Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ДНОВЛЕННЯ ВОДОЙМ КРИМУ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥ Ф╤НАНСУВАТИМУТЬ ЗА ПРОГРАМОЮ UKRAINE FACILITY
До 2014 року Укра╖на забезпечувала 85% потреб Криму у пр╕сн╕й вод╕ завдяки П╕вн╕чно-Кримському...


У СЕВАСТОПОЛ╤ ЗАТРИМАЛИ ХЛОПЦЯ ЗА АНТИВО╢ННИЙ НАПИС У БЮЛЕТЕН╤ НА «ВИБОРАХ ПУТ╤НА»
Хлопець написав у бюлетен╕ «Н╕ в╕йн╕, мир Укра╖н╕»…


ПСЕВДОРЕФЕРЕНДУМ У КРИМУ:
Прокуратура АРК зд╕йснила 133 крим╕нальн╕ провадження…


ГЛАВА МЗС Н╤ДЕРЛАНД╤В: ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИЙ РОС╤╢Ю КРИМ ЗАЛИША╢ТЬСЯ УКРА╥НСЬКИМ
М╕н╕стерка оборони Н╕дерланд╕в Кайса Оллон╜рен наголосила, що Укра╖на перебува╓ у стан╕ в╕йни вже...


ДЕСЯТЬ РОК╤В ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ:
Трюдо нагадав, що Рос╕я вою╓ проти Укра╖ни з 2014 року…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 03.10.2014
КРИМСЬК╤ ЗМ╤ НЕ ПОСП╤ШАЮТЬ СТАВАТИ РОС╤ЙСЬКИМИ

В сво╖й хат╕ – своя й правда!

Наприк╕нц╕ весни нова кримська «влада» пов╕домила, що вс╕м укра╖нським ╕ кримським ЗМ╤, як╕ зд╕йснюють свою д╕яльн╕сть на територ╕╖ п╕вострова, до к╕нця 2014 року необх╕дно перере╓струватися в сувор╕й в╕дпов╕дност╕ до законодавства Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Тод╕ «м╕н╕стр» ╕нформац╕╖ та масових комун╕кац╕й Криму Дмитро Полонський говорив: «За рос╕йським законодавством, якщо йдеться про ╤нтернет-╕нформац╕йн╕ агентства, то вони повинн╕ проходити ре╓страц╕ю. В Укра╖н╕ такого не було. Будь-хто м╕г в╕дкрити ╕нформац╕йне агентство, робити ╕ в╕щати все, що йому хочеться. Що стосу╓ться представництв укра╖нських, то така робота – це м╕жнародн╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖. Будь ласка, нехай в╕дкривають представництва ╕ працюють».
Варто зазначити, що, судячи з усього, кримський «м╕н╕стр» не розбира╓ться в укра╖нському законодавств╕, оск╕льки ╕ в Укра╖н╕ ресурси, що працюють як ╕нформац╕йн╕ агентства, проходять ре╓страц╕ю. Т╕льки ╕сну╓ р╕зниця м╕ж ╕нформац╕йним агентством та, наприклад, ╕нформац╕йним порталом. Дилетантам провести риску м╕ж двома цими поняттями бува╓ складно ╕, зазвичай, вони ╖х ототожнюють.
Проте з╕ сказаного «м╕н╕стром» був зрозум╕лий головний меседж: чиновники чекають в╕д ЗМ╤ Криму загально╖ добров╕льно╖ ре╓страц╕╖ з метою контролю.

Терм╕ни горять

Щоб ЗМ╤ якнайшвидше виконали необх╕дн╕ процедури, «влада» нав╕ть йде назустр╕ч. Наприклад, власникам кримських мед╕а-ресурс╕в не потр╕бно ╖хати для ╖хньо╖ ре╓страц╕╖ до Москви: посередницьк╕ послуги взяло на себе м╕сцеве «м╕н╕стерство ╕нформац╕╖». А мито, що сплачу╓ться вс╕ма рос╕йськими ЗМ╤ при ре╓страц╕╖, до 1 с╕чня 2015 року в Криму не стягу╓ться.
Перед кримськими чиновниками стояло завдання за дев’ять м╕сяц╕в перере╓струвати вс╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖ на п╕востров╕. Сьогодн╕ до зак╕нчення цього пер╕оду залиша╓ться дуже мало часу, але з 3121 ЗМ╤, оф╕ц╕йно заре╓строваних укра╖нськими органами на територ╕╖ Криму, т╕льки 42 подали документи в Роскомнагляд.
«Це дуже мало, близько 1%. До к╕нця перех╕дного пер╕оду залиша╓ться три м╕сяц╕, тому заклика╓мо потурбуватися про ре╓страц╕ю зараз. Нас дуже хвилю╓ питання з ре╓страц╕╓ю ЗМ╤ в Криму», – нар╕ка╓ голова в╕домства Олександр Жаров.
Голова Роскомнагляду закликав представник╕в ЗМ╤ прискорити процес ╕ завершити ре╓страц╕ю до зак╕нчення перех╕дного пер╕оду. «Поки нема╓ аж╕отажу, потр╕бно, щоб процес ре╓страц╕╖ ЗМ╤ актив╕зувався», – додав Жаров.

╤нтернет кордон╕в не зна╓

У Кримськ╕й асоц╕ац╕╖ ╤нтернет-журнал╕ст╕в ситуац╕ю, що склалася, пояснюють в╕дразу дек╕лькома факторами. «На мед╕а-ринку Криму були заре╓строван╕ безл╕ч ЗМ╤-пустушок, тобто таких, як╕ фактично не працювали й ╕снували т╕льки на папер╕. Перш за все, це стосу╓ться друкованих видань. Так╕ ЗМ╤ становили б╕льшу частину в Криму. Тому сьогодн╕, коли виникла потреба рев╕з╕╖, ц╕ мертв╕ ЗМ╤ не в╕дгукнулися. З ╕ншого боку, ╤нтернет-ЗМ╤ не ре╓струються, тому що можуть соб╕ це дозволити. ╢ також ЗМ╤, як╕ не впевнен╕, що продовжуватимуть роботу на п╕востров╕ через те, що це елементарно може бути небезпечним. Кр╕м того, окремим опозиц╕йним ресурсам працювати просто не дадуть», – пояснили в галузев╕й асоц╕ац╕╖.
Останню тенденц╕ю п╕дтверджують ╕ в редакц╕╖ ╤нтернет-порталу «Под╕╖ Криму». Редактор Натал╕я Гриневич розпов╕ла «Крим.Реал╕╖», що ресурс перере╓стровуватися за рос╕йськими правилами не збира╓ться, оск╕льки вважа╓ себе укра╖нським, а не рос╕йським суб’╓ктом. «Ми залиша╓мося ╤нтернет-ЗМ╤ Укра╖ни ╕ тому не бачимо сенсу в отриманн╕ рос╕йсько╖ ре╓страц╕╖. Хоча портал з’явився саме в Криму, сьогодн╕ його засновники розширили свою д╕яльн╕сть на Дн╕пропетровську область, де працю╓ портал «Под╕╖ Дн╕пропетровська». В планах – охоплення й ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни. Таким чином, «Под╕╖ Криму» – це лише складова укра╖нсько╖ мереж╕. ╤ працю╓ вона за укра╖нським законодавством», – пояснила Н. Гриневич.
Коментуючи заяву кримсько╖ «влади» про те, що ре╓струватися зобов’язан╕ також ╕ укра╖нськ╕ ЗМ╤, що працюють в Криму, редактор заперечила: «Тод╕ виника╓ запитання, що ми вважа╓мо укра╖нськими ЗМ╤, як╕ працюють на територ╕╖ Криму? Уже к╕лька редакц╕й, включаючи нашу, на територ╕╖ Криму ф╕зично не присутн╕ ╕ не працюють. А те, що ми або ╕нш╕ пишуть, серед ╕ншого, ╕ про Крим... Ну так мало як╕ сайти, наприклад, в США або у Франц╕╖ пишуть про Крим? ╥м тепер теж претенз╕╖ будуть висувати, що вони не заре╓строван╕ в Рос╕╖?».
На думку журнал╕ста, складн╕ше справи йдуть у газет, рад╕о ╕ ТБ, тому ╖м, якщо вони бажатимуть продовжувати роботу, все-таки доведеться оформляти документи.

Насл╕дки ╕ покарання

Не виключено, що до незаре╓строваних за рос╕йськими правилами мед╕а-ресурс╕в у Криму спробують застосувати як╕сь санкц╕╖. Наприклад, «влада» може спробувати впливати на засновник╕в погрозами, адм╕н╕стративними важелями або просто спробувати перекрити до них доступ користувач╕в. У ЗМ╤ говорять, що в раз╕ в╕йни з чиновниками на кожну д╕ю можна буде знайти протид╕ю. Блокування сайт╕в провайдерами можна об╕йти шляхом нескладних додаткових техн╕чних налаштувань, ф╕зичн╕ ж гон╕ння для багатьох неактуальн╕, тому що окрем╕ ЗМ╤ ц╕лими редакц╕ями пере╖жджають за меж╕ п╕вострова.
Журнал╕сти вважають, що впоратися можна з будь-якими труднощами, ╕ побоюються, що в нових кримських умовах проблеми можуть з’явитися якраз в раз╕ оф╕ц╕йно╖ ре╓страц╕╖, а не за в╕дсутност╕ тако╖.

Роман Н╤КОЛА╢В

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14061

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков