. ╤ от, як написала сво╖ спостереження, починаючи з 2004 року, ╕ стало ясно, що Пут╕ну вдалося виростити велику к╕льк╕сть бидла. ╤ в цьому план╕ обидлювання був пункт телебачення, бойовик╕в, ф╕льм╕в-жах╕в. Але коли я в╕дпочивала у вас у Херсонськ╕й област╕, наткнулася на т╕ сам╕ наш╕ сер╕али, бойовики. Побачила повторення того, чим почали зомбувати нас. Для вас теж головне завдання — терм╕ново зм╕нити формат телебачення. Як це не дивно, але й у вас започатковане зомбування для окремих рег╕он╕в. Неяк╕сною стала осв╕та, медицина, величезна свобода була дана пол╕цейським, особливо патрульно-постов╕й служб╕. У нас ППС-никам дозволили просто бити молодь. По сут╕, як собак почали ╖х дресирувати. Я звернула увагу на це ще у Мурманськ╕й област╕. У нас, по сут╕, не залишилося жодного непобитого хлопчика в╕д 14 до 60 рок╕в. За 10-р╕чний пер╕од молодь вчать тому, що сил╕ треба п╕дкорятися. Це — те покол╕ння, яке ростить Пут╕н. Пут╕на з 2012 року, до реч╕, почали називати царем. Прихожанам у церквах це прищеплюють.
— Чи можлива демократ╕я в Рос╕╖?
— Так. При нормальних кер╕вниках — можлива. Потр╕бно провести люстрац╕ю. Це не означа╓, що вс╕х треба саджати, треба закр╕пити за кожною сумн╕вною людиною неможлив╕сть участ╕ у державотворенн╕. В жодному вигляд╕. Н╕ ╖й, н╕ д╕тям. Якби ми зробили це в Рос╕╖, то сп╕вроб╕тник╕в ФСБ було б усунуто в╕д тако╖ участ╕. А у нас вийшло як? Наче перебудова пройшла, а вс╕ повернулися. Перш╕ секретар╕ обком╕в стали губернаторами. ФСБ-шники повернулися. У жодн╕й кра╖н╕ св╕ту не керу╓ спецслужба, ФСБ — орган╕зац╕я, яка повинна забезпечувати безпеку держави, а не керувати нею. Вони — вузькоформатн╕, заточен╕ на певн╕ реч╕ люди.
— Ви в╕рите в демократ╕ю, але в Рос╕╖ нема╓ такого досв╕ду. Х╕ба що п╕вроку при Керенському?
— Чотири роки перебудови. Прекрасн╕ часи хорошо╖ демократ╕╖. Якби в цей пер╕од п╕дчистили спадщину минулого, н╕чого такого не сталося б. А поки що нам треба зрозум╕ти, в як╕й епос╕ зараз Рос╕я. Вона перебува╓ у феодально-рабовласницьк╕й епос╕. Коли ми д╕агноз поставимо, тод╕ говоритимемо, куди йти. Коли ЗМ╤ стануть в╕льними. Рос╕я проскочила у кап╕тал╕зм, але в╕н був ╕ залиша╓ться бандитським. Б╕знес вести неможливо. Величезн╕ хабар╕, на╖жджають префектура, мер╕я. Бандит╕в не стало, ФСБ укор╕нилося в бандформування, ╕ бандити у нас — власники банк╕в. Усе зрослося.
— Як живеться ж╕нц╕ протесту в нин╕шн╕й Рос╕╖?
— Некролог про мою смерть поширювали. Нападати на мене — нападали. Обшуки — регулярно з 2006 року. Прослуховування ╕ стеження — пост╕йн╕. Як╕сь реч╕ приймаю як дан╕сть. На щось треба реагувати. Ц╕ щури бояться св╕тла, тому максимальна публ╕чн╕сть — свого роду безпека. Мене попереджали, що за «Груз-200» можуть убити. Я кажу, що зараз не вб’ють, Пут╕н ╖де на з╕брання велико╖ двадцятки.
— Ми в╕римо, що ви п╕д наглядом.
— Я теж — жити мен╕ хочеться.
— Андр╕й Окара сказав, що кришталевий м╕ст наших двосторонн╕х в╕дносин зруйнований. Вам близьке таке пор╕вняння?
— Н╕. Наш╕ в╕дносини — п╕д╕рваний зал╕зобетонний м╕ст, а канати зв’язку залишилися. Коли до вас збиралася, мене назвали ангелом миру. Пол╕тики можуть зд╕йснювати будь-як╕ пол╕тичн╕ д╕╖, але народну дипломат╕ю н╕хто не в╕дм╕няв. ╤ ми повинн╕ будувати ╕ в╕зуал╕зувати мир.

Лана САМОХВАЛОВА
м. Ки╖в

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14101

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков