Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ТОЧКИ» НАШОГО ЖИТТЯ
В «Кримськ╕й св╕тлиц╕» в╕д 14.03.2020 р. прочитала публ╕кац╕ю В╕тал╕я Лазорк╕на про...


В.╤. ЛАЗОРК╤Н: ТАК ГАРТУВАВСЯ ФЛОТ
За 28 останн╕х рок╕в в Укра╖н╕ ╕ навколо не╖ сталося багато под╕й, як╕ ╓ насл╕дками р╕шень,...


ЧОРНА СМУГА «СВ╤ТЛИЦ╤»
15 рок╕в тому, починаючи десь з середини березня, на перш╕й стор╕нц╕ «Кримсько╖...


СЕЛО ВЕЛИКОС╤ЛКИ
Гортаючи стор╕нки свого життя...


ЗАНЕДУЖАВ Я В ДОРОЗ╤...
Як л╕кувалися чумаки, коли занедужали, тим паче, перебуваючи у дороз╕?..




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook

Twitter





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 03.10.2014
ЯКА ДОЛЯ «МЕЖИГ╤Р’Я»?

╤стор╕я ╕ сучасн╕сть

М╕н╕стр Каб╕нету М╕н╕стр╕в Остап Семерак запевня╓, що вс╕ подальш╕ д╕╖ щодо резиденц╕╖ екс-президента Укра╖ни В╕ктора Януковича «Межиг╕р’я» зд╕йснюватимуться п╕д контролем громадськост╕, пов╕домля╓ УН╤АН.
«Процес збереження майна «Межиг╕р’я» обов’язково повинен бути п╕д контролем громадськост╕. Представники громади зможуть ув╕йти в склад наглядово╖ ради державного п╕дпри╓мства, на чий баланс буде передано «Межиг╕р’я», аби мати змогу контролювати весь процес — ╕ передач╕, ╕ збер╕гання», — зазначив О. Семерак на зустр╕ч╕ з представниками громадськост╕. В╕н зауважив, що у зв’язку з крим╕нальними провадженнями щодо Януковича, в яких майно «Межиг╕р’я» ╓ речовим доказом, р╕шення щодо подальшо╖ його дол╕ може бути ухвалене лише п╕сля завершення в╕дпов╕дного розгляду у суд╕. Водночас, як наголосили громадськ╕ актив╕сти, майновий комплекс «Межиг╕р’я» потребу╓ значних витрат на утримання та охорону, особливо на опалення в зимовий пер╕од.
У свою чергу перший заступник м╕н╕стра Каб╕нету М╕н╕стр╕в Олег Паракуда зазначив, що уряд забезпечив повернення у державну власн╕сть земельно╖ д╕лянки комплексу, що була незаконно передана ТОВ «Тантал╕т». «На виконання р╕шень суд╕в процедуру повернення у державну власн╕сть понад 130 га земл╕ повн╕стю завершено», — запевнив О. Паракуда. Учасники зустр╕ч╕ д╕йшли згоди про необх╕дн╕сть передач╕ майна на в╕дпов╕дальне збер╕гання державному п╕дпри╓мству, яке буде визначене як представниками державних орган╕в, так ╕ громадськими актив╕стами. Також досягнуто домовленост╕ про те, що процес опису майна сл╕дчими прокуратури проходитиме за участ╕ громадських представник╕в, аби зробити його максимально прозорим та публ╕чним.
Водночас було порушено питання ╕ щодо стратег╕╖ розвитку цього майнового комплексу на майбутн╓. Висловлено пропозиц╕ю провести «круглий ст╕л» за участ╕ громадськост╕, фах╕вц╕в, представник╕в влади, на якому буде обговорено пропозиц╕╖ р╕зних стор╕н та визначено максимально ефективний спос╕б використання цього об’╓кта, йдеться в пов╕домленн╕.
Як пов╕домляв УН╤АН, наприк╕нц╕ лютого 2014 року п╕сля втеч╕ з Укра╖ни екс-президента В╕ктора Януковича, якому передували багатотисячн╕ акц╕╖ громадянського протесту проти корумпованого режиму ╕ кровопролитн╕ сутички м╕ж актив╕стами ╕ силовиками, резиденц╕я «Межиг╕р’я» стала в╕дкритою для вс╕х бажаючих. 23 лютого Верховна Рада повернула «Межиг╕р’я» у державну власн╕сть. П╕зн╕ше Господарський суд Ки╖всько╖ област╕ повернув у державну власн╕сть 135 га земель, на яких розташована резиденц╕я «Межиг╕р’я». Зокрема, за даними Генпрокуратури, суд задовольнив два позови прокуратури област╕ до Вишгородсько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖, ТОВ «Тантал╕т» та благод╕йного фонду «В╕дродження Укра╖ни» про скасування розпоряджень, визнання нед╕йсними державних акт╕в та витребування земель резиденц╕╖ варт╕стю понад 118 млн. грн. на користь держави.
* * *
Комендант «Межиг╕р’я» Денис Тарахкотелик заявив на бриф╕нгу, що у резиденц╕╖ вже виникла заборгован╕сть за електроенерг╕ю в розм╕р╕ 1,7 млн. грн. ╕ в╕дсутн╕ кошти на подальшу сплату енергонос╕╖в. В╕н зазначив, що на сьогодн╕ «Межиг╕р’я» утриму╓ться виключно за благод╕йн╕ внески в╕дв╕дувач╕в — 20 грн. за вх╕д на територ╕ю «Межиг╕р’я». ╤нших джерел ф╕нансування нема╓, оск╕льки юридично статус «Межиг╕р’я» дос╕ не визначений.
Д. Тарахкотелик зазначив, що за вх╕дн╕ квитки на територ╕ю Межиг╕р’я за п╕вроку вдалося виручити 5 м╕льйон╕в 652 тисяч╕ гривень. З них на зароб╕тну плату персоналу, якого нал╕чу╓ться 160 ос╕б, та утримання в належному стан╕ територ╕╖ ╕ прим╕щень було витрачено 2 м╕льйони 640 тисяч гривень. На бензин та дизельне паливо для транспорту, що обслугову╓ Межиг╕р’я, витратили 536 тисяч гривень, на 105 переселенц╕в ╕з зони АТО витратили 542 тисяч╕ гривень, з них 432 тис. — на харчування. Також з благод╕йних вх╕дних квитк╕в було витрачено 1 м╕льйон 934 тисяч╕ гривень на допомогу учасникам АТО. Комендант розпов╕в, що в Межиг╕р’╖ на сьогодн╕ проживають 35 д╕тей переселенц╕в, з них 11 народилися вже тут.
* * *
Печерський райсуд Ки╓ва в╕дсторонив в╕д посади голову Державного агентства водних ресурс╕в Василя Сташука та обрав йому запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ домашнього арешту. Про це пов╕домля╓ Генпрокуратура Укра╖ни.
За даними в╕домства, проти Сташука в╕дкрито крим╕нальне провадження за фактом службово╖ недбалост╕. «У ход╕ розсл╕дування встановлено, що протягом 2011-2012 рок╕в було безп╕дставно вид╕лено бюджетн╕ кошти у розм╕р╕ понад 24 м╕льйони гривень на проведення берегоукр╕плення Ки╖вського водосховища у район╕ села Нов╕ Петр╕вц╕ б╕ля резиденц╕╖ колишнього президента Укра╖ни «Межиг╕р’я». Державн╕ грош╕ були витрачен╕, незважаючи на те, що найб╕льшого руйнування на той час зазнавала берегова л╕н╕я Кременчуцького та Кан╕вського водосховищ», — йдеться у пов╕домленн╕ прокуратури.
У в╕домств╕ зазначають, що 12 вересня прокуратура також пов╕домила про п╕дозру у зловживанн╕ владою першому заступнику голови Держводагентства, який безпосередньо погоджував вид╕лення вказаних кошт╕в на берегоукр╕плення. Розсл╕дування трива╓.
* * *
Громадськ╕ орган╕зац╕╖ Вишгорода Ки╖всько╖ област╕ звернулися до Генерального прокурора Укра╖ни та м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ з вимогою провести неупереджене розсл╕дування причетност╕ народного депутата Укра╖ни Ярослава Москаленка до передач╕ Межиг╕р’я екс-президенту Укра╖ни В╕ктору Януковичу. Про це заявив голова вишгородського м╕ського осередку орган╕зац╕╖ «Сила людей» Артем Глущенко.
«Громаду Вишгорода глибоко непоко╖ть, що п╕сля усунення Януковича в╕д управл╕ння державою його прислужники залишилися при влад╕, дос╕ ╓ депутатами та спок╕йно гуляють на вол╕. Йдеться про нардепа Ярослава Москаленка, завдяки якому Янукович та його компан╕╖ отримали контроль над запов╕дними землями Межиг╕р’я. Ми оч╕ку╓мо нев╕дкладно╖ реакц╕╖ Генпрокуратури та МВС. Правоохоронц╕ повинн╕ негайно перев╕рити документи за п╕дписом Ярослава Москаленка на посад╕ голови Вишгородсько╖ РДА», — говориться у зверненн╕.
Нагада╓мо, що Ярослав Москаленко з кв╕тня 2010 року очолював Вишгородську райдержадм╕н╕страц╕ю, а в серпн╕ 2010 року був призначений першим заступником голови Ки╖всько╖ ОДА. На парламентських виборах 2012 р. був обраний депутатом Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14065

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков