Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3389)
З потоку життя (6609)
Душі криниця (3572)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1519)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1689)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений


П╤СЛЯ СКАЗАНОГО, або «БАРИН ВСЁ НЕ ЕДЕТ…»
Коментар до звернення до Президента Укра╖ни та Генерального прокурора, в╕дправленого ще 5 м╕сяц╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2003
"БЕСПРЕДЕЛЬНАЯ" ДЕМОКРАТІЯ
Андрій ІВАНЕЦЬ

ДОНЕЦЬКИЙ РЕПОРТАЖ
31 жовтня влада намагалася позбавити донеччан можливості поспілкуватися з лідером блоку "Наша Україна" Віктором Ющенком.
Рівно за рік до президентських виборів політична сила, яка отримала на парламентських перегонах найбільшу підтримку українців, планувала провести свій з'їзд в Донецьку. Ще до його початку було ясно, що форум викличе широкий суспільний резонанс, бо В. Ющенко вже три роки попри кампанію шельмування лишається найпопулярнішим політиком. Ясно було і те, що його "заклятим друзям" в чесній боротьбі не перемогти, тому в хід підуть провокації. Вже за два дні до з'їзду правоохоронці заблокували донецький Палац молоді "Юність", орендований "Нашою Україною", посилаючись на дзвінок про його мінування. Днем пізніше люди у формі вжили силу до народних депутатів від блоку, які хотіли пройти до Палацу. Все це підігріло мою журналістську цікавість, тому я вирішив на власні очі побачити з'їзд блоку. Мушу визнати, побачене за рівнем цинізму та неприхованого ігнорування норм демократії і законодавства перевершило мої очікування.

ХЕЛОУЇН ПО-ДОНБАСЬКИ

У католиків 31 жовтня передує Дню всіх святих, а тому вважається днем свободи дій для всілякої нечисті. Донецький досвід це підтвердив. Рукотворна чортівня почала коїтися з кримською делегацією на з'їзд "Нашої України" з самого ранку. Спочатку за нами на вокзал не прибув замовлений автобус. В готелі "Шахтар" у делегатів з'їзду виникли проблеми з отриманням заброньованих номерів. Поки вони вирішувались, ми пішли до Палацу "Юність", де відкрилася "цікава" картина: навколо нього були встановлені рекламні щити з антиющенківськими гаслами і нацистською символікою, із самого Палацу лунали то нацистські марші, то пісня, зокрема: "Нас в бой зовет товарищ Сталин". А головне - до Палацу прямували колони людей! В залі, де повинен був проходити з'їзд, всі 1100 місць були вже зайняті. Дуже людно було і в інших приміщеннях "Юності", в фойє працювали "наливайки" із міцними напоями. А на площі стояли дві - три тисячі чоловік з антиющенківськими гаслами. І це було о 7.15 ранку! Пізніше власті скажуть, що вони начебто не могли втримати стихійне бажання донбасців пройти до Палацу. Не знаю, кому як, а мені щось не доводилося бачити "стихійні" колони людей, які вдосвіта прямують до об'єкта культури, а їм там одразу ще й наливають. Згадаймо і те, що напередодні на цей "вибухонебезпечний" об'єкт всупереч законодавству пильні правоохоронці не пускали навіть народних обранців!
Тим часом у "Шахтар" прибуває все більше учасників з'їзду, а до "Юності" антинашоукраїнських "добровольців". Представникам "Нашої України" повідомляють, що у натовпі бачили людей з ножами і арматурою, що десятки автобусів звозять людей з районів Донецької області до "Юності", що в багатьох установах, навчальних закладах, на підприємствах міста оголошено вихідний. Депутат від блоку Ющенка Павло Качур розповів, що в залі "Юності" сидять в основному представники бюджетних установ, а серед них "групами хлопці, яких легко впізнати по коротких стрижках і чорних беретах". "Вони здіймають скандал, як тільки починаєш виступати", - розповів він. Хтось бачив за сценою людей з пакетами з невідомим вмістом. Депутат Володимир Бондаренко повідомляє журналістам, що його переселяли в готелі з номера в номер під приводом повідомлень про мінування. Звернення представників блоку щодо наведення порядку до регіональної влади безрезультатні: керівники міста і області заявляють, що не контролюють ситуації.
Десь о 10-й годині депутат Микола Томенко повідомляє журналістам, що СБУ і МВС проінформували керівництво блоку про підготовку провокацій, "зокрема тими людьми, які у п'яному стані знаходяться в залі "Юності", і людьми з різних бандитських угруповань". Він також звинувачує "донецьких" представників у невиконанні домовленостей про проведення з'їзду. "Всілякі розмови, що В. Янукович став цивілізованим демократичним політиком, думаю, безпідставні", - каже депутат. СБУ та МВС відмовляються гарантувати безпеку В. Ющенка та інших членів блоку. М. Томенко оголошує, що у зв'язку із застереженнями правоохоронців керівництво "Нашої України" вирішило для запобігання кровопролиттю перенести проведення свого з'їзду в Донецьку на пізніший термін.

РЕПЕТИЦІЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО РЕЖИМУ?

Однак В. Ющенко вирішує летіти в Донецьк. В Борисполі він пропонує представникам майже двадцяти посольств та журналістам, що його супроводжують, вирішити самим, чи варто летіти в Донбас за таких умов. Тим часом наша журналістська група вирушає в Донецький аеропорт. По дорозі ми бачимо чимало плакатів, де В. Ющенко зображений у нацистській формі. І це людина, батько якої чудом вцілів у Освєнцимі! Але гра без правил продовжується не тільки на символічному рівні. Біля центрального входу до аеровокзалу стоїть агресивний п'ятитисячний натовп. Тут зустрічається чимало молодиків із скляним поглядом, які, гадаю, розігрівалися не спиртним. В самому будинку вокзалу представникам "Нашої України" відмовляють у відкритті залу для офіційних осіб - для В. Ющенка і депутатів, що невдовзі прилітають. Не дозволяють і підігнати транспорт на злітну смугу. Тим часом повідомляють, що автомобілі "Нашої України" блокують, намагаються пробити їх колеса, а ворота бічного входу аеропорту заварюють. Зійшовши з літака, В. Ющенко так оцінює ситуацію: "В Донецьку відбувається репетиція встановлення поліцейського режиму в країні". Щоб вийти з аеропорту, прихильники блоку збивають замок на дверях бічного входу.
Цікавий штрих до моралі горе-опонентів "Нашої України": на бігбордах вони зобразили Ющенка у нацистській формі на трибуні з тризубом (!), а своїм демонстрантам роздали російські прапорці! Тому після обіду - на мітингу представників блоку біля готелю "Шахтар" В. Ющенко підкреслив, що сьогодні Україна "ділиться не на Схід і Захід, навіть, не на "лівих" і "правих", а на тих, хто усвідомлює для сьогодення і майбутнього країни небезпеку кланів і олігархів, і хто ще її не усвідомив". Він наголошує на потребі консолідації задля заміни влади. "Недалекий час, коли в Україні пройдуть чесні публічні вибори і наша країна буде представлена демократичною владою, яка не буде красти, не буде боятися свого народу, яка буде дбати за пенсіонера, студента, шахтаря", - запевняє В. Ющенко.
Учасники мітингу в своїй резолюції констатують, що "діюча українська влада є повним політичним банкрутом" і закликають всіх людей доброї волі боротися за встановлення відповідальної перед народом влади. З цією метою почнеться збір підписів на підтримку обрання Президента народом.
А ввечері, перед відльотом керівництва блоку, в аеропорту до депутата Ю. Павленка підійшов охоронець, який днем раніше не пускав його до "Юності", і сказав: "А всё-таки вы настоящие мужики, и Ющенко станет Президентом". Думаю, це і був голос справжніх донбасців. А в публіцистичний словник поруч з висловом "потёмкинская деревня" можна вносити словосполучення "донецькі демонстранти".
Донецьк - Сімферополь.

ТИМ ЧАСОМ...
Як повідомив 4 листопада на прес-конференції в Кримському інформаційному прес-центрі ще один очевидець донецьких подій - голова Кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін, проведення ініційованого блоком "Наша Україна" Форуму демократичних сил Криму у Сімферополі переноситься з 8 на 16 листопада.

народний коментар
МИ ВСЕ БАЧИМО І ВСЕ РОЗУМІЄМО...

Вони у наступі. Вони використовують усі засоби, аби скомпрометувати опозиційний блок "Наша Україна" і його лідера Віктора Ющенка. З цією метою використовують підвладні їм ЗМІ, особливо телебачення. Зусилля всіх телевізійних каналів спрямовані проти "Нашої України". Вони розуміють: якщо українці виберуть Президентом В. Ющенка, вони втратять можливість продовжувати грабувати народ і країну. Вся ця паніка та істерія навколо "Нашої України" демонструє, як вони бояться перемоги на виборах її лідера.
Сьогоднішня влада агонізує. Тож, українці, згуртуймося і тримаймося! Ми переможемо!
Панас СИВОВУС.
м. Бахчисарай.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1400

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков