Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4028)
З потоку життя (7190)
Душі криниця (3848)
Українці мої... (1528)
Резонанс (1688)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1786)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬКА КУХНЯ В КРИМУ
СП╤ВАЙТЕ, ЖАРТУЙТЕ ╤ ХАЙ ВАМ БУДЕ СМАЧНО!


УКРА╥НСЬКА КУХНЯ – В╤Д КРИМСЬКО╥ «БАБУС╤ АЛЛИ»
Hаша кухня – це не т╕льки борщ, хоч рецепт╕в борщ╕в ╕сну╓ безл╕ч


НЕ ПОЛЮЙМО САМІ НА СЕБЕ!
Медики констатують: проблема отруєння грибами не є суто медичною...


ЛІТО - У БАНКИ
...щоб взимку подавати до столу різні овочеві та ягідні смакоти.


ЦВІТЕ ГУСТЕ ЗЕЛО...
Саме літом наш стіл тішить око розмаїттям овочів і...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 25.04.2014 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 25.04.2014
«ГОВЕРЛЯНА – 2014»

Туризм

НА ПОЧАТКУ КВ╤ТНЯ В╤ДБУЛОСЯ 50-те – ЮВ╤ЛЕЙНЕ СХОДЖЕННЯ НА НАЙВИЩУ ВЕРШИНУ УКРА╥НСЬКИХ КАРПАТ
«ГОВЕРЛЯНА-2014» - ОСОБЛИВА ПОД╤Я: ПРИСВЯЧЕНА 200-Р╤ЧЧЮ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, 50-Р╤ЧЧЮ ПЕРШОГО МАСОВОГО СХОДЖЕННЯ НА ГОВЕРЛУ, ВШАНУВАННЮ ТУРИСТ╤В ТА АЛЬП╤Н╤СТ╤В ЛЬВ╤ВЩИНИ, ЯК╤ БУЛИ ОРГАН╤ЗАТОРАМИ ТА УЧАСНИКАМИ ПЕРШИХ СХОДЖЕНЬ, ╤ ПАМ’ЯТ╤ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤.

Пох╕д зд╕йснювався через Карпатський нац╕ональний природний парк та урочище «Заросляк» з боку Ворохти ╤вано-Франк╕всько╖ област╕. Спец╕ально орган╕зований потяг «Льв╕в-Ворохта» нал╕чував аж 10 вагон╕в: ст╕льки бажаючих зголосилося на участь у поход╕. Кр╕м укра╖нських мандр╕вник╕в, як завжди, були ╕ польськ╕.
Орган╕затори сходження — Управл╕ння молод╕ та спорту Льв╕всько╖ обласно╖ держадм╕н╕страц╕╖ за активно╖ п╕дтримки Льв╕всько╖ обласно╖ федерац╕╖ спортивного туризму та туристсько-альп╕н╕стського центру «Скеля».
…Говерла з’явилась на мить з-п╕д пелени туману, наче п╕дморгнула спраглим до пригод волоцюгам, ╕ знову заховалась: «Я — на м╕сц╕… Хочете — ход╕ть…». Сонечко також блиснуло, подаючи над╕ю, але з кожним кроком сходження все б╕льше ставало туману ╕ в╕тру, а над безмежно гарним ╕ мальовничим г╕рським простором весело крутився лапатий сн╕г. У долин╕ земля вже закв╕тчана розма╖тими первоцв╕тами, особливо крокусами, а чим вище, тим б╕льше сн╕гу. Правда, у минул╕ роки сн╕г лежав в╕д само╖ Ворохти ╕ в горах був метрового шару, а зараз дорога мандр╕вника лежить через кущ╕ ╕ голе кам╕ння. Т╕льки ближче до Мало╖ Говерли сн╕гу вже достатньо.
В╕тер був тако╖ сили, що сам себе не чу╓ш, а туман не давав змоги бачити перед собою дал╕ к╕лькох крок╕в. Строката стр╕чка невтомних п╕шоход╕в рухалась кр╕зь ц╕ випробування, все ж в╕дчуваючи прихильн╕сть вершини, яка «дозволила» п╕дкорити себе. Але якщо хтось вважа╓, що п╕дкорив Говерлу, то помиля╓ться: наша прекрасна Говерла в черговий раз п╕дкорила кожного, хто п╕днявся до не╖! П╕дкорила, захопила ╕ заворожила! Це ж — Говерла!..
Юв╕лейне сходження було урочистим ╕ пам’ятним. На вершин╕, хоч в╕тер ╕ туман трохи дошкуляли, але й п╕дсилювали в╕дчуття перемоги, мандр╕вники стали т╕сним к╕льцем. Звучали прив╕тання, молитва ╕ Г╕мн Укра╖ни. Звучали так, що серце рад╕ло ╕ плакало в╕д переповнених почутт╕в. Читали Шевченка, палили лампадки, поминали Геро╖в ╕ славили неньку-Укра╖ну. Часи випробувань минуть ╕ ми п╕сля важких втрат ╕ переосмислення багатьох звичних речей зрозум╕╓мо ╕ оц╕нимо наш╕ житт╓в╕ перемоги. А сходження на Говерлу також ╓ перемогою, якою пиша╓ться кожен, хто п╕днявся на вершину!
Спуск був непростим, в╕тер н╕би вир╕шив показати всю свою силу, а може, то була його нестримна рад╕сть за вс╕х, хто п╕днявся до омр╕яно╖ височини… У долин╕ було тих╕ше. Знайшлися охоч╕ до холодно╖ купел╕ у Прут╕: видовище захоплююче, а в╕дчуття — фе╓ричн╕!
Орган╕затори на урочист╕й л╕н╕йц╕ вже перед в╕дправленням потяга до Львова в╕дзначили ветеран╕в сходження, як╕ були учасниками першо╖ «Говерляни». Нагородили найстаршого ╕ наймолодшого мандр╕вника — п╕дкорювача вершини. Найстарший — Мирослав Герцик (78 рок╕в), перший в╕це-президент НОК Укра╖ни, в╕домий к╕бернетик з╕ Львова, один ╕з перших п╕дкорювач╕в Говерли у 1964 роц╕, а наймолодший — Олег Гарькавий (8 рок╕в), школяр з╕ Львова, який вже вдруге разом з мамою Олесею бере участь у сходженн╕ на Говерлу. В╕дзначили орган╕зац╕╖, як╕ найактивн╕ше ╕ найб╕льшим складом взяли участь у поход╕. Вс╕м вручили пам’ятн╕ посв╕дчення учасника сходження.
«Говерляна — 2014» усп╕шно в╕дбулася! А Говерла, оповита туманом ╕ сн╕гом, вабить до себе нових мандр╕вник╕в!

В╕ра ОЛЕШ

╤гор Ковтун, Василь Абрамчук, Володимир В’яз╕вський, Юр╕й В’яз╕вський, Лариса Гудзан - на вершин╕!

А У НАС...

ДО КРИМУ ХОЧУТЬ ПОВЕРНУТИ «ТРАДИЦ╤ЙНИХ РОС╤ЙСЬКИХ В╤ДПОЧИВАЮЧИХ»

У нин╕шньому курортному сезон╕ Крим мають в╕дв╕дати понад 8 м╕льйон╕в турист╕в, в основному чекають на в╕дпочиваючих з Рос╕╖ ╕ кра╖н СНД, пов╕домив самопроголошений голова Держради Республ╕ки Крим Володимир Константинов на зас╕данн╕ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ з санаторно-курортних питань, пов╕домля╓ «РИА Новости».
«Перед нами стоять два завдання. Перше — цифра в╕дпочиваючих у Криму повинна скласти близько 8 м╕льйон╕в ос╕б, друге — вс╕ наш╕ панс╕онати, санатор╕╖ та об’╓кти приватного розм╕щення повинн╕ бути повн╕стю заповнен╕», — сказав сп╕кер. При цьому в╕н п╕дкреслив, що нин╕шн╕й курортний сезон буде принципово ╕ншим, н╕ж попередн╕. Якщо ран╕ше основний турпот╕к в╕дпочиваючих до Криму був з Укра╖ни, то тепер, за його словами, «необх╕дно повернути традиц╕йних рос╕йських в╕дпочиваючих». Константинов доручив ус╕м проф╕льним м╕н╕стерствам вже зараз зайнятися ╕м╕джевою пол╕тикою кримських курорт╕в та п╕двищенням якост╕ серв╕су. «Весь комплекс повинен бути готовий до сезону, ╕ ми повинн╕ здивувати вс╕х як╕стю послуг», — зазначив Константинов.

ТИМ ЧАСОМ...

ПУТИН: В КРЫМУ РАНЬШЕ ОТДЫХАЛИ ПЬЯНИЦЫ-ШАХТЕРЫ, А ТЕПЕРЬ БУДУТ РУССКИЕ НИЩИЕ...

Российский президент Владимир Путин заявил, что в Крыму, в отличие от Сочи, инфраструктура рассчитана на туристов с низким уровнем доходов. Об этом он сказал в четверг 17 апреля в эфире «Прямой линии с президентом РФ».
«К сожалению, материально-техническая база предприятий отдыха, санаториев, курортов Крыма пришла в упадок. Наши специалисты, которые посещали Крым, знакомились с этими предприятиями, с этими базами отдыха, домами отдыха, санаториями, пришли к выводу, что по российским санитарно-эпидемиологическим нормам их даже нельзя на сегодняшний день, некоторые из них во всяком случае, использовать для проживания людей. На вопрос, как же здесь люди отдыхали, — стыдно сказать, но ответ такой странный, — говорят: «Ну чего там, шахтёры приезжали, им всё равно, они махнут там полстакана – и на пляж»...
«В Крыму и Сочи должны быть разные категории отдыхающих. В Сочи построены отели мирового класса, в которых цену ниже некоторого уровня понизить будет экономически нецелесообразно. В Крыму инфраструктура рассчитана на туристов с невысоким уровнем доходов», — так Путин описал планы использования курортов.

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 25.04.2014 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13203

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков