Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОВОДИ Л╤ТА У СВЯТО МАКОВ╤Я
У народ╕ цей день отримав назви Першого Спаса, Медового Спаса ╕ Спаса на вод╕. З нього...


ОЛЕКСАНДР МУРАТОВ: «М╤Й КРИМ»
У мереж╕ з’явився в╕деоф╕льм про виставку «М╕й Крим» О. Муратова. Переглянути...


КОЛИМСЬК╤ Д╤ВЧАТКА
Поема-рекв╕╓м Дмитра Шупти «Колимськ╕ д╕вчатка» уже ма╓ к╕лька видань. Перше з них...


ЩОБ Н╤КОЛИ НЕ ГОЛОСИЛА ТИША
Кримська письменниця, член НСПУ Галина Литовченко нещодавно у в╕нницькому видавництв╕...


ПРАЦЬОВИТИЙ ДУМ: ПОВЕРНУТИ ╤РИНУ МАЦЕНКО ЧИТАЧАМ
Ск╕льки мусить зробити людина, аби чогось важити, аби про не╖ пам’ятали?
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 26.09.2014
«ТР╤ОДА» П╤ДТРИМАЛА «ДЗВ╤Н»

Культура ╕ життя

У РАМКАХ ПРОЕКТУ «НЕХАЙ ЛУНА╢ «ДЗВ╤Н» У ЛЬВОВ╤ ПРОЙШЛО МУЗИЧНО-Л╤ТЕРАТУРНЕ Д╤ЙСТВО: ГУРТ «ТР╤ОДА» ДАВ БЛАГОД╤ЙНИЙ КОНЦЕРТ У ЛЬВ╤ВСЬК╤Й Ф╤ЛАРМОН╤╥
Легендарний л╕тературно-мистецький часопис Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни «Дзв╕н» пережива╓ часи в╕дродження й оновлення. З ц╕╓╖ осен╕ журнал можна читати ╕ в ╤нтернет-мереж╕. Орган╕затор проекту на п╕дтримку журналу Катерина Басараб розпов╕ла: «Дзв╕н» ╓ неповторним виданням укра╖нсько╖ л╕тератури, а вся робота на його п╕дтримку — це один з найб╕льших проект╕в Львова. Журнал ц╕нний тим, що друку╓ ун╕кальн╕, важлив╕ матер╕али. Коли я д╕зналася, що такий в╕домий журнал занепада╓ ╕ тираж╕ його мал╕, виникла ╕дея орган╕зувати фестиваль ╕ концерт на його п╕дтримку. Гурт «Тр╕ода» — в╕домий як супер-ф╕нал╕ст шоу «Х-фактор» ╕ улюблений багатьма — дав згоду на благод╕йний концерт на п╕дтримку часопису. Фестиваль усп╕шно пройшов у серпн╕, а концерт – у вересн╕».
В╕дбувся концерт у Льв╕вськ╕й ф╕лармон╕╖. Прийшло багато шанувальник╕в як гурту, так ╕ самого часопису. Перед виступом «Тр╕оди» до людей звернувся нин╕шн╕й головний редактор Юр╕й Коваль: «Часопис «Дзв╕н» — це джерело духу нашого, з якого можна черпати сили, щоб ставати укра╖нцями, тому «Дзв╕н» повинен лунати, ╕ в╕н луна╓ завдяки ваш╕й п╕дтримц╕. При╓мно, що нас п╕дтриму╓ молодь, св╕дченням цього ╓ цей концерт».
Пан Юр╕й розпов╕в ╕стор╕ю часопису, який вив╕в у св╕т багатьох в╕домих письменник╕в. Це ╕стор╕я укра╖нсько╖ л╕тератури нового пер╕оду, ╕стор╕я складна ╕ неоднозначна, але житт╓ва ╕ повчальна.
Коли ведучий л╕тературно-музичного свята Роман Файний запросив до слова легендарних письменник╕в Дмитра Павличка ╕ Романа ╤ваничука, зал довго ╕ невтомно аплодував цим знаменитим митцям. Вони говорили про часопис, про людей, як╕ його творили, про часи злет╕в укра╖нського слова.
Зал Льв╕всько╖ ф╕лармон╕╖ був заповнений слухачами, що радо прийшли послухати п╕сн╕ у виконанн╕ молодих талановитих сп╕вак╕в, як╕ мають у репертуар╕ як укра╖нськ╕ народн╕, так ╕ сучасн╕ твори. Три в╕дд╕лення минули на одному диханн╕. А розпочала «Тр╕ода» концерт п╕снею «Гей, плине кача…», яка була присвячена загиблим Героям, котр╕ боролись за мир у наш╕й держав╕. Люди п╕днялися з м╕сць, вшановуючи захисник╕в. Подарували хлопц╕ льв╕вськ╕й публ╕ц╕ також власну п╕сню «Вставай, Укра╖но!».
Сво╖м виступом виконавц╕ «запалили» зал творчою енерг╕╓ю та принесли людям масу задоволення. Слухачами гурту «Тр╕ода» стала галицька ╕нтел╕генц╕я, яку у ф╕лармон╕ю запросили орган╕затори, де була хороша можлив╕сть д╕знатись про проект «Нехай луна╓ «Дзв╕н» б╕льше.
Концерт був побудований як музично-л╕тературне д╕йство, де лунали ╕ п╕сн╕, й уривки з твор╕в багатьох автор╕в журналу. На екран╕ з’являлись св╕тлини того автора, чий тв╕р майстерно виконували читц╕: актриса ╕ журнал╕стка Над╕я Сирота та письменниця Оксана Лозова.
Ще одн╕╓ю окрасою музичного свята був показ колекц╕╖ укра╖нського одягу учасник╕в фотостуд╕╖ Анжели Андр╕╓всько╖.
Катерина Басараб – орган╕затор проекту «Нехай луна╓ «Дзв╕н» — под╕лилась враженнями про концерт: «Через те, що в╕дбувся колосальний ╕нформац╕йний вибух щодо журналу, результати проекту виявилися в 10 раз╕в б╕льш╕, н╕ж ми оч╕кували».
На завершення концерту гурт «Тр╕ода» разом з ус╕ма присутн╕ми виконали Г╕мн Укра╖ни. В╕дчуття цього моменту не передати н╕якими словами!
Не лише глядач╕, а й учасники гурту залишилися задоволеними благод╕йним д╕йством на п╕дтримку часопису «Дзв╕н». Хлопц╕ кажуть: «П╕дготовка до концерту зайняла все наше життя на той момент. Готувались наполегливо, ╕ виступ виправдав ус╕ спод╕вання. Надзвичайно при╓мно ╕ злагоджено проходив концерт. При╓мно також знати, що в╕дгукнулись люди на прохання допомогти журналу. Виникла ╕дея п╕дтримати «Дзв╕н», орган╕зувати концерт, щоб молодь знала про цей часопис б╕льше. Завдяки наш╕й зустр╕ч╕ з орган╕заторкою проекту ╕ цьому концерту люди б╕льше д╕зналися про «Дзв╕н». Ми погодились п╕дтримати журнал ╕ в╕дчули, що працювати з профес╕оналами дуже легко. Ми побачили в очах людей задоволення в╕д того, що ╓ такий концерт! На наших очах в╕дроджу╓ться журнал, а з ним ╕ укра╖нська культура загалом. Ми вважа╓мо, що людська п╕дтримка завжди допоможе знайти вих╕д з будь-яко╖ ситуац╕╖, тому й надал╕ будемо п╕дтримувати часопис, адже в цьому – велика мистецька сила. Нехай про нього чують, нехай його читають. Нехай луна╓ «Дзв╕н»!

В╕ра ОЛЕШ
Серг╕й Н╤К╤ШИН

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14026

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков