Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА «ДИСКРЕДИТАЦ╤Ю АРМ╤╥ РФ» ЖИТЕЛ╤В КРИМУ ОШТРАФУВАЛИ НА ПОНАД 20 М╤ЛЬЙОН╤В РУБЛ╤В
Окупанти порушили майже 700 справ за «дискредитац╕ю арм╕╖ РФ»…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот ш╕стдесят четвертий…


У КРИМУ ЗААРЕШТУВАЛИ ЧОЛОВ╤КА ЗА ДОПИС У СОЦМЕРЕЖ╤ «КРИМ - ЦЕ УКРА╥НА»
Ярослава Бойка заарештували на 15 д╕б за допис у соцмереж╕…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 03.10.2014
КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ П╤ДВОДЯТЬ «П╤Д СТАТТЮ»

«Кримськотатарський телеканал АТR звинувачують в екстрем╕зм╕». Таке пов╕домлення, оприлюднене минулого тижня журнал╕стом цього телеканалу Шевкетом Наматулла╓вим на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook, активно поширюють ЗМ╤, а також обговорюють у журнал╕стському сп╕втовариств╕, зокрема, ╕ в Криму. «Крим.Реал╕╖» з’ясовували, що загрожу╓ телеканалу ╕ чого у зв’язку з цим оч╕кувати кримчанам.
Зг╕дно з оприлюдненою Наматулла╓вим ╕нформац╕╓ю, на адресу кер╕вництва телеканалу АТR в середу, 24 вересня, над╕йшов лист з Центру протид╕╖ екстрем╕зму «МВС» Криму. У ньому йдеться про те, що контент телеканалу несе в соб╕ загрозу екстрем╕стсько╖ д╕яльност╕. «Наполегливо заклада╓ думку про можлив╕ репрес╕╖ за нац╕ональною ╕ рел╕г╕йною ознакою, сприя╓ формуванню антирос╕йсько╖ громадсько╖ думки, навмисно розпалю╓ серед кримських татар недов╕ру до влади та ╖╖ д╕й, що поб╕чно несе загрозу екстрем╕стсько╖ д╕яльност╕», – циту╓ журнал╕ст цього листа.

Чого хочуть в╕д АТR

Коп╕ю самого листа н╕ в╕д журнал╕ста, н╕ в╕д кер╕вництва АТR «Крим.Реал╕╖» отримати не вдалося. Так, заступник генерального директора телеканалу з ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Л╕ля Буджурова п╕дтвердила факт отримання такого листа з «МВС», однак зазначила, що за наполяганням кер╕вництва каналу не може пов╕домити жодних подробиць стосовно ц╕╓╖ теми. Так само, як ╕ надати коп╕ю листа. Водночас коп╕я документа з’явилася на сайт╕ «Центру журнал╕стських розсл╕дувань».
З документа, п╕дписаного начальником Центру протид╕╖ екстрем╕зму «МВС» Криму Олегом Утк╕ним, виплива╓, що п╕дозри в екстрем╕зм╕ в╕дносно АТR базуються на ╕нформац╕╖ управл╕ння Роскомнагляду в Криму ╕ Севастопол╕. Зокрема, в╕д нього в «МВС» над╕йшло пов╕домлення про зм╕ну каналом напрямку свого ╕нформац╕йного контенту, який н╕бито опосередковано несе загрозу екстрем╕стсько╖ д╕яльност╕.
У зв’язку з цим Утк╕н просить кер╕вництво телеканалу надати договори оренди займаних прим╕щень, штатний розпис телеканалу ╕ сп╕вроб╕тник╕в, як╕ оф╕ц╕йно працевлаштован╕ на ньому, а також посадов╕ ╕нструкц╕╖ головного редактора та ╕нших в╕дпов╕дальних за публ╕кац╕ю матер╕ал╕в у ЗМ╤.
З гендиректором каналу Ельзарою ╤слямовою нам поки зв’язатися не вдалося. ╥╖ телефон протягом дня був в╕дключений. Водночас на канал╕ «Крим.Реал╕╖» неоф╕ц╕йно пояснили, що небажання розголошувати подробиц╕ ц╕╓╖ ╕стор╕╖ пов’язане з тим, що кер╕вництво АТR нараз╕ веде переговори з Роскомнаглядом, намагаючись домовитися про вир╕шення питання без подальшого залучення правоохоронц╕в. «В╕д цих переговор╕в залежатиме подальша доля каналу. Тому поки його кер╕вництво не зац╕кавлене в тому, щоб п╕дн╕малася ╕нформац╕йна хвиля», – стверджують сп╕вроб╕тники АТR.
Ц╕каво, що лист на телеканал над╕йшов в акурат до при╖зду в Крим кер╕вника Роскомнагляду Олександра Жарова. 24 вересня в╕н у С╕мферопол╕ зустр╕чався з самопроголошеним «прем’╓ром» Криму Серг╕╓м Аксьоновим. Однак згадок про АТR в пов╕домленнях прес-служб Радм╕ну ╕ Роскомнагляду нема╓.
В цей же день сп╕лкувався з журнал╕стами ╕ начальник управл╕ння Роскомнагляду Криму ╕ Севастополя Серг╕й Худолей. В╕н пров╕в прес-конференц╕ю в кримськ╕й столиц╕. Проте н╕ кримськ╕ ЗМ╤, н╕ рупори окупац╕йно╖ влади жодним словом не згадували про звинувачення на адресу АТR. Мовчать про це й ╕нформац╕йн╕ служби «МВС» Криму.

«Екстрем╕зм» – спос╕б тиску на неугодних?

Водночас стаття Крим╕нального кодексу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ за «публ╕чн╕ заклики до зд╕йснення екстрем╕стсько╖ д╕яльност╕, зд╕йснен╕ з використанням ЗМ╤» передбача╓, зокрема, ╕ позбавлення вол╕ до п’яти рок╕в з позбавленням права об╕ймати певн╕ посади чи займатися певною д╕яльн╕стю на пер╕од до трьох рок╕в.
В╕дпов╕дн╕ зм╕ни в рос╕йське законодавство, що посилюють в╕дпов╕дальн╕сть за екстрем╕зм ╕ сепаратизм, були ухвален╕ Держдумою Рос╕╖ в╕дразу ж п╕сля анекс╕╖ п╕вострова. ╤, як вже писали «Крим.Реал╕╖», ц╕ зм╕ни виписан╕ так, що можуть рано чи п╕зно торкнутися не т╕льки журнал╕ст╕в, як╕ працюють в Криму, але й будь-якого громадянина, котрий зважиться публ╕чно висловити свою точку зору про окупац╕йний режим.
Зрозум╕ло, навряд чи хтось бажа╓ для себе «перспективи» у вигляд╕ п’яти рок╕в позбавлення вол╕. Саме на цей фактор, на думку юрист╕в ╕ експерт╕в, спира╓ться у сво╖й пол╕тиц╕ рос╕йська влада. «Щоб взяти людину на гачок, ╖й потр╕бно показати, що стаття на не╖ вже ╓. А от питання, чи буде вона приведена в д╕ю, залежить в╕д готовност╕ людини переглянути сво╓ ставлення до под╕й у Криму. Цю тактику зараз можуть випробувати ╕ на телеканал╕ АТR – як потужному ╕нформац╕йному ресурс╕, який користу╓ться дов╕рою кримських татар. По сут╕, через нього спробують впливати на всю кримськотатарську сп╕льноту», – зазначають вони.
У цьому контекст╕ сл╕д звернути увагу на пер╕одичну появу в кримських ЗМ╤, лояльних до окупац╕йно╖ влади, згадок про багатьох в╕домих на п╕востров╕ журнал╕ст╕в та громадських актив╕ст╕в. Незважаючи на те, що вони ще к╕лька м╕сяц╕в тому залишили Крим, у багатьох там залишаються р╕дн╕ та майно. А значить, – ╓ за що зачепити, зокрема, ╕ за допомогою вже названих статей КК.
Мед╕а-юрист укра╖нського ╤нституту розвитку рег╕ональ-но╖ преси Олександр Бурмаг╕н стверджу╓, що довести провину журнал╕ст╕в в екстрем╕зм╕ в сучасних рос╕йських реал╕ях нескладно. «Ми ж ус╕ розум╕╓мо, що в цьому випадку притягнення до в╕дпов╕дальност╕ – це питання не юридичне, а пол╕тичне. Тому наск╕льки швидко ╕ ╜рунтовно це в╕дбуватиметься, залежить в╕д вол╕ кремл╕вських мар╕онеток. Процедурно запустити статтю «екстрем╕зм» в д╕ю просто – зробити експертизу, а дал╕ через суд», – зазнача╓ в╕н.
Про об’╓ктивн╕сть под╕бних «екстрем╕стських» справ у Криму можна судити з останн╕х публ╕чних висловлювань представник╕в його самопроголошено╖ влади.

В╕ктор╕я ВЕСЕЛОВА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14059

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков