Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 04.07.2014
КРИМЧАНИ ПОЗБУВАЮТЬСЯ ╤ЛЮЗ╤Й...

За що боролись?

П╕сля анекс╕╖ Рос╕╓ю Криму мешканц╕ п╕вострова впритул знайомляться ╕з новою реальн╕стю: захмарн╕ ц╕ни, ╕золяц╕я в╕д усього св╕ту, порожн╕ пляж╕ та перед╕л б╕знесу, йдеться у сюжет╕ ТСН.Тиждень.
Ще за тиждень до так званого референдуму один ╕з найактивн╕ших сепаратист╕в, кримський в╕це-прем’╓р Рустам Тем╕ргал╕╓в запевняв, що перех╕дний пер╕од триватиме р╕к. Тобто гривня ╕ рубль ходять одночасно, пенс╕╖ ╕ соц╕алку зб╕льшать, власн╕сть перере╓струють формально, ╕ кримчани жодного дискомфорту не в╕дчують.
Минуло три м╕сяц╕, а жител╕ Криму вже сит╕ по горло «казковим» життям по-рос╕йськи.
«Нормальн╕ ц╕ни були. Зараз ц╕ни жахливо п╕дскочили — не в три, а у чотири рази», — нар╕ка╓ м╕сцева жителька В╕ра Павл╕вна.
«За укра╖нським законодавством ми отримували певну суму дитячих грошей, допомогу, а за рос╕йським законодавством тепер ми будемо отримувати ще менше, а ц╕ни зросли», — зауважив, у свою чергу, кримчанин Олександр.
«У мене пенс╕я була на р╕вн╕ 2 тис. 800 грн. Я не шикував, проте я не заглядав у кишеню до к╕нця м╕сяця. Сьогодн╕, хоча нам пенс╕ю п╕двищили на 75%, важкувато», — додав житель окупованого п╕вострова Олександр Богачов.
Косм╕чн╕ ц╕ни, за якими не встига╓ зб╕льшена пенс╕я, черги, деф╕цит, п╕двищення комунальних платеж╕в, незрозум╕ла пол╕тика для б╕знесу, загроза втрати власност╕, парал╕зована банк╕вська система, проблеми водо- та енергопостачання, пересл╕дування ╕накодумц╕в — це реал╕╖ рос╕йського Криму.
Зам╕сть об╕цяного року гривню з окупованого Криму «вижили» вже за 2,5 м╕сяця п╕сля «референдуму». На думку економ╕ст╕в, це було зроблено з метою максимально ускладнити б╕знес-стосунки Криму та Укра╖ни.
«Радники пана Пут╕на не можуть не розум╕ти, що укра╖нськ╕ продукти, як╕ в середньому в два рази дешевше рос╕йських та в к╕лька раз╕в кращ╕ них за як╕стю, — це пост╕йна аг╕тац╕я за Укра╖ну», — зауважив економ╕чний експерт Андр╕й Клименко.
Та перша ж спроба окупант╕в припинити таку аг╕тац╕ю провалилася. Коли Росспоживнагляд заборонив ввозити на п╕востр╕в укра╖нське молоко, ц╕ни злет╕ли, а прилавки стр╕мко спорожн╕ли.
Кримським урядникам, як╕ ще вчора аг╕тували за Рос╕ю, нин╕ доводиться говорити правду — практично антирос╕йську. «Оптов╕ ц╕ни рос╕йських виробник╕в значно вищ╕ в╕д укра╖нських. Ц╕ни у Краснодарському кра╖, наприклад, на 50-60% уже вище на соц╕альн╕ товари ╕ на 50% ╕ 100% — на ╕нш╕ товарн╕ групи», — зв╕тувала м╕н╕стр економ╕ки Св╕тлана Верба.
В╕дтак самопроголошеному уряду довелося боротись не з завозом, а ╕з вивозом як╕сн╕ших укра╖нських харч╕в ╕з п╕вострова, оск╕льки рос╕яни кинулися ╖х скуповувати. «Зв╕дси вже вивезли вс╕ дешев╕ товари, ╕ тепер туди доставка товару буде — це жахливо, ск╕льки буде коштувати», — пророку╓ далекоб╕йник з╕ Ставропольського краю Олександр Роман.
Водночас далекоб╕йники в╕дмовляються везти товари ╕з Рос╕╖ на п╕востр╕в. На один рейс вони витрачають п╕вм╕сяця, тому що тижнями стоять у чергах на пором, який ще й вдв╕ч╕ п╕дняв ц╕ну.
«З яких пряник╕в раптом стало 22 тисяч╕? $ 700 — ран╕ше на Туреччину машина так коштувала. А тепер по територ╕╖ Рос╕╖ т╕ ж $ 700. Будь-який товар, пляшка води тепер буде мало не у два рази дорожче, н╕ж у Рос╕╖», — запевнив Олександр Роман.
Тим часом, пророс╕йськи налаштован╕ п╕дпри╓мц╕, як╕ орендують узбережжя в ╢впатор╕╖, тепер щиро не розум╕ють, чому держава, яко╖ вони прагнули, не в╕дпов╕да╓ ╖м вза╓мн╕стю. ╥хн╕ споруди на пляж╕ нин╕ зносять.
«За що ми боролися? За що ми ходили, блокували в╕йськов╕ частини разом ╕з вашими хлопцями? Зараз ви робите те, щоб над нами Укра╖на см╕ялася», — закида╓ п╕дпри╓мець рос╕йським правоохоронцям.
Експерти кажуть, що в Криму трива╓ банальний перерозпод╕л б╕знесу та територ╕й. Слова про захист ╕нтерес╕в курортник╕в — це прикриття. Адже турист╕в просто нема╓.
Порожн╕ готел╕, оздоровниц╕ та пляж╕ — такого сезону в Криму не було н╕коли. «Зараз не ╖де н╕ Укра╖на, н╕ Рос╕я. Т╕ дитяч╕ табори, з якими ми пост╕йно працю╓мо, у першу зм╕ну не в╕дкрилися, у другу зм╕ну не в╕дкрились», — розпов╕ла директор турф╕рми Людмила Заяць.
Кр╕м того, анексований Крим оминають л╕таки ╕ кру╖зн╕ лайнери. М╕жнародн╕ компан╕╖ строго дотримуються рекомендац╕й ООН щодо заборони заходу суден на окуповану територ╕ю.
«Ялта цього року, до реч╕, повинна була прийняти 160 заход╕в кру╖зних лайнер╕в з усього св╕ту — ╕ це було б рекордом за всю ╕стор╕ю Ялти. Також оч╕кувався рекордний кру╖зний сезон у Севастопол╕. Цього не буде. Нема жодного судна ╕ не буде», — зазначив економ╕чний експерт Андр╕й Клименко.
Спорожн╕л╕ порти, автосалони та заморожений ринок нерухомост╕. Безлюдний берег та мертва тиша, яку цьогор╕ч не порушуватимуть всесв╕тньо в╕дом╕ музичн╕ фестивал╕, що збирали на узбережж╕ тисяч╕ людей. Казантип ╕з Сакського району пере╖жджа╓ до Груз╕╖, Джаз-Коктебель — з-п╕д Феодос╕╖ до Одеси. Рос╕йський г╕мн, зда╓ться, заглушив усе, чим Крим колись пишався...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13529

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков