Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПЕТЕРБУРЗ╤ ПОМЕР АВТОР КНИГИ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР ВОЗГР╤Н
Вих╕д книги Возгр╕на "╤сторична доля кримських татар" в 1992 роц╕ припав на пер╕од масового...


ТРАГЕД╤Я УКРА╥НСЬКОГО «БО╥НГА»: НЕСПОД╤ВАН╤ НАСЛ╤ДКИ ТА ЗАЦ╤КАВЛЕН╤ СТОРОНИ
Як через збиття укра╖нського л╕така може зм╕нитися режим в ╤ран╕, а пот╕м, дивись, – ╕ в...


СУД ШВЕЙЦАР╤╥ ЗОБОВ'ЯЗАВ РФ ВИПЛАТИТИ УКРА╥НСЬКИМ Ф╤РМАМ ПОНАД $80 М╤ЛЬЙОН╤В ЗА ВТРАТИ У КРИМУ
Наголошу╓ться, що суд в╕дхилив апеляц╕╖ рос╕йсько╖ держави в зв'язку з р╕шеннями, ухваленими...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ П╤ДТВЕРДИЛИ ЗНЯТТЯ СУДИМОСТ╤ З ЖУРНАЛ╤СТА СЕМЕНИ
Р╕шення про це ма╓ набути чинност╕ через 10 календарних д╕б.


ОПИТУВАННЯ: ЗА ПУТ╤НА ГОТОВ╤ ГОЛОСУВАТИ 38% РОС╤ЯН
Якби вибори президента Рос╕╖ проходили в найближчу нед╕лю, за Володимира Пут╕на проголосували б...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2003
ХТО У СЕВАСТОПОЛІ ЇСТИМЕ КАЛАЧІ?
Лідія Степко, власкор "КС".

У Севастополі 1 жовтня подорожчав хліб. Подорожчав суттєво - на 25 - 30% у залежності від сорту. Городяни до останнього дня не вірили, що таке може статися, адже всі навкруги повторювали, що хлібна криза омине наше місто через особливе ставлення Росії до Криму та Севастополя. Зовсім недавно і саратовський губернатор обіцяв продавати тільки нам зерно через велику любов плюс відкриття у місті філії університету, і голова  Російської думи Г. Селезньов, нагадуючи городянам про те обіцяне зерно,  казав, що "так чинити можуть лише брати". Сьогодні маємо братню любов,  в силі, домовленість про відкриття філії, а хліб, на жаль, подорожчав. 
У відповідь на цінові зміни директор севастопольського хлібокомбінату ім. С. Кірова Орест Андріяс виступив днями по місцевому радіо з повідомленням, що ситуація з хлібом  у місті доволі невтішна. Ціни на нього запроваджені, коли ще борошно коштувало майже вдвічі дешевше. Зараз, стримуючи підвищення цін, комбінат терпить чималі збитки. Вже є й борги по заробітній платі. Ціни на регульовані сорти (хліб "Зімнєвський" житньо-пшеничний  та "Формовий" пшеничний) поки що зберігаються, але якщо на черговій сесії не буде вирішене питання про дотацію, нехай, мовляв, севастопольці вибачають, подорожчають і ці сорти хліба. Звернення комбінату до міської Ради з проектом дотацій на хліб з місцевого бюджету минулої сесії не розглядалося через недосконалість проекту. Тож, сесії, що мала розпочати свою роботу 7 жовтня, комбінат не чекав і вже 1 жовтня севастопольці куштували хліб тієї ж якості, але вже за новою ціною. Ще не вщухли розмови про відміну пільг ветеранам, як на городян впав черговий подарунок, якраз до Дня людей похилого віку.
На сесії, що розпочала свою роботу 7 жовтня, про ціни на хліб доповідав заступник міського голови з питань економіки Ігор Локтіонов. Це саме він, з'їздивши влітку до Саратова, запевняв городян, що все буде добре: і хліб, і крупа дешевшатимуть. Зараз пан Локтіонов також не впадає в паніку. Каже, що заходив до "Булочної", так тільки один з десяти покупців цікавився найдешевшим хлібом. Хто до сьогодні їв калачі, той, мовляв, їстиме їх і завтра. Та чим далі він розгортав свою доповідь, тим більше виникало запитань: ніхто не розумів, яким чином вільно виставлений на продаж дешевий хліб в обмеженій кількості шукатиме найбіднішого. До того ж фірмові магазини вищезгаданого комбінату розташовані переважно у центрі. А як буде у віддалених від центру районах, а в селах севастопольської зони? Депутати сперечалися, раз по раз заходячи в глухий кут, поки депутати Вірко та Сидоренко не почали натякати автору мудрої програми, що за нею  проглядається підтримка не малозабезпеченого споживача, а доволі забезпеченого підприємця, що ось-ось той хлібокомбінат візьме в оренду. А раз так, то доповідачеві порадили прибрати з програми стабілізації цін на хліб назву "Державне підприємство" хлібокомбінат ім. Кірова" та замінити його ну хоч би, скажімо, на  "підприємство, що виробляє хліб". Ситуація набувала комічного відтінку. Доповідач так довго запевняв, що йому про майбутню оренду нічого не відомо, а потім так швидко погодився з новим трактуванням статусу комбінату, що всім стало зрозуміло, що депутати Вірко і Сидоренко мають рацію: комбінат буде зданий в оренду. Пан Локтіонов намагався ще лукавити, кажучи, що він про це нічого не знає, аж поки не дійшла черга до запрошеного на пленарне засідання  голови  севастопольського антимонопольного комітету О. Мєщанінова, котрий, не ховаючись, повідомив, що державне підприємство севастопольський хлібокомбінат ім. Кірова давно вже не є державним і  він вже бачив документи. Тепер це - відкрите акціонерне товариство, а дотувати одного підприємця при тому, що решта 13, котрі в місті, хоч і в меншій кількості, але також виробляють хліб, не лише нечемно, а є прямим порушенням закону. Програму стабілізації цін на хліб на сесії міськради того дня таки прийняли. Дотації з місцевого бюджету на збереження нинішніх цін (до кінця поточного року) на певну кількість дешевшого хліба будуть виділені. От тільки невідомо, в яку кишеню ті дотації впадуть сьогодні. Добре, як у малозабезпечену...   
м. Севастополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1321

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков