Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 06.06.2014
СЛАВА Д╤ТЯМ, «СВ╤ТАНКУ», УКРА╥Н╤!

Цьогор╕чн╕ випускн╕ бали пройшли по вс╕й Укра╖н╕, не оминули вони ╕ Крим. Кожного року прощання з випускниками без сл╕з не обходилось. Та в минул╕ роки п╕д час розставання з друзями були сльози радост╕ ╕ над╕╖, а цьогор╕чне прощання випускник╕в Криму — це як см╕х кр╕зь сльози. Н╕би школу зак╕нчили, треба рад╕ти, але п╕сля сл╕в педагог╕в: «Бажа╓мо вам щасливо╖ дороги» — виступають сльози. Яко╖ дороги ╕ куди? Щастя — де воно?
А все тому, що у багатьох випускник╕в Криму в╕д╕брали в╕ру! В╕ру у св╕тле, добре ╕ рад╕сне майбутн╓, якого вони так чекали ╕ заради якого будували сво╖ молод╕ плани. Все зламали за одну н╕ч. Не випускну, а окупац╕йну. Пам’ята╓те — «Киев бомбили, нам объявили, что началась война» — сп╕вали наш╕ батьки ╕ д╕ди. Так-от, цьогор╕чн╕ випускники в Криму пережили те, що 73 роки тому пережили ╖хн╕ д╕дус╕ ╕ бабус╕. Правда, без ав╕ац╕йних бомбардувань, як╕ зам╕нили репрес╕ями й ╕нформац╕йним та ф╕зичним тиском на серця ╕ душ╕ молодих. Що робити? Куди йти вчитися? Як жити дал╕, а головне, — де? Ск╕льки запитань, зам╕сть одного р╕к тому — як добре скласти ЗНО, щоб вступити до ВНЗ?
За словами кер╕вника зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» КРЦДЮТ, заслуженого прац╕вника культури Укра╖ни Алли Петрово╖, кожен черговий випускник чи випускниця залишають рубц╕ на ╖╖ серц╕. Цього року рубц╕в додалось не т╕льки в╕д прощання з випускницею «Св╕танку» Зо╓ю Мансуровою, але й в╕д «страшного сну анекс╕╖», в╕д якого хочеться швидше прокинутись, як в╕д наркозу п╕сля операц╕╖.
Та, як кажуть, «в╕йна в╕йною, а об╕д подавай вчасно». Так ╕ в студ╕╖, адже тут випускний не схожий на тисяч╕ под╕бних у школах, тому що театр почина╓ться з в╕шалки, як казав К. Стан╕славський, ╕ тому вс╕ негаразди актори повинн╕ залишити за межами сцени. На перший погляд, все як скр╕зь, звучить шк╕льний вальс, от т╕льки музика ╕ слова р╕дн╕, укра╖нськ╕, у виконанн╕ Натал╕ Май — «Пролунав дзв╕нок останн╕й, соловейком в╕ддзвен╕в». Двадцять один р╕к ╕сну╓ студ╕я «Св╕танок», б╕льше сотн╕ випускник╕в вийшли вже з не╖, акторську профес╕ю вибрали 24 випускники. Цьогор╕чна випускниця Зоя Мансурова теж мр╕╓ стати актрисою. До студ╕╖ Зою привела мама, коли ╖й було 4 роки, ╕ тому мама, щоб доньку взяли, приписала ╖й один р╕к (в той час до студ╕╖ брали ╕з 5, а нин╕ — з 7 рок╕в).
Минули 12 дитячих «св╕танк╕вських» театральних рок╕в, як один день. Зда╓ться, лише вчора Зоя грала зайчик╕в, лисичок точн╕с╕нько так, як малюки з молодшо╖ групи, як╕ саме для не╖ п╕дготували свою коротеньку виставу ╕ найщир╕ш╕ побажання. Дякуючи малюкам, Зоя наголосила, що студ╕я «Св╕танок» — це ╖╖ друга дом╕вка, а студ╕йц╕ — велика родина. Щоб випускниця пригадала, як╕ рол╕ виконувала, коли навчалась у середн╕й груп╕, «св╕танк╕вц╕» приготували для не╖ сцени з вистави «Л╕сова п╕сня» Лес╕ Укра╖нки. В ц╕й вистав╕, яка ставилась дек╕лька раз╕в, Зоя з╕грала багато ролей — ╕ л╕сового чортика, польову Русалку, ну ╕, звичайно, Мавку. Подарунком ╕ неспод╕ванкою стало те, що в╕тали випускницю не одна, а в╕дразу три виконавиц╕ рол╕ Мавки: Карина Громада, Карина Селют╕на та Олександра Михайлова. П╕дросла чудова зам╕на, ╕ в репертуар╕ студ╕╖ «Св╕танок» може знову з’явитись «Л╕сова п╕сня».
З╕ студ╕йним життям та з╕ сво╖ми друзями Зоя прощалась в образ╕ продавчин╕ кв╕т╕в Елайзи ╕з вистави «Хамелеон» Бернарда Шоу. Друз╕ по сцен╕ п╕дготували для Зо╖ завдання — в╕дгадати сво╖х геро╖нь, яких з╕грала в студ╕╖ «Св╕танок». Саб╕на Петренко нагадала, як Зоя грала В╕дьму за поемою Т. Шевченка, Валя Сокур — роль бабус╕ Северинихи з вистави за п’╓сою Васильченка «На перш╕ гул╕». Н╕ка Лапченко показала, якою Зоя Мансурова була м╕н╕стершою у вистав╕ «Голий король» за Андерсеном, а разом ╕з В╕олеттою Кириленко присутн╕ згадали Зою — Роксолану у вистав╕ «П╕сня Амазонки» за пов╕стю В╕ктора Стуса, нашого кримського письменника, ╕ якою була З╕нькою у вистав╕ «По-модньому» М. Старицького та М╕р╕ам з «Одержимо╖» Лес╕ Укра╖нки.
Випускний театральний веч╕р у зразков╕й театральн╕й студ╕╖ «Св╕танок» завершився, ╕ прощання ╕з цьогор╕чною випускницею залишило черговий рубець на серц╕ кер╕вника студ╕╖ Алли Петрово╖. А щоб ц╕ рубц╕ розгладились, треба небагато: щоб Укра╖на була ╓дина ╕ непод╕льна, щоб доля у д╕тей була щаслива ╕ щоб у Зо╖ зд╕йснилась ╖╖ мр╕я — стати актрисою. Ну ╕ найголовн╕ше, про що говорили на «св╕танк╕вському» випускному, — звичайно, про мир. Саме миру ╕ спокою сьогодн╕ так не вистача╓ вс╕й Укра╖н╕ ╕ укра╖нцям.
А на завершення прозвучала прощальна п╕сня, яку завжди сп╕вають ус╕ вихованц╕ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок»: «Прощавай, р╕дна школо моя, т╕льки знай, сумуватиму я. Пам’ятай ц╕ слова золот╕: ти для нас — найдорожча в житт╕»…

Олександр ПОЛЬЧЕНКО

Зоя Мансурова з мамою (л╕воруч) ╕ А. В. Петровою

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13413

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков